Sharp LC-40LE700E - test otwarty

mataman

New member
Bez reklam
Sierżant czy ty uważasz ze poszedłem do sklepu kupiłem sharpa i na żaden inny tv nawet nie spojrzalem ? Oj gościu aż poprostu szkoda słów. Skoro jesteś taki obcykany to podaj jakiś godny tv w tej cenie.
 

Pr3dator

New member
Nie xxxxxx się tak stary bo C ixxxxxxxxx. Samsunga to ja mam akurat obecnie już trzeci raz w serwisie o czym pisałem na tym forum wcześniej a a obecnie oglądam mundial na 32 calowym panasie, w domu miałem już około 30stu tivików lcd różnych firm i często też bawię się lcdkami w sklepie który prowadzi mój znajomy tak więc nie jest dla mnie tajemnicą że poziom prezentowany przez obecne tiviki jest zbliżony a "kosmiczne kontrasty" i inne bzdety widzą właśnie ludzie zapatrzeni w swoje jedyne tv. Nie lubię jak ktos zgrywa xxxxxx i tak xxxxxxxx generalizuje starając się zdyskredytowac jakąś markę nie podając na dodatek ani jednego argumentu - taki ktoś to właśnie w mojej opinii xxxxxxx . Co do xxxxxxxxx - to właśnie On rzuca się wściekle (podobnie jak Ty) na każdego kto "obrazi" Go "tak wielką obelgą" jaką jest xxxxxxx Btw - głosowałem wczoraj przeciwko niemu. A teraz poluzuj beret i oglądaj w spokoju swojego "kosmicznego" i nie mającego w swojej cenie konkurenta" sharpa le700, ja jednak wolę trzezwo oceniac sprzęt av by nie wypalił mi oczu ten "kosmiczny kontrast"...a potencjalnym nabywcom radzę najpierw sprawdzić sprzęt samemu zamiast posiłkować się opiniami zachwyconych właścicieli - ten tv choć dobry, nie jest jednak żadną rewelacją w swojej klasie.

Ales sie upar na tego sharpa inne modele tez tak napastujesz ;). Jest mi obojetne co pisza ludzie o tym telewizorze ma swoje wady i zalety.Osobiscie jestem zadowolony choc moglby miec to i owo na lepszym poziomie ale powiedzmy sobie szczerze idealnego telewizora nie ma i nie bedzie. Nie ma co spekulowac na temat tego ze w tej cenie kupisz cos lepszego bo to odczucia kazdego z osobna ale napinanie na sile ze cos jest kiepskie porownac mozna do tych tvn'owskich sondazy wyborczych produkowanych tasmowo. Wiecej tolerancji :).
 

makis

New member
Kiki chciałbym usłyszeć twoją opinię, mam 52LE700E i mam okazję go odsprzedać,czy jest warto tracić na sprzedaży i na dopłacie sporej sumki do kupna Toshiby 55 SV685 lub Samsunga 55 C8000.Chcę zaznaczyć ,że interesuję mnie jedynie jakość obrazu,3D Samsunga i inne multimedia /internet,divix itp./są mi zbędne, czy różnica w jakości obrazu w tych modelach jest warta tyle zachodu.Proszę o twoje zdanie , bo chodzi mi nie o testowe pomiary , ale o rzeczywiste odczucia przy oglądaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Toshibę oczywiście i zdecydowanie Warto !
Na Samsunga wg. mnie nie . Ale wystarczy poczytać o technologi i zasadach podświetlenia.
Mieliśmy nie tylko testy ale prezentacje, Sporo osób takie sobie zamówiło i Tobie też bym tak sugerował.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Być może Sony dba o to, aby w sklepach były same perfekcyjnie skalibrowane egzemplarze na wystawach, być może prawdą jest, że Sharp pokazuje pazura dopiero po kalibracji, jednak dla mnie 700/705 ma pare zbyt oczywistych niedociągnięć, aby przymknąć na nie oko. Żadną kalibracją nie sprawisz, że nagle w cudowny sposób poszerzą Ci się kąty, albo że czerń pod kątem nagle nie będzie granatowa. To samo z full LEDEM, jakie to miało byc super hiper perfekcyjnie równomierne podświetlenie... koniec zmory cloudingu... tia... jak widać nie we wszystkich egzemplarzach.


Ale, co kto lubi.... :)
Hmm, czerni 705-tki ciezko cos zarzucic, a tym bardziej granatowosc. Co innego szczegoly - niestety, troche ich gubi w najnizszych rejestrach szarosci. Clouding - owszem, jest delikatnie widoczny w egzemplarzu, ktory mam obecnie w domu, ale w porownaniu do swietlowek jest naprawde dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja i poprawa jakości sygnału załatwia wszystkie problemy.
Dziś oglądaliśmy zauroczeni BBC HD - na le 705. Wręcz obraz krystalicznie czysty z pełną paletą barw z Morza Śródziemnego.
 

Malroth

New member
Witam.
Mam telewizor Sharp LC-40Le705e.
Jak oglądam jakieś dynamiczne sceny lub gram w jakieś gry dynamiczne na konsoli to wokół między innymi, postaci widoczna jest taka ciemniejsza poświata czy może ktoś mi powiedzieć czy to po prostu problem konfiguracji czy mam coś z TV czy może on taki jest ?
Pozdrawiam.
 

Malroth

New member
Aha. Czyli jak zmienię kable ewentualnie przełączę w inne gniazdo HDMI powinno być ok tak ??
Chciałem też zapytać wy korzystacie z kabla HDMI 1.3b czy 1.3c ??
 
Ostatnia edycja:

kisiel__94

New member
Opłaca się jeszcze kupować ten TV do gier, czy lepiej juz co innego, lepszego? O ile taki jest...
PS. Kiedy była premiera LE700 a kiedy LE705?
 

1stmadafaka

New member
w dzisiejszym świecie nic się nie "opłaca" kupować. modele 1-2 miesięczne są już przestarzałe, są ekstra zapowiedzi nowości. gwarancja 1 rok i po gwarancji wszystko szlag trafia. Nie opłaca się niczego kupować :)

[joke]
 

panborysek

New member
He,he,popieram.A tak na poważnie to kupuj tego Sharpa i odpal sobie Dead or Alive 4 na x360 po hdmi, gra z roku 2005 i szczęka na podłodze jeśli chodzi o grafe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma do gier bardzo mały Input Lag:
Wynik bardzo dobry w ustawieniu GRY - 20 ms
021_P1060173.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
 

pablak

New member
Witam.

Jestem zdecydowany na zakup Sharpa LC-46LE700E.

Już nawet stał chwilę w domu ale z powodu zabrudzenia matrycy albo martwych pixeli wyjechał.
Oczekiwałem następnego egzemplarza, ale dostałem ze sklepu informację, że już go produkują.
Coś mi się nie chce wierzyć.
Na stronie Sharpa model wisi z dopiskiem "Nowy"

Czy coś wiecie na ten temat?
 

Mike25

New member
niestety o 705-ce mówią to samo

w katalogu wiosna/lato 2010 są oba 700E i 705E :???:
chciałem obojętnie który z tych dwóch
Może poszukaj w większych sklepach stacjonarnych? W warszawskim saturnie w arkadii są dostępne bez problemu. W mediamarkt na wyprzedaży jakieś 3 tyg temu też je widziałem.
 
Do góry