Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

grzesb74

New member
Tak to już jest - kupisz kompa, TV, samochód - wyjdziesz ze sklepu - już stary.
Ale niestety ja nie mogę czekać - stary TV mi padł. A znowu jak kupować to coś aktualnego. Nie mówię o TV za 15-20 tys - bo to rzeczywiście przesada. Co do testów z pena - ja nie oglądam filmów z neta. Tylko C+ no i DVD. W przyszłości pewnie BlueR. Więc muszę przetestować YL863 na zwykłych programach.
 

trup

New member
Tak to już jest - kupisz kompa, TV, samochód - wyjdziesz ze sklepu - już stary.
Ale niestety ja nie mogę czekać - stary TV mi padł. A znowu jak kupować to coś aktualnego. Nie mówię o TV za 15-20 tys - bo to rzeczywiście przesada. Co do testów z pena - ja nie oglądam filmów z neta. Tylko C+ no i DVD. W przyszłości pewnie BlueR. Więc muszę przetestować YL863 na zwykłych programach.
Chodziło mi o próbki materiałów które chcesz obejrzeć. Najłatwiej chyba przez USB, choć jak czytałem różne recenzje, to tym sposobem w niektórych TV, określone formaty mogą szwankować lub nie być obsługiwane. Z kolei nastawiać się dziś na dobry odbiór analogowy, lub DVD przez złącze SCART na dużych przekątnych ekranu jest moim zdaniem złym kryterium doboru telewizora i w dobie tak łatwo dostępnych sygnałów cyfrowych nie ma sensu.
 

grzesb74

New member
Chodziło .............. Z kolei nastawiać się dziś na dobry odbiór analogowy, lub DVD przez złącze SCART na dużych przekątnych ekranu jest moim zdaniem złym kryterium doboru telewizora i w dobie tak łatwo dostępnych sygnałów cyfrowych nie ma sensu.

Większość oglądam na Cyfrze - ona ma ok. 30 kanałów HD. A DVD rzeczywiście wymienię na BlueR.
Zobaczymy zresztą jaka będzie oferta C+ i "n" po połączeniu.
Coś czuję , że kupię jednak Sony 46 HX 820. Do świąt musi stać na szafce :)
 

slodkip1

New member
Kupiłem 42yl863G ogólnie jestem zadowolony i moge potwierdzić ,że działa moduł CI+ nCam HD. Moduł sam aktualizuje się do nowej wersji na kanale MGM HD. Aktywacja karty przez sms-a trwała ok. 25 minut. Kanały HD działają bardzo dobrze , telewizor w miare szybko je przełącza. To są moje pierwsze wrażenia. Oczywiście telewizor wymaga kalibracji. Jest w nim autokalibracja ale trzeba mieć , czujnik podłaczany do USB. Na ustawieniach fabrycznych nie jest najgorzej i jest całkiem dobrze. Jedyny mankament to nierównomierności w narożnikach i bokach w LED-owym podświetlaniu matrycy, która widac w zupełnej ciemności w pokoju. Jest drobna różnica przy zmianie trybów podświetlania ale nie likwiduje problemu w całości. Być może prawidłowa i profesjonalna kalibracja tu by pomogła. W jasnym pokoju jest OK. Także dla zwolenników zupełnej czerni to chyba tylko plazma jest najlepszym rozwiązaniem. Mój pokój jest od strony południowo -zachodniej i jest mocno nasłoneczniony stąd zdecydowałem sie na LED LCD. Dzisiaj jeszcze uporządkuję sobie listę kanałów satelitarnych i porobię próby z 3D to postaram podzielić się wrażeniami. I tu ciekawostka na module nCam HD działa bloker conax , który blokuje EMM-y na SA czyli ins. 84 , także można będzie kombinować z mięsięcznymi opłatami i robic opłatę co 2-gi miesiąc , narazie przy zakupie modułu dostałem 3 -miesiące kanałów premium , więc zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonować w praktyce.
 

Zioowo

New member
Czy byłaby możliwość, żebyś zrobił zdjęcie tych świecących narożników (przy zaciemnionym pomieszczeniu) ?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Z tego co widac to w modelu 42 jest chyba zupelnie inna matryca niz w 46 - widac to po grubosci ramki i mysle ze podswietlenie jak i efekty na samej matrycy mogą byc zupelnie inne
 

slodkip1

New member
Zgadza się , model 42 -calowy ma szerszą ramkę , postaram sie zrobić jakieś zdjęcia moim cyfrakiem i wkleić je tutaj ( jeszcze nie wiem jak , ale jak zrobię fotki to powalczę ).
 

slodkip1

New member
Zrobiłem parę fotek , niektóre zdjęcia są poruszone bo nie mam statywu.
Jest tez zdjecie zęwnetrznego blokera w nCamie, zjechałem trochę ustawienia w dół, jasność , kontrast i podświetlenie i jest lepiej ale wymaga to dalszej kalibracji.
 

Attachments

  • S5003111.jpg
    S5003111.jpg
    332,9 KB · Wyś: 178
  • S5003046.jpg
    S5003046.jpg
    290,1 KB · Wyś: 157
  • S5003048.jpg
    S5003048.jpg
    298,9 KB · Wyś: 172
  • S5003065.jpg
    S5003065.jpg
    268,8 KB · Wyś: 114
  • S5003069.jpg
    S5003069.jpg
    234 KB · Wyś: 119
  • S5003073.jpg
    S5003073.jpg
    214,7 KB · Wyś: 121
  • S5003080.jpg
    S5003080.jpg
    159,2 KB · Wyś: 91
  • S5003081.jpg
    S5003081.jpg
    187,2 KB · Wyś: 87
  • S5003085.jpg
    S5003085.jpg
    232,3 KB · Wyś: 89
  • S5003091.jpg
    S5003091.jpg
    231,4 KB · Wyś: 94
  • S5003093.jpg
    S5003093.jpg
    218,5 KB · Wyś: 89
  • S5003102.jpg
    S5003102.jpg
    220,4 KB · Wyś: 129

Zioowo

New member
Bardzo dziękuje za zdjęcia, jednak mam wrażenie, że te świecące narożniki będzie można najlepiej zobaczyć gdy na ekranie będzie akurat totalna ciemność. Jednak na zdjęciu S5003111.jpg widać w lewym górnym roku lekkie świecenie, czyżby nie był włączony local dimming ?
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Miałem Wl863 i oddałem

Ten cały locall dimming to sciema, nic nie wygasza ekranu, chyba ze to działa na jakiejs innej zasadzie

Miałem kiedys Samsunga C8000 - tam to był prawdziwy local dimming

Do tego miałem dosc jasną plame w lewym rogu - dolnym
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
kiki

Nie jestem jakis zielony

Kalibrowalem go pod siebie, a opisywane problemy dotyczą czegos innego a nie samej jakosci obrazu, reprodukcji kolorow itp - czytac ze zrozumieniem proszę
 

slodkip1

New member
W 42 calowym modelu 42YL863G jest matryca S-IPS firmy LG Display o symbolu LC420EUC (SD) (S1), tyle udało mi sie podejrzeć przez otworki wentylacyjne z tyłu telewizora.
 

Jacur/Racuch

New member
re

Od paru dni szukam info o kalibracji 42YL863 ale bez rezultatu.Na tą chwilę moje nastawienia to:
(redukuję z profilu standardowy)
podświetlenie-[55]
kontrast-[90]
jasność-[-3]
kolor-[-5]
[zaawansowane ust. obrazu]:
colour master -[wył]
temp.koloru-[3]
ustwienie czujnika aut. jasn. -[wył]
kontrola podswietlenia LED - [wył]
poziom czerni/bieli-[7]
statyczny gamma-[-5]
redukcja szumów[niski]
DNR[aut]
resolution+[aut] poziom3
active vision [standardowy]
MDR[standard]
USTAWIENIA W TRYBIE EXPERT:
FILTR RGB -[KOLOR -5]
ODCIEŃ[0]
DEKODOWANIE KOLORÓW[BT.709]
Nastawy na tryb hollywood są (teoretycznie bliskie ideału) ale nie dla mnie
W 3D są delikatne "przesłuchy" ale nie korzystam z 3D (męczy), sporo zależy od materiału (demka dedykowane wypadają super ale słabe konwersje ;/)
Pierwsze wrażenia przy oglądaniu z 30-50 cm. materiału 1080i lub 1080p to zero artefaktów na krawędziach (mam na myśli loga np. MGM HD itp.)-taki prywatny test ;)
CEVO daje radę !
 
Ostatnia edycja:

Jacur/Racuch

New member
mały edit
resolution+[aut] poziom3 zmniejszyłem na 1, powyżej tej wartości uwaydatniają się artefakciki
dodatkowo obraz SD wygląda jakby ostrzej
 

slodkip1

New member
@Jacur a te ustawienia to masz na naziemnej DTV czy z satelity z wewnętrznego tunera SAT czy może z wejścia HDMI i zewnętrznego tunera?
Jaką masz zastosowaną matrycę? Czy też LG Display? Jeżeli za numerem seryjnym z tyłu telewizora jest literka L , to jest to matryca LG , bo K jest dla samsunga i tak jak pisałem jej symbol podejrzysz także z tyłu z prawego górnego narożnika. Pytam bo chce mieć potwierdzenie , czy tylko w tym rozmiarze , kładą matryce LG.
Jaka wersję softu masz teraz wgraną? Czy korzystałeś z najnowszego softu do WL863 z niemieckiej strony, której linki były podawane przez forumowiczów w tematach o toshibie?
P.S. Dopiero teraz zauważyłem ,ze na oryginalnej stronie jest juz dostepna wersja z 24 marca 2012 , zaraz ją załaduje i zobaczę co wnosi
 
Ostatnia edycja:
Do góry