Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

calebos

New member
Skupmy się narazie na niesubiektywnych konkretach:
Czy ten TV jest w stanie odtworzyc plik 8GB plik mkv. (Czy ma wsparcie dla czegos poza FAT'em ktory modny był w latach 90)
 

wombat193

Member
a ja dzisiaj odwiedziłem gdański sklep "dla idiotów" i na własne oczy i palce doświadczyłem 46YL863. Stał obok LE830 i sony ex500...obraz na YL był po prostu z innej ligi. Leciał na nich filmik reklamowy Samsunga. To co zobaczyłem, w warunkach sklepowych i bez bawienia się ustawieniami powaliło mnie jakością, naturalnością, czernią i płynnością. A obudowa i jej wykonanie, po prostu palce lizać.
Chyba nastawię się na ten model....ale muszę znowu dozbierać kasę :x, albo poczekać aź euro stanieje:smile:.
 

keszelski

New member
Sprzedawca w MM na moją prośbę, aby porównał LE830 z WL863 stwierdził, że nie ma co porównywać. W pierwszej chwili myślałem, że na korzyść Toshiby, bo takiej odpowiedzi się spodziewałem. Sprzedawca jednak dalej stwierdził, że Sharp zdecydowanie jest lepszy i był mocno do tego przekonany:eek:. Na moje pytanie dlaczego, stwierdził, że WL jest wyposażona w słabą matrycę LG.
Nie wiem czy można wierzyć w taką opinię o zdecydowanej wyższości LE nad WL ...
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
a ja dzisiaj odwiedziłem gdański sklep "dla idiotów" i na własne oczy i palce doświadczyłem 46YL863. Stał obok LE830 i sony ex500...obraz na YL był po prostu z innej ligi. Leciał na nich filmik reklamowy Samsunga. To co zobaczyłem, w warunkach sklepowych i bez bawienia się ustawieniami powaliło mnie jakością, naturalnością, czernią i płynnością. A obudowa i jej wykonanie, po prostu palce lizać.
Chyba nastawię się na ten model....ale muszę znowu dozbierać kasę :x, albo poczekać aź euro stanieje:smile:.

Fajne porównanie nie ma co!!!!!
Toshiba-6699.00
Sharp-4360.00
Sony-2999.00
Niezły rozrzut cenowy i jakościowy.
 

wombat193

Member
Mówię o tym co widziałem, stały obok siebie, leciał ten sam materiał. Póki co, Sharp LE830 jest najwyższym modelem nie licząc 925...a że Toshiba się ceni...to już inna sprawa. Przypominam, że niedościgniony wzorzec czyli Pioneer też nie był tani! Za chwilę, może nawet szybciej niż się spodziewamy wejdzie w życie rozdzielczość 4K i wszystkie dotychczasowe TV będzie można wystawić przed dom ew. do garażu :smile:. Na początku ceny będą kosmiczne, później oczywiście spadną...i koło się zamyka, aż wymyślą albo podadzą do publicznej wiadomości kolejne odkrycie i tak w koło macieju heheheeh, a Ty kliencie płać, płać....:smile:
 

largoon

New member
Kiki napisz jakie są twoje pierwsze odczucia po kalibracji 46 WL 863. Zastanawiam się nad zakupem Samsunga 46D8000 lub 42 calowego modelu Toshiby, który właśnie testujesz. Najważniejszy dla mnie jest obraz w 2d (Blu-ray, tuner nbox), który będzie oglądany zarówno w dzień jak i w nocy (bardzo jasny salon - strona południowa). Ma służyć też do grania - PS3 (nadmienię, że nie przepadam za plazmą). Odległość od tv dowolna - mogę sobie rozmieszczać fotele według upodobania;-). Dobrze by sprawnie odtwarzał filmy i foty z usb oraz posiadał wi-fi. Czego nie lubię w telewizorach: szyby (liczne odbicia) i plastików typu "piano black".
 

sera

New member
Kod:
avforums.com/review/Toshiba-Regza-WL863-55WL863-40WL863-46WL863-3D-LED-LCD-Television-Review.html

dla tych którzy już chcą poczytać o telewizorze Toshiby :)
 

largoon

New member
"Unlike the IPS based panels lower down the Toshiba food chain, the WL863 employs a glass screen and this does result in a high degree of reflectivity, so we wouldn’t advise placing it opposite a window if daytime viewing is a concern." - AVforums.

Patrząc na zdjęcia czy materiały wideo dostępne w sieci wydawało mi się, że ekran ma zbliżony do serii VL, czyli matowy. Szkoda.
 

jarecki.g

New member
Wczoraj oglądałem WL863 46" i 55". Matryca błyszcząca ale z b.dobrej jakości filtrem - światła w sklepie w ogóle się nie odbijały. Leciał obraz z BD i był piękny, jednak ramka... dla mnie tragedia - w serii TL wygląda o niebo lepiej. Chyba seria YL będzie się lepiej prezentowała tylko, że jest srebrna, a to już, jak dla mnie, nie to:-?
W ogóle najfajniej wygląda WL768...
 

rad_killer

New member
Wczoraj oglądałem WL863 46" i 55". Matryca błyszcząca ale z b.dobrej jakości filtrem - światła w sklepie w ogóle się nie odbijały. Leciał obraz z BD i był piękny, jednak ramka... dla mnie tragedia - w serii TL wygląda o niebo lepiej. Chyba seria YL będzie się lepiej prezentowała tylko, że jest srebrna, a to już, jak dla mnie, nie to:-?
W ogóle najfajniej wygląda WL768...

No z tym filtrem, to trochę przesada. Dla mnie błyszcząca matryca niestety dyskwalifikuje ten TV, bo mam pokój od str.południowej. A szkoda, bo juz byłem prawie zdecydowany na zakup! Teraz szukam info o matrycy jaka jest w VL lub UL. Poniżej zdjęcie zrobione WL-ce 863 w sklepie "nie dla idiotów".



Uploaded with ImageShack.us
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja dzisiaj tez go ogladalem wlasnie w saturnie yl 863 i z wygladu calkiem niezle wyglada biorac jeszcze pod uwage cene to w sumie ok. Jeden feler to jak dla mnie jest strasznie duzy jak na 46 cali w soniaku w tym rozmiarze to 52 albo 55 cali sie kupuje . Wiec jesli komus zalezy na tv mniejszym to niestety nie da rady go ustawic u siebie bo jest duzy jak na te swoje 46 cali. Obarz nic nie powiem bo nic na nim nie lecialo :) Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry