Seria PV70

BaRiBaL

Member
Andre5509 napisał:
Witam! Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - zrezygnowałeś z posiadania kartonu? Radze przemyśleć sprawę Zdarza się, niestety (nawet jak w poście poniżej - po 10 miesiącach) konieczność serwisowania sprzętu - bez opakowania mogą być problemy.!!!
Życzę, aby kolegi to nie dotyczyło. Pozdrawiam.

Nie ma znaczenia. W gwarancji nie masz napisane, ze musisz posiadac pudlo, wiec nie musisz.
Jak zadzwonisz do Panasa to Ci powiedza, ze oczywiscie nie trzeba trzymac pudla choc dla nich jest lepiej jesli to zrobisz, poniewaz moga miec ew. problem w razie przewozenia zepsutej plazmy do naprawy, choc, jak to okreslila panienka z dzialu promocji, staraja sie isc klientom na reke i zalatwiac bezpieczny transport z pudlami po innych tv.
BTW ja trzymam poniewaz akurat mam miejsce a poza tym we wlasnym zakresie bede musial niedlugo przewozic graty..
 

mirecore

New member
grzech74 napisał:
Ja poraz pierwszy więc witam wszytkich serdecznie i właśnie wychodze do sklepu po nową PV 70 czy cos mam jeszcze do niej dokupić żeby mi odrazu działała ?

wyborową...

Czy smużenie na 42PV70PA jest normalne jeśli mam podłączony zwykły/standardowy dekoder Philipsa cyfra+ przez SCART (ustawiony na RGB w TV)?
DVD (mam jakiś cienki JVC) też SCART RGB ale smużenia już nie widać, tylko na jakiś wrednych kopiach tak jakby zaciągał.
Na D-SUB z laptopa smużenia nie ma.
Już wcześniej o to pytałem, ale ktoś mi doradził przestawić na RGB myślałem że po problemie, ale jednak dalej widzę jakieś smugi na twarzach.
Po za tym pochwale się że w końcu doczytałem ten wątek do końca. Ale nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Cykania nie mam (Puk, puk), ani niczego zielonego (puk, puk)
 

cygan

Member
mirecore- zamień może kable euro, może coś się zmieni, kiedyś miałem tak w swoim CRT -okazało się ,że kiepskiej jakości jeden kabel euro miałem- pomogło. Tzn.nie do końca pomogło...pomogło mi zlokalizować słabszy kabel :)
 

mirecore

New member
cygan, masz u mnie piwko

Przytargałem dzisiaj ceerciaka z piwnicy (cholera chyba ze 100 kilo), przykleiłem kinola do ekranu i wszystko sie zgadza - obraz z cyfry w moim zestawieniu to porażka, prawie każdy kanał wygląda jak JPG skompresowany na LOW!!! Całe gromady przemieszczających się chaotycznie bloków pikseli, powodują smużenie. Nigdy wcześniej aż tak sie temu nie przyglądałem.

Mało tego zauważyłem też jednego dzikiego wężą na CRT w jakimś czarnobiałym filmie - był na czarnej/szarej kurtce aktora(trochę inaczej wyglądają niż na tych fotkach z plasm - są mało wyraźne, bardziej rozmyte i delikatne zielonkawo magentowe, z daleka już ich nie widać ale są. To nie jest ściema to Cyfra+ jest ściemą nadają tak mocno skompresowany materiał że hu... muje dzikie węże...

Pierwszy raz w życiu to widzę choć ten telewizor mam z 6-7 lat. Odlot normalnie, i ja płacę za ten badziew co miesiąc.

Kabel SCART mam za 80zł (pozłacany, osobno ekranowany i pełnożyłowy) ale mam chyba słaby sygnał z anteny: zgrubsza 60 i precyzyjny 9 (to mało, czy OK???)

Dobra - jedno jest pewne, plasma PV70PA jest na razie OK (odpukać) a i tak z tym badziewiem lepiej sobie radzi niż CRT - po przyjrzeniu się z bliska.
 

bovima

New member
mirecore napisał:
Czy smużenie na 42PV70PA jest normalne jeśli mam podłączony zwykły/standardowy dekoder Philipsa cyfra+ przez SCART (ustawiony na RGB w TV)?
...

A w dekoderze też masz ustawione wyjście video na RGB? Bo jeżeli nie, to TV i tak przestawia sie na kompozyt podawany z dekodera.
 

mirecore

New member
bovima

dekoder standardowy Philips, ma z tyłu dwa wyjścia SCART: TV i VCR i żadnego przełącznika. Przez VCR jest kaszanka i smuzenie, przez TV nie ma kaszanki jest smużenie. Telewizor pokazuje AV1 - RGB i znika z menu 3D comb. Jestem prawie pewien ze to wina tego badziewnego dekodera. To samo widać z bliska na CRT a nawet gorzej.

W DVD mam wyjście tylko SCART i przełącznik na RGB i nie ma żadnych smużeń, obraz OK.
 

grzech74

New member
plazma gra od wczoraj obrazem mimo że z kablówki jestem poprostu powalony mam tylko jeden problem po podłączeniu DVD przez component niemam obrazu głos jest ale obrazu niema pomóżcie proszę
 

cygan

Member
Wyjście YUV

grzech74 - DVD prawdopodobnie masz inaczej ustawione, o ile. Ja w swoim w menu mam opcje wyjścia RGB,PAL,YUV. Zobacz jeszcze jak z ustawieniem przeplot/progressiv. Może pomoże.
 

ppawelek

New member
Swoje 3 grosze w sprawie TH-37PV7P

Jestem jednym z wielu zadowolonych posiadaczy tego TV i jako przeciętny oglądacz telewizji z cyfrowego polsatu i DVD (taniego) nie zauważyłem żadnych dziwnych zjawisk audio/video opisywanych w tym wątku(zielone węże, cykanie itp.). Więc obraz z tych źródeł w większości stacji bardzo dobry(Eurozłącze), tak jak a DVD(Eurozłącze). Oglądam z ok. 1,5-3 m. Optymalnie to 2m i więcej.
TV zakupiłem w zadowolenie.pl 12.02.2008 (produkcja 01.2008 ) i do 6.03.2008, czyli ok. 1 miesiąca sprawował się bardzo dobrze. Otóż nagle zapadła ciemność(małżonka opisała to jako pionowe pasy i w ułamku sekundy zero obrazu). Od tej pory po uruchomieniu TV przez 0,5s słychać dźwięk i migająco na ziolono dioda LED robi się czerwona migając po 7 razy. Obrazu brak.
Może ktoś kojarzy co sygnalizuje dioda ?
07.03.2008 serwisant zabrał TV do naprawy, ale zaniepokoiło mnie to, że powiedział, iż to trzeci tego typu Panasonic w ostatnich dniach - a serwis chyba niewielki ? Mówił też, że to raczej padł panel i Panasonic wymini cały TV (czas oczekiwania do 3 tygodni).
Ot i skończyła się radość oglądania tv na 37 calach (stary crt 21").
Bardziej od mojego przypadku martwi mnie powtarzalność awarii panelu (pionowe pasy) u innych posiadaczy - co będzie jak skończy się gwarancja ? Czyżby kupno nowego TV, bo nie śadze aby opłacało się za 2 lata samemu wymieniać panel...:(

Mimo wszystko z optymizmem oczekuję na informację z serwisu

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Etrusc

New member
Mam i ja :krol:

Moja plazma już dojechała - 42PV70. Pierwsze wrażenie - ogromna :)

Słuchajcie mam go podpiętego pod siatkówkę, oczywiście tylko na razie, kabelki już zamówione i zaręczam jest kapitalnie !! Przy dobrym sygnale z sat po HDMI musi być cacko.

Obecnie mam ustawioną do "wypalania" na połowę a nawet mniej i mimo to gra super. Teraz pozostaje tylko 3mać kciuki, żeby się nie psuła a będę strasznie chwalił ten model.
Jakość obrazu jak na tak słabym sygnale naprawdę powala. Z tego co widzę na zwykłym sygnale bije LCD na głowę. Sąsiad na Samsunga 32 LCD pod Polsatem Cyfrowym i jak porównuję sobie z nim moje PV70, które śmiga na prawie gołym kablu to już bym się nie zamienił. Pod DVD to już prawdziwy rarytas :) Obraz kryształ.
To takie wrażenia na gorąco. Napiszę coś więcej jak podepnę się pod SAT pod koniec tygodnia.
Właśnie oglądam "Wiadomości" - nawija Kraśko i czuję się tak jakbym stał obok niego w tym Waszyngtonie :) naprawdę jest ogromny.

Kupiłem w firmie LOBO. Płaciłem przelewem. Firma w 100% pewna. Polecam gorąco. Środa wpłaciłem kasę, w poniedziałek TV już miałem w domu.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze TV dzieląc się swoimi uwagami i opiniami. W szczególności tym którzy pisali do mnie na g-g oraz PW odnośnie już tego konkretnego modelu, a mianowicie:
mkaw levart1309 baribal mastafoka hipis 4pac fomicz koart Panmik zibciu robo1973 andre5509 macpaul athcx tygrysekk gulgulator ricco1 rafin doublebuble SIENEK malkontent donsalieri ruster bleid clientR mystik selk oraz KIKI
jeżeli kogoś pominąłem serdecznie przepraszam.

Jest super :)

Pozdrawiam

 
Ostatnia edycja:

slavOK

New member
trafi mnie normalnie :( w ciągu 5 dni ceny 42pv70p spadły o 200zł ... dałem 3666zł a dziś sprawdzam i w tym samym sklepie 3466 :rolleyes: taki spadek ceny przez 5 dni :confused: pewnie za tydzien będzie kosztowała 3000zł :hmm: a ja sobie palne w łeb hehe.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Spadki cen bywają chwilowe. To nie oznacza jeszcze trendu. Generalnie, dla własnego zdrowia, proponuję po zakupie nie sprawdzać cen, tylko cieszyć się nabytkiem.

@Etrusc, gratuluję zakupu. Mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze sprawował. Dziękuję też za podanie informacji o miejscu nabycia. Mam nadzieję, że inni nabywcy również będą się tym chwalić. To bardzo ważne, aby wiedzieć, gdzie można kupować. I jeszcze jedno. Piszcie, czy otrzymaliście polską gwarancję i polską dokumentację.

ArtS :)
 

slavOK

New member
ja kupiłem na zadowolenie.pl to internetowy sklep mix-elektronix czy jakoś tak... towar odebrałem osobiście w magazynie w Krakowie na 2gi dzień po złożeniu zamówienia, polska dokumentacja jest, stan licznika sprawdzany po zakupie wykazał 0 godzin wiec tv nie był na wystawkach.
 

Etrusc

New member
No dodam, że mój tv w funkcjach serwisowych miał jak go rozpakowałem 0 godzin i 0 uruchomień. Znaczy jak trzeba. Teraz sobie gra na ustawieniach ok 40% i jest super. Wczoraj oglądałem meczyk :) Mimo takich ustawień i anteny pod psem i tak było fajnie,

Na razie jestem bardzo zadowolony.

Mam tylko jedno pytanie:
Albo mi się wydaje, albo tak faktycznie jest, że nawet na jednym programie czy to film czy nawet reklama obraz się przeskalowuje. Mam na myśli coś takiego. Leci sobie reklama i za chwilę na tej samej reklamie jest obraz jakby bardziej rozciągnięty w pionie. Nie żeby jakiś zniekształcony tylko tak wygląda jakby zmieniał się co jakiś czas format obrazu. Mam ustawione na "automat" Czy to normalne ? Generalnie będę wdzięczny za podpowiedź jak najlepiej to ustawić. Ale ogólnie super :)

Pozdrawiam
 

grzech74

New member
ja też to zauważyłem na automacie ale tylko w czasie reklam w czasie zwykłego programu się to niezdaza więc mi to nieprzeszkadza
 

Etrusc

New member
no właśnie właściwie chyba tylko na reklamach. Mi też to nie przeszkadza ale coś takiego jest. Czyli co jedna reklama jest nadawana w dwóch formatach ???
 
Do góry