Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

bob1969

Member
Bez reklam
Co tam nowego w temacie 50LE75x? Testu jak nie było tak niema ... może ktoś dokładniej przyglądał się temu modelowi?
Czym różni się 50LE75x od 50LE65x - oprócz podstawki i koloru obudowy, w specyfikacji żadnych różnic nie ma, manuale mają inne, cena podobna ...
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Mają dual core? Nigdzie nie mogę tego doczytać.
Przeglądając zagraniczne fora i Panelook wychodzi na to, że są budżetowe odbiorniki na wschodnią Europę zbudowane na chińskich panelach AUO lub CMI.
 

paeru

New member
Bez reklam
Co do dual core pewien nie jestem, ale słyszałem że tak. Matrycę łatwo odczytać spoglądając w tył telewizora - 39 na pewno są na matrycy CMI.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Pewnie xxxxxxxxxxxx zdaje się, że Sharp nie produkuje matryc 50".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A Sony to ma swoje matryce , a Apple ma swoje matryce, nawet Samsung , Panasonic czy Toshiba Też nie mają swoich matryc.
Obecnie matryca to jak podwozie - tylko sama rama.
Ważne - ano ważne , ale jeździć się na tym nie da.
 

Grendel

New member
Kiki, zgadza się. Ale do tej pory właśnie tym Sharp się wyróżniał z całego grona producentów tv, że montował swoje matryce. Poza tym wg informacji z 2011 r. o współpracy z CMI wynikało (popraw mnie jeśli się mylę), że od 50'' Sharp montuje swoje matryce a kupować będzie mniejsze panele. W tym roku producent przeniósł tą zasadę na modele od 60". Widać taka polityka ma na celu dogonienie liderów sprzedaży. Ale każdy kij ma dwa końce. Dla mnie nie ma już Sharpa "made in Japan". Na topowe modele mnie po prostu nie stać a w segmencie "średnim" wybór jest spory itu Sharp niestety traci rynek.
 

Grendel

New member
Na stronie Sharpa stoi jak byk, że matrycę X-Gen mają modele od 60" wzwyż. Wychodzi na to, że 50" będą kupowane.
Wiem, że nie musi to oznaczać słabszej jakości tych telewizorów ale jakoś trudno w to uwierzyć. No i ta cena..... . Sporo niższa od konkurencji a to już rodzi różne skojarzenia.
Ale może się mylę.
 

gg01

New member
Zainteresowałem się telewizorem Sharp LC-39LE750E ale patrzyłem do instrukcji i on chyba nie ma sleep timera!
 

maniek21341

New member
kupiony miesiac temu w Euro, czas na krotkie podsumowanie.
Po pierwsze obraz - ekspertem nie jestem, ale jedyna wada do clouding dajacy sie we znaki na mocnym podświetleniu matrycy. Na szczęście panel jest matowy, i nawet po zredukowaniu podświetlenia do ok 70, obraz jest świetny nawet w ciągu dnia, a co dopiero w ciemnym pomieszczeniu. Przy takim podświetleniu clouding nie rozprasza i czerń jest całkiem dobra. Generalnie, jakość obrazu uważam za plus.
TV świetnie się prezentuje ze swoim minimalistycznym designem i cienkimi, srebrnymi ramkami. Plus.
Dźwięk - nie wiem, używam amplitunera.
Menu - minimalistyczne, proste w obsłudze, w zasadzie brakuje mi kilku opcji. Działa szybko, co wystarcza mi do szczęścia jako byłemu posiadaczowi Philipsa, który doprowadzał mnie do szału swoim brakiem responsywności. Ma natomiast inną wadę, trudno powiedzieć czy to pilot czy software - podczas regulacji głośności czasami "nie zauważa" że przycisk nie jest już wciśnięty i wesoło podgłaśnia/ścisza do maksa. Świetny sposób na rozwalenie kina domowego /i/lub wywołania zawału u sąsiada. Niesamowicie denerwujący feler, nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Koniec końców, prawie przestałem używać TV do regulacji głośności i robię to przez amplituner. Przy okazji, pilot sprawia wrażenie chińskiej zabawki. Zupełnie nie przystaje do wrażenia sprawianego przez elegancki design TV.

Software/SmartTV - żenująca porażka. Tzw. Aquos Net+ nie nadaje się praktycznie do niczego. UI jest ekstremalnie wolne, i niezby intuicyjne. Ilość aplikacji, zwłaszcza tych przydatnych w Polsce, minimalna. W sumie używam tylko YouTube/TuneIn od czasu do czasu. Niestety ich obsługa wymaga anielskiej cierpliwości. Aplikacje mają też mnóstwo swoich problemów i czasami po prostu nie działają. Ciekawy feature ma YouTube, który pozwala na obsługę przez iPada - działa to tak sobie, ale i tak znacznie lepiej niż używanie pilota. Generalnie, Sharp położył tutaj sprawę całkowicie i nie mogę polecić tego TV tego typu zastosowań. W ciągu miesiąca firmware był już dwukrotnie aktualizowany, i jest niewielka nadzieja że coś się w tej kwestii zmieni - ale nie sądzę - żadnej poprawy po update nie zanotowałem. Funkcja HDMI CEC, umożliwiająca na sterowanie amplitunerem i vice-versa, jest bardzo niedopracowana - chętnie bym ją wyłączył, ale niestety bez niej są problemy z dźwiękiem w kinie domowym.

Podsumowując - panel jest budżetowy, ma dobry obraz i design. Nie jest to w żadnym wypadku SmartTV, raczej solid, but DummyTV. Cena chyba jeszcze wygórowana. Brać jak spadnie do 5K.
 
Do góry