Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Mibay

New member
Zastanawiam się nad modelemSharp LC-42XD1

Warto się za nim rozejrzeć? Czy może za te pieniądze wybrać coś lepszego, może młodszego?
 

sod

New member
Problem z audio na porcie ext5

Witam, mam model LC-42XD1E. Od długiego czasu podłączałem do niego komputer przez port czwarty i wszystko było ok. Niedawno naszła mnie ochota, ażeby wreszcie zakupić kabel DVI-HDMI i puścić sobie z komputera film w jakości Full HD. Obraz przesyłany jest bezproblemowo, niestety dźwięku w ogóle nie ma:/

Do telewizora podłączam się rzecz jasna przez port ext5(kabel dvi-hdmi oraz standardowy audio). Niestety mój model karty graficznej(8800gt) nie pozwala na przesyłanie przez sam kabel HDMI sygnału i video i audio. Dodam jeszcze, że komputer posiada wbudowaną kartę dźwiękową Realtek RTL8168/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Wie ktoś może, co jest tutaj problemem? Jestem otwarty na wszelkie pytania dotyczące specyfikacji mojego sprzętu i z góry dziękuję za pomoc.
 

sod

New member
Problem rozwiązany. Piszę tego posta, ażeby był przydatny dla "potomnych". Otóż wystarczyło wejść w menu telewizora, następnie obraz -> hdmi-> ext5 i tam zmienić sygnał audio z cyfrowego na analogowy.

Takie proste, a tyle się namęczyłem, zanim to znalazłem ;)
 

matmichal

New member
Matryca do Sharpa LC46HD1E

Witam! Jestem ( a właściwie byłem ) szczęśiwym uzytkownikiem Sharpa serii LC45HD1E, jakieś 2 mce temu podczas małego przemeblowania ekran został uderzony meblem no i zrobił się "pajączek" a podczas działania telewizora na części ekranu pojawiaję się paski... część ekranu działa prawidłowo i dobrze wyświetla obraz, ale ta część w okolicy uderzenia jest do bani:( Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, więc mam pytanie: Czy mozna kupic oddzielnie matrycę i czy jeśłi tak to ile taka matryca kosztuje??? w jednym serwisie powiedzieli mi ze moge telewizor wyrzucic na smietnik, bo koszt matrycy przekracza koszt telewizora, natomiast w jednym ze sklepów z RTV sprzedawca powiedział mi, ze koszt matrycy to ok 2000zl.

Czy ktoś z formowiczow móglby mi udzielić pomocy? Byłbym bardzo wdzięczny:)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie wiem jak w danej chwili
ale rok temu niestety pierwsza odpowiedz była prawdziwa

wątpię aby matryca kosztowałą do Twego LCDka 2k pln - kosztuje więcej
do tego doliczyć musisz kolejnego 1k pln za serwis-naprawę

i na Twoim miejscu bym nie gdybał tylko zadzwonil do głównego serwisu firmowego sharpa i sam spytał
 

imek10

New member
Witam szanownych forumowiczów. Mój model tv to LC-42XD1E. Ostatnio pojawiły sie na panelu widoczne na zdjeciu w zalaczniku "cienie". Moje pytanie brzmi co to może być i czy jest szansa to usunąć. Obawiam się że może to być walnięta matryca a gwarancja niestety już mi się skończyła.
 

Attachments

  • P1010648.JPG
    P1010648.JPG
    76,3 KB · Wyś: 135

erosito

New member
Nie mogę nigdzie znaleźć stu-procentowej odpowiedzi czy sharp 46xd1ea jest 100hz czy nie, czy może fukcja "true" daje ten efekt.
mam mozliwośc wymienić się dając swojego dwuletniego samsunga serii 6 40'' (100hz), ponieważ kolega potrzebuje coś mniejszego dla dziecka do pokoju, a sobie kupił 52'' led.
Teraz nie wiem, czy czyni to dla mnie okazję ??
Mam do podłaczenia "n" , koompa i ps3 - co radzicie.
 

erosito

New member
TZN czy ten efekt true w sharpie wyrówna mi płynność 100hz z mojego samsunga ?? ...bo domyślam się ,że jakość obrazu nie ma co porównywać, ale czy obecne telewizory LCD np za 4 tys zł nie bedą miały podobnej lub lepszej jakości obrazu od tego 3 letniego sharpa ??!!
 

mateusz502

New member
Problem - buczenie LC42XD1EA przy zmianie Podswietlenia

Panowie,

Jestem (byłem;) szczesliwym posiadaczem LCD Sharp LC42XD1EA do czasu gdy ten zaczalem piszczeć po zmianie Podswietlenia.
Wg skali:
-1 - lekko buczy
0 - lekko piszczy
1-lekko buczy
2-5 - wyraznie buczy,
6 - buczenie
7-8 - buczenie ustepuje zupelnie
Czy wiecie czego to moze byc usterka? NIe wiem czy to zignornowac, czy lepiej jednak naprawic, zeby nie pociągnęło kolejnych podzespołow :((
Jesli ktos zna orientacyjny koszt naprawy tej przypadlosci, będę wdzieczny jak rowniez za wszystkie odpowiedzi w temacie..

Pozdrawiam
 
Do góry