Sharp LC-40LE700E - test otwarty

Pr3dator

New member
Potwierdza to moje sklepowe obserwacje (co prawda modelu 705), gdzie wzdłuż obudowy ramki był widoczny clouding. To jak w końcu jest z tymi technologiami? Wcześniej byłem przekonany że full LED jest gwarancją perfekcyjnie podświetlonej matrycy, obojętnie w jakim telewizorze jakiej marki, a tu się okazuje, że może być gorzej od CCFL?

Co do kątów, to byłem dziś po raz trzeci w sklepach i nikt mnie już nie przekona, że regulacje, kalibracje cokolwiek tu pomogą. W modelach 700/705 kąty są bardzo słabe (czerń), więc nie polecałbym tego telewizora do innego oglądania jak tylko na wprost ekranu. Niestety kiepski full LED i słabe kąty dyskwalifikują ten TV w moich oczach, a szkoda.


Mam Sharpa 52LE705 i nie mam zadnego cloduingu to po pierwsze po drugie kto ci naopowiadal ze problem katow mozna wyregulowac za pomoca kalibracji ?:D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Brak obsługi 0-255 czyli test blacker than black failed to trochę dziwna sprawa w dzisiejszych czasach (najtańsze lcdki znanych firm obsługują 0-255). Poziom czerni z tego testu jest zupełnie inny od tego z testu Kikiego (0,07 to słabiej niż stary już samsung 40a656 który ma 0,04, test Kikiego mówi o 0,02 czyli rewelacja...coś tu nie gra).Dodatkowo "pillaring" czyli dużo wyższa jasność obrazu po bokach w stosunku do środkowej części też nie zachęca do zakupu.
 

Pr3dator

New member
Brak obsługi 0-255 czyli test blacker than black failed to trochę dziwna sprawa w dzisiejszych czasach (najtańsze lcdki znanych firm obsługują 0-255). Poziom czerni z tego testu jest zupełnie inny od tego z testu Kikiego (0,07 to słabiej niż stary już samsung 40a656 który ma 0,04, test Kikiego mówi o 0,02 czyli rewelacja...coś tu nie gra).Dodatkowo "pillaring" czyli dużo wyższa jasność obrazu po bokach w stosunku do środkowej części też nie zachęca do zakupu.

Nie bez kozery tak czesto Kiki przypomina o kalibracji tego modelu. Kalibracja wyciaga power z tego tv. I tam zeby nie bylo ze slodze bo mam ten model , pare elementow mnie denerwuje.
refleksy na ekranie, obramowka telewizora kiepskiej jakosci to samo tyczy sie pilota no i topowo slabe katy.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Kalibracja ma się nijak do poziomu czerni bo ten domyślnie się mierzy na podświetleniu matrycy full, poza zmniejszeniem podświetlenia czerni poprawić się nie da - tak więc dziwi mnie ta różnica "jedynie" ponad 300% lepszej czerni w teście Kikiego.
 

mataman

New member
Bez reklam
Czarny jest tak czarny jak czarna dziura :D

Nie ma nic lepszego w tej cenie, więc litości. Guzik mnie interesuje co tam wypisuja za głupoty z ta czernia , cloduingiem itp itd

Obraz jest świetny, SD gra bdb, HD to bajka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
014_P1060301.JPG


014_P1060263.JPG


024_P1060237.JPG


023_P1060233.JPG


Te elementy czerni nie są domalowywane kredką.
Kto ma ten wie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o tą czerń ze zdjęć - hmm, w każdym teście jakiegokolwiek modelu tv na zdjęciach czerń wygląda czarno. Nawet na najsłabszym monitorze lcd na panelu tn jak się zapali światło w pomieszczeniu bądz odsłoni okna to jest ona bardzo czarna. Ja tylko wyraziłem zdziwienie rozbieżnością w wynikach pomiarów poziomu czerni między tymi dwoma testami. Mattaman - to bardzo dobrze że jesteś zadowolony z tego tv bo to najważniejsze ale jakoś inne portale/testy mają na ten temat trochę odmienne zdanie - w tym przedziale cenowym jak najbardziej da się znalezc tv z lepszym skalowaniem, czernią, kątami i kontrastem.
 

mataman

New member
Bez reklam
tez czekam, szczególnie interesuje mnie tv z lepszym skalowaniem czernia i kontrastem :p bo z katami pewnie by sie znalazł ale.... kto oglada tv z boku????

widziałes sierżant ten tv na zywo?
 

Mike25

New member
tez czekam, szczególnie interesuje mnie tv z lepszym skalowaniem czernia i kontrastem :p bo z katami pewnie by sie znalazł ale.... kto oglada tv z boku????

widziałes sierżant ten tv na zywo?
Np ja oglądam też z boku, mam salon gdzie oprócz siedzeń na wprost mam tez fotele usytuowane po bokach i chciałbym, aby z ich perspektywy obraz też się dobrze prezentował. Nie sądzę, aby wiele ludzi oglądało TV wyłącznie z idealnego kąta na wprost, więc boki też są ważne.

Co do zdjęć to zgadzam się z SierzantHarris, na zdjęciach robionych aparatem, wyświetlanych na monitorach PC (które każdy z nas ma inne, inaczej skalibrowane itp) wszystko jest przekłamane, na czele z kolorystyką , dlatego czerń może wyglądać pięknie na zdjęciach z każdego TV. Liczą się rzeczywiste odczucia. Te, przynajmniej mnie nie powaliły. Ta czerń oczywiście w Sharpie jest, w pewnych warunkach nawet bardzo dobra - animowana bajka Blue Ray, z przewagą ostrych kolorów i bardzo jasnych scen, więc czerń wychodzi czarna bo kontrastuje z jasnymi obszarami, ot takie optyczne złudzenie dla oka. Ale już jak popatrzyłem sobie na tego Sharpa bez sygnału HD, na obrazie ze sporą ilością scen ciemnych, to ta czerń nie była rewelacyjna, a o czerni pod kątami to już w ogole nie ma się w takim wypadku co wypowiadać, bo jej w tym wypadku nie ma, jest ciemny granat (sprawdzone na kilku egzemplarzach).

I rzeczywiście, testy na innych portalach nie są zbyt pochlebne, więc prosze nie pisać, że jest tak cudownie. Oczywiście nikomu nie odbieram prawa do bycia w pełni zadowolonym z tego telewizora, w końcu liczy sie subiektywna satysfakcja :)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Stary to jak masz takie warunki to tylko plazma bo ŻADEN LCD nie ma dobrych kątów. Napisze jeszce raz , podajcie mi lepszy tv w tej cenie. Czekam.
 

RufuSx

New member
Fakt, małe odchylenie i obraz staje się trochę szarawy. Mimo to mojej mamie kompletnie nie przeszkadza.

Przygotowałem paczkę 35 fotek, obraz SD i HD. Zrobione zwykłym kompaktem (Canon A510), bez lampy, bez statywu... w rzeczywistości wszystko wygląda o wieeele lepiej. Ale przynajmniej możecie mniej więcej zobaczyć skalowanie i czerń, która jest rewelacyjna - tak czarna, jak ramka telewizora. W MM wyglądało to zupełnie inaczej. Nie sugerujcie się sklepowym obrazem.

TV jest powiedzmy częściowo skalibrowany. Wziąłem jakieś ustawienia z internetu, troszeczkę zmodyfikowałem tak, żeby mi odpowiadał. Każdy przecież ma swoje preferencje.

Podkreślę raz jeszcze! Zdjęcia przekłamują. Szczególnie obraz HD, który jest ostry jak żyleta.

(18 MB) LE705.rar


Największą wadą telewizora są jednak głośniki, które dosłownie grają tak jak moja komórka - E51. Jeżeli ktoś nie ma kina domowego, czy chociażby zwykłych głośniczków 2.1 do PCeta, niech nie kupuje!
 

babkaz

Member
Mam problem z zagubionym zegarem - po kupieniu ładnie wyświetlał w dolnym rogu godzinę ( o ile pamiętam soft 1.20) po aktualizacji na 1.21 znikł zegar i w żaden sposób nie da się zmusić TV żeby wrócił ten zegarek - kolejna aktualizacja 1.22 to samo :( Co jest grane ? Wina firmware czy już się coś popsuło ??

to samo mam u siebie, nie wiem czemu sie tak dzieje. jak mialem podlaczonego philipsa(tuner sat) to zegar mialem a na dreamboxie ani razu sie nie wyswietlil
 

Mike25

New member
Stary to jak masz takie warunki to tylko plazma bo ŻADEN LCD nie ma dobrych kątów. Napisze jeszce raz , podajcie mi lepszy tv w tej cenie. Czekam.
Wg mnie seria Sony EX500 jest lepsza od Sharpów serii 700/705. Sony lepsze przetwarzanie sygnału SD, zdecydowanie lepsza czerń, ostrzejszy obraz, jak również znacznie lepsze kąty (i nie tylko od tego Sharpa, ale w ogóle jedne z najlepszych kątów wśród telewizorów LCD). Sharp ma full LED, ale co z tego, jak widziałem egzemplarz z totalnie skopanym, nierównomiernym podświetleniem (saturn arkadia w warszawie), co się rzucało w oczy na normalnym źródle video w warunkach sklepowych.

Być może Sony dba o to, aby w sklepach były same perfekcyjnie skalibrowane egzemplarze na wystawach, być może prawdą jest, że Sharp pokazuje pazura dopiero po kalibracji, jednak dla mnie 700/705 ma pare zbyt oczywistych niedociągnięć, aby przymknąć na nie oko. Żadną kalibracją nie sprawisz, że nagle w cudowny sposób poszerzą Ci się kąty, albo że czerń pod kątem nagle nie będzie granatowa. To samo z full LEDEM, jakie to miało byc super hiper perfekcyjnie równomierne podświetlenie... koniec zmory cloudingu... tia... jak widać nie we wszystkich egzemplarzach.


Ale, co kto lubi.... :)
 

Pr3dator

New member
Mike25 -> dlatego ja nie kupowalem na podstawie spostrzezen sklepowych :D. Ocena w warunkach sklepowych to smiech na sali. Dba sie jedynie o zaprezentowanie modeli topowych. A reszta to masowka.
Mam 705 w 52" niema cloudingu czern i sd jest swietna, katy,dziwek design tp lipa. I chyba malo widziales telewizorow po kalibracji takiej profesjonalnej.
Akurat mam mozliwosc porownania ustawien standardowych oraz tych profesjonalnie wykalibrowanych i jest rownica kolosalna. I chodzi mi o jakosc obrazu bo wiadomo ze zadna kalibracja nie poprawi katow. Kazdy dobiera tv do wlasnych potrzeb. Chcialem 52" i w miare nowa technologie z dorbym obrazem w okreslonym budzecie akurat ten model spelnial owe kryteria.
A jak macie problem z wyborem poproscie zone dziewczyne jakakolwiek kobiete powie wam co mysli o tych wszystkich dziwactwach :D.
 

Mike25

New member
A więc zgadzamy się co do kątów :)
Natomiast co do full LEDu, nie twierdzę, że we wszystkich egzemplarzach jest skopany, ale fakt, że zdarzają się nierównomierne świadczy nie za dobrze o technologii full LED jako takiej. Ponieważ zdawałoby się, że ona gwarantuje super podświetlenie, a tymczasem jest to guzik prawda, bo okazuje się, że tak samo jak w przypadku CCFL trzeba patrzeć na każdy egzemplarz z osobna. Tymczasem np ja, jako wcześniej nieświadomy klient, myślałem, że jak jest full LED to już w ogóle nie trzeba się podświetleniem przejmować, gdyż miałem doradzane, abym bez wahania brał full LED to będę miał spokój i zero cloudingu. Po odkryciu, że tak nie jest, teraz uważam, że jedyną przewagą full LED jest oszczędność energii i nieco lepsza biel, bo na pewno nie brak cloudingu, gdyż takowy też może w full LED zaistnieć. A co do przewagi bieli owszem jest zauważalna jak obok stoi TV z LED to wtedy rzeczywiście jest efekt "o wow jaka super biel", jednak gdy patrzymy na sam oddzielnie stojący TV CCFL to biel też wydaje się bardzo biała, dopiero jak obok stoi LED to są gorsze wrażenia.
 
Ostatnia edycja:

cristoo

New member
Użytkownik 40LE700

Wady:
Średnie kąty
Słabe głośniki (i regulacja niewiele pomaga)
Odbija światło (choć z uwagi na taką a nie inną konfigurację pokoju mój egzemplarz nie jest zbyt szczęśliwie ustawiony)


Zalety
Bardzo dobry obraz HD
Dobry obraz SD (mimo źródła ASTER analog)
Świetna współpraca z urządzeniami po HDMI - PS3, WD MEDIA PLAYER
Bardzo bogate i fajne menu OSD (możliwość precyzyjnej kalibracji)
Bardzo bogate wyposażenie wejść/wyjść + gniazdo CI
Niskie zużycie energii
Relatywnie niska cena zakupu
Dobry support Sharpa (częsta aktualizacja firmware)
Lekki (kwestia transportu, np w porównaniu do plazmy)

Kwestia gustu
Design
Pilot (ale generalnie in minus, choć sprawnie działający)
Predefiniowane ustawienia obrazu


pozdro
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Rozbawiłes mnie tekstem z ex500. Czy ty uważasz że kazdy wybiera tv na podstawie oblukania go w sklepie na lipnym sygnale? Mi wystarczyło zabrac konsole, puścic parę rzeczy aby stwierdzic że sharp dosłownie miażdzy tego soniaka pod kazdym wzgledem.

Przewaga full leda jest kosmiczny kontrast i skalowanie sd. Sony ex500 w sd jest fatalny.
 

Pr3dator

New member
no wlasnie mataman ma racje najlepiej byloby samemu przetestowac ale to niestety sklepy nie oferuja, mysle ze powinno byc wiecej osob ktore odplatnie umozliwialyby testowanie wybranych modeli telewizorow we wlasnym domu. Wtedy jest szansa za relatywnie obiektywny osad. Bo jak pisalem ocena telewizora na podstawie sklepowej prezentacji to zadna ocena. Poza naciaganiem klientow, towar i jego prezencja mozna przyrownac do sprzedazy ziemniakow w markecie...
Nie wiem jak w innych sklepach w calej polsce ale np umnie w media markcie jakas dziwna mania pracownikow na polecanie okreslonego modelu telewizora Samsunga B650 a na pytanie dlaczego ten model konkretow brak... (jakby kto podplacal ich za lansowanie tej marki modelu).
 
Do góry