Sharp LC-40LE700E - test otwarty

squirrel_

New member
Mam pytanie: czy to normalne, że mimo włączenia 100hz, w okienku w prawym górnym rogu (informacja o źródle, rozdzielczości) pokazuje się 50Hz. Dodam, że telewizor jest podłączony do dekodera prv cyfry. (...)

Pytanie z grudnia 2009 ze strony 39 pozostało bez odpowiedzi i jest nadal aktualne.
Mam dekoder Pace PRV od cyfry po HDMI i telewizor pokazuje 50 Hz. Czy to znaczy że ten dekoder podaje sygnał tylko 50 Hz? Bo w sumie jak podłączam laptopa (też HDMI) to z tego co pamiętam pokazuje 60 Hz (hmm - dopiero teraz przyszła mi myśl na pogrzebanie w ustawieniach kompa - ale to inna bajka).

Więc jak?
A jak ma ktoś puszczony sygnał z np Blu-ray'a to ile ma Hz? Albo z innych dekoderów/tunerów?
 

jp1

New member
Kalibracja i poprawa jakości sygnału załatwia wszystkie problemy.
Dziś oglądaliśmy zauroczeni BBC HD - na le 705. Wręcz obraz krystalicznie czysty z pełną paletą barw z Morza Śródziemnego.

KIKI wiem, że być może bedzie Ci to ... nie "na rękę" ale ... czy mógłbyś podać prawidłowe ustawienia dla Sharpa LC-40Le705e po kalibracji ?
 

dred1975

New member
Witam nikt Ci nie napisze za free jakie są ustawienie tej profesionalnej kalibracji (szkoda bo ja tez myslałem ze po to jest to forum zeby sobie pomagać);-)
Ja mam takie pokombinuj z nimi moze bedą Ci pasowały(znalazłem je na innych zagranicznych forach)

OPC Wył
Podświetlenie +1
Kontrast +28
Jasność -13
Kolor -7
Barwa +2
Ostrość +3

Ust zaawansowane
CMC Odcień
R -5
Y +6
G +3
C +6
B +13
M -2

CMS Nasycenie
wszystko 0

CMS Wartość
R +6
Y 0
G +1
C +2
B +10
M -10

Temp Kolorów
NISKA
R nis -2
G nis +1
B nis -1
R wys 0
G wys +23
B wys -1

100Hz WŁ
TRYB FILM WYŁ
AKT.KONTRAST WYŁ
REG.GAMMA +2
DNR WYŁ
MONOCHR. WYŁ

Miłej zabawy
 

koncertownik

New member
A ja mam takie pytanie... Naczytałem się o LE700/5 i zauważyłem, że niektórzy narzekają na motion blur, więc jakim cudem ten TV może się nadawać do gier, mimo niskiego input lag, skoro przy bardziej dynamicznej rozgrywce obraz będzie się rozmywał? Zastanawiam się nad zakupem i teraz jestem trochę w kropce, bo model, który również rozważam ma za to wysoki input lag (60ms!).
 

jndrek

New member
zagar

Dostałem odpowiedź z serwisu Sharpa (w ciągu 30 minut!!!!):
Zegara nie ustawiamy manualnie.

Odbiorniki podlaczone do LCD TV droga HDMI same posiadaja zegar, zegar na
LCD TV nie jest aktywny.

Zegar i czas sciagany jest z telegazety.

Czas moze zostac sciagniety tylko, jezeli mamy antene naziemna (czas z
sygnalu satelitarnego nie jest sciagany przez LCD, bo: telegazete
wybieramy z tunera satelitarnego, a nie z telewizora, dlatego).

Prosze wiec, nawet jezeli nie odglada Pan programow naziemnych, ustawic na
odbiorze naziemnym na programie pierwszym kanal, z ktorego to z telegazety
bedzie sciagany czas, i prosze sprawdzic, czy czas ten dziala dobrze na
tej telegazecie (czasami w telegazecie w tym miejscu (miejscu czasu) np.
na TVP1 jest cos innego i wtedy jest to problem, prosze wiec na kanale
pierwszym ustawic inny program i sprawdzic (czas ustawiany jest od kanalu
ustawionego jako pierwszy).

Ważne jest jeszcze zeby Pan po zmianie kanału - wyłączyl TV z gniazdka I
włączyl TV na nowo - w przeciwnym razie TV może brac stare ustawienia.


Co więcej ta instrukcja działa.

Witam,
Pod koniec września musiałem przestroić TV na sygnał SD bo w DVB-t przestali nadawać, po powrocie na sygnał DVB-t zegar pojawia sie tylko na chwile przy zmianie programu choć ustawiony jest do stałego podglądu. Temat był już poruszny na forum j.w. ale u mnie postępowanie zgodnie z powyższą instrukcją nic nie pomaga.
Moj LC-40LE700E jest z grudnia 2009 nie zmieniałem w nim oprogramowania.
Macie jakiś pomysł jak go uaktywnić na stałe.
Z góry dzięki za pomoc.
 

ToMo999

New member
...

witam
jestem posiadaczem samsunga 40 c5000 i zastanawiam sie nad wymiana jego na sharpa lc 40 lu 705 pytanie czy warto??
 
Ostatnia edycja:

ToMo999

New member
no więc wymieniłem ale dźwięk z niego w porównaniu do c5000 kicha obraz za to żyleta :)

powstał u mnie mały problem co jakiś czas samoczynnie zmieniają mi się ustawienia z użytkownika na dynamiczny ustalony czy ktoś jest w stanie mi powiedziec co jest nie tak ??
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Zresetuj tv do ustawien fabrycznych i przy ponownej instalacji wybierz tryb dom bo masz wybrany sklep i dlatego ustawienia sie resetują.
 

Tomisior

New member
Przeglądam forum, i czytam różne recenzje - póki co najbliżej mi do kupienia Sharpa. Wszędzie chwalą że świetnie wypada w grach.

Jaka jest dokładnie różnica między 40LE700E a 40LE705?? Z tego co widzę 700E jest droższy. Który byście mi bardziej polecili??

pilot rzeczywiście jest taki marny jak wszędzie piszą? Byłbym wdzięczny za poradę i opisanie różnic tych modeli.
http://www.skapiec.pl/img/883111-99-1-sharp-lc_40le705.html
 

Tomisior

New member
Dzięki czyli już wiem że 705kę, jeśli zdecyduje się na Sharpa.
A w waszym prywatnym rankingu który tv stawiacie wyżej i radzicie kupić? Samsung Le40c560 czy właśnie tego Sharpa? Wiem że nimi jest praktycznie 1000 zł różnicy w cenie.. ale w przypadku telewizora wolę mieć spokój na dłużej.
 
Do góry