panasonic st60 a vt60-różnica w cenie czy warto?

nowy76

New member
Witam
Mam pytanie:
Opinie /między innymi na tym forum/ na temat panas. 55st60 można skwitować, że jest to tv , jeden z najlepszych jeżeli chodzi o stosunek: jakość do ceny.
Jak się ma przy tym zestawieniu panas. 55vt60? Mając tą samą wielkość ekranu ,czy jakość obrazu i inne walory tego tv są warte dopłaty prawie 1900 zł?
 

digitalus

Banned
Witam
W vt60 jest taki sam procesor jak w najwyzszym modelu plazmy panasonic zt60.Panel plazmowy w st60 i vt60 jest inny.Czern jeszcze bardziej gleboka w vt60

W linku nizej ciekawy test vt60 z rosyjskiej internetowej strony.Translator dobrze tlumaczy tekst
Przegląd Panasonic VT60: telewizor plazmowy Olympic / Hi-Tech.Mail***
 
Ostatnia edycja:

nowy76

New member
Tv przede wszystki do oglądani filmów w jakości full hd w tym z platformy nc+ , blu-ray , 3D - w godzinach wieczornych/nocnych z odległości około 2,70m
 

nowy76

New member
Zdaję sobie sprawę z tego, że vt ma lepszy obraz.Pytanie tylko czy ta jakość w przełożeniu na cenę jest tak korzystna jak w st? Czy 1900 zł extra w pełni rekompensuje "gorszy" obraz st?
 

pantomima

Banned
digitalus - zt60 i vt60 to ten sam telewizor, ten sam srodek .

Jedyne co je rozni to ten Studio Master Panel przez co ZT60 oferuje najlepszą czerń w każdych warunkach czego nie moze zagwarantowac vt60 .
 

nowy76

New member
Filmów oglądam sporo-właścicwie co wieczór.
Co do tv-posiadam starego 32'' KINESKOPOWEGO Samsunga.
Przy nim każdy nowy , większy tv robi wrażenie. Materiały Full hd zapewni mi platforma nc+ oraz treści z komputera i od znajomych.
Tv jak wspomniałem głównie do oglądania filmów , nc+ oraz filmów 3D.
Odległość 2,70m.
Po poradach właściwie jestem zdecydowany na panasa TX-P55ST60E ALE
może dołożyć prawie 2000 tys. na 55Vt60E - ponawiam pytanie czy cena przekłada się do jakości w tym wypadku tak jak w st60? Czy jednak ta kasa nie jest warta tego co oferuje vt-biorąc pod uwagę moje wytyczne.
 

SDman

Banned
Witam
Mam pytanie:
Opinie /między innymi na tym forum/ na temat panas. 55st60 można skwitować, że jest to tv , jeden z najlepszych jeżeli chodzi o stosunek: jakość do ceny.
Jak się ma przy tym zestawieniu panas. 55vt60? Mając tą samą wielkość ekranu ,czy jakość obrazu i inne walory tego tv są warte dopłaty prawie 1900 zł?

Witam,
na początku pragnę poinformować, ze jest to moje osobiste zdanie.

Od początku, a zarazem od końca:

Dźwięk z TV -taki sam ST i VT -nie warto przepłacać w skrócie: nwp

Smart TV - taki i sam (może w VT lekko szybszy) ale i tak kiepski wystarczy dokupić blu Samsunga BD-F6500
aby się cieszyć bardzo dobrym smartem (jakość materiałów również lepsza) -nwp.

Pobór energii - lekko większy VT (mocniejszy procesor) szczególnie większy na dispaly OFF 34 vs 52W -nwp.

Oglądanie w dzień -ST jest jaśniejsza u kolegi na VT (na chwilę obecną nie skalibrowany) jest gorzej ciemniej - nwp.

Kalibracja - czy jest gdzieś strona z profesjonalnymi ustawieniami dla VT ? Jeśli tak proszę o podanie będę miał dla kolegi prezent.
Dla ST jest - jedna z nich jest rewelacyjna z drobniutkimi zmianami pod własne preferencje i otoczenie -nwp.

Skalibrowany ST60 gra lepiej od kolegi VT60 bez kalibracji -nwp.

O tym może nie powinienem ale dla mnie wygląd ST jest bardziej subtelny -smuklejszy, VT jest jakby cięższy z wyglądu.

Zaoszczędzoną różnicę zainwestuj na poczet nowego OLEDa.

Wybór należy do Ciebie, najważniejsze, że co byś nie wybrał będzie :eek:k:

Pozdr.
 

pantomima

Banned
Jak masz cash to bierz vt60 i sie nie zastanawiaj .Roznica w obrazie miedzy tymi dwoma modelami jest i to mocno zauwazalna .

SDman - to zes podsumowal haha

Chlopie - vt to praktycznie zt - ten sam srodek itp . - a Ty tym 3 modelom dajesz wspolny mianownik ?

**************************

Tak - jest gdzies strona z profesjonalnymi ustawieniami pod katem vt60 , dokladniej na pewnym niemieckim portalu .Poszukaj , poszperaj ,moze sie dokopiesz .


Edytowano przez administrację.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jak masz cash to bierz vt60 i sie nie zastanawiaj .Roznica w obrazie miedzy tymi dwoma modelami jest i to mocno zauwazalna .

SDman - to zes podsumowal haha

Chlopie - vt to praktycznie zt - ten sam srodek itp . - a Ty tym 3 modelom dajesz wspolny mianownik ?

Nie badz smieszny , albo wyczysc lupe .

Witam,
to są Twoje słowa nie moje.
Pokaż gdzie napisałem, że te modele są
równorzędne?
Jestem poważny jak grób i nie wiem o co Ci
chodzi z lupą bo nie mam lupy.

Pozdr.
 

pantomima

Banned
Widzialem oba modele nie skalibrowane i dla mnie oczywistym jest ktory tv gra lepiej , ktory generuje lepszy obraz . Dlatego dziwi mnie Twa notka ....

St50 z roku ubieglego generowal mega obraz i roznice miedzy st a flagowym vt byly minimalne .

Tym razem roznice sa juz bardziej zauwazalne niz poprzednio i obecny st odstaje zdrowo od vt .
To nie tylko moja opinia ale rowniez osob ktore mialy do czynienia z tymi dwoma modelami st/vt .

Bardzo czesto , szczegolnie na zachodnich forach jest poruszany aspekt tego ze modele zt/vt w optymalnych warunkach swieca tak samo , generuja obraz ktory jest praktycznie nie do odroznienia - obraz ktorego nie uzyskasz na St , tak ze wyczysc prosze lupe (jak nie dostrzegasz tych roznic ) .

Formulujac jakies tam porownania wspomnij rowniez o imput lagu , w ktorym modelu jest nizszy .
;)

A to ze st swieci jasniej , nie swiadczy ze wyswietla lepszy obraz - to sa Twoje slowa kolego uzyte w watku prownania dwoch plazm -mianowicie f8500 vs vt60 ;), dlatego nie zrozumialy jest dla mnie ten argument z tym mocniejszym swieceniem ktorego uzyles , ktory sam podwazyles w innej pogadance .
 
Ostatnia edycja:

nowy76

New member
Jak już ktoś "popchnie" w jedną stronę to zaraz ktoś odpisze "swoje" i znów dylemat ;-)
Panowie wszelkie rady mile widziane-zbiorę informację i pomogą mi one w podjęciu decyzji.
Kasy zawsze brakuje-stąd było moje pytanie "czy warto?"
No cóż życie to sztuka wyboru...
 

nowy76

New member
Aha
SDman jest szansa na podanie linka do strony ustawień kalibracji st60-przyda się jak się zdecyduję.
i pytanie: ustawienia te "wklepuje się w manu serwisowym czy w jaki spsób /przepraszam za niewiedzę ale do tej pory jadę na samsungu kineskopowym 32" hehe/
 

SDman

Banned
Aha
SDman jest szansa na podanie linka do strony ustawień kalibracji st60-przyda się jak się zdecyduję.
i pytanie: ustawienia te "wklepuje się w manu serwisowym czy w jaki spsób /przepraszam za niewiedzę ale do tej pory jadę na samsungu kineskopowym 32" hehe/

Oczywiście, że tak, wpisujesz normalnie z menu telewizora.
Test Panasonic ST60 : une référence pour le Blu-ray ! | HDfever

Pozdr.

Widzialem oba modele nie skalibrowane i dla mnie oczywistym jest ktory tv gra lepiej , ktory generuje lepszy obraz . Dlatego dziwi mnie Twa notka .....

Ten wpis niech będzie Twoja wizytówką, no comment.

Pozdr.
 

pantomima

Banned
Jak już ktoś "popchnie" w jedną stronę to zaraz ktoś odpisze "swoje" i znów dylemat ;-)
Panowie wszelkie rady mile widziane-zbiorę informację i pomogą mi one w podjęciu decyzji.
Kasy zawsze brakuje-stąd było moje pytanie "czy warto?"
No cóż życie to sztuka wyboru...


ST60 to najlepszy wybór biorac pod uwage takie skladowe zakupu jak Cena/Jakośc .

Jezeli chcesz mieć super obraz i nie chcesz przeplacac to oczywistym jest wybor ST60 .
Jezeli chcec miec cos wiecej to wybor jest oczywisty .
 

pantomima

Banned
Ten wpis niech będzie Twoja wizytówką, no comment.

Pozdr.

Ani troche nie wykazales roznic miedzy tymi dwoma modelami ' roznic ktore nieawtpilwie punktuja na korzysc vt60 ktorych niestety Ty nie dostrzegasz ...


Twoja wizytowka zatem niech bedzie riposta jakiej uzyles w odpowiedzi na moje wywody .
 

SDman

Banned
A to ze st swieci jasniej , nie swiadczy ze wyswietla lepszy obraz - to sa Twoje slowa kolego uzyte w watku prownania dwoch plazm -mianowicie f8500 vs vt60 ;), dlatego nie zrozumialy jest dla mnie ten argument z tym mocniejszym swieceniem ktorego uzyles , ktory sam podwazyles w innej pogadance.

Znów nie czytasz ze zrozumieniem (co z Twoją lupą ?) owszem tam tak napisałem ale z założenia
wychodziłem, że oba TV są skalibrowane (ja tylko takie dopuszczam do użytku domowego).
Tutaj natomiast napisałem wyraźnie "ST skalibrowany VT nie"

Kolega ma VT60 bez kalibracji i dla mnie nie mam co porównywać, a kasy mu szkoda,
bo nigdzie na necie nic sensownego się nie doszukał -POLEĆ COŚ jak pisałem zrobię mu prezent
Kurcze akurat Gwiazdka .

Pozdr.
 
Do góry