Seria PDP-427 i 507

lukaszpin

New member
Witaj botr
Mam 4270XD i buczy a raczej syczy w zależności od wyswietlanego obrazu i bynajmniej nie jest to przetwornica a panel . Czarny nie wydaje dźwięków natomiast jakikolwiek inny obraz tak.
Zauważ ,że w instrukcji na jednej z pierwszych stron traktują ten temat jako naturalny dla plazm. Ja przełączyłem mój TV w tryb Enegry Saving na Save1 jest zdecydowanie ciszej.
Pozdrawiam
 

botr

New member
lukaszpin napisał:
Witaj botr
Mam 4270XD i buczy a raczej syczy w zależności od wyswietlanego obrazu i bynajmniej nie jest to przetwornica a panel . Czarny nie wydaje dźwięków natomiast jakikolwiek inny obraz tak.
Zauważ ,że w instrukcji na jednej z pierwszych stron traktują ten temat jako naturalny dla plazm. Ja przełączyłem mój TV w tryb Enegry Saving na Save1 jest zdecydowanie ciszej.
Pozdrawiam

Dzisiaj przetestuje to co piszesz (Enegry Saving) , ale tak sie zastanawiam , jak to jest rozwiązane te oszczedzanie energi i na czym sie zaoszczedza te waty a co sie traci ? Bo chyba nie chodzi o oszczedzanie energi takie jak PC .

A moze ktoś dysponuje scanem polskiej instrukcji do Pioneera 427XD(XA )
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
lukaszpin napisał:
Witaj botr
Mam 4270XD i buczy a raczej syczy w zależności od wyswietlanego obrazu i bynajmniej nie jest to przetwornica a panel . Czarny nie wydaje dźwięków natomiast jakikolwiek inny obraz tak.
Zauważ ,że w instrukcji na jednej z pierwszych stron traktują ten temat jako naturalny dla plazm. Ja przełączyłem mój TV w tryb Enegry Saving na Save1 jest zdecydowanie ciszej.
Pozdrawiam

no widzisz kiki gra i buczy... :)
 

lukaszpin

New member
W instrukcji inżynierowie piszą, że w zależności od poziomu Energy Save mamy różny pobór mocy i różną jasność. Generalnie to nie przyglądałem sie jasności między Energy Save 1 (lub2) a Energy Save Off. Mam cały czas tv na dotarciu i jakoś (jeszcze )mi odpowiadją ustawienia.
:bober: Ale dziś właśnie przyszedł Ferguson HF 8800 HD więc nie wiadomo co będzie ...
 

botr

New member
:bober: Ale dziś właśnie przyszedł Ferguson HF 8800 HD więc nie wiadomo co będzie ...[/quote]

No wlasnie ja tez zamawiam Ferdka dobrze ze masz go pierwszy to napisz mi jak sie sprawuje i jaka jest jakos sygnału SD , czy jest lepszy sygnał z Ferdka niż z orginalnych Pioneerow C+
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wczoraj i dziś spędzilem dobrych kilka godzin na porównaniach palzm Hitachi , Panasonica i Pioneera .
Panasonic to druga liga przy w/w.
Hitachi i Pioneer grają rewelacyjnie . Raz ma przewagę Pioneer raz Hitachi.
Zdjęcia będą w poniedzialek.
 

radzio222

New member
Bzykanie plazm to ich natura. Pamietajny o wysokim napieciu ktore wlasnie jest powodem bzykania.
Co do jakosci:
prawie juz kupilem hitachi 9700, jednak kilka bezposrednich porownań w Hornie przechyliło szalę na Pioneera. poza tym ten wyglad - ta plazma (427XA) wyglada swietnie nawet jak jest wylaczona ;)

ps.
Jak to jest z rozdzielczoscia, kiedy podlaczam notka przez D-SUB ustawia na nim 1360x768 i takie info tez wyswietla plazma. Rozumiem ze jest to w rzeczywistosci przeskalowana rozdzielczosc bo ponoc panel ma 1024x768...
 
Ostatnia edycja:

botr

New member
Cos ten temacik umiera ..Kiki miał pokazac zdjecia , kolega miał opisac wrazenia po podłaczeniu Ferdka HD .....a tu nic , cisza w temacie
 

boston

New member
Buczenie 427

Witam! W plazmie 427 byczy przede wszystkim płyta Y-Drive (a właściwie taki szereg cewek), najbardziej na białym bo wtedy jest najwyzszy pobor mocy. W poczatkowym okresie produkcji nie były one zalewane silikonem wiec efekt był jeszcze bardziej odczuwalny więc wprowadzono poprawkę. Czy w waszym sprzęcie silikon jest można łatwo sprawdzić bo widać to bez ściągania pokrywy tylniej. Jak sie stoi przodem do tyłu tel. to trzeba popatrzeć przez otworki w obudowie czy na dużej płycie po lewej stronie jest taki biały ręcznie nałożony pasek silikonu. Pozdrawiam!
lukaszpin napisał:
Witaj botr
Mam 4270XD i buczy a raczej syczy w zależności od wyswietlanego obrazu i bynajmniej nie jest to przetwornica a panel . Czarny nie wydaje dźwięków natomiast jakikolwiek inny obraz tak.
Zauważ ,że w instrukcji na jednej z pierwszych stron traktują ten temat jako naturalny dla plazm. Ja przełączyłem mój TV w tryb Enegry Saving na Save1 jest zdecydowanie ciszej.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam na razie tylko zdjęcia poglądowe .
Więc musisz zaczekać jeszcze trochę . Zdjęcia te mogę wysłać na maila - bo nie nadają się do publikacji. Sprzęty nie były skalibrowane.
 

Yaras

New member
Buczenie i smużenie

do buczenia już przywykłem ale pojawiło się ostatnio nowe zjawisko (a może wcześniej tego nie zauważyłem będąc pod wrażeniem marki ;) ) lekkiego rozmazu kontrastu przy szybkich scenach np. w czasie ostatniego meczu naszej reprezentacji - przy "statycznych" scenach było doskonale widać murawę boiska a już w czasie ruchu kamery nawet piłka ulegała lekkiemu wydłużeniu. Myślałem ze mam problemy ze wzrokiem ale moja druga połowa sama to zauważyła (nie pytałem jej o to :D - czyli nie sugerowałem odpowiedzi). Stąd moje wątpliwości czy:
1. mam właściwe ustawienia tv,
2. może tv jest uszkodzony,
2. faktycznie jest różnica pomiędzy plazmą a lcd przy odwzorywaniu szczegółów w szybkich scenach (coś dla "pogromców mitów" :mrgreen: )

pzdr Y.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem z jakiego zrodla patrzyles mecz ale ja tvp2 i ten przekaz byl wogole do bani... :) a tak poza tym to ja obserwuje sobie lcd i plazmy bo bede kupowal i to o cym piszesz to ja widze wszedzie... czyli taka pixeloza , smuzenie przy scenach szybkich... jak narazie nie spotkalem idealu, pozdr.
 

watsup

New member
siemka
....czy ktos z posiadaczy 4270XA podlaczyl swoj TV do PC-ta ?
Podobno mozna przez kabel DVI.
KIKI czy ty podlaczales tak kiedys ten model ?

Pozdro all
 

radzio222

New member
@Yaras
Tez sie przerazilem tym meczem, na szczescie niepotrzebnie - niestety Armenia potrzebuje jeszcze 20 lat a nasza TVP z 8 Prezesów, żeby uzyskać troche ponizej sredniej europejskiej - jakość obrazu. Na euro czy C+ sport piłki sie nie rozmazują ;)

@watsup

Ja podlaczam swojego lapka poprzez wejscie D-SUB - potocznie VGA. Obraz mam lepszy na plazmie niż na moim LCD'ku "Tru Brite" Asusa ;)
 

lukaszpin

New member
Yaras napisał:
do buczenia już przywykłem ale pojawiło się ostatnio nowe zjawisko (a może wcześniej tego nie zauważyłem będąc pod wrażeniem marki ;) ) lekkiego rozmazu kontrastu przy szybkich scenach np. w czasie ostatniego meczu naszej reprezentacji - przy "statycznych" scenach było doskonale widać murawę boiska a już w czasie ruchu kamery nawet piłka ulegała lekkiemu wydłużeniu.
A moze poprostu ogladales mecz w opcji WIDE? Osobiscie nie przepadam za ta opcja gdyz za bardzo rozciaga brzegi ekranu ale za to daje optymalna wysokosc. Czy ktos ma na to jakas rade?
Generalnie brytyjska TV (a taka odbieram) nadaje programy (generalnie cala emisja jest panoramiczna z nielicznymi wyjatkami),ktore prawidlowe proporcje w pionie Pionieer uzyskuje w trybie FULL albo WIDE. I w tym jest gwozdz. Po prostu nie moge scierpiec tego wydluzania po bokach w poziomie jak i tez nie lubie splaszczonych glow. Wiem ,ze cos kosztem czegos ale... Inne opcje powoduja,ze obraz jest nie do ogladania (zbyt duze rozciagniecie w pionie lub paski po bokach ). A moze mozna w menu serwisowym te opcje jakos poprawic? Co na to specjalisci?
botr napisał:
Cos ten temacik umiera ..Kiki miał pokazac zdjecia , kolega miał opisac wrazenia po podłaczeniu Ferdka HD .....a tu nic , cisza w temacie
Ferdek podlaczony. Ne zamierzam korzystac z Cyfry a tym bardziej z Polsatu. Co zauwazylem?
-Niemieckie programy SD zostawiaja polska transmisje w szerokopojetym kurzu. Nie ma co porownywac. To jak maluch z 1977 i Nowe Audi A3. Jezeli bedziemy tylko zmieniac prezesow TV a nie jakosci transmisji to daleko nie zajdziemy.
-Brytyjskie programy FTA z Astry 2/Eurobird niczym sie nie roznia jakoscia od programow DVB-T.
-Co do HD. mialem okazje tylko testowac BBC HD. Na pierwszy rzut oka nie powala na nogi aczkolwiek widac wiecej szczegolow w roznego rodzaju panoramicznych widokach na miasto etc. Wtedy nie powiem- zachwyca.A tak...wrazenia srednie :)

Mialem okazje porownac LCD Philipsa 37" i mojego Pionka. Werdykt taki sam jak polski i niemiecki przekaz DVB :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeżeli nie akceptujesz pasków po bokach przy oglądaniu materiału 4:3, to musisz się pogodzić ze zniekształceniami geometrii obrazu. Moim zdaniem obraz 4:3 powinno się oglądać w jego naturalnych proporcjach. Ale każdy dobiera sobie to, co lubi najbardziej. A widzę po wypowiedziach, że zdecydowanie przeważa wybór powiększania obrazu na cały ekran.

ArtS :)
 

lukaszpin

New member
Witam
Problem nie dotyczy obrazu 4:3. Aktualnie odbieram przez DVB-T okolo 40 programow ( w tym moze 20 nadaje sie do ogladania :D ) z czego wszystkie sa w proporcjach 16:9 albo 14:9 czy tez 5:3. Kiedy programy BBC wyswietlane sa poprawnie w opcji obrazu odbiornika FULL to inne aby proporcje obrazu byly poprawne ( generalnie chodzi mi o wysokosc ) trzeba przejsc w tryb WIDE, ktory notabene chamsko rozciaga w poziomie obraz po bokach ekranu (srodek zostaje nietkniety a w odleglosci jakies 15cm od bocznych krawedzi jest wydluzenie). Z tym ,ze jest to najlepszy sposob na dopasowanie wysokosci obrazu.
Opcja ZOOM pieknie pokazuje linie obrazu a CINEMA rowniez nie nadaje sie do ogladania.
Poniewaz ponad 80% matreialu transmitowanego wyposazone jest rowniez w napisy, uzywajac innych niz FULL i WIDE opcji obrazu tracimy te napisy albo widzimy je uciete np. w polowie wysokosci literek.
Brakuje tu opcji pelnego manualnego ustawienie proporcji obrazu V/H przez uzytkownika. Niby jest wybor 7 opcji ale na dluzsza mete to nie wystarcza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie uważnie czytałeś instrukcję .
Jaśli jeszcze masz problemy wedź na priv - podam Ci co i jak.
 
Do góry