Seria PV70

Drabek

New member
Witam !

Mam pytanie odnośnie PV70P i n box recordera.
Przeczytałem wszystkei strony zajeło mi to ponad 6 godzin robiłem wszystko co było napisane i nadal nie mam oficjalnej odpowiedzi.

Mam PV70P nbox recorder jak podłączam po hdmi nie ma obrazu ani dzwieku.
Po zmiania na tryb dvi dzwiek puszczam po rca ( chincze ) a obraz leci po hdmi.

Leci i jest ok ale po ok 5min boom zrywa i sniezy - obrazu brak. I tak ciagle jest.

Po zmianie na component jest ok ale ja nie chce coponentu ! Place za VOD i chce je ogladac na hdmi a nie w slabej jakosci na componencie !!

Co robic ? soft najnowszy z marca 2008 nic nie poprawil ?

W n-ce nic nie wiedza w panasonicu tez stara gadka. Czy ktos pomoze ? Kiki cos wie ? Wymieniac recorder ? co robic ? Dzieki

Czy moge zerwac umowe ?
 

tapa

New member
Pozwolicie że się podłącze.

Adi napisał:
Myślałem, że to "cykanie" minie, może plazma musi sie rozgrzać, dotrzeć... Muszę udac sie do serwisu i porozmawiać z serwisantem, bo ponowny przewóz w tym mega :( kartonie za bardzo mi sie nie uśmiecha :???:
Dla mnie w tym modelu jest to niestety największy problem. Potwierdzam występowanie tego zjawiska. Śledząc wątek można wywnioskować, że dotyczy 20-30% użytkowników. Obajawia się faktycznie dźwiękiem który określiłbym jako plastikowe pyknięcie, podobne faktycznie do tego jakie występuje przy włączeniu, tylko że cichsze.

Zauważyłem również wężyki, ale tylko raz i przy specyficznym obrazie. Było to na teleexpresie na materiale omawiającym śmierć Holoubka. Obraz pochodził z pierwszych kolorowych materiałów i posiadał specyficzną czerń - plazma zgłupiała całkowicie - pojawiały się niebiesko-zielone kreski dokładnie na tej czerni. Nigdy więcej się na to nie natknąłem.

Może warto zaznaczyć, że narazie podłączony jestem tylko i wyłącznie do zwykłego SD, za tydzień będzie to sygnał cyfrowy. Przy słabiej jakości obrazu również pojawiały się lekkie zamazy (to było na etapie "docierania" tv). teraz albo się przyzwyczaiłem i nic nie widzę albo problemu nie ma.

Ogólnie mimo tych uwag oceniam telewizor na 4+ i nie mogę się doczekać na mistrzostwa europy :) - LCD się nie umywa, tutaj nie ma o czym gadać.
Pozdrawiam
 

slavOK

New member
Witam
mam taki problem i nie wiem czy to jest spowodowane... do wejścia AV1 przez kabel scart mam podłaczony dekoder polsatu i jeżeli na tv suwak głośności jest powyżej 1/3 skali to głośniki zaczynają buczeć... denerwujące to buczenie jest bo słychać je dosyć mocno, jak kabel odłącze buczenie nie występuje.
Czym to moze być spowodowane ?
mam nadzieje, że nie pada jakiś układ w tv ;/
 

GMB

New member
Podłączyłem PS3 do 50 cali PV70 i śmiga bardzo ładnie dzięki rozdzielczości 1366x768 ale powiedzcie mi co to za dziwne mrowienie na ekranie gdy spojrzymy z bliska przy czarnym obrazie? Wszędzie latają takie malutkie zaświecające się piksele.
 

motobartcompany

New member
GMB


Takie mrowienie zaobserwowałem w plaźmie samsunga C91, na moim poprzedniku PV70 i teraz mając PV700 mrowienia przy czarnych kolorach nie ma.

Jedynie ustawiając jaskrawość na poziom powyżej 70% do 90 % jest to co opisujesz. Wtedy obraz robi się jak mleko czerń jest szarawa i występują kropki.

Może masz za dużą jaskrawość? jeżeli nie to wymień kabel HDMI, gdy dalej to ustrojstwo będzie to serwis. Jest też moźliwość, że 50 calowy model tak ma, bo przy 42 calowcach na bank obraz jest czysty, bez żadnego mrowienia.
 
Ostatnia edycja:

GMB

New member
Dzięki za info. Faktycznie to była wina jaskrawości. Była ustawiona do połowy (fabrycznie). Ustawiłem na mniej i mrowienia nie ma. Wielkie dzięki.
 

motobartcompany

New member
spoko, jak wynajdziesz jeszcze jakieś wady to chetnie ci pomoge, znam ten model na wylot;) a wad jest trochę niestety ale i tak lubie ten TV:)

pokombinuj jeszcze z opcja full RGB w menu playstation 3
 

GMB

New member
To mnie zaskoczyłeś. Napisz jakie wady ma ten TV bo bardzo miło zaskoczyła mnie ta 50 calowa plazma i obraz po HDMI był na prawdę dobry. Spełniał moje oczekiwania.

Po prostu wcześniej testowałem Samsung'a 42 cale Q91 i przez niższą rozdzielczość matrycy gry na PS3 wyglądały dużo gorzej niż na TV z 1366x768. Obraz na PV70 jest na prawdę zadowalający i nie mówię tu tylko o rozdzielczości bo kolory również bardziej podobają mi się na Panasonic'u niż np. na Samusng'u.
 

bajtucha

New member
cykanie przy flashu

Mam PV70P. Zauważyłem, że mój telewizor dziwnie zachowuje się przy scenach z flashem. Gdy w filme (np. CSI:NY) ktoś robi zdjęcie z lampą i cały ekran rozbłyska na biało na ułamek sekundy, mój tv "cyka". Potrafią pojawić się też artefakty.
Nie jest to efekt cykania opisywany w tym wątku, który powtarza się jakoś cyklicznie, nawet po wyłączeniu tv. To coś zupełnie innego. Tylko przy dynamicznych scenach z rozbłyskami np: flash aparatu, błyskające pomieszczenia (dyskoteki) ... ma ktoś z was coś takiego ?
Nie wiem co z tym zrobić, trochę się boję że coś w końcu strzeli na fest i po herbacie.

bajtucha
 

GMB

New member
Na tym modelu, na którym ja testowałem sobie PS3 jest dokłądnie to samo. Zaobserwowałem to gdy przełączyłem na N'kę i leciał jakiś dokument. Podczas flash'u z aparatu plazma pyknęła.
 

slavOK

New member
widocznie szybie przejście z kolorów pośrednich w bardzo jasny kolor błysku flesza wymaga wyższego napięcia na matrycy stąd to pyknięcie.
 

boggio

Member
Mam takie oto pytanie:
Czy plazma na czarnym tle np. gdy przełączy się na wejście AV1 lub HDMI czy COMPONENT itp ma świecić na czarno ?
Bo u mnie w nocy widać, że tło nie jest czarne, tylko takie jasne czarne, jakby cały panel świecił. Czy tak powinno być, wydaje mi sie, że na czarnym tle nie powinien panel świecić, może coś zepsuło się ? :hmm:
Jak to jest u was ? Ustawienia w obrazie mam poniżej 50%, więc nie jest jakoś za dużo. Plazma - 42pv700
 

motobartcompany

New member
boggio

masz wszystko ok.

Bardzo dobrą czerń ma Kuro, naszej plaźmie troche brakuje do tego poziomu. Chociaż Kuro brakuje trochę do bardzo dobrego TV CRT.

Też mam PV700 i czerń jeżeli można nazwać to czernią jest szara gdy w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno i porównujemy ją do smolistej ramki.
 

Drabek

New member
Czy ktos pomoze ? czy nadal cisza bedzie ??

Witam !

Mam pytanie odnośnie PV70P i n box recordera.
Przeczytałem wszystkei strony zajeło mi to ponad 6 godzin robiłem wszystko co było napisane i nadal nie mam oficjalnej odpowiedzi.

Mam PV70P nbox recorder jak podłączam po hdmi nie ma obrazu ani dzwieku.
Po zmiania na tryb dvi dzwiek puszczam po rca ( chincze ) a obraz leci po hdmi.

Leci i jest ok ale po ok 5min boom zrywa i sniezy - obrazu brak. I tak ciagle jest.

Po zmianie na component jest ok ale ja nie chce coponentu ! Place za VOD i chce je ogladac na hdmi a nie w slabej jakosci na componencie !!

Co robic ? soft najnowszy z marca 2008 nic nie poprawil ?

W n-ce nic nie wiedza w panasonicu tez stara gadka. Czy ktos pomoze ? Kiki cos wie ? Wymieniac recorder ? co robic ? Dzieki

Czy moge zerwac umowe ?
 

gosciukolorowy

New member
Witam!
Mam 37PV70P i n-boxa zwykłego bez dysku. U mnie HDMI rowniez dziala tylko w trybie DVI tzn. obraz idzie po HDMI a fonia chinczami. Nie mam natomiast takich klopotow jak u ciebie Drabek. Obraz jest stabilny i piekny.
Uwazam ze twoje klopoty to wina tylko N-ki. N-ka zwala na Panasonica a u mnie np. podlaczony do Panasonica jest na drugim HDMI X-box360 i to tylko jednym kablem, tzn po HDMI idzie i wizja i fonia. Z tego co slyszalem to posiadacze odtwarzaczy DVD z wyjsciem HDMI podlaczanym do naszego TV PV70P tez nie maja klopotow z HDMI. Maja i dzwiek i obraz.

Moja rada to wymiana N-recordera na nowy. Na forum N-ki pisalo pare osob, ze to pomoglo, a nawet ze zaczelo HDMI dzialac jak prawdziwe HDMI (wizja i fonia w jednym).

Pozdrawiam.

P.S.
No chyba ze masz cos z samym kablem HDMI. (ale to raczej watpliwe).
Zeby wykluczyc wine kabla pozyczylbym od kogos inny sparawdzony i wyprobowal go w swoim sprzecie.
 
Ostatnia edycja:

ArSoN_AS

New member
Wracam z problemem '' bzyczenia" w 37PV70.Mam juz tego dosc, problem ktory sygnalizowalem juz kilka dobrych miesiecy temu nie zniknal a pogłębił się.Mianowicie tv zaczyna bzyczeć coraz bardziej, szczegolnie przy bardzo jaskrawych obrazie,w nocy jest to nie do wytrzymania,potrafi naprawde zepsuc scene napiecia w filmie grozy.Bzyczenie nie jest z glosnikow a z wewnatrz tv, i nie znika nawet po wprowadzeniu tv w stan STAND BY dopiero odłączeni z gniazdka uspokaja go.Dzis zglosilem ten problem do panasonic Profi Plasma Service i czekam na reakcje.czy ktos mial juz doczynienia z tym serwisem?
 

skylab

New member
Mam kolejny problemik. Otóż zaobserwowałem "przesunięcie kolorów" polegakące na tym, że np w logo C+ sport kolor niebieski jest przesunięty w prawo o jakies 3 mm, podobnie jest np z żółtym trójkątem z dopuszczalnym wiekiem. Targicznie wygląda to np podczas Faktów na TVN, gdzie prowadzący pokazywani z dalszego ujęcia mają twarze niebieskie do połowy.

Miał już ktoś podobny problem?

Aha, usterka ta zbiegła się (mniej więcej) w czasie z wymianą uszkodzonego tunera Cyfry + na "nowy". Przedtem miałem mediasat'a pioneer'a 1630, po wymianie mam jakiegoś śmiesznego, małego Thomsona. Myślałem nawet, że tuner jest padnięty więc wymieniłem raz jeszcze (znowu na Thomsona), niestety nadal jest żle.
 
Do góry