Sharp LC-40LE700E - test otwarty

kriso_76

New member
PP1985 - dzieki za info!, też coraz bliżej jestem LU700, chociaż zasiałeś "ziarno niepweności" z tą "głowica kablowa CI+"...(?)
 

tiken

New member
bo osoba dla ktorej wybieram tv nie bedzie go potrzebowala. Potrzeba jej w miare dobrego i glosnego dzwieku z tv, a jak czytam to sporo osob mowi ze sharp nie jest glosny i ma kiepska jakos dzwieku...
 

pp1985

New member
bo osoba dla ktorej wybieram tv nie bedzie go potrzebowala. Potrzeba jej w miare dobrego i glosnego dzwieku z tv, a jak czytam to sporo osob mowi ze sharp nie jest glosny i ma kiepska jakos dzwieku...

z całym szacunkiem ... dźwięk zdecydowanie do bani ... kompletny brak niskich tonów,
mam wrażenie, że moje radyjko monofoniczne w kuchni lepiej gra,
a mikrowieża o kolumnach jednogłośnikowych (jednodrożnych) bije ten tv na głowę,
więc nie ma co się łudzić ;)
oczywiście, że w codziennym oglądaniu wiadomości i telenoweli nie przeszkadza,
jednak jeśli ktoś się przesiądzie z w miarę przyzwoitego CRT to jest masakra ...

oczywiście to moja subiektywna opinia ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie rozmiaru telewizora - dźwięk nie służy do organizacji dyskotek .
Do oglądania programów telewizyjnych wystarcza.
 

didadida

New member
Czy gdzies w specdyfikacji jest okreslona maksymalna długosci srub mocujacy jaka mozna zastosowac dla tego LCD - chodzi o podwieszenie panelu na wieszaku sciennym - sruba w rozmiarze P6 ale co do długosci niestety nie moge nigdzie tego znalezc a nie chciałbym uszkodzic LCD-ka wybierajac zbyt długa srube. Z gory dzieki za informacje
 

milanoa

Member
Witam wszystkich!

Jedno pytanko za 100 punktów który LCD będzie lepszym wyborem tylko i wyłącznie do PS3 ?

Sharp LC-32LE700E
versus
Sony KDL-32EX503

Pozdrawiam :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Dolaczam się do pytania. Wacham się miedzy tym sharpem a Sony 46EX500. Cena jest zbliżona. Interesuje mnie dobra płynność, dobre skalowanie sd i czerń.

I jak jest z ustawieniami obrazu czy zapamietuje dla każdego wejścia czy dla wszystkich jest jedno ustawienie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentacje w domu to się sam przekonasz.

Sharp - podświetlenie led.
- mniejszy pobór energii
- lepsze kąty
- lepsze skalowanie SD
 

milanoa

Member
Hm z tymi kątami to bym się spierał właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu 32le700e i powiem tak kąty nie są jego najmocniejszą stroną telewizor po wstępnej kalibracji na wprost jest wszystko ok pozdrawiam :)
 

gruniu

New member
kolega ma samsunga i mowi mi ze moze wlaczyc obsluge divix, tylko musi wejsc w tryb serwisowy
na gwarancji nie moze poniewaz kazde wejscie w ten tryb tworzy sobie logi, a pozniej serwis moze to odczytac i straci gwarancje
czy sharp tez tak ma?
jak wejsc w tryb serwisowy?
mozna wlaczyc divix?
 

us3r-2010

New member
Mam problem z zagubionym zegarem - po kupieniu ładnie wyświetlał w dolnym rogu godzinę ( o ile pamiętam soft 1.20) po aktualizacji na 1.21 znikł zegar i w żaden sposób nie da się zmusić TV żeby wrócił ten zegarek - kolejna aktualizacja 1.22 to samo :( Co jest grane ? Wina firmware czy już się coś popsuło ??
 

us3r-2010

New member
Ta niby tak przycisk [i+] ale jak wspomniałem żadnym ale to żadnym klawiszem na pilocie NIE idzie włączyć zegara :( A w Menu > Opcja > Wyświetlanie czasu mam Włączone a mimo to brak zegara...
Może ktoś ma na dysku starszy firmware 1.20 i podesłałby może da się zrobić downgrade softu ??
 

Mike25

New member
Wg testu na hdtvtest.cu.uk Szarp zastosował bardzo kiepski LED w tym modelu. Mimo, że jest to full LED, wcale nie daje równomiernego podświetlenia matrycy.

"In truth, Sharp’s implementation of static LED offers no improvement in regards to uniformity when compared to standard CCFL technology."
Sharp LC46LE700E/ LC40LE700E/ LC40LE700 Review: 100Hz LED TV

Potwierdza to moje sklepowe obserwacje (co prawda modelu 705), gdzie wzdłuż obudowy ramki był widoczny clouding. To jak w końcu jest z tymi technologiami? Wcześniej byłem przekonany że full LED jest gwarancją perfekcyjnie podświetlonej matrycy, obojętnie w jakim telewizorze jakiej marki, a tu się okazuje, że może być gorzej od CCFL?

Co do kątów, to byłem dziś po raz trzeci w sklepach i nikt mnie już nie przekona, że regulacje, kalibracje cokolwiek tu pomogą. W modelach 700/705 kąty są bardzo słabe (czerń), więc nie polecałbym tego telewizora do innego oglądania jak tylko na wprost ekranu. Niestety kiepski full LED i słabe kąty dyskwalifikują ten TV w moich oczach, a szkoda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry