Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

Jacur/Racuch

New member
@slodkip1
żródła to:
-tel. cyfrowa (dostawca osiedlowy -> ferguson 8000HD)
-Philips HMP 3000 (playerek do wszystkiego)
matryca to LG
Już w sklepie zauważyłem jak na modelu 46" patrząc z boku kolory blakły a w 42" nie było tak źle
Soft jest z 21.02.2012, napisz czy coś się zmieniło w tym z marca
Wczoraj deko pobawiłem się nastawami i myślę że jest bardziej naturalnie:

(redukuję z profilu Hollywood Pro)
podświetlenie-[55]
kontrast-[90]
jasność-[0]
kolor-[0]
odcień-[0]
ostrość-[0]

[zaawansowane ust. obrazu]:
colour master -[wył]
temp.koloru-[default]
ustwienie czujnika aut. jasn. -[wył]
kontrola podswietlenia LED - [wył]
poziom czerni/bieli-[1] edit :dla FHD i HD zmieniłem z 10 na [1] dla sygnału SD daję [5]
statyczny gamma-[default]
redukcja szumów[niski]
DNR[aut]
resolution+ [aut] poziom 2
active vision [standardowy]
MDR[standard]
USTAWIENIA W TRYBIE EXPERT:
FILTR RGB -[default]
DEKODOWANIE KOLORÓW[BT.709]
teraz przejścia tonalne na ciemnych elementach są widoczne, kolorki zbliżone do hollywood [default] więc całkiem przyjemnie jak na domowe nastawienia
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Soft juz wgrałem , data pliku .exe faktycznie była z marca ale plik po rozpakowaniu już z lutego. Teraz mam soft , który w informacji o systemie wyświetla się następująco: 19.5.61.7 Feb 17 2012 - 13:09:12 FW:15.
Ja korzystam z wewnętrznego tunera SAT i mam zainstalowany moduł nCam HD. Mam też bluray JVC i jeżeli wejścia HDMI można w miare dobrze skalibrować korzystajac z płyty AVSHD 709 , która posiada b.dużo obrazów testowych to korzystająć z DTV czy to naziemnej czy satelitarnej już tego za bardzo zrobić nie można. Można natomiast wykorzystac wewnętrzny obraz testowy , który generuje sam telewizor i pobawić sie w nocy w ustawienia. Nie zastąpi to oczywiście profesjonalnej kalibracji , o której pisał Kiki ale to zawsze coś. Wiem , że odcień i nasycenie można ustawić wykorzystując mozliwość wyłaczenia poszczegolnych składowych RG i zostawiajac tylko B ( niebieską ) , czyli tak jak byś patrzył przez niebieski filtr. Doprowadza sie wtedy tymi nastawami aby odpowiednie pola z testu były jednakowe ( miały ten sam odcień ). Ten telewizor ma możliwość ustawienia 10 stopniowego balansu bieli ale trzeba mieć kalibrator. w trybie holywood pro można z korzystać z funkcji autokalibracji ale skąd wziąść albo oryginalny TPA-1 Toshiby albo i1 Display Pro3 firmy X-Rite bo to to samo. Szukam może , ktoś ma do wypożyczenia bo kupno nowego chyba mija się z celem ( drogi ). Taniej już wyniesie zamówienie profesjonalnej kalibracji w domu , ale ja sam jestem ciekaw efektów tej funcji autokalibracji.
Podaje linka do plików testowych , z ktorych korzystają kalibratorzy:

AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS Forum

Ja na bluray'a wypaliłem sobie płytę .ISO zwyklą dvd na laptopie i nagrywarce DVD , ale w formacie AVCHD i bluray te testy odwarza mi już full HD, a na odtwarzacze plików różnej maści są też formaty .MP4 z tymi testami , jest tam wszystko opisane ale niestety po angielsku. Wieczorem jeszcze się pobawię i spróbuję podać moje nastawy.
 
Ostatnia edycja:

Jacur/Racuch

New member
ok, poczekam na Twoje ustawionka
p.s.
pomimo wyłączenia kontroli podświetlenia CEVO nadal delikatnie reaguje na ciemne i jasne sceny, robi to subtelnie i to mi bardzo odpowiada i nie jest to raczej poświata na matrycy (przy wywoływaniu menu w tunerze kablowym obraz na całości lekko jaśnieje)
 

slodkip1

New member
Korzystając z wejść HDMI będzie Ci łatwiej skalibrować obraz przy wykorzystaniu obrazów testowych o których pisałem. Z DTV naziemnej lub SAT już jest trochę trudniej i wcale te ustawienia nie musza się pokrywać.
 

Jacur/Racuch

New member
slodkip1 jak tam z twoimi nastawami ?
w ostanim konfigu zmieniłem
podświetlenie-na[60]
poziom czerni/bieli-na[7]
redukcja szumów-na[wył]
wydaje się być fajnym kompromisem do SD jak i HD/FullHD
 

slodkip1

New member
Podaję swoje ustawienia dla DTV sat ( wewnętrzny tuner satelitarny) moduł nCam HD) kanały HD i SD

Hollywwod dzień

podświetlenie-[55]
kontrast-[72]
jasność-[0]
kolor-[0]
odcień-[-2]
ostrość-[-5]

[zaawansowane ust. obrazu]:
colour master -[wł]
dopasowanie koloru podstawowego ( tam wszystkie ustawienia na 0 czyli defult - potrzebny kalibrator koloru)
temp.koloru-[10]
ustawienie czujnika aut. jasn. -[wył]
kontrola podswietlenia LED - [wysoki]
poziom czerni/bieli-[6]
statyczny gamma-[0]
redukcja szumów[średni]
DNR[auto]
resolution+ [aut] poziom 2
active vision [wygładzony]
MDR [szeroki kąt]
USTAWIENIA W TRYBIE EXPERT:

DEKODOWANIE KOLORÓW[BT.709]

Balans bieli - typ ustawień 10P ( tu ustawiałem na oko w dużej ciemnosci dla małych IRE dla RGB , aby biały testowy prostokąt był bez żadnej przewagi koloru podstawowego) - poprawnie to ustawi tylko profesjonalna kalibracja - dla balansu 2P trzeba ustawić dla IRE20 , RGB cut , a dla IRE80 RGB gain

hollywood noc - mam ustawione dla obrazu 3D ( trzeba ustawić duże jasności bo w okularach jest efekt ciemniejszego obrazu)

W nasłonecznione dni w ciągu dnia używam trybu Autoview , który w moim jasnym pokoju ( południowy-zachód) , zdaje egzamin , wprowadziłem tylko delikatne poprawki na ostrość i podświetlenie

Nie korzystam z hollywood pro , gdyż obraz jest dla mnie za zółty i zostawiam ten tryb do autokalibracji , jak mi sie uda być może wypożyczyć kolorymetr TPA-1 lub i1 display3 pro

Weiscie HDMI1 mam , skalibrowane pod bluray'a firmy JVC , z płyty kalibracyjnej , do której link podawałem i są drobne róznice:

Hollywood dzień:

podświetlenie-[54]
kontrast-[85]
jasność-[0]
kolor-[7]
odcień-[-1]
ostrość-[-5]

[zaawansowane ust. obrazu]:
colour master -[wł]
dopasowanie koloru podstawowego ( tam wszystkie ustawienia na 0 czyli defult - potrzebny kalibrator koloru)
temp.koloru-[7]
ustawienie czujnika aut. jasn. -[wył]
kontrola podswietlenia LED - [wysoki]
poziom czerni/bieli-[7]
statyczny gamma-[0]
redukcja szumów[średni]
DNR[auto]
resolution+ [aut] poziom 3
active vision [wygładzony]
MDR [szeroki kąt]
USTAWIENIA W TRYBIE EXPERT:

DEKODOWANIE KOLORÓW[BT.709]

Balans bieli - ustawienia podobnie jak dla DTV SAT

Zauważ , że ja ostrość we wszystkich przypadkach musiałem dawać mniej niż 0 i wtedy było widac najlepiej szczegóły bez białych i czarnych cieni.
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Podaje tez opis jak skorzystać z ustawień serwisowych czy hotelowych.

w YL863 można wejść do menu serwisowego:

wciskasz krótko mute na pilocie - pojawia się skreślony głośnik
jeszcze raz krótko mute na pilocie - skreślony głośnik znika
wciskasz mute na pilocie i trzymasz , a drugą reką na panelu z przodu tv wciskasz przycisk menu i jesteś w serwisówce , litera S zapali sie w górnym rogu. Ponowne naciśniecie menu na panelu z powoduje wejście do serwisowych ustawień koloru itp. ( tu ostrożnie bo przyciski pilota P+ i P- oraz volume + i - mogą zmienić dane i trzeba to robic świadomie , w celu obejrzenia nic nie przestawiać , tylko strzałki góra , dół i lewo , prawo)
Nacisnięcie przycisku 9 w tym trybie spowoduje , że na ekranie TV pojawi się info o całym telewizorze software i hardware.
Wyjście z trybu to wyłaczenie poprzez nacisnięcie standby z pilota.
Ustawienia hotelowe podobnie , trzeba zamiast menu przytrzymać na przednim panelu P-
i na ekranie zobaczymy klonowanie funkcji hotelowej , możemy włożyć pena do górnego USB i przestawić na TV do USB i poprzez nacisnięcie OK zapisać swoją liste kanałów na pendriva. Trwa to dosłownie sekundę.
Na penie tworzy się jeden mały pilk binarny i dwa katalogi z bazą danych o kanałach, pliki to:

hotelopt_type001.bin ( malutki pliczek)
i dwa katalogi
chmgt_type001 , w środku jeden plik chmgt.db
dvb_type001 , w środku 2 pliki dvbMainData.db i dvbSysData.db

warto sobie te pliki zapisać na komputer , jak się lista kanałów z resetuje w telewizorze , aby móc ponownie ja wgrać z pena poprzez ustawienie USB do TV.
Ustawienie trybu hotelowego to ten sam sposób wejścia , tylko na panelu przytrzymujemy równocześnie P+
 
Ostatnia edycja:

Jacur/Racuch

New member
szacun :)
ustawiłem Twój ostatni konfig
jedynie temp. kolorów dałem na 5 (pod mój gust) i wyłączyłem redukcję szumów (obraz lekko się rozmywa i uciekają drobniutkie szczegóły dlatego mam wył.)
 

slodkip1

New member
Podaje tez opis jak skorzystać z ustawień serwisowych czy hotelowych.

w YL863 można wejść do menu serwisowego:

wciskasz krótko mute na pilocie - pojawia się skreślony głośnik
jeszcze raz mute na pilocie i trzymasz - skreślony głośnik znika , a drugą reką na panelu z przodu tv wciskasz przycisk menu i jesteś w serwisówce , litera S zapali sie w górnym rogu.

mała poprawka na wejście do trybu ( mute naciskamy tylko 2 razy )
 

Jacur/Racuch

New member
moje ustawionka
Hollywood dzień:

podświetlenie-[55]
kontrast-[88]
jasność-[0]
kolor-[7]
odcień-[-1]
ostrość-[0]

[zaawansowane ust. obrazu]:
colour master -[wł]
dopasowanie koloru podstawowego ( tam wszystkie ustawienia na 0 czyli defult - potrzebny kalibrator koloru)
temp.koloru-[5]
ustawienie czujnika aut. jasn. -[wył]
kontrola podswietlenia LED - [wysoki]
poziom czerni/bieli-[7]
statyczny gamma-[0]
redukcja szumów[wył]
DNR[auto]
resolution+ [aut] poziom 3
active vision [standardowy]
MDR [szeroki kąt]
USTAWIENIA W TRYBIE EXPERT:

DEKODOWANIE KOLORÓW[BT.709]

Różnice niewielkie ale to normalne że są :)
Jak u Ciebie z podświetleniem matrycy?, w wolnej chwili postaram się pstryknąć fotę, u mnie jest wręcz idealnie. Sharp którego miałem niedawno dokuczał swymi jaśniejszymi rogami.
Co do działania i reakcji pilota to tez najwyższa nota, działa natychmiast, nie trzeba kierować i wciskać kilkakrotnie żeby cos załapało jak w LG, Sharp-ie lub Panasie (miałem wiec więc...)
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Masz rację pilot działa rewelacyjnie , jak leżę w łóżku to wystarczy kliknąć guzik niezależnie od tego , w którą stronę jest skierowany i tak zadziała.
U mnie matryca jeżeli chodzi o kanały HD to działa wręcz rewelacyjnie , widać znakomitą ostrość , nasycenie kolorów i szczegóły. N na kartę HD ma naprawdę dobrą jakość i sam tuner satelitarny w tym telewizorze pracuje bardzo dobrze. Oczywiście wszystko zależy od jakości samego emitowanego materiału i jak jest gorszy , to to widać. Rewelacyjnie odbiera Eurosport HD , nsport HD, BBC HD , National Geografic HD i Wild HD , TVN HD, TVN Style HD , TVN7 HD , TVP HD i inne. Telewizor znakomicie też skaluje obraz SD i widać tu działanie CEVO i Resolution + .
Efekt końcowy zależy oczywiście od jakości materiału wejściowego i np. na TVP Seriale , czuję się tak jakby to też było w HD nadawane , po prostu z dobrym Bitrate to nadają i telewizor to doskonale obrabia.
Moja matryca ogólnie nie ma cloudingu ale ma minimalne róznice w podświetleniu w narożnikach , co dopiero widać w zupełnej ciemności. W ciągu dnia dla jasnego pokoju i czasami mocno nasłonecznionego u mnie tryb AutoView spisuje się bardzo dobrze i myslę ,że tylko ekran LCD tu dałby radę.
Dobrze by było ,żebyś wrzucił jakieś fotki dla porównania. Z matrycami to sam wiesz jak jest , jak dobrze trafisz to masz ideał. Podobno matryce samsunga daja lepszy kontrast i czerń , ale tam też jest loteria jeżeli chodzi o clouding.
 
Ostatnia edycja:

slodkip1

New member
Podświetlenie faktycznie masz prawie równomierne , ale do prawdziwej czerni tylko plazma niestety. U mnie w zupełnej ciemności troszeczkę widać jaśniejsze narożniki , ale naprawdę nie mam najgorzej. Żona tego nie widzi na przykład. W ciągu dnia mam super i o to mi chodziło.
 

slodkip1

New member
Nasłoneczniony pokój w ciągu dnia , tryb AutoView , program TVN HD z węwnetrzego tunera SAT i modułem CI nCam HD na kartę.
 

Attachments

  • S5003114.jpg
    S5003114.jpg
    289 KB · Wyś: 260
  • S5003118.jpg
    S5003118.jpg
    289,8 KB · Wyś: 79
  • S5003119.jpg
    S5003119.jpg
    352,9 KB · Wyś: 108
  • S5003120.jpg
    S5003120.jpg
    342,4 KB · Wyś: 104

slodkip1

New member
Ustawiony przeze mnie tryb Hollywood day dla DTV SAT , program BBC HD dla nCam HD na kartę,
Troche poprawiłem ustawienia i :

Hollywood day

Podswietlenie - [ 55 ]
Kontrast - [ 77 ]
Jasnośc - [ 3 ]
kolor - [ 4 ]
odcień - [ -2 ]
Ostrość - [ -5 ]
pozostałe parametry takie jak podawałem porzednio dla tego trybu dla DTV SAT

Odbiór wieczorową porą , pokój już bez nasłonecznienia.
Format obrazu , wybrany tryb natywny ( bez overscan)
 

Attachments

  • S5003123.jpg
    S5003123.jpg
    326,9 KB · Wyś: 115
  • S5003125.jpg
    S5003125.jpg
    377 KB · Wyś: 127
  • S5003126.jpg
    S5003126.jpg
    391 KB · Wyś: 92

Jacur/Racuch

New member
screen z napisem kuro jak i ten z tłem rozjaśniłem więc nie jest aż tak mdło
pod sygnał SD mam :
podświetlenie [55]
kontrast[88]
jasność [-3]
dekodowanie [auto]
reszta jak wyżej
pzdr
 

Jacur/Racuch

New member
nie mogę edytować więc kolejna uwaga:
ustaw
resolution + na [1]
ostrość na[0]
fullHD wygląda wspaniale a SD jeszcze lepiej (chodzi o ostrość i szczegułowość)
i jedna mała wpadka, po 2-3 dniach TV gubi ustawienia i hasło routera, deko wkurzające ;/
edit:
net działa bez wbijania hasła ale trzeba uruchomić ponownie TV hmmm
 
Ostatnia edycja:

giekol

Member
nie mogę edytować więc kolejna uwaga:
ustaw
resolution + na [1]
ostrość na[0]
fullHD wygląda wspaniale a SD jeszcze lepiej (chodzi o ostrość i szczegułowość)
i jedna mała wpadka, po 2-3 dniach TV gubi ustawienia i hasło routera, deko wkurzające ;/
edit:
net działa bez wbijania hasła ale trzeba uruchomić ponownie TV hmmm

Noszę się z zamiarem kupna 46YL863, akurat na Euro i mam pytanie, jak z cloudingiem i z podświetlaniem. Czytałem, że w tym modelu nie ma z tym problemu? Jak wygląda w użytkowaniu ten model, bo w sklepie to one wszystkie świetnie odbierają. Pozdrawiam
 
Do góry