Sharp LC-40LE700E - test otwarty

krbar

New member
Co prawda u mnie soft się wgrywa napis "UPGRADE SUCCESS" na końcu się pokazuje, ale po włączeniu nic się nie zmienia.
Może SuchyTM ma 705 bo ma ten sam soft co ja w 40le705
 

SuchyTM

New member
Niestety próby wgrania firmware 1.16 kończą się dokładnie takim samym fiaskiem co wcześniejsze.
Ma ktoś inne wersje firmware'u do tego TV? Będę próbował po kolei.

Poproszę o pomoc.

@krbar: mam LC-32LE700E, soft może być ten sam co u Ciebie bo to nie wielkie różnice są. Poza tym podałem tylko numer M, a tam jeszcze jest numer E, którego nie podawałem, bo nie chciało mi się zapamiętywać. Ten numer E mogę mieć już inny niż Ty.
 

SuchyTM

New member
Przepraszam za post pod postem (nie mogę znaleźć "edytuj")

Mój firmware jest następującej wersji:

E0912083
M0000102


Na włoskiej stronie znalazłem firmware 1.20 o oznaczeniu E0911301.
Mój więc jest nowszy. Można przypuszczać, że to jest 1.21, czyli najnowszy.
Może więc dlatego nie chce dokonać aktualizacji.
Tylko dlaczego M mam 102 a nie 104, jak u niektórych.
Poza tym w mwnu opóźnienie sygnału mam tylko wł/wył, a po którejś aktualce dochodziło chyba IEEE.

Zajrzałem do plików aktualki 1.21 i niby po aktualizacji powinno być E1003151.
Zgadzałoby się to też z datą wydania softu.
Wniosek taki, że mój TV raczej nie ma najnowszego softu 1.21.
Potwierdzać to zdają się posty na innych forach:
http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1194&t=29916867&start=3480
http://www.hifi-forum.de/viewthread-140-1983-35.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz gwarancję Sharp Polska ?
Jeśli tak , to wejdź na priw dostaniesz kontakt do Specjalistów w Sharp Polska.
 

krbar

New member
Dostałem odpowiedź z Sharpa na temat aktualizacji oprogramowania :
"Wersja oprogramowania dla M, czyli monitora jest aktualna, natomiast
zmianic sie powinna wersja oprogramowania E. Cyfry po "E" oznaczaja date i
powinna być ona stosunkowo aktualna."
Faktycznie zmieniło sie oprogramowanie E0912083 na E1002091.
Zmian widocznych jednak nie zauważyłem.Wszystkie ustawienia w menu pozostały.
Powinni lepiej informować na stronie co sie zmienia i w jaki sposób
 

pp1985

New member
bad piksele

tia ...
no i naliczyłem 9 bad pikseli na tych moich 46 calach,
wszystkie zgrupowane stosunkowo niedaleko siebie, jak jakaś gwiezdna konstelacja,
do przepisowych 21 sztuk z gwarancji (0,001%) brakuje jeszcze trochę, ale będę sprawdzał skrupulatnie kolejne,
zaczyna mi się pojawiać jakiś taki pewien niesmak do firmy Sharp ...
 

SuchyTM

New member
Niestety nic nie pomaga.
Zmieniłem pendrive na 512 MB troszkę dłużej miga pomarańczowa dioda, ale i tak krócej niż minutę i objawy takie same jak do tej pory. Próbowałem też formatować pena pod Windows 7 (i o dziwo tam zauważalnie dłużej formatuje o_O), ale to nic nie zmieniło.
Panowie "z telefonów" nie mają już pojęcia dlaczego może tak być.
Wezwę serwis, zobaczymy co wymyślą.

P.S.
Dziękuję za namiary.


EDIT:
A jak update przez port COM? Próbował ktoś?
Potrzebne jakieś dodatkowe oprogramowanie do kompa? Pewnie tak, tylko skąd wziąć?
 
Ostatnia edycja:

SuchyTM

New member
Tak kiki, dzwoniłem do centralnego. Dziękuję.
Bardzo miło próbowali pomóc, niestety się nie udało.

Spróbuję z "nowym" 1.21 i dam znać.
 

kriso_76

New member
Witam Wszystkich,
mam wielką prośbę o poradę i fachową opinię... Przymierzam się do zakupu tv i chciałbym zasięgnąć wiedzy nt dwóch modeli: LC40LU705 i LC-40LU700EV; który wybrać i jaka jest tak naprawdę pomiędzy nimi różnica?
z góry wielgachne dzięki!
 
S

schwefel

Guest
Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi na forum.
W najbliższym czasie planuję kupić telewizor 46". Na placu boju został tylko Sharp. Byłem zdecydowany na serię 700 ale teraz wchodzi nowa seria 800 z dodatkowym kolorem żółtym i mam dylemat na który się zdecydować. Co zyskam wybierając LE810/LE820?
 

SuchyTM

New member
Nie patrzyłem na nowości u Sharpa, ale jeśli ten żółty ma zachowany FullLED to poczekałbym na ten telewizorek. Jeśli przeszli na krawędziowe (co ponoć miało miejsce), to jednak wolałbym nadal 700tki. Drugie pytanie to czy ten żółty, to żółty matrycy, czy od podświetlenia (różne są chwyty marketingowe).


A co do mojego problemu, to niestety nadal bezskutecznie.
 

pp1985

New member
LU700 i LU705

Witam Wszystkich,
mam wielką prośbę o poradę i fachową opinię... Przymierzam się do zakupu tv i chciałbym zasięgnąć wiedzy nt dwóch modeli: LC40LU705 i LC-40LU700EV; który wybrać i jaka jest tak naprawdę pomiędzy nimi różnica?
z góry wielgachne dzięki!

ponieważ fachowcy się nie odezwali - napiszę co usłyszałem, przeczytałem,
jedyna zauważalna różnica pomiędzy tymi dwoma modelami to głowica kablowa CI+,
nie umiem powiedzieć kiedy znajduje zastosowanie - dla mnie nieistotny szczegół,
jednak usłyszałem od sympatycznych panów w sklepie, że "700-tki lepiej świecą niż 705",
może to kwestia softu (705 ma inne - niezależne wersje),

też się wahałem i ... wybrałem 46LU700 :)
 

Robertns

New member
też się wahałem i ... wybrałem 46LU700 :)
no tak, a ja wciąż przed takim samym wyborem stoję - 700 czy 705, czy warto te 7 - 8 stówek więcej wydać. może jednak ktoś bardziej zorientowany się odezwie troszkę (Kiki ? :wink: ). Czasu na zakup i decyzję postawiłem sobie jeszcze miesiąc, mecze w RPA mają być na nowych 46calach i tyle. Panowie i Panie tedy pozwalam sobie na tym poważnym forum postawić jeszcze raz problem 700 czy 705? i dlaczego ?
 
S

schwefel

Guest
Nie patrzyłem na nowości u Sharpa, ale jeśli ten żółty ma zachowany FullLED to poczekałbym na ten telewizorek. Jeśli przeszli na krawędziowe (co ponoć miało miejsce), to jednak wolałbym nadal 700tki. Drugie pytanie to czy ten żółty, to żółty matrycy, czy od podświetlenia (różne są chwyty marketingowe).
No przeszli na te krawędziowe ale co to oznacza dla zwykłego oglądacza TV? Co do reszty pytań to nie mam pojęcia dlatego pytam co da mi zakup serii 800?
 

tiken

New member
Witam, panowie prosze powiedzcie mi czy glosniki w le700 sa naprawde takie cienkie?? Chce kupic ten tv bo jest naprawde super w tej cenie... tylko nie chce sie przejechac na dzwieku, bo kina domowego nie mam zamiaru kupowac... Pozdrawiam
 
Do góry