Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

wrobel99

New member
Sharp LC-42XD1E

Witam Ciekawi mnie telewizor Sharp LC-42XD1E , a moze bardziej cena jaką najtaniej znalazłem ale coś mi tu nie gra :>
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/115149

Dlacz\ego w jednym sklepie kosztuje on 2879 zł a w innych już powyzej 5000 zł ?? czy to jakis podrobiony sklep czy jak ?? bo coś zbyt pieknie to wygląda :> co o tym sądzicie?? :)
 

tirula

New member
wrobel99 napisał:
Witam Ciekawi mnie telewizor Sharp LC-42XD1E , a moze bardziej cena jaką najtaniej znalazłem ale coś mi tu nie gra :>
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/115149

Dlacz\ego w jednym sklepie kosztuje on 2879 zł a w innych już powyzej 5000 zł ?? czy to jakis podrobiony sklep czy jak ?? bo coś zbyt pieknie to wygląda :> co o tym sądzicie?? :)

Sklepy, co chca ponad 5000 zl, maja szefow marzycieli. LC-42XD1E nie powinno sie sprzedawac powyzej 2000 zl- bo maja duzo wad (Brzecza itp.) Poprawiona wersja to LC-42XD1EA- i ta sprzedaje sie za 4-5 tys. zl,
poza tym ten tez zasluguje juz na wyprzedaz. Od lutego weszly juz unowoczesnione wersje, ktore zmienily tez wyglad (Maja ciensza ramke, trzy HDMI i wyrazniejsze 24p)-
to LC-42XL2S oraz LC42X20S i te kosztuja ok. 6000, zl.
 

lukinio

New member
Podlaczylem Sharpa 46xd1e z nvidia8800 hdmi-dvi. system wykrywa dwa monitory(od kompa i sharpa), kiedy przelaczam na sharpa wyskakuje mi komunikat na sharpie "Wskazowka. Poza Zasięgiem" i nie przerzuca obrazu.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jakie masz info odnośnie Sharpa ?
powinno być SharpHD lub LCD Sharp - zaleznie od sterowników

uruchom kreatora wielu monitorów od poczatku z włączonym Sharpem
 

jarwisz

New member
Bez reklam
w takim razie sprawdz w LCD jakie masz ustawienia

menu --> ustawienia HDMI ----> powinien być :

typ sygnału - RGB
widok automatyczny - włącz
 

gibs0nek

New member
Witam,

Od poltora roku jestem szczesliwym posiadaczem Sharp'a 46XD1E. Dotychczas nie mialem z nim zadnych problemow (poza troche spoznionymi reakcjami TV na duszenie przyciskow w pilocie, ale jakos sie przyzwyczailem ;) ).

Problem pojawil sie kilka dni temu. Po kilkunastu/kilkudziesieciu minutach od wlaczenia TV, pojawiaja sie na calej szerokosci ekranu delikatne, poziome linie, grubosci 1-2 pixeli. Wystepuja co okolo 1cm. Sprawdzalem na EXT5 i EXT6 (obydwa HDMI), z sygnalem z PC (DVI->HDMI) i sygnalem z dekodera N'ki - bez zmian :(. Linie nie sa jedno kolorowe, nie zaslaniaja obrazu. Sa jakby przezroczyste. Najbardziej widac je na szarych odcieniach.

Co to moze byc ?

Przy okazji: mozecie polecic jakis dobry serwis Sharpa w Poznaniu. A najlepiej gdzies gdzie "zamowi sie" serwisanta, aby przyjechal do domu ?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szkoda - dostałbyś kontakt do szefa serwisu centralnego w Warszawie , ale oni sprawdzają po numerach fabrycznych. Jeśli nie kupiony z gwarancją Sharp Polska musisz iść do sklepu gdzie kupiłeś.
 

infi

New member
a ja mam takie pytanie troche smieszne ale postanowilem w koncu powiesic mojego 46xd1 na scianie i tu pytanie czy do tego sluza tylko te 4 sruby wkrecone w tyl obudowy? czy cos jeszcze bo jakos tak mizernie mi to wyglada zeby mialo sie trzymac tylko na tych 4 srubkach
 

mager

New member
Ponad 1,5 roku uzywam tego LCD i jestem zadowolony. Wczoraj kupilem Sony PS3 jak podłącze kablem HDMI to TV buczy jak lodówka. Czy spotkał się ktoś z takim problemem?
 

xravenx

New member
TV Sharp LC-42X11E i DVD Samsung HT-X810 - samoczynne włączanie po HDMI

Mam problem z tym, że jak włączam DVD Samsung HT-X810 gdy jest podłączone przez HDMI to automatycznie uruchamia się również telewizor Sharp LC-42X11E. Dokuczliwe jest to gdy chcę włożyć płytę z muzyką i nie mieć włączonego telewizora. Podobnie jak wyłączam telewizor to DVD automatycznie przechodzi w tryb standby. Próbowałem podłączać pod różne porty HDMI róznymi kablami, szukałem opcji w menu telewizora, DVD, przejrzłem instukcje i nic nie znalazłem. Dekoder Philips HD PVR podłaczony przez HDMI nie zachowuje się w ten sposób. Jakieś sugestie żeby ten problem rozwiązać?
 
Do góry