SHARP LC-60LE652E- co sądzicie?

emisiu

Member
Testowałem dziś ten TV przez kilka godzin w salonie na moich materiałach referencyjnych z HDD USB i z DVB-t. Wgrany był najnowszy soft. Telewizor ma bez wątpienia bardzo dobry stosunek ceny do jakości, i można go śmiało polecić wszystkim mniej wymagającym użytkownikom. Bardzo ładne przejścia tonalne (lepsze niż w wielu droższych telewizorach konkurencji), dość równomierne podświetlenie matrycy (poza narożnikami i krawędziami matrycy w niektórych miejscach ale do zaakceptowania), prosty w obsłudze. Dobrze radzi sobie z odtwarzanymi materiałami (MPGE4, AVCHD, MT2S) nawet z bitrate 30Mbps. Obraz nawet podczas dynamicznych scen jest płynny i ostry. Brak zupełnie migotania i drżenia obrazu. Świetna czerń. Kąty boczne akceptowalne. Podobnie góra-dół.

Kolory są dość naturalne i spokojne, bez przejaskrawień. Jedyna wada kolorów to wyraźny niedobór żółtego, której to wady nie da się skompensować żadnymi ustawieniami. To już taka cecha matryc w niskobudżetowych modelach Sharpa? Próba regulacji temperatury barwowej jest w tych TV nie między zimne a ciepłe barwy tylko miedzy niebieskawym odcieniem a czerwonawym, czyli zimne są zimne ale ciepłe nie są ciepłe tylko bardziej czerwonawe. Ale trzeba przyznać, że wielu osobom to nie będzie przeszkadzać albo nawet tego nie zauważą i szybko przyzwyczają się do kolorystyki jaką daje ten fajny telewizor. Oczywiście jak tu wcześniej pisano nieco kuleją funkcje smart, ale akurat dla mnie to sprawa drugoplanowa.
Dla tych którzy szukają obrazu bliskiego ideałowi polecić jednak trzeba będzie serię Quatron gdzie problem niedoboru żółtego nie istnieje, ale niestety są one znacznie droższe.
 
Ostatnia edycja:

emisiu

Member
p.s.
Zastanawiam się czy z poziomu menu serwisowego nie można przeprowadzać kalibracji kolorów w tym TV? Może wtedy udałoby się poprawić ten żółty. Czy ktoś wie czy w menu serwisowym LC-60LE652E są takie możliwości?
 

RAF1977

Banned
Ja sobie poradziłem ustawiając barwy na ciepłe i jest w miarę ok.
Faktycznie miałem problem z nadmiarem fioletu, kolega ma qatrona i tam problem nie występuje.
 

Dj. Gargamel

New member
a teraz cos z innej beczki - pomimo iz uzywam juz tv 3 miesiace nie rozgryzlem 1 rzeczy. chodzi o wybor zrodla hdmi po wlaczeniu lcd.

moim zdaniem tv powinien automatycznie wlaczac zrodlo ktore bylo ostatnio uzywane przed wylaczeniem - niestety tak nie jest i zrodlo jest wybierane losowo ? czy ktos moze wie jak to jest ?
 

Dj. Gargamel

New member
mundial w Brazylii odkryl w moim przypadku jeszcze 1 przypadlosc telewizora - chodzi o odswiezanie - pilka smuzy w szybkich podaniach

czy ktos poradzil sobie z tym efektem ustawieniami ?
 

firekage

New member
Bez reklam
Sorry ale się nie dziwię że jest słabo !!!
To typowo sklepowy tryb.

Z ciekawości - smużenie, o którym on wspominał chyba nie jest wynikiem "ustawień", a raczej odświeżania matrycy. Nie mówimy tutaj o input lagu, aby ustawienia trybów (gra/film/itd) robiły jakieś różnice. Te telewizory mają na pewno 100Hz natywnie panele?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety się mylisz. Ustawienia trybów mają kolosalne znacznie na płynność ruchu. Sprawdziłem to na setkach testów !!! Oczywiście że nie ma 100Hz.
 

Dj. Gargamel

New member
Sorry ale się nie dziwię że jest słabo !!!
To typowo sklepowy tryb.
sklepowy tryb nazywa sie sklepowy :p - sorry ale nie mogle sie powstrzymac,
zamiast takiej odpowiedzi oczekiwalbym na forum raczej zmien to i tamto :)


Niestety się mylisz. Ustawienia trybów mają kolosalne znacznie na płynność ruchu. Sprawdziłem to na setkach testów !!! Oczywiście że nie ma 100Hz.

Sadzilem ze tryby (MODE: eco, uzytkownika, dynamiczny) zmieniaja tylko swiecenie (jasnosc i kontrast) - nie mam potrzeby odwzorowania kolorow takich jak pisali poprzednicy - moje wymagania to tylko mocne swiecenie oraz likwidacja smuzenia

Opcji dotyczacych plynnosci ruchu w menu nie ma zbyt wielu chociaz nie wszystkie sa dla mnie jasne ale sprobuje sie pobawic wieczorem - jeszcze raz uprzejmie prosze jesli ktos juz to przerabial o podanie odpowiednich nastawow

Chociaz teraz wedle twojego opisu (jesli go dobrze zrozumialem) powinienem chyba tryb wyswietlania zmienic na uzytkownika i wszystkie opcje (lacznie z jasnoscia, barwa i kontrastem) ustawic recznie a na to czasu i ochoty nie bardzo mam :sad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to Twój wybór - skoro nie masz ochoty nic zmieniać to nie rozumiem sensu wpisu. Chciałbym żeby coś zmienić żeby było lepieje, ale ani czasu ani ochoty na to nie mam.

Dynamiczny tryb dominuje właśnie w ustawieniach sklepowych.
Ale skoro Ci najbardziej odpowiada ....
 

Dj. Gargamel

New member
dziekuje za dobre rady ale proponowalbym skonczyc te akademickie wywody - zamiast setek testow wolalbym jednoznaczna odpowiedz uzytkownika domowego czy mu smuzy pilka czy nie na tym lcd

tak jak napisal kolega firekage wydaje mi sie ze ustawienia trybow nie specjalnie maja sie w przypadku tego tv do plynnosci obrazu -

jak pisalem wczesniej wieczorem sprawdze tylko opcje odpowiadajace za ruch i dam znac co i jak
 

pablolite

New member
Ja mam ten Tv. Mecze ogladam na TVP1 i 2 HD z satelity. Nie mam smuzenia. Na dzien dobry wylaczone wszystkie "wspomagacze" w ustawieniach obrazu.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
 

firekage

New member
Bez reklam
Niestety się mylisz. Ustawienia trybów mają kolosalne znacznie na płynność ruchu. Sprawdziłem to na setkach testów !!! Oczywiście że nie ma 100Hz.
Dobrze wiedzieć, od razu skreślam taki model. Nic dziwnego, że pisze się o smużeniu, np. przy piłce nożnej, skoro to ma 50Hz z dopalaczami. Słabo...bardzo słabo.
 

pablolite

New member
@Kiki, jeżeli nie ma 100Hz to skąd informacja w oficjalnej specyfikacji?
Znamionowa częstotliwość odświeżania panelu 200 Hz/100 Hz: X / V
 

Dj. Gargamel

New member
proby spelzly na niczym - sprawdzalem na kanale tvp 1 hd na dekoderze cyfry+

bawilem sie nastepujacymi funkcjami z zakladki obraz - wiecej ustawien:
Aktywne podświetlenie – ON / OFF
Wygładzanie filmu DIMM – srednie, wyłączone, intensywny
Cyfrowa redukcja szumu DNC – off, srednia
Wylaczanie filtra – on /off

sprobowalem tez zmieniac tryby wyswietlania MODE: nie widze specjalnej roznicy miedzy skrajnymi nastawami eco a dynamiczny

smuzenie jest widoczne najbardziej podczas stalych fragmentow gry, rozpoczenie gry przez bramkarza
 
Do góry