Seria YL863/WL863 ktoś kupił?

Jacur/Racuch

New member
trochę szukałem tu i tam i raczej toshiba jest wolna od cloudingu, w moim 42" calowcu jest b.dobrze, wręcz rewelacyjnie
dodam że sporo czytałem o modelu 46" bo o 42" jest mało na sieci
 

copperman

New member
Ostatni test AVF forum modelu 55'' nie zostawia suchej nitki względem claudingu i rozregulowanym cms czyli zarządzaniem kolorów Nie mówiąc o 3D
sbs.
Pozdrawiam.
 

Jacur/Racuch

New member
w dopasowaniu koloru podstawowego ustawiłem:
czerwony [0][-2][0]
niebieski [0][-2][0]
żółty [-3][+3][+3]
cała reszta --> [0][0][0]
ustawiałem troszkę na tzw. oko ale korzystałem z tablic kalibracyjnych i uważam że żółty jest w końcu tak jak trzeba, fabrycznie był "wyprany" i podchodził pod żółto/zielony
teraz jest OK
 

champion

New member
Właśnie poważnie zastanawiam się nad kupnem Toshiby 46WL863 . Mam dylemat między dwoma modelami Samsung UE46ES6710 i właśnie tym. Toshiba ma kanciastą ramkę u dołu jest szeroka,brak okularów 3D, czarna ramka a zależy Mi na srebrnej, pobiera więcej energii w porównaniu do tego samsunga. Samsung ma gorszy kąt widzenia( u mnie to jest poważna wada bo oglądamy z różnych kątów TV ) wolny procesor ( podobno model 6800 ma szybszy?) . Którego wady można zaakceptować?
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Właśnie poważnie zastanawiam się nad kupnem Toshiby 46WL863 . Mam dylemat między dwoma modelami Samsung UE46ES6710 i właśnie tym. Toshiba ma kanciastą ramkę u dołu jest szeroka,brak okularów 3D, czarna ramka a zależy Mi na srebrnej, pobiera więcej energii w porównaniu do tego samsunga. Samsung ma gorszy kąt widzenia( u mnie to jest poważna wada bo oglądamy z różnych kątów TV ) wolny procesor ( podobno model 6800 ma szybszy?) . Którego wady można zaakceptować?

Toshiby 46YL863 to srebrna wersja Toshiby 46WL863 + 1 szt. okularów, jeżeli zależy Ci na srebrnej ramce. Kwestię zużycia prądu pomijam bo po kalibracji te wartości powinny być podobne w obydwu przypadkach. Jeżeli zależy Ci na płynności ruchu i eleganckim wykonaniu tv to polecam 46YL863.
 

champion

New member
W tym że między tymi modelami jest ponad 1000 zł różnicy minus para okularów 3D bo i tak bym musiał je kupić . Czy ten model 46WL863/46YL863 posiada połyskliwą matrycę? u mnie to jest ważna kwestia ponieważ mam duże okno naprzeciwko TV, a nie mam możliwości innego wystroju wnętrza.
 

champion

New member
Jednak wczoraj kupiłem nowy model Philipsa 47PFL6007K. W przyszłym tygodniu zrobię małą recenzję tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

champion

New member
Otóż jest od wczoraj od godziny 14:50 na EURO RTV AGD za 5399. Jak narazie to jest jedyny sklep internetowy w Polsce gdzie można go kupić. Przypomnę że to nie jest TV na polski rynek a i ich ogólna ilość jest bardzo niska.
 

electro69

New member
Otóż jest od wczoraj od godziny 14:50 na EURO RTV AGD za 5399. Jak narazie to jest jedyny sklep internetowy w Polsce gdzie można go kupić. Przypomnę że to nie jest TV na polski rynek a i ich ogólna ilość jest bardzo niska.
Dzięki za informacje ... Teraz widzę że się pojawił w Euro ;] ... ale cena jak z kosmosu ;] mam nadzieje że przynajmniej z 1000 zł spadnie bo więcej to on raczej nie jest wart ... trochę nie rozumiem dlaczego piszesz: "nie na Polski rynek tv" ... skoro na stronie Philips Polska jest dostępny ? ... mam nadzieje że szybko będzie jego dostępność wzrastać a przede wszystkim cena będzie już "normalna" i nie trzeba będzie przepłacać za słowo "nowość" ;].
Pozdr.
 

champion

New member
Dzięki za informacje ... Teraz widzę że się pojawił w Euro ;] ... ale cena jak z kosmosu ;] mam nadzieje że przynajmniej z 1000 zł spadnie bo więcej to on raczej nie jest wart ... trochę nie rozumiem dlaczego piszesz: "nie na Polski rynek tv" ... skoro na stronie Philips Polska jest dostępny ? ... mam nadzieje że szybko będzie jego dostępność wzrastać a przede wszystkim cena będzie już "normalna" i nie trzeba będzie przepłacać za słowo "nowość" ;].
Pozdr.
Cena katalogowa to 5999 i myślisz że on nie jest warty nawet 5399zł który ma pasywne 3D, konwersja 2D>3D, 4 pary okularów, micro dimming, procek dual core, ulepszony ambilight ( więcej światełek na bokach), regulacja głębi 3D,bardziej matowa matryca w porównaniu do serii LM firmy LG z pasywnym 3D? Najtaniej w Europie ma RTV EURO AGD i tam właśnie kupiłem na dodatek z darmową wysyłką. W pozostałych zagranicznych sklepach cena jest od 1306 Euro do 1599 Euro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry