SHARP LC-60LE652E- co sądzicie?

fxluk

New member
Odnosnie modulu to kupilem niedawno Aston Crypta 2.26. Czytalem ze dobrze wspolpracuje z nc+ (karta cyfry) i wszystkich multiroomach w tym greeneightsystem.

Zapowiadalo sie dobrze, tv wykryl modul. Kanaly zostaly wyszukane i dzialal. Jednak po wylaczeniu i wlaczeniu tv nie wykrylo modulu. Musialem pare razy go wyciagac i w koncu zaskczyl. Oczywiscie takie rozwiazanie srednio mnie satysfakcjonuje bo nie mam zamiaru myslec czy akurat tym razem sie odpali poprawnie czy nie.
 
Ostatnia edycja:

karimor

New member
Dzisiaj testowałem ten model w saturnie. Generalnie obraz pięknie, naprawdę świeci konkretnie. Sprawdzałem z LG 55LA740S, SONY KDL-50W805 i:
LG obraz tragedia (materiały SD, HD i FHD test z pena) Sony po włożeniu pena jak zeskanował wszystko w jeden folder (filmy) i zamulił tak, że... to nie na moje nerwy. Później odpalałem PS4 w/w plus Samsung 55F6640, Sony KDL-55W807A. Niestety najlepiej wypadł Samsung w trybie GRA (nie lubie marki). Sony807 - DRAMAT (sic!) obraz statyczny piękny, ale podczas ruchu (Fifa14) bardzo słabo! Sharp, podejrzewam że potrzebuje kalibracji i byłoby idealnie, mimo że wypadł całkiem dobrze!

Chciałem go dzisiaj zamówić, mimo że sporo osób w tym dziale narzeka na wolne menu (tragedii nie ma, da sie żyć) ALE jak telewizor nie czyta NAPISÓW! i tylko to zadecydowało że poki co sie wstrzymałem. Szkoda.
 

RAF1977

Banned
Kup jakiś niedrogi media player i ci będzie czytać wszystko.
Egreat r6s na przykład, pięknie mi współpracuje z tym tv.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

fxluk

New member
Ja z kolei polecam Asus O!play mini plus. Jak narazie spelnia moje oczekiwania co do napisow i ogolnego odtwarzania. Widzialem testy jak spokojnie odtwarzal BD ripy iso (30GB). Do tego tv idealny bo ma rowniez wbudowane wifi czego ten sharp w zestawie i tak nie ma.

Na allegro uzywane mini plusy mozna kupil za okolo 200zl wiec wydaje mi sie ze to calkiem przystepna cena.
 

RAF1977

Banned
Też mam asus Oplay mini. Wszystko na nim śmiga z wyjątkiem 3d iso.
Można oglądać 3d uo i sbs.
Telewizor zajmuje się wtedy łączeniem obrazów.
Egreat r6s czyta 3d iso.

Wysłane z mojego GT-I9300
 
Ostatnia edycja:

marshal

New member
Pojawiło się na tym forum dużo nieścisłości w związku z tym telewizorem.


-Telewizor potrzebuje chwili na rozruch. Stąd też jak ktoś zaraz po włączeniu trzeba odczekać chwilę na ustabilizowanie połączeń sieciowych. Jak ktoś jest niecierpliwy to może myśleć, że trzeba od nowa skonfigurować sieć.
- Net+ działa wolno jak na nasze czasy ale nie wolniej niż android na średniej klasy smartphonie
- YouTube działa chyba najwolniej :)
- Po aktualizacji do najnowszej wersji firmware'u 2.3.5 znika większość problemów, np. rozsynchronizowany dźwięk i obraz (w ogóle nie zauważyłem takiego efektu)
- Na ustawieniach fabrycznych nie widać cloudingu tv, nie widać go także kiedy gram na konsoli (Pal)
- obraz jest bardzo wyraźny, płynny
- W trybie odtwarzacza wideo z usb nie czyta napisów, próbowałem różne rozszerzenia plików i formaty napisów, nie czyta. Być może następne aktualizacje coś zmienią, napewno z tego powodu nie skreślałbym tego tv.
- ogólnie na najnowszym sofcie nie widać problemów
- pilot do tego modelu wygląda bardzo ubogo
- działa sterowanie z telefonu z androidem i iphonem - na stronie sharp jest informacja że tv i telefon muszą być w tej samej sieci bezprzewodowej co sugeruje że tv musi mieć wifi - to nieprawda, innymi słowy mówiąc muszą być podłączone do tego samego routera
- co do wykończenia - mój egzemplarz ma obudowę wykończoną bardzo dobrze w najmniejszym detalu

Ogólnie polecam ten model, w tej cenie dostajemy produkt z naprawdę wysokiej półki.
 

Dj. Gargamel

New member
no to i ja sie do czegos przyznam :)
telewizor sie u mnie ostal - zgodnie z tym co pisza poprzednicy dokupilem do niego zamiast playerka miniaturowy czytnik blu ray samsunga BD-D7000 z allegro (uszkodzony nie czyta plyt) - mam wiec to co chcialem smart z samsunga do tego steruje sie pilotem od tv (po hdmi)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie o to chodzi, ze wiele osób wystarczy jak do swojego starego telewizora dokupi BD Panasonica, Samsunga, czi Philipsa i będzie mieć wypas aplikacji na swoim starym telewizorze.
 

marshal

New member
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 2.4.9. z datą 11.04.2014. Co ciekawe, jest widoczna na stronie www Sharpa ale telewizor jej nie znajduje (jeszcze).
 

Dj. Gargamel

New member
oto lista zmian:
Software Version 0.2.4.9 – 11.04.2014
 Improved receiption with Ziggo network (block noise)
 HbbTV operation improvement with ORF (Das Wetter)
 YouTube lean back 4 has been added, new improved skin
 

marshal

New member
Ogólnie wszystko działa jakby szybciej. I jest alikacja do YouTuba z prawdziwego zdarzenia. Nie ma problemu z synchronizacją dźwięku i obrazu. Moim zdaniem jest o niebo lepiej.
 

robsonik1979

New member
Witam.Noszę się z zamiarem kupna tego tv.Obecnie mam Samsunga 40 cali.Chciałbym się dowiedzieć od Was jak z jakością jeżeli chodzi ten tv.Nie interesują mnie funkcje typu Smart i różne tam udziwnienia.Zależy mi na bardzo dobrym obrazie ostrym jak żyleta.
 

jacabad

New member
Witam panowie zastanawiam sie nad tym modelem w 60 calach jak wyglada jakość kanałów w SD bo HD pewnie bardzo dobrze ale interesuje mnie skalowanie w SD i czy nie widać pikselozy podczas ogladania bo w sklepie taką widziałem jak stałem przy panelu , a druga sprawa jak z nierównym podświetleniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nierówne podświetlenie - zależy od kupowanego egzemplarza.
Wystarczy jak sprawdzisz przed zakupem.

W Hd gra rewelacyjnie.
W SD bardzo dobrze skaluje obraz.
 
Do góry