Seria PDP-427 i 507

Saracen

New member
No to ja też dołączyłem wczoraj do grona posiadaczy 4270XA. Po prezentacji właśnie go wybrałem i jestem zadowolony. Najlepiej radzil sobie z moim syganłem SD, którego jak narazie bedzie najwięcej. Na DVD poprostu szczęka w dół. Dzisiaj mu zapodam ustawienia z pierwszego postu i będe się cieszyć nowym zakupem.

Czy z menu serwisowego wychodzi się w jakiś specjalny sposób czy poprostu wyłacza się telewizor? Jak wejść znalazłem i wole się upewnić przed wejściem jak wyjść ;) Sprawdze sobie czas jego pracy.
 

Groszek

New member
Witam!

Po wielu godzinach ślęczenia na różnych TV forach, po wielu godzinach testów zarówno domowych jak i porównywaniu w marketach – dokonałem wyboru! And the winner is…..
………….PIONEER!!!!!!! Powiem Wam jedno, czepliwy ze mnie gościu naprawdę, ale jak odpaliłem TV w pokoju całe moje czepianie zniknęło. Wygląd zewnętrzny tej plasmy nie ma sobie równych ( wiem o gustach się nie dyskutuje), a obraz ??? Powiem tak oglądanie to czysta przyjemność, szczerze mówiąc takie filmy jak Matrix, Pan i władca na… , Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny to POEZJA dla moich oczu. Wszystko jest tak jak ma być ZERO KOMPROMISÓW nie tak jak w LCD - nie chcę rozpętać wojny, ale wiem co mówię bo miałem JVC 40s70 i w ciemnych scenach „gul mi skakał”. Teraz włączam mojego Pionierka i spokój…. ….. wszystko idealnie!!! Piękne nasycone kolory, super czerń, skala kolorów ( przejścia tonalne w Matrix’e), kąty boczne!!!, szczegółowość!!! ( np. film Dżungla – bosze to odlot). Jeżeli chodzi o sygnał SD ( Cyfra +) – rewelka! O ile przy LCD które miałem mogłem mówić o jednym konkretnym dobrym sygnale ( TVN), to teraz może dwa kanały wyglądają dobrze, a reszta BARDZO DOBRZE!!!
Myślałem, że jak będę miał już nowy TV to napiszę jakiś test, ale powiem Wam szczerze – nie da rady!!! Każda próba testu ( nawet ze szwagrem) kończy się „zatopieniem” w oglądanym filmie!!!
A jeszcze jedno kupiłem 50” i to był przysłowiowy „strzał w 10tę” ( myślałem o 42”), jeżeli więc wahacie się z wyborem ( odległość oglądania 4- 5m) to znacie moje zdanie.

Jak zobaczycie gdzieś, kiedyś faceta siedzącego z szerokim uśmiechem na twarzy i błyskiem w oku przed PIONEER’EM PDP 507XA to pewnie będę ja Groszek!! ;-)

Nie będę pisał jakie TV zostawił pokonane na „testowym placu boju”, w zamian pozdrawiam Was i życzę żebyście dokonywali najlepszych dla siebie wyborów!!!

Groszek

P.S.
W obecnej chwil TV gra na ustawieniach standardowych ( powidoków nie stwierdzono).

P.P.S.
To już zmykam - będziemy oglądać z żonką Piratów z Karaibów - Jo hoo i butelka rumu!!!! ;-)
 
Ostatnia edycja:

mabi77

New member
Ehhhhhhh

Pełna zazdrość :eek:k: ja jeszcze troszkę poczekać muszę myślę tylko o
PDP 507XA :grin: ale jeśli stanieją do marca FHD to biorę serię 508XA z FHD
 

cubulus

New member
Do Saracen, ja wychodze z menu przez wyłączenie tv, zadnych skutków ubocznych nie zauważylem;) a jak juz tam wejdziesz to sprawdz u siebie te parametry o ktorych pisalem. Teraz troche moich spostrzezeń: elektronika i matryca są dość głosne, bez problemy słychac z 2,5m przy "wieczornym" oglądaniu tzn takim zeby nie przeszkadzać spiącej rodzince. Druga sprawa, zauważylem ciekawy efekt który nie zawsze widac, mozna go zauważyc kiedy obiekt porusza sie od srodka do boku ekranu, na srodku proporcje tego obieku są idealne a im blizej brzegu ekranu tym bardziej obiekt sie rozciąga, wygląda to jak patrzenie przez soczewke, myslałem nawet przez chwile ze to sprawa obiektywów kamer ktorymi są nagrywane materiały w tv.Trzecia sprawa, ktora widac szczegolnie na małych obiektach, o duzym kontrascie w stosunku do tła, przy ich ruchu robią sie jakby pokratkowane, jesli obiekt jest troche wiekszy, to wystepuje to tylko na obrzezach( nie chodzi o monobloki), ładnie widac ten efekt na filmach dvd, ciekawi mnie czy to wina tv, a moze dvd.A tak poza tematem to oglądam tv z 2,7m i jestem zadowolony z zakupu:eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To rozciąganie po bokach to efekt zamierzony. Chodzi o to, aby obraz 4:3 wydawał się mniej rozciągnięty w poziomie. Oczywiście to działa, ale tylko w okolicach środka ekranu.

ArtS :)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Groszek szacun, tylko mnie upewniles w wyborze... kupie to samo... mam juz troche kaski z truskawek, teraz czekam na jablka i gruszki i w pazdzierniku kupuje... :) ile dales i gdzie... na allegro sa po 7500 okolo. Moze jak wejdzie 8ka to do pazdziernika moze jeszcze cos spadnie, pozdr.
Acha jak z transportem bo wymiary tv znam ale jak w pudelku to sie ma... nie wiem czy dam rade swoim "maluchem " to przywiezc :) dzieki.
 

lbk

New member
listek2000 napisał:
Acha jak z transportem bo wymiary tv znam ale jak w pudelku to sie ma... nie wiem czy dam rade swoim "maluchem " to przywiezc :) dzieki.

Dasz radę.... dwa maluchy obok siebie i pudlo na dachu się zmieści :) Tyle, że to powinno transportować się w pionie :)
 

jarzak

New member
Koledzy,
spieszcie się z zakupem, gdyż wczoraj (11.07) miałem problemy - braki w sklepach i hurtowniach - szczególnie modeli XA. Poinformowano mnie w kilku sklepach, że modelu 507 Pioneer nie będzie już produkował.
Ja kupiłem 507XD - dziasiaj ma dojechać prosto z hurtowni pod Warszawą. A, i jeszcze jedno - sprzedawcy podnoszą ceny. Co prawda tylko po ok. 300-400 zeta, ale na kabelki by starczyło.

Pozdrawiam. Chyba już szczęśliwy posiadacz pionka.
:) :) :)
J.Z.
 

Groszek

New member
Czesc!!

Listek2000 - dałem tyle ile napisałeś ( TV nóweczka, zero przebiegu ;-) , fabrycznie zapakowany, GWARANCJA DSV PIONEER ). Wymiary pudła to 135x85x35. Przewoziłem niestety w poziomie, ale bardzo ostrożnie i na krótkim odcinku ( WAŻNE!!! Po postawieniu w domu należy odczekać 3-4godziny - i to jest najtrudniejsze ha!ha!ha!). Kupiłem w sklepie internetowym, ale odbierałem osobiście - tu pozdrowienia dla Pana Michała z Mediamax24 za rewelacyjną i fachową obsługę.


Pozdro

p.S.

Listek2000 z zakupem raczej musisz się pospieszyć ponieważ serii XA na wykończeniu ( w magazynach Pioneera nie ma), są XD - ale te też się kończą....
Nawet jak są wystawione na aukcjach to zawyczaj już jest po herbacie i towaru fizycznie nie ma...
 
Ostatnia edycja:

hubertc

New member
Potwierdzam uwagi i opinie Groszka!

Trzeba się śpieszyć - taniej napewno nie będzie, a może nie być wcale.
Sprzedawca sam stwierdził że podnoszą ceny, bo tego sprzętu powoli brakuje (mowa oczywiście o XD, XA nie ma wogóle).
Tyle z uwag :), opinie:

Kontakt z p. Michałem z mediamax24 super, widać że zależy mu na kliencie. Dogodne formy zapłaty (przelew na miejscu - w przypadku Inteligo czy Mbanku). W tej chwili na miejscu parę egzemplarzy stoi.

Ja swój zakupiłem, odebrałem i teraz będzie stał u mnie :) musi poczekać na zawieszenie na ścianie. Potem napiszę jak wrażenia!
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i stało się. Po ciężkim, półtorarocznym czytaniu forum tego i innych, wielkim dylemacie, co wybrać, dziś o godz. 13.30 zapukał do mnie gość z firmy kurierskiej i zapytał, czy te wielkie pudło z 427XA miało przyjechać do mnie. W tym miejscu muszę podziękować KIKI za przekonanie mnie do zakupu właśnie pionka i kilka rad dotyczących różnych wersji.

Już nie mogłem się doczekać, żeby żonka wróciła z pracy i zająć się montażem wieszaka i tv (przy małych dzieciach nie da się tego zrobić). Jak już w końcu powiesiłem pionka, to kopara mi opadła. Dopiero, jak go włączyłem, to się załamałem... sygnałem z mojej cyfrowej kablówki. Nie powiem, stacje z rodziny TVN są dobrej jakości jak na kablówkę, z innymi jest różnie. Raz lepiej, raz gorzej. Teraz pozostaje mi go poustawiać w/g moich upodobań, nie zapominając o docieraniu i cieszyć się pięknym obrazem.

Ogólnie muszę stwierdzić, że ten tv jest wart tych pieniędzy i szkoda, że nie zarabiam więcej, bo być może kupiłbym 8 generację i to w wydaniu 50", bo ta już mi się wydaje ciut mała. Przy sygnale dobrej jakości Pionek pewnie pokazałby na co go stać.

Tak więc jestem w niebowzięty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dasz radę - podłącz choćby dvd za 100 zł i szczęka Ci opadnie.
Jeśli masz taką ocenę tzn. musisz postarać się o lepszy sygnał.

Zdecydowanie się kończą. I to wszędzie .
Myśmy jeszcze się zaopatrzyli w ostatnią dostawę .
.
Nowe modele już pojutrze w sprzedaży. Mamy 508 Xd i porównujemy z Sharpem 46 Xd1 i Panasonic 50 PY 700. I mamy już pierwsze oceny.
 

Rodrik_AR

New member
Witam Wszystkich!
Jestem nowym aktywnym (bo forum czytam od dawna) uczestnikiem forum. Bardzo prosze o pomoc: Byłem już zdecydowany na zakup Pionera 427XD ale w ostatniej chwili w głowie mi namieszał nowy Panasonic ful HD 42PZ700 (podobno gra rewelacyjnie?) i nowe Hitachi P42TP01
Czy ktoś wie coś na temat w/w modeli? Czy może dpuścić sobie dylematy i pozostać przy wyborze Pionera?
Pozdrawiam!
 

pazuzu

New member
Zamów sobie prezentacje u kikiego, to chyba najlepsza metoda na porównanie tych trzech tv w warunkach własnego domu, a jak kupisz to prezentację będziesz mial w cenie sprzętu.:)
 

Rodrik_AR

New member
Myslę o tej prezentacji ale samo porównanie wizyjne to nie wszystko. Miałem nadzieje, że może ktoś coś słyszał o nowym Panasie 42 ful HD lub o nowych Hitachi. Szukałem na forum ale o nowych Hitachi nic nie ma a o Panasoniku jest niewiele. Muszę się spieszyć z decyzją bo Pioneery 427 szybko znikają.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy do czego będziesz wykorzystywać Tv. Jak będzie tylko kilka procent HD, to raczej nie ma sensu pakować się w Full HD. Ja tak właśnie podszedłem to tego w ten sposób. Mam kablówkę cyfrową, teraz zbieram kasę na dvd, a po co mi tv z Full, jak nie mam skąd wziąć kanałów i filmów (n-tv mnie nie interesuje, za słaba oferta, a mój poczciwy komputer z PII nie pociągnie nawet 720p:(). Filmów na BR i HDDVD jak na lekarstwo. W cenie Full możesz sobie kupić DOBRY tv Hd Ready.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
508 jest prawie dwa razy drozszy ale czy dwa razy lepszy... czy jak postawie dwie 50tki 7ke i 8ke obok siebie i zakleje nazwe modelu czy amator pozna ktory jest ktory...? dzieki za sugestie , pozdr. Mam juz na 7ke ale mysle czy reszte nie wziac jakis kredycik i uderzyc w osemke... potrzebuje jednak jakis sugestywnych ocen i opini o nowym modelu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś to zrobiłem - laik też pozna model stary i nowy .
Pioneer naprawdę zrobił kawał dobrej roboty. Zapraszam do sklepu - stoją jeszcze obok siebie różne modele .Bo dzis pokazywałem przedstawicielowiPanasonica różnice . Głębia obrazu i czerń jest zachwycająca .
Gdyby jeszcze coś zrobić z ceną ...................
Poproś o prezentację i sam się przekonaj . Tyle , że jeśli tylko dla przekonania - to czekają Cię koszty prezentacji.

Plazma 42 full Hd będzie u nas za kilka dni.
 

r.a.v.

New member
Kiki - Co z tą czernią??

Mam pionka 7270 XA od pół roku. Żadnych powidoków nie zauważyłem. Obraz z n-ki w zależności od stacji od przeciętnego( TVP) do rewelacyjnego ( n sport).Jeśli chodzi o czerń to jestem rozczarowany , gdyż w scenach nocnych i przerwach w nadawaniu programu obraz jest po prostu szary- tak jakby lekko świecił.Więc jak to jest z tą rewelacyjną czernią - czy jest to kwestia ustawień w menu serwisowym? Pytanie do ar2 - w jednym z forów pisałeś , że pomagasz w ustawieniu czy też kalibracji obrazu - jeśli tak to daj znać.
 

Rodrik_AR

New member
No i stało się! zdecydowałem i jutro odbieram Pioneera 4270XA. Pewnie myślał bym jeszcze trochę ale znikają z półek w zastraszajacym tepie. Dobrze radzę wachającym się by szybko podejmowali decyzję. Tańsze wersje 427XA i 4270XA są już bardzo trudno dostepne.
Wiem, że o duszkach napisano juz wiele bo sam czytałem ale mam prosbę o radę do tych którzy przeszli przez okres docierania i nie mają powidoków: Sprzęt zamierzam ustawić tak jak to podaję Daras72 (str. 13 wontek 129 tego forum) Czy możecie potwierdzić, że te ustawienia będą ok.? Czy logo stacji trzeba koniecznie po przez powiększenie usunąć poza ekran? Wiem, że ktoś może napisać, że wszystko już było ale podawne ustawienia nie do końca się pokrywają a w sprawie logosów nie ma jednoznacznej opini. Bardzo obawiam się tych duszków.
Pozdrawiam i prosze o szybką pomoc. Chętnie bym poznał opinię Kikiego
 
Do góry