Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Robee

New member
Polaczenie LCD<>Laptop

Witam.

Od niedawna posiadam LCD 42xd1ea serii 707xxxxx.

Ostatnio chcialem podlaczyc do niego laptopa, niestety, nie udalo sie.
Po podlaczeniu sie przez EXT4 kablem PC<>RGB<>EXT4 nic sie nie dzieje. Probowalem obu ustawien, zarowno PC(RGB) jak i Component. Efekt jest caly czas taki sam, czyli czarny ekran :( Bardzo prosze o pomoc, moze cos robie zle, albo czegos nie ustawilem. W instrukcji jest napisane, ze po podlaczeniu kabelkow telewizor powinien wykryc sygnal automatycznie. Dodam, ze lacze w laptopie jest na pewno sprawne, po podpinam go do monitora CRT.
Jesli to pomoze, to karta w laptopie to Mobility Radeon 9000, ustawiona na rozdzielczosc 1280x800 z czestotliwoscia odswiezania 60HZ (mniejszej nie mozna ustawic).
Z gory dziekuje za podpowiedzi, jak wybrnac z tego problemu.
 

Morfi30

New member
Kalibracja LC-46XD1

Witam serdecznie

Mam prośbę w pomocy kalibracji obrazu, sygnał to DTV multimedia.
Problem: obraz straszny( pikseloza słaba ostrość itd.), tylko kanały Hd jakość super.
Zgłupiałem już do reszty piszecie że nawet sygnał Sd na tym lcd wygląda nieźle. Ja mam sygnał tzw. cyfrowy ale jakość straszna i nie wiem czy to moje złe ustawienia LCD czy to wina cyfrowej kablówki.
Moje ustawienia to :
Podświetlanie 8
Kontrast 31
Jaskrawość -6
Kolor -5
Barwa 0
Ostrość 7
Temp kolorów wysoka
Czerń włączona
DNR Poziom wysoki
UstawieniaI/P progresywnie
Tryb filmu wyłączony
Reset nie

Dekoder MM podłączony kablem HDMI dobrej jakości

Jeśli kotoś z forumowiczów ma pomysł jak mi pomóc będę wdzięczny

Pozdrawiam
 

tirula

New member
Robee napisał:
Witam.

Od niedawna posiadam LCD 42xd1ea serii 707xxxxx.

Ostatnio chcialem podlaczyc do niego laptopa, niestety, nie udalo sie.
Po podlaczeniu sie przez EXT4 kablem PC<>RGB<>EXT4 nic sie nie dzieje. Probowalem obu ustawien, zarowno PC(RGB) jak i Component. Efekt jest caly czas taki sam, czyli czarny ekran :(

Mam nadzieje, ze wybrales tez wejscie EXT4 na pilocie, no i na "Wlasciwosciach Monitora" ustawiles Plug & Play on mobility Radeon 9000. Ja mam Radeon 9250 i jade kablem DVI z adapterem na HDMI do EXT 5 + kabel dzwiekowy stereo i wszystko dziala, ale zobacz wpierw na str. 34 manualu telewizora ze komputer musi byc ustawiony na 1360x768 VESA 60 Hz - jak nie dziala - to musisz probowac przez S-video.
 

tirula

New member
Morfi30 napisał:
Witam serdecznie

Mam prośbę w pomocy kalibracji obrazu, sygnał to DTV multimedia.
Problem: obraz straszny( pikseloza słaba ostrość itd.), tylko kanały Hd jakość super.
Zgłupiałem już do reszty piszecie że nawet sygnał Sd na tym lcd wygląda nieźle. Ja mam sygnał tzw. cyfrowy ale jakość straszna i nie wiem czy to moje złe ustawienia LCD czy to wina cyfrowej kablówki.
Moje ustawienia to :
Podświetlanie 8
Kontrast 31
Jaskrawość -6
Kolor -5
Barwa 0
Ostrość 7
Temp kolorów wysoka
Czerń włączona
DNR Poziom wysoki
UstawieniaI/P progresywnie
Tryb filmu wyłączony
Reset nie

Dekoder MM podłączony kablem HDMI dobrej jakości

Jeśli kotoś z forumowiczów ma pomysł jak mi pomóc będę wdzięczny

Pozdrawiam

Najlepiej ustawic podswietlenie i jaskrawosc na 0, kontrast na +12 (pozniej uzyc pilota: przycisk "AV Mode"), TruD-wlaczony, a dekoder przy odbiorze zwyklych SD, (nie HD) programow ustawiac na symulowany 1080i. Jak wychodzi pixeloza to wylacz dekoder i wlacz go ponownie. u mnie pomaga. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

R_jeden

New member
LC42XD1EA - cena za jaka mozna go kupic?

Witam!
Po dlugisz namyslach i po przeczytaniu kilkuset postow na tej grupie mysle ze ten Tv bedzie dobrym wyborem. Moje pytanie dotyczy natomiast ceny. Moge go kupic z kosztami wysylki (Tv fabrycznie nowy z faktura i gwarancja, nigdy nie uzywany) za okolo 3500zl. Myslicie ze warto? A moze dolozyc i kupic lepszy model?
Pozdrawiam
 

Leszczu

New member
Witam
jestem tu nowy i mam pytanie mam zamiar kupic sobie /na raty 20 rat 0 %:)/52 Sharp xd1e w cenie w MM 8999 lub na skapcu za 8250 w sklepie
Pixmania
czy ktos juz tam kupowal i poleca ten sklep ?czy lepiej doplacic i miec spokoj i kupoic w MM tam ogladalem maja Japan wersje ?
i czy ejst sens przepłacac i kupowac xl1D?
pozdrawiam fanow SHARPa
 

Jwoznica

New member
Moje pytanie dotyczy podłączenia dekodera do TV i wykorzystania funkcji autodopasowanie obrazu.

Otóż przy podłączeniu bezpośrednio dekodera przewodem SCART do TV wszystko jest OK - telewizor poprawnie dopasowuje proporcje obrazu.

Przy podłączeniu przez amplituner i wybraniu opcji upscalingu do 1080i telewizor już sobie nie radzi. Dodatkowo dostępne są tylko dwa formaty: pełny i underscan - amplituner do TV mam podłączony przez HDMI.

Czy ktoś wie jak zmusić TV do poprawnego dostosowywania proporcji obrazu?

I drugie pytanie: co zyskam łącząc dekdoer z amplitunerem trzema przewodami component zamiast jednym composite? Czy różnica będzie widoczna?
 

kiziomizio

New member
Morfi30 napisał:
Witam serdecznie

Mam prośbę w pomocy kalibracji obrazu, sygnał to DTV multimedia.
Problem: obraz straszny( pikseloza słaba ostrość itd.), tylko kanały Hd jakość super.
Zgłupiałem już do reszty piszecie że nawet sygnał Sd na tym lcd wygląda nieźle. Ja mam sygnał tzw. cyfrowy ale jakość straszna i nie wiem czy to moje złe ustawienia LCD czy to wina cyfrowej kablówki.
Moje ustawienia to :
Podświetlanie 8
Kontrast 31
Jaskrawość -6
Kolor -5
Barwa 0
Ostrość 7
Temp kolorów wysoka
Czerń włączona
DNR Poziom wysoki
UstawieniaI/P progresywnie
Tryb filmu wyłączony
Reset nie

Dekoder MM podłączony kablem HDMI dobrej jakości

Jeśli kotoś z forumowiczów ma pomysł jak mi pomóc będę wdzięczny

Pozdrawiam
Wydaje mi się,że problem leży w tym ,że dekoder masz podłączony do wejścia HDMI telewizora. W tym trybie współpracy dekoder-TV nie działają żadne układy poprawiające jakość obrazu -w tym i TrueD. Spróbuj podłączyć dekoder do TV po komponencie i zwróć uwagę czy sygnał aby nie jest progresywny bo i w tym przypadku TrueD się nie włączy. Sygnał musi być z przeplotem. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak to niestety wygląda. Czyli SD po komponencie a HD po HDMI - do tego to się w sumie sprowadza.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tirula

New member
Jwoznica napisał:
Moje pytanie dotyczy podłączenia dekodera do TV i wykorzystania funkcji autodopasowanie obrazu.

Otóż przy podłączeniu bezpośrednio dekodera przewodem SCART do TV wszystko jest OK - telewizor poprawnie dopasowuje proporcje obrazu.

Przy podłączeniu przez amplituner i wybraniu opcji upscalingu do 1080i telewizor już sobie nie radzi. Dodatkowo dostępne są tylko dwa formaty: pełny i underscan - amplituner do TV mam podłączony przez HDMI.

Czy ktoś wie jak zmusić TV do poprawnego dostosowywania proporcji obrazu?

I drugie pytanie: co zyskam łącząc dekdoer z amplitunerem trzema przewodami component zamiast jednym composite? Czy różnica będzie widoczna?


Jezeli uzywasz urzadzenia upscalowujacego sygnal na 1080i to zawsze otrzymasz pelny obraz 1920 x 1080 a przy underscan przesuniety troche w gore (Np. zebys mogl widziec napisy), tak ze nie oplaca sie wlaczac amplitunera za decoderem, a decodery (np. Cyfra+) dziala idealnie na Scarcie. Ja uzywam Amplitunera tylko dla AUDIO przy programach SD.
Zalatw HD decoder i nie upscalaj obrazu to bedziesz mial idealny 1080i przy kanalach HD i autoformat zadziala przy kanalach SD, ktore mozesz probowac upscalowac na 750i.
 

tirula

New member
R_jeden napisał:
Witam!
Po dlugisz namyslach i po przeczytaniu kilkuset postow na tej grupie mysle ze ten Tv bedzie dobrym wyborem. Moje pytanie dotyczy natomiast ceny. Moge go kupic z kosztami wysylki (Tv fabrycznie nowy z faktura i gwarancja, nigdy nie uzywany) za okolo 3500zl. Myslicie ze warto? A moze dolozyc i kupic lepszy model?
Pozdrawiam

Za te pieniadze to jak za darmo, a lepszego nie kupisz- chyba ze ladniejszy, ala nie wszystko zloto co sie swieci......
 

piotraspl

New member
SHARP lc 42XD1E - gwarancja

Czesc,

Po dosc dlugich wyborach wkoncu kupilem ten model - niektorzy moze zlapia sie za glowe ze zdecydowalem sie na model 1 roczny ale sugerowalem sie opiniami, tym ze wkoncu wygral zloty pixel oraz poczesci cena.

Jedna sprawa mnie nurtuje, swojego czasu czesc modeli miala syndrom 'buczenia' itp co domyslam sie zostalo wyeliminowane w kolejnych seriach. Na zakupiny telewizor mam 1 miesiac gwarancji rozruchowej a za cene 400 pln moge kupic pelna gwarancje sharpa na 1 rok.
Moje pytanie, czy to sie oplaca? Z tego co wiem 'japonce' slyna z bezawaryjnosci i jezeli cos ma wyjsc to wyjdzie odrazu.

Jezeli ktos ma taki model i moze sie podzielic uwagami na temat awaryjnosci bylbym wdzieczny.

Z gory dzieki,

Piotrek
 

tirula

New member
piotraspl napisał:
Czesc,

Po dosc dlugich wyborach wkoncu kupilem ten model - niektorzy moze zlapia sie za glowe ze zdecydowalem sie na model 1 roczny ale sugerowalem sie opiniami, tym ze wkoncu wygral zloty pixel oraz poczesci cena.

Jedna sprawa mnie nurtuje, swojego czasu czesc modeli miala syndrom 'buczenia' itp co domyslam sie zostalo wyeliminowane w kolejnych seriach. Na zakupiny telewizor mam 1 miesiac gwarancji rozruchowej a za cene 400 pln moge kupic pelna gwarancje sharpa na 1 rok.
Moje pytanie, czy to sie oplaca? Z tego co wiem 'japonce' slyna z bezawaryjnosci i jezeli cos ma wyjsc to wyjdzie odrazu.

Jezeli ktos ma taki model i moze sie podzielic uwagami na temat awaryjnosci bylbym wdzieczny.

Z gory dzieki,

Piotrek

Buczenie wyeliminowano wprowadzajac przejsciowy model Lc 42 XD1EA
kup lepiej gwarancje na wszelki wypadek
 

bulek

New member
Jesteś pewien tej "pełnej" gwarancji? Jeśli się nie mylę, to gwarancja Sharp Polska obejmuje 2 lata. Za co więc chcesz dopłacać 400 zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp nie daje pół czy ćwierć gwarancji.
Gwarancja Sharp Polska jest z automatu i wynosi 2 lata.
 

Jwoznica

New member
Jezeli uzywasz urzadzenia upscalowujacego sygnal na 1080i to zawsze otrzymasz pelny obraz 1920 x 1080 a przy underscan przesuniety troche w gore (Np. zebys mogl widziec napisy), tak ze nie oplaca sie wlaczac amplitunera za decoderem, a decodery (np. Cyfra+) dziala idealnie na Scarcie. Ja uzywam Amplitunera tylko dla AUDIO przy programach SD.

Tutaj problemem jest konieczność zmiany wejścia AV w telewizorze w zależności od źródła obrazu. Wolałbym, aby wszystko szło przez amplituner.

Zalatw HD decoder i nie upscalaj obrazu to bedziesz mial idealny 1080i przy kanalach HD i autoformat zadziala przy kanalach SD, ktore mozesz probowac upscalowac na 750i.

No tak, taki jest plan. Sęk w tym, że "załatw" wiąże się z wydatkiem PLN, a tego chciałem uniknąć ;-)
 

SMW

New member
Sharp LC-37XD1E

peeterman napisał:
wczoraj kupilem 37xd1e na razie jestem w szoku bardzo mi sie podoba.tylko poszukuje instrukcji obsługi w jezyku polskim.
ps.dla mnie rewelacja ten LCDEK
pozdrawiam;)

Mam ten telewizor od 10 miesięcy. Jestem z niego zadowolony, aczkolwiek głos wydobywajacy się z głośników jest słabej jakości. Niezależnie od tego jaka stacja nadaje. Czasami żeby zrozumieć słowa trzeba głośność podwyższyć ponad miarę. Czy Wy też macie takie odczucia ?

Poza tym mam pytanie, czy ktoś z Was stosował w gnieździe CI moduł CA typu Conax NP4 Neotion lub Viaccess Extra NP4 i y jakim skutkiem. Czy to dziala.
Pozdrawiam
Maciej
 

tirula

New member
SMW napisał:
Mam ten telewizor od 10 miesięcy. Jestem z niego zadowolony, aczkolwiek głos wydobywajacy się z głośników jest słabej jakości. Niezależnie od tego jaka stacja nadaje. Czasami żeby zrozumieć słowa trzeba głośność podwyższyć ponad miarę. Czy Wy też macie takie odczucia ?

Poza tym mam pytanie, czy ktoś z Was stosował w gnieździe CI moduł CA typu Conax NP4 Neotion lub Viaccess Extra NP4 i y jakim skutkiem. Czy to dziala.
Pozdrawiam
Maciej

Instrukcja-Manual w jezyku polskim:
sciagnij: http://esupport.sharp.pl/html/om/in...=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&SearchString=


lub: http://esupport.sharp.pl/html/om/DataOutputDetail.php?TemplateLang=pl&ID=10246

a modul CA w gniezdzie CI dziala tylko na DVB-T -Naziemnej telewizji cyfrowej, nie dziala na Kablowki, Cyfra+ lub "n" u nas w Szwecji dziala tylko w "BOXER"
 

SMW

New member

tirula

New member
tirula napisał:
Instrukcja-Manual w jezyku polskim:
sciagnij: http://esupport.sharp.pl/html/om/in...=11&SortOrder=DESC&OrderBy=Title&SearchString=


lub: http://esupport.sharp.pl/html/om/DataOutputDetail.php?TemplateLang=pl&ID=10246

a modul CA w gniezdzie CI dziala tylko na DVB-T -Naziemnej telewizji cyfrowej, nie dziala na Kablowki, Cyfra+ lub "n" u nas w Szwecji dziala tylko w "BOXER"

Jezeli chodzi o dzwiek, to wylacz w "menu" funkcje auto, ktora scisza dzwiek przy za wysokich natezeniach (Chociaz to jest dobre przy bardzo glosnych reklamach.) Ja mam to wlaczone, ale nieraz trzeba podkrecac glosnosc, zeby cos uslyszec. Glosnosc ustawiam na 18 i jest dobrze.
 
Do góry