Seria PDP-427 i 507

Sansei6

Member
Bez reklam
Bardzo słusznie, że napisałeś i opisałeś, bo Pioneer zaczynał wyrastać na niemal idealną plazmę na tym forum ;) :D Szkoda, że tylko za tyle kasy masz takie uciązliwości, może choć inne jej cechy zadośćuczyniają? A może szkoda, że jednak nie była to jakaś tąnsza plazma, która niewiele by jakościowo odstawała, a i problemy by były pewnie te same, ale za niższą cenę może by to aż tak nie bulwersowało ;) Teraz już jest pewne że te przypadłości, które opisujesz, nie omijają , żadnej plazmy. Ciekawe co trzeba by było zrobić by temu zaradzać w kolejnych seriach, czy może to już taka wada technologii "plazmowej" ?
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja jestem fanem pionka w sklepie :) ale po takich postach mysle sobie "ucz sie na cudzych bledach" jak wchodzil 427 tez go reklamowali ze zniwelowali duchy itd... jakby nie patrzec bardzo cie rozumiem, kupujac za niemala kase chce sie miec sprzet idealny a tu widze ze trzeba kolo niego wiecej chodzic jak przy klozecie... :) to juz jest niewola... po takim poscie chce sie rzec chyba jednak LCD :( chocby najnowszy samsung na ledach ( czern doskonala) szkoda ze brak mu 100hz bo chyba bylby poki co faworytem... pozdr
 

lbk

New member
Sansei6 napisał:
Bardzo słusznie, że napisałeś i opisałeś, bo Pioneer zaczynał wyrastać na niemal idealną plazmę na tym forum ;) :D

idealne plazmy, lcd itd. itp. nie występują. Wszystko ma swoje wady i zalety.

Sansei6 napisał:
Teraz już jest pewne że te przypadłości, które opisujesz, nie omijają , żadnej plazmy. Ciekawe co trzeba by było zrobić by temu zaradzać w kolejnych seriach, czy może to już taka wada technologii "plazmowej" ?

Nie słyszałem, aby ktokolwiek zgłaszał problemy z powidokami w panelach 8 generacji. Jak się mylę, to mnie popraw. Jeżeli chodzi o 7, to problem poruszany był już nie jeden raz i wiadomo, że może wystąpić.
W moim 507xa jest 810 godzin na liczniku i jak do tej pory żadnych powidoków nie ma. Niewolnikiem telewizora byłem tylko w okresie docierania :) Teraz nie liczę ile czasu chodziło tv a ile ps3, oglądam tvn24, itd. itd.
Dla mnie jest OK i mogę być fanem Pionka w domu a nie w sklepie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem fanem Pioneera i w domu i na sklepie - bo poprostu gra rewelacyjnie .
Wystarczyło przeformatować obraz przesunąć z obrazu stałe elementy i można ogladać latami po osiem godzin dziennie bez powidoków.
Ale nie matrw się bo znaki z czasem zanikną.
A plazma Kuro / 8 ma generacja /- nie ma już żadnych znaków , powidoków czy duchów - nawet po kilka godzin pracując na tym samym programie.
 

jacekkub

New member
Witam wszystkich.
Posiadam plazmę PDP-427XA + system kina Denon S-102 + tuner cyfry HD, wszystko połączone przewodami HDMI. Ciekaw jestem jak macie ustawione parametry obrazu na swoich plazmach.
ja mam ustawiony tryb Standard, kontrast na +40, jasność +2, odświeżanie na 100HZ, temperature barw na średnia, oszczędzanie energii na Zapisz 1. Wyłaczyłem opcje PureCinema, załączyłem układy redukcji szumów a gamma ustawiłem na 2.
Ciekawy jestem jak Wy macie ustawione parametry.

Pozdrawiam wszystkich
 

jacekkub

New member
kiki napisał:
zamów sobie kalibrację obrazu - będzie super wsparcie dla plazmy.

Chętnie bym to zrobił. Sa tylko dwa problemy : w Poznaniu ( a mieszkam w Swarzędzu ) nikt fachowej kalibracji nie oferuje. Nie znam również kosztów ewentualnej profesjonalnej kalibracji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgłoś do admina AR2- on wszystko Ci załatwi - tyle że za 10 dni bo wyjechali na targi CES do Las Vegas.
 

radas

New member
no i stało sie kupiłem pioneera PDP-4270XA mam nadzieje że dobrze zrobiłem ...... Kiki doradzał żeby kupić pioneera wiec wziełem tego mam nadzieje że niebede załował:D
Oczywiście wolałbym 80 ale cena bo 70 kupiłem za 4200 nowy wiec chyba warto było co ?
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
radas to czy dobrze zrobiłeś.... a jakie są twoje odczucia, jak ci się podoba to co widzisz? To najważniejsze ;) Podziel się nieco pierwszymi wrażeniami ;)
 

radas

New member
podziele sie jak bede juz go miał . DZis jade po niego do gdańska. wiec w sobote pierwsze odczucia po oglądaniu tego tv .
 

botr

New member
Witam
Od tygodnia mam kupione PS3 SONY i podłączone przez HDMI pod moje 427 ...chodzi rewelacyjnie ..
Cały czas jade na ustawieniach fabrycznych i obraz jest rewelacja zadnych duchów itp ..:)
Polecam wszystkim
 

Saracen

New member
No i mam problem ze swoim 4270XA. Pojawił mi się duszek w postaci loga AXN. Próbowałem usunąć to za pomocą śnieżenia ekranu. Jednak po 12h tego zabiegu rezultat jest mizerny. Macie może jakieś pewniejszy sposób na usunięcie tego duszka?
Mówiąc szczerze jestem lekko załamany. Tv był bardzo długo docierany i myślałem, że będzie wszystko OK a jednak jest inaczej. :(
 

tucz

Member
probowales masek z menu serwisowego? takie pionowe pasy bialy/czarny przesuwajace sie w poziomie? u mnie to pomaga
ja tez swoja plazme dlugo docieralem, a pozniej totalnie przestalem sie tym przejmowac :) nawet na stale mam podkrecony kontrast i wylaczone oszczedzanie energii. Fakt jak dlugo ogladam np. C*SportHD to duszek sie pojawia, ale wystarczy wlaczyc na troche inny kanal i po jakims czasie znika. Poki co nic na stale nie zadomowilo sie na moim ekranie.
 

Saracen

New member
Włączenie na inny kanał nic nie daje. Jutro przed wyjściem do pracy włączę może te plansze z menu serwisowego i zobaczę co będzie.
 

tucz

Member
tylko jak chcesz uzyskac jak najlepszy rezultat z tymi maskami z menu serwisowego to pamietaj, zeby wylaczyc tryb oszczedzania energii i najlepiej podkrecic kontrast
 
Do góry