Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

paeru

New member
Bez reklam
50 za 4199 widziałem.

IPLI nie było, a na tabliczce znamionowej nie ma informacji, gdzie są składane.
 

wlodar

New member
Minus dla mnie to panel przedni z miękkiego, błyszczącego tworzywa ,który pod światło ,a praktycznie z każdej strony widać ,że jest pofalowany i mało estetyczny choć na stronach sharpa wygląda na matowy.... dla mnie strasznie dali ciała wygląda to fatalnie ....nawet w jednym Tv był krzywo przyklejony i paznokciem można go bez problemu odkleić jak gumę.

Rozumiem cięcia kosztów ,ekonomie i sharpa ekologię ale nowoczesny desing przez takie zabiegi robi sie raczej tandetny i nie jest miły dla oka
 
Ostatnia edycja:

kamoreks

New member
Ja mogę jedynie się wypowiedzieć co do wyglądu na żywo 750, dla mnie w porównaniu z serią 800 Quattron wygląda co najmniej tandetnie.
 

paeru

New member
Bez reklam
Soniacz 655 to strata pieniędzy, zero argumentów za tym TV w tej klasie cenowej.

W podobnej cenie można znaleźć lepsze telewizory, np. Toshiba 42WL968 za 2999 zł w niektórych MM i Saturnach (jakość wykonania, materiały, natywna 200Hz matryca itd.).
 

martinus123

New member
Sony 655 który w wersji 42 cale kosztuje ponad 2600 ma dwa wyjścia HDMI i jedno USB, czy ktoś się jeszcze dziwi dlaczego ta firma tak dołuje.
 

Wronsky

New member
Sony 655 który w wersji 42 cale kosztuje ponad 2600 ma dwa wyjścia HDMI i jedno USB, czy ktoś się jeszcze dziwi dlaczego ta firma tak dołuje.

`Dla mnie to żaden argument, w moim obecnym telewizorze mam wiecej wyjsc ale w praktyce i tak używam jedno HDMI - podpięte pod amplituner po ARC i nawet jeśli coś wiecej podpinam to pod ampli a nie tv 8) oraz jedno Usb pod ktore podpinam dyski i więcej wyjść mi nie potrzebne! Poza tym jeśli już porównywac to właśnie główna kwestia jaka jest jakość wykonania tego Sharpa - ludzie pisza ze tandetna ja na zywo nie widzialem to sie nie wypowiadam natomiast ten sony jest wykonany porządnie i starannie, ramka nie plastik poza tym ma szeroka game aplikacji VOD-czyli to co się realnie przydaje i obsługuje dyski ntfs odtwarza mkv, dźwięk DTS, napisy. Czy sharp to ma? albo wspomniana Toshiba?? :grin:
Oczywiście najważniejsza jest jakość obrazu, a tu sie nie wypowiadam do puki nie zrobię bezpośredniego porównania Sony w655 - Sharp LE 750
 

Eric_PSA

New member
Kiki nadal milczy z testami 750.... A podobno juz sie testowalo.

Chyba ze te testy sa zamieszczane w jeszcze jakiejs ukrytej czesci forum, a ja czekam za jakas recenzja odnosnie sharpa. Wtedy moze uda sie dokonac wyboru.
 
Kiki nadal milczy z testami 750.... A podobno juz sie testowalo.

Chyba ze te testy sa zamieszczane w jeszcze jakiejs ukrytej czesci forum, a ja czekam za jakas recenzja odnosnie sharpa. Wtedy moze uda sie dokonac wyboru.

Niektóre testy są dostępne tylko dla wspomagających forum ... ale ostatnio Kiki chyba nie ma czasu na testy... ostatni przetestowany TV to Panasonic 47DT60 z 07-05-2013
 

tomasi

New member
Oj, te testy... Powiem tak, wiele razy widziałem, jak Kiki napisał, że już jest, że jutro będzie, itp. Trochę mnie to denerwuje, nie dlatego że się ich domagam. Raczej dlatego, że to jest takie obiecywanie a potem niewywiązywanie się z tego. Najprościej się nie deklarować nie będzie problemu. Bo od miesiąca czytać codziennie jutro trochę psuje humor.

A jeśli tyczy Sharpa, to widziałem go dzisiaj w Media w Lublinie, 50 cali 752 za 3999. Nawet nieźle się prezentuje, ale z daleka. Z bliska nie jest spasowany dobrze- zauważalne są szpary na obudowie w dolnej jej części z obu boków. Może to tylko wina egzemplarza, ale nie powinno tak być.
No i trochę szkoda, że nie ma okularów w komplecie. Wiecie gdzie kupić je tanio? Stanowczo telewizor przez to drożeje.
 

martinus123

New member
`Dla mnie to żaden argument, w moim obecnym telewizorze mam wiecej wyjsc ale w praktyce i tak używam jedno HDMI - podpięte pod amplituner po ARC i nawet jeśli coś wiecej podpinam to pod ampli a nie tv 8) oraz jedno Usb pod ktore podpinam dyski i więcej wyjść mi nie potrzebne! Poza tym jeśli już porównywac to właśnie główna kwestia jaka jest jakość wykonania tego Sharpa - ludzie pisza ze tandetna ja na zywo nie widzialem to sie nie wypowiadam natomiast ten sony jest wykonany porządnie i starannie, ramka nie plastik poza tym ma szeroka game aplikacji VOD-czyli to co się realnie przydaje i obsługuje dyski ntfs odtwarza mkv, dźwięk DTS, napisy. Czy sharp to ma? albo wspomniana Toshiba?? :grin:
Oczywiście najważniejsza jest jakość obrazu, a tu sie nie wypowiadam do puki nie zrobię bezpośredniego porównania Sony w655 - Sharp LE 750

Dla mnie ilość wyjść ma znaczenie, bo do tv mam podłączony komputer, dekoder, a czasem też konsole.
Nie rozumiem więc czemu pod tym względem ten Sony wypada na poziomie kilkuletnich modeli za 1500 PLN.
Nie wiem gdzie wyczytałeś, że odtwarza dźwięk DTS, w specyfikacji nic takiego nie piszą.
Nie ma też 3D (choć dla mnie to ma akurat male znaczenie), nie da się go powiesić na standardowym uchwycie na ścianie, a w dodatku tylna obudowa na dole jest dość gruba więc będzie odstawał.
Ma za to matrycę 50 Hz i dwa głośniki o imponującej mocy 5 W każdy ;)
Ja nie twierdzę nawet że to zły tv (podoba mi się jego wygląd od frontu, obraz też całkiem ładny) i w klasie cenowej około 2000, dla ludzi, którym wszystkie wymienione minusy nie przeszkadzają byłby ciekawą opcją, ale cena 2600 za tv z takimi parametrami to po prostu śmiech.
Taki Panasonic E6 nie jest wcale od niego gorszy a kosztuje niewiele ponad 2 tysiące (mówię o wersji 42 cale).
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
I zgadzam sie z martinusem. Sony W655 to zwykla budżetówka, tylko z wyśróbowaną ceną. I oczywiście wiele osób jest zadowolonych z Panasonica E6 i może być zadowolonych z W655, tylko, że jest różnica zapłacić za budżetówke 2 tys a zaplacić za to samo 2600 zł.
 

Wronsky

New member
Oj, te testy... Powiem tak, wiele razy widziałem, jak Kiki napisał, że już jest, że jutro będzie, itp. Trochę mnie to denerwuje, nie dlatego że się ich domagam. Raczej dlatego, że to jest takie obiecywanie a potem niewywiązywanie się z tego. Najprościej się nie deklarować nie będzie problemu. Bo od miesiąca czytać codziennie jutro trochę psuje humor.


:grin: Mam dokładnie takie same spostrzeżenia 8) wielokrotnie już widziałem wpisy Kikiego ze coś własnie testuje, albo zaraz będzie i test niebawem, albo ze jutro i potem pojawia się po jakimś dłuższym czasie albo wcale, mógł by sobie darować takie obiecanki cacanki po pierwsze podważa to w ogole te jego testy po drugie, analizując te sytuacje i słowność tego pana nigdy nie zdecydował bym się na kupno od niego, czegokolwiek :)
 

wlodar

New member
`Dla mnie to żaden argument, w moim obecnym telewizorze mam wiecej wyjsc ale w praktyce i tak używam jedno HDMI - podpięte pod amplituner po ARC i nawet jeśli coś wiecej podpinam to pod ampli a nie tv 8) oraz jedno Usb pod ktore podpinam dyski i więcej wyjść mi nie potrzebne! Poza tym jeśli już porównywac to właśnie główna kwestia jaka jest jakość wykonania tego Sharpa - ludzie pisza ze tandetna ja na zywo nie widzialem to sie nie wypowiadam natomiast ten sony jest wykonany porządnie i starannie, ramka nie plastik poza tym ma szeroka game aplikacji VOD-czyli to co się realnie przydaje i obsługuje dyski ntfs odtwarza mkv, dźwięk DTS, napisy. Czy sharp to ma? albo wspomniana Toshiba?? :grin:
Oczywiście najważniejsza jest jakość obrazu, a tu sie nie wypowiadam do puki nie zrobię bezpośredniego porównania Sony w655 - Sharp LE 750
..O jakości obrazu to testy mogą coś dopiero powiedzieć ale jeśli chodzi o obraz w porównaniu ze stojącymi w sklepie akurat obok innym TV to na moje oko ;) jest dobrze ,a nawet bardzo dobrze
 
Do góry