Sharp LC-32LE320E - test otwarty

-=jamiro=-

New member
Mi napisy *srt poszly bez problemu poza jednym ale, tzn tv nie wyswietla polskich znakow, a jak zamiast tego mam jakies krzaczki. Napisy konwertowalem poprzez program SRTool. Niby QucikTime odczytuje poprawnie polskie litery, a Sharp nie. Byc moze jest to wina softu w tv. Czy ktos rowniez ma z tym problem ??
 

_xamil_

New member
ja chciałbym zgłosić rozwiązanie problemu input lagów. Podłączamy telewizor kablem VGA, cały system przestawia się w tryb monitora, a lagi redukują się do max 20 ms

img291.imageshack.us/i/dsci0013y.jpg

obraz jest praktycznie tożsamy, opóźnienie wynosi około jednej-dwóch kresek na tym wirniku, nie wiem ile to może być dokładnie ms.
 

Qbaas

New member
Input lag?

Jak wygląda sprawa z input lagiem. Na jakim poziomie jest input lag, po wyłączeniu ulepszaczy oraz jak się sprawuje w dynamicznych grach typu FPS, samochodówki itd. ??
 

Macieq79

New member
Kwestia złącza aoudio out zostala rozwiązana, tylko kogo to usatysfakcjonuje? Kiedy już udalo mi się zorganizować antene pokojową i znalazlem jakis kanal okazało się że to złącze działa, jednak zmiana źródła na wejściu odłącza to gniazdo. Nie wiem jak wam ale mi nie podoba sie coś takiego bo w sumie jaki jest sens wypozażać TV w divix jak i tam jestesmy skazani na jakiś pseudo dźwiek.
 

milanoa

Member
mam pytanie czy po wgraniu najnowszego softu przywracane są ustawienia fabryczne
tzn. chodzi mi czy trzeba ponownie kalibrować ?
 

lock66

New member
....mam ten telewizorek czyli 32le320 i jest ciekawy motyw z dyskiem 2.5" podpiętym pod usb. Dysk 2.5" Verbatim ntfs 500Gb działa, czyta filmy bez problemu ale po wyłączeniu TV samoczynnie włącza się o godz. 5.00 rano.Jak pozbyć się tego. TV działa z ant. z tv kablowa po analogu
 

irek29

Member
Ja właśnie zakupiłem do kuchni 19LE320E i nie widzi plików z USB. Ani mp3 ani filmów divx tylko zdjęcia. Czy to wina softu? W menu mam SW Ver. V2.08.
 

rafib1975

New member
Ja właśnie zakupiłem do kuchni 19LE320E i nie widzi plików z USB. Ani mp3 ani filmów divx tylko zdjęcia. Czy to wina softu? W menu mam SW Ver. V2.08.
ale 32LE320E a 19LE320E jest trochu różnic bo w 32cali jest soft najnowszy 2.05 a w 19cali z tego co widze jest już soft 2.10. A masz pendrive jako FAT czy NTFS?
 

irek29

Member
Nie doczytałem instrukcji. Moja wina. Już wszystko chodzi. Szkoda tylko że nie widzi pliku z napisami. A gdzie jest dostęp do softu 2.10 to chyba bardzo świeży sofcik. Kupiłem TV wczoraj i siedzi soft 2.08
 

rafib1975

New member
Nie doczytałem instrukcji. Moja wina. Już wszystko chodzi. Szkoda tylko że nie widzi pliku z napisami. A gdzie jest dostęp do softu 2.10 to chyba bardzo świeży sofcik. Kupiłem TV wczoraj i siedzi soft 2.08
na oficjalnej stronie Sharpa tu masz link:
Kod:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=LC19LE320E&cat=111

z tego czytałem na tej stronie to soft jest od grudnia.
 

rafib1975

New member
Może zadam dziwne pytanie, czy ktos zna wartosci po kalibracji w tym telewizorze? i czy kalibracja odbywa się tylko w menu czy takze w menu serwisowym?
 

Misza89

New member
Czy może ktoś podać jak skalibrować ten telewizor? Jakie wartości nadać poszczególnym opcjom, co wyłączyć itp. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
 

Misza89

New member
Nie moge już edytować ostatniego posta, więc piszę kolejnego. Jakie ustawienia będą najlepsze dla Obrazu oraz Dźwięku szczególnie bo jest jakiś dziwny. Jak wyłączyć te polepszacze obrazu?? Czy też macie tak, że niektóre programy się jakby przycinają lub są z jakiejś innej kamery, widzę to na przykładzie np Eska TV. Kanały są wszystkie analogowe.
 

gipsmen

New member
pomocy

Dołaczam sie takze do prosby o najbardziej optymalne ustawienia do ogladania filmow/ gier dla tego tv

podlaczylem xobxa 1 po Scarcie i oczywiscie czuc lagi - mam przestawione w film mode i wylaczone 100 hz
Opcja Efekt tez jest wylaczona - o ile pomaga to w "teatrze" to nie bardzo pomoga w lagach - czy cos jeszcze trzeba wylaczyc?
 

FanLed

New member
dziwne

Ta sama matryca, a w tym samym modelu tylko, że 42 cale czerń w rogach jest koszmarna. Czy to mozliwe, że jest aż taka róznica ??? W 42 calowym w rogach są po prostu latarnie - efekt naparwdę fatalny. Natomiast reszta OK.
 

Smyku666

New member
napisy wyświetlają się z polskimi czcionkami:
jak już macie plik *.srt to otwórzcie go w notatniku, a następnie:
Plik->Zapisz jako...->Kodowanie (zmieniamy z ANSI na Unicode)->Zapisz
i mamy działające napisy z polskimi ogonkami ;0
 

Misza89

New member
Czy ktoś pomoże w związku z optymalnymi ustawieniamia obrazu i szczególnie dźwieku bo w innych pokojach słychac taki pogłos z tego TV
 

Khali

New member
Obraz

Witam.
Posiadam ten LCD (32") od paru dni i obraz na filmach wydaje się jakby "z telenoweli" lub hmm, "teatr telewizji" z tym mi sie kojarzy. dodam że to jest mój pierwszy LCD i przeskoczyłem z kineskopowego.
Czy to kwestia przyzwyczajenia czy może ustawienia czy tak ma może być. Dzięki za odpowiedź
Acha, korzystam z tv kablowej analogowej
 
Ostatnia edycja:
Do góry