Sharp LC-32LE320E - test otwarty

pozzzima123

New member
Bardzo proszę autora, zresztą widzę nie tylko ja, ale wiele wiele więcej osób o dane, które pozwolą nam uzyskać jak najlepszy obraz.

Mogę w zamian zaoferować doładowanie na komórkę - 10zł.
 
Do wszystkich, którzy proszą o dane do kalibracji. Taka przyjemność kosztuje i jeśli ktoś chce skalibrować swój TV to niech pisze do Kikiego na PW i tam otrzymacie info ile to kosztuje.
 

pozzzima123

New member
Jasność: 37
Kontrast: 58
Kolor: 49
Odcień: 2
Ostrość: 4

Zaczerpnięte z angielskiego testu tego telewizora. Wpiszcie podane wartości i zauważcie różnicę pomiędzy innymi trybami.

Osobiście widzę dużą różnicę. Naturalne kolory są nieporównywalne z trybem Standardowym lub Żywym itp..
 

Shan

New member
Witam,

Mam pewien problem z tym telewizorem. Ogólnie bardzo mi się podoba - obraz jest ostry, czytelny, kolory dobrze nasycony. Jednak nie o tym. Otóż podczas dzisiejszej sesji na PS3/x360 zaobserwowałem smużenie celownika (w Killzone 2, czy BC2), lub paska życia (w Alice: MR) po włączeniu opcji "100hz: Efekt: Wysoki". Smużenie nie występowało, kiedy 100hz było ustawione na "Efekt: Brak", jednak gry wyglądają wtedy o wiele gorzej. Zauważyłem też, że smużą np. napisy wyświetlane w grach, jednak postacie, broń, czy tekstury - nie.

Reszta ustawień tv:
Redukcja szumów: Wył.
Flesh tone: Wył.
Podświetlenie: 90
DCR: Wył.
Jasność: 50
Kontrast: 52
Kolor: 53
Odcień: 0
Ostrość: 5
Temp. kolorów: Normalne

Nagrałem nawet filmik ukazujący cały bug, oglądajcie w 720p. Myślę, że widać co się dzieje z różami ukazującymi życie Alicji (smużenie widać bardzo dobrze od 0:30). :)

YouTube - ‪VIDEO0009‬‏

Te 'ścięcia' gry w tle to wina telefonu, którym video było nagrywane.

BTW. Przy okazji zobaczyliście moje ustawienia tego Sharpa. IMO. Są bardzo dobre, chociaż czasami czerwony wygląda jak różowy.
 

schab

New member
Witam. Napaliłem sie na tego Sharpa ale przeczytałem gdzieś, że Sharp wsadził tam matryce AUO a nie swoją i, że to jest bardzo nieładnie z jego strony bo są gorsze. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć miarodajnie? I czy ew. w modelu 37" też jest AUO?
 

schab

New member
O! Znalazłem tą opinię. Był to komentarz do modelu 37" ale z tego co widze dotyczy to całej serii. Pozwolę sobie wkleić fragment:
<ciach> po zdemontowaniu tylnej ścianki okazało się, że wyświetlacz LCD nie pochodzi wcale od Sharpa (który, przypominam, ma w samej Japonii aż trzy fabryki paneli LCD) tylko od tajwańskiej firmy AU Optronics (AUO). Ba, telewizor miał nie tylko ekran z Tajwanu: został tam też zmontowany. Co gorsza, analiza takich elementów, jak odmienna od innych modeli Sharpa struktura i działanie menu, skuteczność układów 100 Hz i usuwania przeplotu jednoznacznie wskazywała na to, że telewizor nie tylko został wyprodukowany na Tajwanie z tamtejszych elementów, ale został tam także zaprojektowany. Inaczej mówiąc, z prawdziwego japońskiego Sharpa model LC-37LE320 miał tylko logo - reszta była od A-Z dziełem AUO. Co więcej, według posiadanych przeze mnie informacji, AUO produkuje dla Sharpa nie tylko serię LE320, ale także LE210 oraz (najprawdopodobniej) najnowszą LE430 <ciach>
 

Shan

New member
Ja jednak polecam ten telewizorek. Po skalibrowaniu obraz wyświetlany jest naprawdę super. Obraz jest ostry, kolory dobrze nasycone. Świetna czerń. 100hz też daje radę - szczególnie w grach wyświetlanych w technologi HD. Posiadam go już około trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony z zakupu. :)
 

PurpleViolet

New member
Czy aby na pewno? Na pierwszej stronie tego tematu w podsumowaniu masz wyraźnie napisane w wadach, że wymaga kalibracji więc jednak się chyba da i opłaca się pobawić.

jasne że wymaga, ponieważ obraz ma przesycony i można to skorygować jedynie podstawowymi regulacjami (kolor kontrast jasność... itp ) ale brak mu podstawowych regulacji dla RBG... które to pozwalają na "zabawę" w kalibrację. Tu masz test tego tv i są podane ustawienia po kalibracji tzn ile dało się wyciągnąć testującym z niego, ponieważ o pełnej kalibracji można zapomnieć w przypadku tego tv

Sharp LE320 review - FlatpanelsHD

pozdrawiam
 

rafib1975

New member
jasne że wymaga, ponieważ obraz ma przesycony i można to skorygować jedynie podstawowymi regulacjami (kolor kontrast jasność... itp ) ale brak mu podstawowych regulacji dla RBG... które to pozwalają na "zabawę" w kalibrację. Tu masz test tego tv i są podane ustawienia po kalibracji tzn ile dało się wyciągnąć testującym z niego, ponieważ o pełnej kalibracji można zapomnieć w przypadku tego tv

Sharp LE320 review - FlatpanelsHD

pozdrawiam
dla mnie te ustawienia są do D... uszy, ja sie bawiłem jakaś godzine i mam jak dla mnie idealny obraz jak i na UPC czy BlueRay czy grach PS3
 

schab

New member
No niestety, obejrzałem ten telewizorek i faktycznie ze Sharpa to on ma tylko logo. To telewizor z Tajwanu na matrycy AUO. To nie to samo co matryca Sharpa, to widać.
 

bunio0107

New member
rafib1975 jak możesz to podaj mi swoje dane kalibracyjne telewizorka bo mi naprawdę nie chce się bawić (brak czasu) to chyba nazywa się lenistwo :)
 
Do góry