Sharp LC-40LE700E - test otwarty

fero323

New member
A zauważyłeś że Samsunga i LG jest zawsze w MM i Saturnie cała wielka ściana a Sony Sharpa Philipsa są małe stanowiska na 3-4 telewizory? :p
 

Mike25

New member
Rozbawiłes mnie tekstem z ex500. Czy ty uważasz że kazdy wybiera tv na podstawie oblukania go w sklepie na lipnym sygnale?
A gdzie mam niby testować? Może mam kupić 10 telewizorów i je sobie w domu testować?
Moze ty chodzisz do jakiś badziewnych sklepów, ja byłem w kilku w wawie i oprócz słabego sygnału SD część egzemplarzy jest prezentowana na znacznie lepszych sygnałach i źródłach, więc jest co i jak oceniać.

Mi wystarczyło zabrac konsole, puścic parę rzeczy aby stwierdzic że sharp dosłownie miażdzy tego soniaka pod kazdym wzgledem.

Przewaga full leda jest kosmiczny kontrast i skalowanie sd. Sony ex500 w sd jest fatalny.
Dochodzimy tu do kolejnego aspektu oceniania telewizorów - testów na różnych portalach i forach. Jak jest oceniany Sharp 700/705 i jakie ma wytykane wady wie każdy kto zagląda na inne testy niż tylko na hdtv.com.pl

Wg mnie, z tego co widziałem w sklepach (na różnych sygnałach), co się pokryło z recenzjami czytanymi w necie
- Oba modele prezentują podobną klasę dla sygnałów cyfrowych
- Oba dobrze sobie radzą z obróbką SD (jeśli twierdzisz, ze Szarp lepiej ok nie będę się spierał, jednak gadanie, że Sony jest tu do du... można włożyć między bajki, są to wg mnie małe różnice)
- kąty Sharpa fatalne (+granatowa czerń), Sony bardzo dobre, wręcz jedne z lepszych jeśli idzie o technologie LCD, a czarny jest czarny nawet pod sporym kątem
- W Sharp lepsza biel wynikająca z LEDu, jak również mniejsze zużycie prądu
- Patrząc na wprost, nieznacznie lepsza czerń w EX500
- Dla jednych CCFL to przewaga nad LED, dla innych na odwrót. Jeszcze inni podkreślają, że LED dopiero raczkuje, a CCFL szczytuje jeśli chodzi o zaawansowanie technologii. I ja należę do tych, co się z tą teorią zgadzają. LED ok, ale jak dla mnie może za 2-5 lat, jak będzie bardziej dopracowany, a nie takie kwiatki, że w jednym egzemplarzu 705 widze walący po oczach clouding i to na normalnym obrazie w warunkach sklepowych.
- Lepsza multimedialność Sonego
- Stosunkowo wysoki input lag w Sonym (60ms, może przeszkadzać w grach typu First Person Shooter, przy oglądaniu TV i filmów nie ma to znaczenia)
- Sharp ma głośniki rodem z komórki sprzed 5 lat, a Sony dobre jak na LCD
- Design i jakość wykonania stoi w modelu Sony na dobrym poziomie, w Sharpie jest to tandeta.

Konkludując, właściwie poza input lagiem trudno znaleźć inne poważniejsze wady w Sonym. Większość recenzentów podkreśla, że model ten jest jednym z bardziej udanych telewizorów tej firmy. Sharp nie ma już tak dobrych recenzji (patrząc na inne portale, a nie tylko hdtv.com.pl). Oczywiście możesz mi zarzucać, ze widziałem tylko w sklepach, owszem, ale podkreślam na różnych sygnałach nie tylko lipnym SD, a poza tym te same wady które sam zauważyłem, czytałem potem w testach. I wreszcie, pewnych wad jak np słabe kąty nie usprawiedliwisz "warunkami sklepowymi i brakiem kalibracji"...

Jak dla mnie wybór między tymi TV sprowadza się do odpowiedzi na następujące pytania:

- czy ogląda się TV wyłącznie z idealnego kąta (na wprost)?
- czy poza jakością obrazu liczy się też design i jakość wykonania?
- czy poza telewizją i DVD/BD, chce się mieć multimedialne funkcje typu Internet, YT, obsługa mediów przez USB?
- jak bardzo istotna jest jakość wbudowanych w telewizor głośników?

Poza wyżej wymienionymi, na innych polach te TV są podobne, więc jeśli dla kogoś aspekty w powyższych pytaniach nie mają żadnego znaczenia, wybór będzie się ograniczał do tego co się przeczyta w necie na różnych portalach i forach i/albo samodzielnym drobiazgowym testowaniu obu modeli, co akurat w moim wypadku odpada, gdyż nie mam zamiaru kupować w tym celu 2 telewizorów. Mam nadzieję, że zrozumiałeś już czemu wg mnie lepszy jest EX500, powtórzę raz jeszcze - osobiste wrażenia, rzecz jasna subiektywne + testy na necie.



pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Mój ostateczny wybór był własnie miedzy tymi modelami, wynik? Wiadomo.

A gdzie masz testować? W domu, zamawiając prezentacje.
 

cristoo

New member
Mike25,

Jest takie powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

1. Multimedialność w TV z zazwyczaj jest dodatkiem i gadżetem a nie główną funkcją dla której się kupuje TV. Ja mam PS3 i media tank bo wychodzę z założenia że jak chcę mieć naprawdę dobrą jakość to kupuje dedykowane urządzenie do pewnych celów (gry, Blue Ray, Divx, MKV itd).
2. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje audiofilskich doznań po głośnikach z TV. Do filmów się kupuje Kino Domowe, do muzyki dobre stereo. Znam ludzi którzy słuchają mp3 z TV ale ja się pytam po co ?
3. SONY nie ma własnych matryc tylko bierze od Szajsunga i własnie Sharpa dodając swoje Bravia systemy i inne duperele + atrakcyjne dla oka bajery.

Reasumując TV=jak najlepszy obraz i taki daje Sharp bez dodatkowych wodotrysków. Design jak dla mnie jest ok (stonowany, nie wygląda jak multimedialna choinka), wykonanie też ok, działa bezawaryjnie.

U mnie w szranki stawał Sharp 40LE700 vs Sony 40EX500. Wygrał Sharp. Jestem zadowolony.

Dziękuje za uwagę.
 

Mike25

New member
Mike25,

Jest takie powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

1. Multimedialność w TV z zazwyczaj jest dodatkiem i gadżetem a nie główną funkcją dla której się kupuje TV. Ja mam PS3 i media tank bo wychodzę z założenia że jak chcę mieć naprawdę dobrą jakość to kupuje dedykowane urządzenie do pewnych celów (gry, Blue Ray, Divx, MKV itd).
2. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje audiofilskich doznań po głośnikach z TV. Do filmów się kupuje Kino Domowe, do muzyki dobre stereo. Znam ludzi którzy słuchają mp3 z TV ale ja się pytam po co ?
Nikt nie mówił, że te czynniki są decydujące, jednak miło jak producent daje użytkownikowi coś więcej. Pomijając kwestie bajerów typu divx z usb itp, gdzie rzeczywiście lepiej to wszystko puszczać z laptopa lub jakiegoś media-boxu to design i jakość wykonania ma dla mnie znaczenie. W końcu TV też jest meblem i dobrze jak będzie pasował do wnętrza, sprawiał wrażenie solidnego kawałka przedmiotu, a nie tanio wykonanego.

Dźwięk owszem do kina dedykowane głośniki. To jednak nie znaczy, że należy tolerować jak te wbudowane prezentują taki poziom jak 700/705, bo to jest skandal. Od głośnika w TV nikt cudów nie oczukuje, ma jednak prezentować w miare dobrą jakość. Nikt o kinie nie mówił, tych w Sharpie trudno sluchać do zwykłych kanałów typu programy informacyjne, więc jest gorzej niż źle.

3. SONY nie ma własnych matryc tylko bierze od Szajsunga i własnie Sharpa dodając swoje Bravia systemy i inne duperele + atrakcyjne dla oka bajery.
Wiem o tym i mi to kompletnie nie przeszkadza, dopóki obraz jest dobry. Samsung nie jest żadnym szajsungiem, tylko jednym z liderów rynku, robiącym jedne z lepszych matryc. Sam mam monitor PC tej firmy w technologii PVA i malo który w tej klasie widziałem lepszy. Problem Samsunga z telewizorami polega na tym, że stosują dosyć kiepskie i zbyt agresywne polepszacze obrazu, same matryce są jednak świetne.

U mnie w szranki stawał Sharp 40LE700 vs Sony 40EX500. Wygrał Sharp. Jestem zadowolony.

Dziękuje za uwagę.
I ok, ja jednak wybiorę Sony. Więcej o nim dobrego piszą w testach i naocznie też mam z nim fajniejsze wrażenia.


pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nikt Ci nie każe niczego tolerować.
Ci którzy kupili LE 705 i ą zadowoleni i z obrazu i dźwięku - to też użytkownicy.
Jak zależałoby mi tylko na wyglądzie to wybrałbym :

a2a935e7f9.png
603f12d3bd.png
659a77c3c2.png
63690d1d3c.png
d03f66daf5.png
5d78a449c8.png


Każdy telewizor wymaga kalibracji :
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test

A co do prezentacji w domu to masz blade pojęcie na ten temat !!!
 

Pr3dator

New member
Taką prezentacje to ja mam w sklepach, a wątpię, aby ktokolwiek wypożyczał TV na pare dni, bo co najmniej tyle należaloby na spokojnie potestować sprzęt, aby rzetelnie wszystko dokladnie porównać i zdecydować.

Skoro masz podobne warunki jak sklepowe to racja szkoda kasy na testowanie. Ja tam raczej nie mialbym zaufania co do ustawien telewizorow ,sklepowych warunkow swietlnych i zrodla sygnalu.:)

Choc z drugiej strony jestem tolerancyjny kazdy ma prawo do wlasnej opini i sposobow oceny. Jedenemu podobaja sie bentleye innemu lamborghini ,a oba to piekne samochody.

Fakt, małe odchylenie i obraz staje się trochę szarawy. Mimo to mojej mamie kompletnie nie przeszkadza.

Soft 1.21 rozwiązał problem kątów,należy wgrywać na bieżąco oprogramowanie ze strony Sharp'a.

Z jakiej strony sciagneles wersje 1.21? Na plce widze 1.13
 
Ostatnia edycja:

cristoo

New member
Soft 1.21 (oraz 1.22) jest dla serii 700. Ostatni soft dla modelu 705 wg mojej wiedzy to 1.13.

Jak widać softy dla modelu 700 i 705 są różne (przynajmniej pod względem numeracji ;)


pozdr
 

Mike25

New member
Skoro masz podobne warunki jak sklepowe to racja szkoda kasy na testowanie. Ja tam raczej nie mialbym zaufania co do ustawien telewizorow ,sklepowych warunkow swietlnych i zrodla sygnalu.:)
Bo są sklepy i sklepy :) W jednych masz 1000 TV ustawionych w wielkich halach jeden obok drugiego, a wszystkie podpięte do jednego lipnego sygnału SD, a w innych masz też podpięte do HD i oddzielne salki testowe z przyciemnionym światłem (jak np w salonach Sony centre, choć nie dam glowy czy we wszystkich). W niektórych MM też już powoli tworzą takie miejsca.

Tak, czy inaczej, wg mojej opinii żadna sala, ani żadna prezentacja nie pozwoli w 100% potestować, przynajmniej wg moich oczekiwań. Żebym mógł rzetelnie porównać, musiałbym mieć pare TV u siebie w domu na kilka dni. Ale oczywiście komuś innemu może wystarczyć np godzina.
 

Mike25

New member
nikt Ci nie każe niczego tolerować.
Ci którzy kupili LE 705 i ą zadowoleni i z obrazu i dźwięku - to też użytkownicy.
Pewnie, nikt nie mówi, że to lipny TV, jednak ma wady i śmiem twierdzić, że są one przez wiele osób przemilczane. Zupełnie nie wiem czemu. Wszystko zależy od oczekiwań, dla niektórych nie mają znaczenia, a dla innych (jak np dla mnie) są istotne.

Każdy wymaga kalibracji, ale nie dajmy się zwariować, bo w ten sposób to każda wadę TV można usprawiedliwić "brakiem kalibracji". Jeśli widze kiepściutkie kąty w sklepie, to i w domu nawet po najlepszej kalibracji nie zobaczę lepszych kątów.
 

Pr3dator

New member
Bo są sklepy i sklepy :) W jednych masz 1000 TV ustawionych w wielkich halach jeden obok drugiego, a wszystkie podpięte do jednego lipnego sygnału SD, a w innych masz też podpięte do HD i oddzielne salki testowe z przyciemnionym światłem (jak np w salonach Sony centre, choć nie dam glowy czy we wszystkich). W niektórych MM też już powoli tworzą takie miejsca.

Tak, czy inaczej, wg mojej opinii żadna sala, ani żadna prezentacja nie pozwoli w 100% potestować, przynajmniej wg moich oczekiwań. Żebym mógł rzetelnie porównać, musiałbym mieć pare TV u siebie w domu na kilka dni. Ale oczywiście komuś innemu może wystarczyć np godzina.

Nie no w kwestii testowania kilkudniowego zgadzam sie no ale to niestety nie jest mozliwe :). No chyba ze kupowalbys telewizory przez internet poczym po kilku dniach adresowal zwrot :p. Tylko komu by sie chcialo :D.

Pewnie, nikt nie mówi, że to lipny TV, jednak ma wady i śmiem twierdzić, że są one przez wiele osób przemilczane. Zupełnie nie wiem czemu. Wszystko zależy od oczekiwań, dla niektórych nie mają znaczenia, a dla innych (jak np dla mnie) są istotne.


Każdy wymaga kalibracji, ale nie dajmy się zwariować, bo w ten sposób to każda wadę TV można usprawiedliwić "brakiem kalibracji". Jeśli widze kiepściutkie kąty w sklepie, to i w domu nawet po najlepszej kalibracji nie zobaczę lepszych kątów.

Kalibracja katow nie poprawi, akurat dobrze wiedzialem ze ten tv ma slabe katy. Aczkolwiek mi to nie przeszkadza bo ma pokoj w kwadracie tv na srodku sciany i naroznik rowniez. Co ciekawe mam nowy laptop samsunga R720 na Ledzie 17" matryca i tam dopiero trzeba siedziec jak w ramce - pion ,poziom musi byc zachowany bo obraz przeklamuje jak cholera...
 
Ostatnia edycja:

squirrel_

New member
(...) mam nowy laptop samsunga R720 na Ledzie 17" matryca i tam dopiero trzeba siedziec jak w ramce - pion ,poziom musi byc zachowany bo obraz przeklamuje jak cholera...

Akurat porównanie do laptopów jest chyba nie na miejscu bo wiadomo że kąty w nich są tak słabe że lepiej nawet głowy nie ruszać :)

Ostatnio tak dyskusja rozgorzała, że aż postanowiłem się dołączyć. Zakupiłem 32'' le705 i szczerze mówiąc gdybym nie wiedział o kalibracji jaka mnie czeka i najprawdopodobniej wymianie kabla i czaszy to chyba oddałbym telewizor po 15 minutach oglądania. Obraz jest (na razie) tak zły (cyfra+) że szczęka opada do ziemi albo i niżej lecz patrząc na zdjęcia testów i przesłane przez zwykłych użytkowników można się przekonać jak ważne jest zagadnienie kalibracji.
Oczywiście kątów nie zmienimy, jaśniejącej czerni na kącie też nie ale resztę tak.
Trzeba mieć na prawdę wielkie samozaparcie żeby kupić tv i nie być z niego zadowolonym porównując go do innych modeli widzianych w sklepach. :) Śmiem twierdzić że 90% użytkowników którzy kupią ów tv będzie zadowolonych.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Przewaga full leda jest kosmiczny kontrast i skalowanie sd. Sony ex500 w sd jest fatalny.

W testach ten kontrast oscyluje w granicach 2370:1 a po kalibracji trochę mniej a to tyle co ma obecnie praktycznie każdy tv lcd w nawet sporo niższych cenach ("na oko też nie jest kosmiczny"). Nie żebym się czepiał czy negował że ten tv jest dobry ale pisanie że miażdży ex500 to lekka przesada moim zdaniem (już się trochę napatrzyłem na oba tv). Sony ex500 w sd nie jest fatalny a i le700 rewelacyjny nie jest.

Mike25,

3. SONY nie ma własnych matryc tylko bierze od Szajsunga i własnie Sharpa dodając swoje Bravia systemy i inne duperele + atrakcyjne dla oka bajery.


Dziękuje za uwagę.

Sony ma własne matryce bo s-lcd to spółka w której sony ma 49% a samsung 51% udziałów. Dla mnie każdy xxxxx piszący hejterskie bzdury typu "szajsung" , "lg - ledwo gra" i inne takie jest xxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cristoo

New member
Kolego Sierżancie

"... Dla mnie xxxxxxxx piszący hejterskie bzdury typu "szajsung" , "lg - ledwo gra" i inne takie jest xxxxxxxxx..."

Mam prawo mięć takie a nie inne zdanie o danym producencie bo mam trochę sprzętu elektronicznego w domu także Samsunga ( a także LG, Panasonica, Sony, Yamahy, JVC itd)

Dla mnie każdy człowiek który obraża innych użytkowników jest osobą niewartą uwagi a na pewno prowadzenie z nim polemiki.

TV to obiekt użytkowy a nie sprawa życia lub śmierci.

Za 2-3 lata wejdzie kolejna nowa technologia czy zwiazana z obrazem czy nowymi udogodnienimi, w które będą wyposażone nowe odbiornki i znów połowa czytelników tego i innych for będzie prowadzić ożywiony dyskurs co wybrać i czemu to co wybrałem jest lepsze.

Więcej dystansu

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martinezkmicic

New member
SierzantHarris posiada chyba telewizorek szajsunga i to pewnie dlatego to go tak bardzo zabolało hehehe. Przypuszczam że jakby miał sharpa to nawet przez gardło by mu te słowa nie przeszły. Każdy ma prawo do oceny danej firmy. Obrażać kogoś i nazywać pipip to chyba już lekka przesada jeszcze takiego tekstu to tu nie było. SierzantHarris niech zrobi jak xxxxxxxx i się lepiej w ogóle nie odzywa jak ma głupoty pisać. SierzantHarris proponuję się wycofać z tego tematu forum bo zauważyłem że chcesz tylko tutaj obrażać ludzi. Pipip to ty jesteś skoro obrażasz ludzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie xxxxxx się tak stary bo C ixxxxxxxxx. Samsunga to ja mam akurat obecnie już trzeci raz w serwisie o czym pisałem na tym forum wcześniej a a obecnie oglądam mundial na 32 calowym panasie, w domu miałem już około 30stu tivików lcd różnych firm i często też bawię się lcdkami w sklepie który prowadzi mój znajomy tak więc nie jest dla mnie tajemnicą że poziom prezentowany przez obecne tiviki jest zbliżony a "kosmiczne kontrasty" i inne bzdety widzą właśnie ludzie zapatrzeni w swoje jedyne tv. Nie lubię jak ktos zgrywa xxxxxx i tak xxxxxxxx generalizuje starając się zdyskredytowac jakąś markę nie podając na dodatek ani jednego argumentu - taki ktoś to właśnie w mojej opinii xxxxxxx . Co do xxxxxxxxx - to właśnie On rzuca się wściekle (podobnie jak Ty) na każdego kto "obrazi" Go "tak wielką obelgą" jaką jest xxxxxxx Btw - głosowałem wczoraj przeciwko niemu. A teraz poluzuj beret i oglądaj w spokoju swojego "kosmicznego" i nie mającego w swojej cenie konkurenta" sharpa le700, ja jednak wolę trzezwo oceniac sprzęt av by nie wypalił mi oczu ten "kosmiczny kontrast"...a potencjalnym nabywcom radzę najpierw sprawdzić sprzęt samemu zamiast posiłkować się opiniami zachwyconych właścicieli - ten tv choć dobry, nie jest jednak żadną rewelacją w swojej klasie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martinezkmicic

New member
Dobrze że mamy tutaj takiego fachowca z zawodu elektronika który przenika do wewnątrz naszych telewizorów. "+" dla sierzanta powinien zostać tutaj naszym szeryfem a nie sierzantem. Znawca każdego sprzętu którego akurat nie kupił. Ciekawe tylko czy jakikolwiek lcd-ek jest w mniemaniu znawcy szeryfa godny zakupu. Wkurza mnie takie podejście do temamtu Szeryfie nie wpieraj komuś kto jest zadowolony ze swojego lcd-eka że z niego nie jest zadowolony. Ja osobiście nie podniecam sie swoim lcd-ekiem jest to zwykły telewizor bez rewelacji porostu telewizor służy do oglądania a nie podniecania się. Szeryfie chodzi mi tylko o to żebyś nie robił tego w taki sposób bo nie po to jest to forum żeby kogoś obrazić tylko poradzić. Niestety ktoś ci mówi o zaletach tego tv a ty oczywiście zaraz przeglądasz mu graty rozbierasz na części pierwsze wchodzisz w matryce i na wszystkim się znasz. Przypuszcaam że nawet KIKI może powiedzieć że na wszystkim się nie zna ale skoro ty twierdzisz że jestes super znawcą to spoko. Życzę powodzenia w dalszym przeglądaniu gratów każdego lcd-eka. Proszę cię nie odpisuj na mój post bo nie po to został stworzony ten temat.
 
Ostatnia edycja:
Do góry