Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

wawamatma

New member
Podzielę się z wami wstępną opinią a i nie ukrywam że będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania.

Od wczoraj jestem posiadaczem LC-60LE652E. Przed zakupem czytałem dość sporo a i w sobotę spędziłem pół dnia w Saturnie oglądając swoje materiały na różnych modelach. Tak przy okazji cena tego modelu spadła teraz do 4999 i jest dostępny w promocji ratalnej.

Jako że jestem realistą, jestem w miarę zadowolony z panelu bo nie ma się co oszukiwać, w tej cenie nie można mieć jakichś wygórowanych wymagań.

Plusy jakie zauważyłem do tej pory:

-Clouding nie jest przesadnie widoczny, nie rozprasza nawet w zupełnie ciemnym pomieszczeniu przy sporym podświetleniu, jasności i kontraście.

-Kolory są dość żywo jak na Sharpa skalibrowane.

-Nie jestem pewien ale mam wrażenie że panel dysponuje sporo mocniejszym podświetleniem niż LC-60LE635E

-Z tyłu widnieje napis: Made in Japan ;)

Minusy:

-Wszelkie systemy do redukcji szumów i zwiększania płynności działają fatalnie. Zdaje się że algorytmy były pisane przez stażystów. Nie można tego uznać za dużą wadę bo niestety większość przystępniejszych cenowo telewizorów działa niewiele lepiej (aczkolwiek lepiej) pod tym względem. Podczas testowania w sklepie dopiero 8 seria od Sony działała jako tako. Do testów polecam ściągnąć z YT w 1080p film: watch?v=Fidx96G0FT0 mniej więcej w 2-3 sekundzie ogon samolotu jest pełny artefaktów, powidoków bądź jeszcze innych cudów jak włączy się chociaż minimalne poprawianie płynności

- Menu wygląda jakby było wykute w kamieniu - naprawdę nieestetycznie i nieciekawie. Ponadto trzeba się sporo naklikać żeby zmienić podstawowe rzeczy.

- Jakość wykonania jest niestety dość niska. W moim subiektywnym odczuciu seria 6 wypada pod tym względem sporo lepiej niż seria 7 w której to widać z odległości kilku metrów że srebrny materiał ramki to tani plastik. Na plus dla serii 7 jest pilot - niestety ten z serii 6 sprawia wrażenie jakby nie był wart więcej niż 20 złotych. Oprócz ramki rzuca się w oczy że znaczek Sharpa który to w starszych modelach był bardzo estetycznie i porządnie podświetlony na biało, tutaj jest podświetlony na niebiesko i bardzo nierównomiernie - wyraźnie prawa strona znaczka jest jaśniejsza od lewej. Dodatkowo, cały panel z klawiszami dotykowymi jest zrobiony z powlekanego papieru przyklejonego do obudowy, można go bardzo łatwo odkleić podważając na rogu - straszna tandeta.

Ponadto mam 2 pytania do osób które posiadają nową serię 6 lub 7, gdyż nie mogę poradzić sobie z dwiema rzeczami.

1. Gdzie w menu znajdują się jakieś zaawansowane opcje kalibracji obrazu pozwalające np. zmienić parametry wyświetlania dla poszczególnych kolorów?

2. Jak należy zmienić ustawienia panelu aby był w stanie wyświetlić zdjęcie w rozdzielczości 1920x1080 bez jakichkolwiek zniekształceń? (Ustawiłem format obrazu na 1920x1080 PC, wyłączyłem redukcję szumów oraz poprawę płynności, niestety obrazek nadal jest rozmyty - trochę głupio że telewizor nie jest w stanie wyświetlić poprawnie planszy testowej dla telewizorów)

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Michał
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Witam. Zastanawiam się nad zmianą mojego LG 42" na większy. Chodzi mi coraz częściej po głowie właśnie Sharp 50"LE652/752. Brałem też pod uwagę Panasa 50ET i teraz sam nie wiem na co się zdecydować. Jeżeli mógłby ktoś z użytkowników podpowiedzieć to będę wdzięczny.
ps
bardzo mało informacji na temat nowych modeli Sharpa
 

tiger1981

New member
2. Jak należy zmienić ustawienia panelu aby był w stanie wyświetlić zdjęcie w rozdzielczości 1920x1080 bez jakichkolwiek zniekształceń? (Ustawiłem format obrazu na 1920x1080 PC, wyłączyłem redukcję szumów oraz poprawę płynności, niestety obrazek nadal jest rozmyty - trochę głupio że telewizor nie jest w stanie wyświetlić poprawnie planszy testowej dla telewizorów)
Michał

Rozwiązaniem jest wgranie softu 0.1.41.5.
 

D3T3

New member
Kilka dni temu skusiłem się na 50LE750.
Zadowolony jestem z jakości obrazu, tak HD jak i bardzo dobrego skalowania analogowego sygnału z vectry. Clouding jak u kolegi powyżej widoczny tylko na ciemnym tle w nocy przy podświetleniu powyżej 70.
Mam jednak dwa problemy:
- po wyszukaniu programów z kablówki (vectra analog) TV sam nadał im nazwy i nigdzie w menu nie mogę znaleźć opcji zmiany tych nazw
- filmy 3D - automat nie rozpoznaje czy to wersja dzielona pionowo czy poziomo, a jak już się ustawi ręcznie i odpali film to jest problem ze sterowaniem z pilota - TV przestaje na niego reagować,nie można zatrzymać, przewinąć, podgłosić - trzeba wcisnąć menu na panelu i dopiero pilot zaczyna działać.
Wersja softu najświeższa. Potrafi ktoś mi coś podpowiedzieć ?
 

tiger1981

New member
Różnią się jeszcze pilotem. Btw to ja bym rozumiał dopłatę żeby była ramka taka jak w 652, ta w 752 nie dość, że srebrna to już z daleka wygląda na tani plastik.
 

aki1986

New member
Jak wgrać nowy softwear na tv?
Narazie sciągnałem ze strony producenty owy Kit i co dalej ?
Na penie jakieś specjalne foldery trzeba robic??
60le652E.
 

tiger1981

New member
Wchodzisz w menu/dodatki/oprogramowanie/aktualizacja oprogramowania/przez usb.
Na pena sformatowanego w fat32 wgrywasz tylko jeden plik z aktualizacja. Nie tworzysz żadnych folderów.
 
Do góry