Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

Fatal1ty

New member
Byłem dziś zamówić YL. W związku z tym że pracuje w centrum warszawy byłem w Saturnie w złotych. Akurat trafiłem na młodego pracownika który na serio ogarniał bazę (co w sumie rzadko spotykane w takich marketach:p) więc sam w pełni przygotowany po lekturze masy for i internetu z jego pomocą wyciągnąłem swoje materiały i testowaliśmy przez 2,5 godziny TV :D. Chciałem d7000, ew. HX. Patrzyłem też na sharpa 830. Toshiba normalnie REWELACYJNA. Moim zdaniem poza błyszczącym ekranem nie ma wad (wcześniej wydawało mi się, że jest bardziej matowy - stąd mój wcześniejszy post). Kąty widzenia ok, chociaż nie są jakieś super idealne ale to w zasadzie drobiazg. I TEN WYGLĄD, prawdziwy metal robi wrażenie
 

manio13

New member
Pytanie do posiadaczy YL863: czy faktycznie ten model nie obsługuje zewnętrznych napisów do filmów (pliki .txt, .srt, ...)?

Zastanawiałem się nad tym modelem lub samsungiem z serii D8000. Tośka wydaje się mieć lepszy obraz, lecz szajsung jest jak sieczkarnia, przetwarza wszystko i nie ma problemu z zewnętrznymi napisami...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Manio
 

Fatal1ty

New member
Teoretycznie tak, tzn. potrzebuję 42" i wczoraj dostałem info, że skontaktują się ze mną w styczniu, ponieważ na tą chwilę nie mają zamówień.
 

Fatal1ty

New member
Osobiście wolę YL, cena podobna, metalowe wykończenie i okulary w komplecie. Poza tym srebrna ramka znacznie bardziej mi się podoba :)
 

bapol

New member
Zastanawiam sie nad zakupem WL-elki,mam pytanie do użytkowników o płynność matrycy w czasie transmisji sportowych i czy występują chmurki, widoczne zaburzenia podświetlenia matrycy
 

trup

New member
Oglądając demo w sklepie płynność jest idealna. W dwóch sklepach leciało to samo i to w dodatku filmik producenta. Sceny są jednak nie za szybkie. Najlepiej wypróbować własny materiał. Dużo zależy od jakości samego materiału czy smuży. Warto więc sprawdzać to samo na różnych TV. Myślę, że podawany teraz współczynnik np. CMR 800Hz czy pod podobną nazwą u innego producenta jest miarodajny, ale nie jest rzeczywistą częstotliwością pracy matrycy. Co mnie trochę zraziło to kąty matrycy, już niewielkie odchylenie zmieniało kolory. Ciekawe czy TOSHIBA stosuje różne matryce w tym samym modelu. Z kolei obok stał PHILIPS 42PFL7606K i płynność też miał ciekawą, bez większych artefaktów a sceny były naprawdę szybkie. Trochę smużył wyścig F1, ale właśnie trzeba by go porównać gdzie indziej. Zaznaczam, że nie bawiłem się ustawieniami, telewizory miały ustawienia fabryczne.
 

Kojot11

New member
Koledzy a co byś cię wybrali Toshibę YL863 czy może Samsunga d7000 lub Sony hx820 wielkość 55" Mam dylemat który obraz będzie najlepszy "wodotryski " mnie nie interesują
 

trup

New member
Koledzy a co byś cię wybrali Toshibę YL863 czy może Samsunga d7000 lub Sony hx820 wielkość 55" Mam dylemat który obraz będzie najlepszy "wodotryski " mnie nie interesują
Jeżeli różnica w cenie nie gra roli to ja wybrałbym D7000, jednak nie wiem czy w tej serii też wkładają różne matryce.
 

grzesb74

New member
Koledzy a co byś cię wybrali Toshibę YL863 czy może Samsunga d7000 lub Sony hx820 wielkość 55" Mam dylemat który obraz będzie najlepszy "wodotryski " mnie nie interesują

Ja mam podobny dylemat - tyle że w rozmiarze 46.
Oglądałem YL 863 w euroagd - niestety na słabym kablu - wszystko rozmazane. Sam TV b. ładny jeśli ktoś (tak jak ja) oprócz obrazu patrzy na wygląd zewn. No i Toshiba (choć w cieniu komercyjnych marek) zawsze robiła tzw. porządny sprzęt.
Sony EX 820 - super obraz - ale cena już wyższa (patrzę na cenę w Sony C - tam mam 5 lat gwarncji)
Szkoda, że oba niestety są szklane i niestety nie oferują pełnego podświetlenia LED
 

multisync

New member
Ja mam podobny dylemat - tyle że w rozmiarze 46.
Oglądałem YL 863 ... Sony EX 820

Moja historia wyglądała identycznie i ostatecznie wybrałem SONY. Kupiłem w Sony Centre za podobne pieniądze co Toshiba z tą subtelną różnicą, że na SONY mam 5 lat gwarancji. Polecam ten TV już po użytkowaniu w domu a nie w sklepie gdzie lecą "demówki" w HD. Mam u siebie analogową kablówkę i mimo słabego sygnału jestem baaardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu.
 

grzesb74

New member
Moja historia ................. Mam u siebie analogową kablówkę i mimo słabego sygnału jestem baaardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu.

Dzięki za krótką ale konkretną ocenę. Czytałem Twój post na forum o Soniakach. HX820 wychodzi u mnie na prowadzenie ale wciąż szukam sklepu żeby zobaczyć jak naprawdę gra i świeci YL 863.
 

trup

New member
Praktycznie chyba tylko pozostaje obejrzeć w EURORTV...., ze swoją płytą bluray lub coś z pendrive. Marka TOSHIBA jest rzadko spotykana w innych sklepach, a w EURO jest największy wybór. Ciężko wybrać idealny sprzęt, bo jeden ma fajną obudowę, inny matrycę, kolejny funkcje i wreszcie zastosowane technologie. Też chcę kupić drugi TV, ale na dziś ceny rosną, a na rynek wchodzą AMOLEDy i telewizory 3D bez okularów. Myślę, że przy cenach które chcecie wydać za te duże przekątne chyba warto zaczekać kilka miesięcy, choćby z powodu spadku cen bo wejdą na rynek nowe modele. Telewizor dziś nie kupuje się na 10 czy 20 lat. Więc chyba nie warto przesadzać, chyba że ktoś ma kasy jak lodu. Z pewnością na EURO 2012 będą dobre promocje.
 
Do góry