Sharp LC-32LE320E - test otwarty

rafib1975

New member
No to mam problem. U mnie filmów nie widzi, mkv/avi ... Na stronie sharp europejskiej jest upgrade software do 203, ja mam obecnie 202. Natomiast strona sharp.pl nie ma tego updata...
W zasadzie to tylko formalność, ale wolałem zapytać... Czy instalować?
Tak warto zrobic ja miałem z 2.00 i miałem problemy z odtwarzaniem filmów przez USB dziwnie był odtwarzany format obrazu jak zainstalowałem to juz było okej wszystko. Innych zmian nie zauważyłem. Ja sciągałem z
Kod:
http://www.sharp.de/cps/rde/xchg/de/hs.xsl/-/html/service_downloads.htm?query=LC32LE320E&var1=LC32LE320&var2=LC32LE32
 

przemo171

New member
jedynie musisz wklejc na stałe, osobnych plików z napisami nie odtwarza.

I tutaj się nie zgodzę :) (chyba). Mam 37" z tej serii i po wielu bojach udało mi się znaleźć odpowiedni sposób. Zacząłem dużo kombinować programem Subtitle Workshop. Okazało się, że telewizor rozpoznaje pliki o rozszerzeniu:
*.sub
*.srt
Z plikami *.sub jeszcze nie kombinowałem ustawień czasowych bo coś było poprzesuwane ale może przez to, że początki filmów przewijałem na szybko, żeby zobaczyć napisy i wtedy się chyba rozjeżdżał czas napisów względem filmu. W każdym razie jak otwieram plik z napisami programem Subtitle Workshop i zapisuję go jako nazwa_filmu.srt to normalnie się napisy odtwarzają. Nie sprawdzałem jeszcze napisów *.srt ściągniętych prosto z neta bo jem obiad :D

Aaa... nie wiem czy są też inne pliki z rozszerzeniem srt ale ten format mój ma wg programu Subtitle Workshop nazwę SubRip.
 
Ostatnia edycja:

przemo171

New member
Właśnie miałem to napisać :) Niestety polskiej czcionce musimy powiedzieć NIE :/

Mam również problem z odtworzeniem plików *.mkv 1080p z USB. Wyskakuje mi komunikat najczęściej, że nie ma kodeków do Audio ale obraz sam też jest ściśnięty i nie mogę go rozciągnąć. Raz mi się zdarzyło, że nawet obrazu nie chciał odtworzyć.

Poza tym... w instrukcji napisane jest, że obsługuje tylko system plików FAT/FAT32 co jest nie do końca prawdą ponieważ u mnie normalnie czyta dysk USB 500GB w systemie NTFS. Również jest napisane, że odtwarzane pliki nie mogą (albo nie powinny) mieć więcej niż 4GB. Do końca nie wiem bo akurat wszystkie powyżej 4GB to były właśnie *.mkv z 1080p. Jak sprawdzę duże pliki w 720p to dam znać jak poszło.

Aaaa... no i od razu uaktualniłem software do wersji 2.05.
 
Ostatnia edycja:

przemo171

New member
@zxvb12344 nie martw się o fps :) Były takie jak w filmie więc to nie było to. Co do *.mkv 720p to śmiga jak złoto. Chwilowo mam tylko z lektorem ale w niedalekiej przyszłości spróbuje sprawdzić coś z dodatkowymi napisami albo i z innymi ścieżkami dźwiękowymi. Jak znajdę oczywiście trochę czasu bo teraz przed sesją robi mi się na tyle ciasno, że nie mam nawet kiedy się z dziewczyną zobaczyć :/
 

rafib1975

New member
I tutaj się nie zgodzę :) (chyba). Mam 37" z tej serii i po wielu bojach udało mi się znaleźć odpowiedni sposób. Zacząłem dużo kombinować programem Subtitle Workshop. Okazało się, że telewizor rozpoznaje pliki o rozszerzeniu:
*.sub
*.srt
Z plikami *.sub jeszcze nie kombinowałem ustawień czasowych bo coś było poprzesuwane ale może przez to, że początki filmów przewijałem na szybko, żeby zobaczyć napisy i wtedy się chyba rozjeżdżał czas napisów względem filmu. W każdym razie jak otwieram plik z napisami programem Subtitle Workshop i zapisuję go jako nazwa_filmu.srt to normalnie się napisy odtwarzają. Nie sprawdzałem jeszcze napisów *.srt ściągniętych prosto z neta bo jem obiad :D

Aaa... nie wiem czy są też inne pliki z rozszerzeniem srt ale ten format mój ma wg programu Subtitle Workshop nazwę SubRip.
to może coś zmieniło po wprowadzeniu softu 2.05 bo ja mam 2.03 i próbowałem róznych typów napisów i żadnych nie widziało!!!
 

rafib1975

New member
jestem ciekaw czy gdzies mozna znaleśc co zmieniają dokładnie konkretne softy, ja jak kupiłem swój tv to miałem 2.00 i ogólnie miałem problem z formatem obrazu przy DivX-ach po zainstalowaniu do 2.03 juz było okej, teraz musze zrobic do 2.05. Kiedys dzwoniłem do sharpa czy mają takie informacje to koleś powiedział że oni nie wiedzą co konkretnie zmienia dany soft. Ma ktos jakieś info na ten temat. Tam niby jest napisane ale soft 2.03 wiecej zmienił niż jest napisane.
 
Ostatnia edycja:

_xamil_

New member
chciałbym powrócić jednak do kwestii input lagów, mimo że nie dostałem odpowiedzi. Pytanie nurtuje mnie bo chciałbym zainwestować w Xboxa, a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Jaki najmniejszy input lag udało wam się osiągnąć? Ja sprawdzam w taki sposób, że podpinam tv do laptopa przez hdmi, i jako klonowanie obrazów, i praktycznie zawsze wychodzi mi 150 ms (wcześniej pisałem o 100 ms ale to był incydent, możliwe że aparat przekłamał, bo nie dysponuję zbyt dobrym sprzętem). Jak uruchomię opcję 100 hz to i koło 200 się trafia. Ktoś ma jakieś rady?
 

przemo171

New member
Hm... wydaje się niestety jednak, że chyba pliki *.mkv odtwarza tylko do 4GB jak napisali w instrukcji. Mimo, że system plików NTFS obsługuje to zawsze wyskakuje jakiś komunikat o niezgodności kodeków jeśli plik ma ponad 4GB. Zawsze można go spróbować podzielić na 2 mniejsze :D
 

Macieq79

New member
Jeśli napisy się odtwarzją to będę kombinował. Co do zmiany softu to jak to sprawdzić jaki mam i skad pobrać aktualny soft nie wspominajac o tym jak go zmienić. W instrukcji jakoś nie znalazłem zbytnio informacji na ten temat.
Odtwarzajac film z lektorem pojawił się kolejny problem, chciałem puścić dźwięk przez wieżę i niestety dostałem Zonka. Podłączyłem sie pod wyjście "audio out" 2 czincze czerwony i biały, i dzwięku ani widu ani słychu. Niewiem czy to kwestia kabla jakim się podłączyłem /czincze>dżek/ ale na dekoderze działa on bez problemu. Może potrzeba kabla czincze>czincze, albo optycznym puścić tylko mam jakieś 5-7 metrów do wierzy i nawet sie nie orientowałem czy tak długi kabel dostane.
 

Macieq79

New member
Dzięki za link, gdzieś wyczytałem że nie ma na stronie producenta oprogramowania stąd moje pytanie - i szczerze mówiąc nie szukałem.
Jeśli chodzi o napisy to w jakim formacie zapisywałeś bo powiem szczerze że w programie "subtitle workshop" jest dużo formatów i nie wiem jaki mam wybrać.
 

przemo171

New member
Napisałem wcześniej :) Zapisuję je w formacie SubRip. To jest *.srt. Obecnie dalej walczę z plikami powyżej 4GB i 1080p odtwarzanych przez USB.
 

Macieq79

New member
... Zapisuję je w formacie SubRip. To jest *.srt. ...
Też zapisywałem w tym formacie jednak napisów mi nie odtwarzał, chyba że jest możliwość włączenia tej opcji gdzieś? Możliwe że zmiana kodowania pliku spowodowała niezaczytywanie go?
Orientujecie się po co jest ten kod rejestracyjny do divx?
No i jak wam działa to złącze "audio out", może wogóle nie działa?
 
Do góry