Seria PDP-427 i 507

boston

New member
Usuwanie duszków xx7, xx8

Witam! Wszystkie modele xx7, xx8 w tym zakresie mają takie same menu serwisowe. Modele xx7oxx maja tylko mniej wejsc HDMI, wejścia VGA i dodatkowo podstawke reszta jest taka sama.Pozdrawiam!
Rodrik_AR napisał:
Boston, czy Ty pracujesz w serwisie Pionka? Możesz zdradzić jak poruszać sie w analogicznej sytuacji po menu 4270?
Pozdrawiam, Rodrik
 

Saracen

New member
@Rodnik_AR wydaje mi się, że po 8h wyświetlania "mrówek" (odłączona antena) duszki zniknęły zobacze czy się znowu pojawią.

Nie mogę znaleźć tego obrazu płytki z tym obrazem do usuwania duszków z menu serwisowego. Może ktoś wrzucić linka?
 

tucz

Member
Witam,

Właśnie dołączyłem do grona szcześliwych posiadaczy Pionka 4270xa :D
Mam nadzieję, że będę jak najdłużej cieszył się pięknym obrazem wolnych od duszków.
Jakie najlepiej zapodać ustawienia na docieranie? Bo na forum widziałem kilka i nie wiem, które są najlepsze.
I druga rzecz to jak najlepiej podpiąć tuner cyfrowy Aster, żeby obraz był jak najlepszy?
Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Tucz
 

Rodrik_AR

New member
docieranie

Daras72 napisał:
Eksploatuje Pionka 4270 XA od końca stycznia i duszków do dzisiaj na szczęście nie miałem ! Wyrzucałem wszystkie loga poza ekran przez pierwsze 3 miesiące - (opcja pozycja) i oglądałem kablówke na - zapisz 2, dvd i inne - zapisz 1.

Jak jest panorama to nie zawsze (nawet przy formatowaniu) uda się usunąć loga po za ekran. Ja w takim przypadku co jakieś 1/2 godz. zmieniam format: szeroki -pełny - powiekszony - kinowy. W ten sposób stałe elementy (loga, trójkaciki) nie są stale w jednym miejscu.
Poza tym stosuję ustawienia wskazane przez Darasa którego przy okazji pozdrawiam. Powidoków (odpukać) zero :)

Pozdrawiam
 

fidon72

New member
Problem z wyświetlaniem ???

Witam

Prosze o pomoc, odpowiedz na nurtujące mnie pytanie. Od kilku dni używam Pioneer'a 427XA. Dzwięk super, obraz super z małym wyjątkiem. Jeżeli na ekranie pojawią sie przesuwające się białe napisy (z prawej do lewej) na czarnym tle (wtedy jest to najbardziej widoczne choć przy innych zestawieniach kolorystycznych jest tak samo) to są one rozmyte, poprzesuwane, rozjechane (nie wiem jak to opisać. Niekiedy nie sposób ich odczytać. Nawet jak przesuwają sie wolno to widać (taj jakby piksele, linie tworzące litery nie przesuwały się równomiernie). Im szybciej sie przemieszczają tym jest gorzej. Obecnie korzystam z Cyfrowego Polsatu. Podłączenie poprzez EURO. Sygnał 576i (chyba).
Prosze o odpowiedz czym to jest spowodowane ? Co mogę zrobić aby to wyeliminować ?

Grzegorz
 

Rodrik_AR

New member
Rozmyte napisy

Fidon 72, a na jakich programach wystepuje opisywane przez Ciebie zjawisko? Jeżeli to TVP 1 i TVP 2 to jest to niestety wina Cyfrowego Polsatu. Musisz wiedzieć, że Cyfrowy Polsat ma bardzo słaby przekaz telewizji publicznej. Po prostu nie otrzymują dobrego materiału źródłowego. Ja też mam C. Polsat i długo dociekałem dlaczego odbiór ze zwykłej "siatki" programów TVP jest lepszy niż z cyfrowego dekodera aż natknąłem się na post na tym (inny dział) forum który całą sprawę wyjaśnił. Podobno tylko platforma N ma w miarę dobry cyfrowy sygnał TVP? Na TVN i Polsacie nie powinno być tych problemów. Jeżeli są, to sprawdź podłączenia dekodera.
Nie wiem jakiego EURO użyłeś? Jaka jest odległość anteny od dekodera? itd...
Nie sądzę by wina leżała po stronie telewizora.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fidon72

New member
Rozmyte napisy

Niestety problem dotyczy również programów, które wyglądają dobrze (np TVN z Cyfrowego Polsatu). Dodatkowo zaobserwowałem ten problem z DVD (rówież mam podłączone poprzez EURO). Może wina leży po stronie EURO, wykorzystywanych kabli (nie są to kable "z górnej pólki") ? Może jest to spowodowane sygnałem przekazywanym do telewizora w postaci nie progresywnej ale interlaced (576i) ?

Bardzo prosze o Wasze uwagi, doświadczenia.

Grzegorz
 

fidon72

New member
Rozwiązanie problemu

Dzięki wiedzy Kiki'ego temat został rozwiązany. Za takie efekty odpowiedzialna była włączona opcja "Pure Cinema". Do takich sygnałów z jakimi mam do czynienia musi być wyłączona.

Grzegorz
 

robiik_pl

New member
audioplaza - Poznan

Witam Wszystkich,

Wlasnie odbylem rozmowe z Panem z Audioplaza.pl - maja dwie ostatnie plazmy 427XA i daja gwarancje sklepu 2 letnia. Sprzet fabrycznie zapakowany. Podobno woza je do Niemiec bo tam je kupili - gwarancja ma 2 lata bo tego wymaga UE. Cena jest przystepna - 6500 PLN bez podstawki czyli w sumie 6900. Prosze o informacje czy macie jakiekolwiek doswiadczenia z ta firma i to o tym myslicie? Z jednej strony, sprzet juz znika, co potwierdzaja wszyscy na forum, z drugiej strony - jest to pewne ryzyko. A moze nie?

pozdrawiam,
robiik_pl
 

eres72

New member
WItam

Czy ktoś pomoże mi i podpowie jak dodać nowy kanał od już zaprogramowanych w pdp-507xd?
TVK poszerzyła ofertę o nowe kanały i za cholerę nie wiem jak je dodać bez ponownej auto-instalacji. Nie chce mi się od nowa sortować kanałów i nadawać im nazw. Czy ktoś wie jak szybko "przeskanować" cały zakres kablówki z podglądem żeby znaleźć te nowe kanały?
 

meci01

New member
robiik_pl napisał:
Witam Wszystkich,

Wlasnie odbylem rozmowe z Panem z Audioplaza.pl - maja dwie ostatnie plazmy 427XA i daja gwarancje sklepu 2 letnia. Sprzet fabrycznie zapakowany. Podobno woza je do Niemiec bo tam je kupili - gwarancja ma 2 lata bo tego wymaga UE. Cena jest przystepna - 6500 PLN bez podstawki czyli w sumie 6900. Prosze o informacje czy macie jakiekolwiek doswiadczenia z ta firma i to o tym myslicie? Z jednej strony, sprzet juz znika, co potwierdzaja wszyscy na forum, z drugiej strony - jest to pewne ryzyko. A moze nie?

pozdrawiam,
robiik_pl
Witam. Jeśli chodzi o Audioplaza - jestem zadowolonym klientem tego sklepu (co prawda nie w internecie, a na "żywo" w P-niu). Kupowałem tam zarówno plazmę (427XD), jak i ampli i nagrywarkę DVD. Chłopaki ze sklepu są pomocne - doradzą, przywiozą, pomogą w instalacji. Ceny b. konkurencyjne. Nie mam zastrzeżeń - ale też nie miałem żadnych problemów, w których by się sprawdzili. W sumie polecam.
 

robiik_pl

New member
meci01 napisał:
Witam. Jeśli chodzi o Audioplaza - jestem zadowolonym klientem tego sklepu (co prawda nie w internecie, a na "żywo" w P-niu). Kupowałem tam zarówno plazmę (427XD), jak i ampli i nagrywarkę DVD. Chłopaki ze sklepu są pomocne - doradzą, przywiozą, pomogą w instalacji. Ceny b. konkurencyjne. Nie mam zastrzeżeń - ale też nie miałem żadnych problemów, w których by się sprawdzili. W sumie polecam.
Wielkie dzieki za odpowiedz. Zdecydowalem sie jednak doplacic i wzialem 4280 XA.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam mam pytanko czy sharp 52HD1E moze byc konkurencja dla 508? ma full hd, 100hz, dysk do nagrywania, usb, dwa cale wiecej :) kosztuje tyle samo... dzieki za sugestie... a moze jakis test tego sharpa bo na allegro juz go pelno.
 

jacekkub

New member
Witam wszystkich. Mam pewien problem i proszę o radę. Posiadam plazmę 4270XA która jest wyposażona niestety tylko w jedno wejście HDMI zajęte aktualnie przez dekoder Cyfry. W związku z zamiarem zakupu zestawu kina domowego wyposażonego w HDMI
proszę o radę jak podłączyc 2 żródła HDMI do jednego gniazda ( INPUT 3 ) czy też skazany jestem na podłączenie zestawu komponentem.
 

Rodrik_AR

New member
jacekkub napisał:
Witam wszystkich. Mam pewien problem i proszę o radę. Posiadam plazmę 4270XA która jest wyposażona niestety tylko w jedno wejście HDMI zajęte aktualnie przez dekoder Cyfry. W związku z zamiarem zakupu zestawu kina domowego wyposażonego w HDMI
proszę o radę jak podłączyc 2 żródła HDMI do jednego gniazda ( INPUT 3 ) czy też skazany jestem na podłączenie zestawu komponentem.

Jeżeli Twój amplituner w zestawie kina domowego będzie posiadał dwa wejścia HDMI to problem masz rozwiązany bo podłączysz dekoder i DVD po przez amplituner.
Drugie rozwiązanie to zakup switcha (np.: z Allegro za około 150 PLN) który najczęściej posiada rozgałęzienie na 3 wejścia HDMI i problem też będziesz miał rozwiązany.:)
Pozdrawiam.
 

Daras72

New member
Niestety...

Witam , forumowiczów.
Długo się zastanawiałem nad napisaniem tego postu ale czas najwyższy wywalić kawe na ławe.
Mam pioneera model 4270XA od lutego. Dmuchałem , chuchałem , krótko mówiąc dbałem o niego bardziej niż o rodzine (hmm...) , ustawienia bardzo oszczędne , zmiana formatu wyświetlania , itd, itp. Do dziś oglądam kablówke na dośc niskich parametrach i CO ... ?
Zauważyłem powidoki - TVN24 , w lewym dolnym rogu i widoczny ślad paska newsów na dole przez cały ekran. Oglądam ( oglądałem- teraz wcale )ten program dość często ale nie całymi dniami ! Może z 1,5 do dwóch godzin dziennie tego by się uzbierało. Zauwazyłem ślad znaczka tvn24 dość przypadkowo ogłądajac jakąś reklame z planszą w kolorze ciemnej bieli - trochę żółtej , chyba najbardziej widoczne na takim kolorze.
Zassałem z forum program do usuwania powidoków ,PIONEER PANEL PLASMA REPAIR I użyłem wiele razy w nocy i w dzień , na wyżyłowanych parametrach i tracąc fortune na prąd , bez efektów. Może minimalne. Próbowałem też katować go na ,,mrówkach'' ( brak anteny) też bez efektów.
Niedawno kupiłem konsole PS3 i aż boje się jej używać - stałe znaczki w grach. Stosuje sie do zaleceń producenta użwając do gier - opcji GRA i ustawień na zapisz 2 i jeszcze jest zapisane w instrukcji że np: po dwugodzinnym graniu należy przez czas 3 razy dłuższy oglądać w trybie ruchomych obrazów typu tv , dvd. O.K robie tak i duchów nie ma. A jak będę miał ochote pograc 4 godziny i tego nie zrobie bo na przykład pójdę spać ? DUCH ?! MASAKRA !!!!!!!!!!!
Ogólnie z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony , jakośc na discoveryhd , lub filmów blueray jest rewelacyjna, dvd i kablówki też fajnie.
Ale... Za jaką cene.
Mam wrażenie żle wydanych pieniędzy ( nie małych jak dla mnie ) i to że jestem niewolnikiem tego TV.
Czytałem na forum że w nowych modelach nie ma juz problemu powidoków, szkoda że nie kupowałem rok póżniej , aczkolwiek trochę w to wątpie.
Gdybym dziś miał wybierać napewno wybrałbym jakiś LCD.
Na koniec dodam że kupiłem telewizor po pezentacji w domu porównując go z lcd JVC - brat i ja wybraliśmy dla siebie takie same modele. Niestety brat ma identyczne powidoki.
Pozdrawiam - Daras
 
Do góry