SHARP LC-60LE652E- co sądzicie?

booli

New member
hej Panowie,

mam problem z funkcja Szybkiego Uruchamiania, niestety powoduje ona, ze po wylaczeniu tv z pilota ekran zostaje nadal delikatnie podswietlony - za dnia tego nie widac, ale w nocy oswietla caly salon. Co gorsza, nie jestem w stanie teraz tego wylaczyc, "kafele" szybkiego uruchamiania w menu nie ma opcji wl/wyl tylko jakies "skopiuj klikajac ok".

Reset TV do ustawien fabrycznych nie pomogl, kiedys pilot wylaczal mi tv zupelnie, ekran nie byl podswietlony, a od teraz widac, ze jest wlaczony :( help...
 

everardo

New member
Mam pytanie, czy podłączał ktoś laptopa do tego TV ? Niewiedzieć czemu jak podłączam komputer kablem HDMI to nie widać obrazu na telewizorze, w innych TV nie ma tego problemu. Macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje ?

Miałem ten sam problem przy podłączeniu peceta. Oczywiście z innymi tv wszystko działało. Sharp nie chciał się łączyć z kartą graficzną Radeonem 7790. Wymontowałem grafikę z peceta i podłączyłem bezpośrednio pod hdmi z płyty głównej i korzystam z GPU procesora. Łączy się bez problemu. Problemem mogą być sterowniki karty albo Sharp ma alergię na Radeony. Zobacz też jaką masz wersję przewodu hdmi. Może nie daje rady przesłać sygnału przy rozdzielczości jaką masz ustawioną. Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość.
 

marcinrozans

New member
Nie działa USB?

Witam
Mam problem z tym telewizorkiem...
Dokupiłem do niego adapter wi-fi AN-WUD630. Niestety po podłączeniu do telewizora do gniazda USB (wi-fi) zero reakcji. (Notabene po podłączeniu do PC adapter również nie jest widoczny - nie wiem czy tak powinno być?).
Pomyślałem więc, że może to kwestia wersji softu. Ściągnąłem najnowszą wersję, podłączyłem pendrive'a do gniazda USB. Niestety telewizor "nie pozwala" się zaktualizować - jakby w ogóle nie widział pendrive'a.
Próbowałem również najpierw sformatować pendrive'a przez telewizor a następnie zgrać na niego nową wersję oprogramowania ale to nie było możliwe.
Stwierdziłem więc, że może TV "nie widzi" USB. Zgrałem na pendrive'a kilka fotek (przy różnych formatowaniach - zarówno FAT jak i NTFS) i faktycznie przy wyborze z menu opcji "Zdjęcia" nic się nie działo.
Proszę o pomoc - co w takiej sytuacji zrobić?, bo obecnie jestem kompletnie głupi...
 

ROBUR-WRO

New member
W mediamarkcie pojawił się Telewizor SHARP LC-60LE652EMK2 - po jakimś lifcie bo ma nawet inna podstawę.

Czy coś się jeszcze w nim zmieniło - może ktoś wie coś więcej

Chodzi mi o specyfikację matrycy:
częstotliwość odświeżania 100 Hz
optymalizacja obrazu Active Motion 500 Hz - w 60LE652E było 200 Hz

Na stronie sharpa niczym się nie różnią na pierwszy rzut oka - to może nowość to zmiana podstawy TV :)
 
Ostatnia edycja:

Dj. Gargamel

New member
cos slaby poczatek z ta aktualizacja u mnie

po wgraniu tradycyjnie reset z wyciagnieciem wtyczki i przywrocenie ustawien fabrycznych z pilota, kazdorazowo po wylaczeniu tv swieci sie dioda fiolet (tak jakby na raz czerwona i niebieska) i nie da sie wlaczyc tv z pilota ani przycisku z obudowy - trzeba wyjac wtyczke zeby sie ponownie uruchomil
powrot do normalnosci zajal moze z 5 takich restartow :confused:
nie widze tez nigdzie relase notes do tej wersji - ma ktos moze ?
 
Ostatnia edycja:

marshal

New member
Dioda świeci na fioletowo kiedy masz zdefiniowane nagrywanie programu. Jeśli akurat się coś nagrywa to faktycznie tv nie reaguje na pilota. Niestety to jest skopane. Zgłaszam do obsłudze Sharpa ale wg nich tak ma być.
 

mysza6

New member
Jak wygląda sprawa w LE652E na chwilę obecną z napisami po DLNA - działają srt/txt czy nadal nic?

@KIKI
piszesz LE652E matryca natywna 50Hz - sharp podaje 100Hz - acitve motion 500 Hz - jakiś błą



LE652EMK2 ma natywną 100Hz a active motion 500 Hz ??? w nim ma ktoś go ?? działają napisy po sieci ?
 

booli

New member
Witam,

po 2 latach pojawil sie u mnie dosyc niepokojacy problem. Sygnal z mojego stacjonarnego komputera jest odtwarzany tylko na jednym zlaczu HDMI, przy pozostalych wystepuje problem "braku sygnalu z urzadzenia". Sprobowalem na tych samych przewodach wyswietlic obraz z laptopa i dziala na wszystkich HDMI bez problemu. W druga strone, sprawdzilem tez moj stacjonarny komputer i bez problemu wysyla sygnal na kazdy inny mozliwy wyswietlacz jaki mam w domu, czy to monitor czy rzutnik.

Ktos ma jakis pomysl, co moze byc przyczyna, ze nagle po 1.5 roku ze wszystkich dzialajacych zlaczy HDMI nagle dziala tylko 1?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyczyny mogą być różne. Koszt naprawy nie jest duży ale zawsze kłopotliwy. Możesz dokupić spliter na 4 HDMI za niewielka kasę i wszystko będzie działać bez kłopotów.
 

booli

New member
Wszystkie HDMI masz umieszczone z jednej strony TV?

Prezy for HDTV - Tapatalk

O tym nie pomyslalem, faktycznie! 3 zlacza HDMI, na ktore przestaly "odbierac" komputer sa umieszczone mniej wiecej po srodku tylniej plyty, natomiast jedyne odbierajace jest boczne, typowe ad-hoc'owego podlaczania dodatkowych urzadzen.

Jednak niewiele to zmienia, szczerze mowiac nie wiem na ile Sharp daje gwarancje i chyba pozostanie mi kupic HDMI splitter i podnosic tylek, bo kolejny pilot odpada :p
 

prezy

New member
Bez reklam
Jezeli serwis stwierdzi ze cos sie uwalilo z nie twojej winy to Ci naprawią i bedzie gitara. Zawsze mozesz sprobować. Sprobuj jeszcze pozmieniać nazwy tych HDMI czasem pomaga

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

netzah

New member
Witam.

Po przeczytaniu tego forum nadal nie jestem pewien co do jednego czy 653E ma 50hz czy 100hz. Proszę o odpowiedz.

Ogólnie zastanawiam się na kupnem LC-60LE652, LC-60LE652EMK2, LC-60LE752 który z nich jest najlepszy?
 

astw

New member
Witam.

Po przeczytaniu tego forum nadal nie jestem pewien co do jednego czy 653E ma 50hz czy 100hz. Proszę o odpowiedz.

Ogólnie zastanawiam się na kupnem LC-60LE652, LC-60LE652EMK2, LC-60LE752 który z nich jest najlepszy?

W przedmiocie pierwszego z pytań - infolinia producenta. Poziom informacji i jej jakość także świadczy o producencie. O informacje techniczne (które nie są ocenne) warto zapytać tam. O ocenne, tu na forum (w/g każdego producenta jego tv jest najlepszy :)).
 

bestman101

New member
Odpuść sobie te TV to już stare modele Sahrpów. Kup 60cali Sony KDL-60W605B matryca 120Hz rewelacyjna płynność i obraz w trybach filmowych o 2 klasy lepszy tv za już około 4000zł nówki można wyrwać.
 
Do góry