Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

szymonunion

New member
Witam,

Popas - jezeli chodzi o podstawke to w instrukcji w dodatkach sa rysunki techniczne i tam widac, ze podstawa ma dokladnie 54cm dlugosci na 20cm szerokosci.


Pozdrawiam,

PS. :szukaj: twym przyjacielem ;)
 

szymonunion

New member
Witam,

bylem dzis (jak pisalem powyzej) w MM Gorczewska i Saturn Arkadia. W MM 46XD1E stal obok Sony x2000 (46" tez) i albo Soniaka nie ustawili, albo nie wiem co - tragedia. Na wszystkich tv (plazmy i LCD) w tej wydzielonej czesci puszczali National Geographic HD (!!!) przez co 15minut postalem sobie i ogladalem obraz z kazdej strony jak tylko to bylo mozliwe. Cena 14999, w sobote bylo 15999 (w Arkadii dzis po 15999). W Arkadii podlaczona N-ka po HDMI, sprawdzilem numer seryjny (zawarta data produkcji): 610xxxxxxx - czyli pazdziernik 2006 roku. Lecial jakis mecz na nSportHD - moze i byl HD, ale jednak w MM to bylo lepiej widac jakos.

46" super, ale nawet cena w sieci jakos za wysoka dla mnie. 37" moze byc za malo, poczekam az 42" bedzie (od poniedzialku maja byc) - wtedy porownam obraz z tego samego zrodla. Podobno jak mowili w MM beda po 11000PLN :pPP


PS. w sieci widze 8100,8499 za 42" :)


Pozdrawiam,
 

Marecky

New member
Czy na dzien dzisiejszy mozna stwierdzic ostatecznie i jednoznacznie, ze Sharpy 37" i 42" XD1E maja identyczne kontrasty, jasnosc, ogolnie matryce i jedynie czym sie roznia to wielkosc przekatnej ekranu ??
:confused:
Dopiero co naczytalem sie o 42" ze skladany w innej fabryce, ma gorsze parametry niz reszta serii itp itd, a na oficjalnej stronie Sharp Polska parametrytych LCD sa identyczne.
 

ADAM2004P

New member
Po roku oglądania w sklepach , oraz czytania tego forum zdecydowałem się i dzisiaj zakupiłem LC42XD1E. Na gorąco kilka uwag bo jestem pod wrażeniem tego LCD, ale od poczatku.
ZAKUP - u kikiego po krótkich negocjacjach cenowych. Kontakt prowadziłem poprzez gg. Odpowiedzi krótkie i rzeczowe bez zbędnego pustego gadania. Z uzgodnionej oferty kiki wywiązał się wzorowo, sprzęt dojechał dokładnie tak jak uzgodniono. Życzę każdemu takich transakcji.
LC42XD1E - cudowny desing, telewizor włączony jest do kablówki "GAWEX"-obraz taki jak w CRT. Jak ochłonę napiszę więcej. Jedno co mogę już teraz powiedzieć to to że można oglądać ten telewizor (42") z odległości 3m mając włączony sygnał analogowy :D
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
ADAM2004P napisał:
Po roku oglądania w sklepach , oraz czytania tego forum zdecydowałem się i dzisiaj zakupiłem LC42XD1E.

Pochwal się jeszcze za ile udało się go kupić ? Planuje zakup LCD po 20 listopada i też myślę nad tym modelem .. lub 37 cali
 

szymonunion

New member
Adam2004P,

gratuluje! opisz jak najwiecej, pisz ile sil w palcach i w glowie (co by z sensem bylo). Jaka cena? Mozesz podac czy Kiki zabronil podawania cen z przeprowadzanych negocjacji handlowych? :D Ja jeszcze czekam chwile, bo wiecej klockow bedzie :)

Musze go sobie w MM obejrzec - mialy byc od poniedzialku - 46" jak pisalem widzialem - bajka...:cool:


Pozdrawiam,
 

alvent

New member
Co Wy wszyscy z tym...pochwal sie za ile kupiles.....kupił to kupił....jego sprawa....takich pytań sie nie zadaje...to brzmi dokładnie jak pytanie...ile zarabiasz....
 

jarwisz

New member
Bez reklam
alvent napisał:
takich pytań sie nie zadaje...to brzmi dokładnie jak pytanie...ile zarabiasz....
nie przesadzaj
nikt się Go nie pyta ile ma na koncie itp.- to jest pytanie o zarobki
a za ile kupił - to pytanie całkiem zasadne
- każdy szuka dobrej oferty - i tak to się nazywa a nie zarobki
pozd
 

ADAM2004P

New member
Nie podam ceny ponieważ uważąm że wynegocjonowane ceny są tylko pomiędzy kupującym i sprzedającym. Kiki nigdy nie wspomniał o tym w rozmowie, ale po to się rozmawia żeby kupić taniej. Jeżeli negocjowane ceny będą ogólnie dostępne to prawdopodobnie kiki rzuci stałą cenę i nici z upustów a przecież nie oto chodzi. Mamy się cieszyć z nowego sprzętu i oczywiście im mniej za niego zapłacimy tym będzie większa nasza radość .
Chcę tylko zauwżyć że najniższa cena to nie wszystko. Wydajemy kupę kasy a więc bezpieczeństwo transakcji jak i wiarygodność osoby dostarczającej sprzęt ma tu ogromne znaczenie.
Podsumowując Panie i Panowie negocjujcie z kikim bo warto.:)
Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
ADAM2004P napisał:
Po roku oglądania w sklepach , oraz czytania tego forum zdecydowałem się i dzisiaj zakupiłem LC42XD1E. Na gorąco kilka uwag bo jestem pod wrażeniem tego LCD, ale od poczatku.
ZAKUP - u kikiego po krótkich negocjacjach cenowych. Kontakt prowadziłem poprzez gg. Odpowiedzi krótkie i rzeczowe bez zbędnego pustego gadania. Z uzgodnionej oferty kiki wywiązał się wzorowo, sprzęt dojechał dokładnie tak jak uzgodniono. Życzę każdemu takich transakcji.
LC42XD1E - cudowny desing, telewizor włączony jest do kablówki "GAWEX"-obraz taki jak w CRT. Jak ochłonę napiszę więcej. Jedno co mogę już teraz powiedzieć to to że można oglądać ten telewizor (42") z odległości 3m mając włączony sygnał analogowy :D
Pozdrawiam

Przykro mi ale nie podzielam Twojego zachwytu co do jakości obrazu ze zwykłego źródła analogowego na tym tv (LC42XD1e).Napiszę nawet więcej- nawet obraz z HD nie jest do końca zachwycający,zwłaszcza po wejściu HDMI gdzie wyłączone są "polepszacze" obrazu.Obraz jst skokowy,brak mu płynności.Natomiast osoby twierdzące ,że "gra jak plazma"(pod względem czerni i kolorów) niestety powinny odwiedzić okulistę.NAjwiększą zaletą tego tv jest rozdzielczość,tylko pod tym względem jest w stanie pokazać swoją wyższość nad dobrym CRT(poza wielkościa ekranu rzecz jasna).Niestety ale w tym modelu(najsłabszym z serii XD1E)nie ma czerni, a już patrzenie pod katem na ekran sprawia wileki zawód.
Pozdrawiam
 

helper

New member
Romanoff napisał:
Przykro mi ale nie podzielam Twojego zachwytu co do jakości obrazu ze zwykłego źródła analogowego na tym tv (LC42XD1e).Napiszę nawet więcej- nawet obraz z HD nie jest do końca zachwycający,zwłaszcza po wejściu HDMI gdzie wyłączone są "polepszacze" obrazu.Obraz jst skokowy,brak mu płynności.Natomiast osoby twierdzące ,że "gra jak plazma"(pod względem czerni i kolorów) niestety powinny odwiedzić okulistę.NAjwiększą zaletą tego tv jest rozdzielczość,tylko pod tym względem jest w stanie pokazać swoją wyższość nad dobrym CRT(poza wielkościa ekranu rzecz jasna).Niestety ale w tym modelu(najsłabszym z serii XD1E)nie ma czerni, a już patrzenie pod katem na ekran sprawia wileki zawód.
Pozdrawiam

Doceniam Twoje zdanie i mam w związku z tym kilka pytań:
Gdzie oglądałeś ten telewizor?
Do czego był podłączony?
Czy mogłeś bezpośrednio porównać z plazmą (np. Pionkiem)?
Co rozumiesz przez twierdzenie, że LC42XD1E jest najsłabszy z serii XD1E?

Z góry dzięki.

Ps. Biorąc pod uwagę sprzęt, z którego korzystasz, przypomina mi to krytykowanie trzylitrowego diesla BMW korzystając z silnika 1.4 na gaz :D
 

Adamm

New member
Witam,
Wczoraj odebrałem 42". Nie mogę porównać do innych płaskich tv, bo nie miałem wcześniej. Na szybko to :
-z obrazu zadowolony, nawet z 5 letniego tunera C+ na najgorszych kablach, n-ki jeszcze nie mam
- lekko buczy nawet gdy nie jest włączony
- kąty boczne - juz po 30-40 stopniach w bok obraz robi się sporo jaśniejszy, blady
- bezproblemowa współpraca z dvd panas S52 po HDMi- formatowanie obrazu
Kupiony w mixmedia - transakcja bez zarzutu i dobra cena.
Pozdrawiam,
Adam
 

maszek

New member
Bez reklam
Prośba do Ar2 - pora chyba na zamieszczenie na forum fototestów tego modelu. Dodatkowo może Kiki podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami nt. działania tego telewizora?
 

Marecky

New member
Mam pytanie do posiadaczy i tych, ktorzy mieli doczynienia na dluzsza chwile z 42XD1E. Otoz bylem przed chwila w sklepie dla idiotow i na tym Sharpie lecial film demo, cos tam z balonami a pozniej fragmenty z mistrzostw swiata lub europy. Obraz byl sliczny (jak to z demo), ale jedna rzecz mnie zaskoczyla - pilka nozna w trakcie szybszych scen. Byla ewidentnie rozmazana, dziwnie to wyglada bo caly obraz pelny detali a kopnieta pilka leci rozmazana. Jestem zaskoczony ze matryca "o szybkosci" 6msec nie daje rady.

Prosze o wybranie odpowiedzi:
- przesadzam, za duzo wymagam, lepiej juz nie bedzie
- dobrze widze, to normalny efekt na LCD, lepiej juz nie bedzie
- dobrze widze, ale to na pewno wina odtwarzacza / jakosci materialu demo, gdy bedzie lepszy ten efekt nie wystapi

PS. Czy na 37" bedzie mniej widac takich efektow i przy ogladaniu z max 2,5m dac sobie spokoj z 42" ??
 
J

Judash

Guest
Panowie, piszcie ile zaplacilscie za te telewizory.Normalnie robicie tajemniece jakby to bylo niewiadomo co!Smiechu warte.
 

marekwawa

New member
Sharp 42XD1E - opinie użytkowników

Witam,
Planowałem zakup modelu 46XD1E, ale z powodu możliwego miejsca jego ustawienia ( gabarytów ) w miejscu gdzie mam inny sprzęt audio-video zostałem zmuszony do zakupu modelu 42XD1E.
Posiadam go od dwóch tygodni i chciałem podzielić się swoimi wrażeniami z jego użytkowania.
Nie będę rozpisywał się o jego zaletach ponieważ są już tutaj opisane i jak sądzę
zapewne już wszystkim dobrze znane.
Napiszę zatem o dostrzeżonych mankamentach :
1. syczenie – występuje w trybie gotowości ( standby ), jest słyszalne jedynie tuż przy samym odbiorniku,
2. buczenie – występuje w zależności od nastawy parametru podświetlania w menu odbiornika, zanika przy nastawie poniżej – 3 ( minus 3 ) oraz powyżej 6 ( plus 6 ), w przedziale nastaw – 3 do 6 bardzo wyraźne i stanowczo za głośne,
3. kąty patrzenia – przy oglądaniu już pod kątem około 20 stopni obraz staje się zdecydowanie jaśniejszy, przy około 30-40 stopniach widać bardzo wyraźny spadek kontrastu, obraz jest dużo jaśniejszy i blady,
4. poziom czerni – nie mam zastrzeżeń przy oglądaniu „ na wprost ”, przy oglądaniu pod kątem patrz punkt 3,
5. uszkodzony piksel – w dniu dzisiejszym spostrzegłem uszkodzony jeden piksel, cały czas świeci na zielono ...

Pomijając powyższe mankamenty, przy oglądaniu „ na wprost ” zgadzam się z pochlebną opinią o tym modelu.
Mam nadzieję, że swoimi spostrzeżeniami pomogę uczestnikom forum przy wyborze zakupu TV.
Pozdrawiam wszystkich.
Marek

P.S.
Może ktoś wie ile potrzeba uszkodzonych pikseli by można było pozytywnie reklamować telewizor w Sharp Polska ?
 
Ostatnia edycja:

Marecky

New member
przy tak wysokiej rozdzielczosci to naprawde widac ??

ja nie moge sie zdecydowac czy model 37" czy 42" wziac, ciekawe czy w tym pierwszym tez buczy itp. itd. bo chyba te LCD sa skladane w innych fabrykach
 
Do góry