Seria PDP-427 i 507

meci01

New member
nowy

Witam!
Przeniosłem się z wątku Hitachi - jakiś czas skłaniałem się do zakupu tej plazmy, ale ostatecznie - też ze względu na chwilową nieosiągalność w sklepie - stałem się właścicielem PDP-427XD i mówiąć szczerze - jestem mile zaskoczony.
Jak na razie żadnych powidoków (na liczniku 26h i już korzystając z Waszych rad wprowadziłem "bezpieczne" ustawienia").
Po okresie wstępnym chciałbym go trochę zoptymalizować - nabyłem w tym cely płytę Digital video essentials - czy ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poprostu dołączyłeś do grona zawsze zadowolonych użytkowników.
Korzystaj częściej z przeformatowania obrazu i kłopoty nie będą Cię dotyczyć wogóle. A ustawienia możesz mieć dowolne.
 

slavoy23

New member
Ja tez chcialem kupic Hitachi ,a dokladnie 8600,ale one wcale nie tanieja,
meci01 za ile kupiles tego pionka 427 i gdzie bo ja tez jestem zdecydowany go kupic,taka podjalem decyzje i basta.
 

slavoy23

New member
Zależy jaka jest róznica w cenie,wiem o jakosci plazm Pioneera,ale czy warto zapłcić wiecej i spac spokojnie,pytanie do Kikiego .
Na allegro widzialem 427AX za 5.250 - to chyba dobra cena?
A moze poczekac ok.3 miechy ,czy wyjdzie cos nowego w tej cenie?
Pozdr
 

meci01

New member
slavoy23 napisał:
Ja tez chcialem kupic Hitachi ,a dokladnie 8600,ale one wcale nie tanieja,
meci01 za ile kupiles tego pionka 427 i gdzie bo ja tez jestem zdecydowany go kupic,taka podjalem decyzje i basta.
Kupiłem w sklepie internetowo-stacjonarnym Audioplaza w Poznaniu - dzisiejsza cena 6788 pln - inne na stronie :D
 

r.a.v.

New member
połączenia z Nbox

Po połączeniu Nbox z 4270 XD po HDMI jest obraz tylko na wejściu 3 natomiast brak dźwięku. Również brak dźwięku z amplitunera Yamaha RX-V 430. Po włączeniu Nboxa w czasie oglądania kablówki Pioneer nie rozpoznaje sam sygnału z Nboxa - muszę ręcznie na pilocie przełączyć na wejście 3.
Czy coś źle podłączyłem? Jak najlepiej połączyć te klocki ?:confused:
 

slavoy23

New member
...hm już byłem zdecydowany na tego pionka 4270XA,ale porównywałem go z Hitachi nawet nie 9700,a 8600 w Saturnie.
Mój niepokój budzi przewaga Hitachi jeśli chodzi o szczegóły,obraz był bardziej naturalny i wyraźny ,w pionku był nieco rozmyty i zbyt kolorowy jak dla mnie.Dodam ,ze sygnal szedł z N-ki Discovery HD,natomiast przy SD przewage miał zdecydowanie Pioneer.Nie wiem ,moze to kwestia ustawień.Brałem pod uwage zwyciestwo Pioneera w plebiscycie,ale może kierować sie indywidualnymi upodobaniami,zależy mi na dobrym HD,dlatego wybór nie jest łatwy.
Obecnie 4270XA moge nabyć za 5.200 pln,przyznacie że cena jest dobra,więc co radzicie?
Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trzeba korzystać z pilota i instrukcji wówczas Pioneer pokazuje swoje możlwości. Ceny sprawdzaj z gwarancja ogólnopolską - bo jest już kilka przypadków z uszkodzonymi pikselami z plazm po serwisowych.
Cena najniższa 5650 zł . Musisz się zastanowić czy warto ?
Bo co do wyboru to wątpliwosci nie ma .
http://www.hdtvmagazine.com/plasma.php
 

RoMi

New member
Witam, oprócz tego zanim kupisz Pioneera przeczytaj dokładnie ten wątek -> LINK .
Nie śpiesz się z zakupem - przetestuj na ogólnie znane ale na forum nie nagłaśniane dolegliwości czy akurat egzemplarz, który bierzesz - pozbawiony jest pewnych "minusów" :grin: Jeżeli serwis Pioneera na świecie nie jest doskonały - uwierz mi w Polsce napewno nie będzie lepszy. pozdr
 

meci01

New member
slavoy23 napisał:
...hm już byłem zdecydowany na tego pionka 4270XA,ale porównywałem go z Hitachi nawet nie 9700,a 8600 w Saturnie.
Mój niepokój budzi przewaga Hitachi jeśli chodzi o szczegóły,obraz był bardziej naturalny i wyraźny ,w pionku był nieco rozmyty i zbyt kolorowy jak dla mnie.Dodam ,ze sygnal szedł z N-ki Discovery HD,natomiast przy SD przewage miał zdecydowanie Pioneer.Nie wiem ,moze to kwestia ustawień.Brałem pod uwage zwyciestwo Pioneera w plebiscycie,ale może kierować sie indywidualnymi upodobaniami,zależy mi na dobrym HD,dlatego wybór nie jest łatwy.
Miałem podobny problem (pionek 437XD a hit 9700) i już nawet skłaniałem się ku Hitachi, ale ostatecznie kupiłem pionka, i - jak na razie, a minął tydzień - nie żałuję. Co prawda nie mam HD, ale obraz z cyfrowej kablówki (oczywiście zależnie od stacji) i z dvd jest super, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zaznaczam, że na razie stosuję zalecane na forum "startowe" ustawienia.
Tak więc z czystym sercem polecam pionka.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
I pytanie do mających serię 427.
A jak jest z powidokami? Pojawiają się tak samo łatwo jak w serii 436? Przeczytałem całe forum dotyczące 436 i opinie są bardzo rozbieżne. Większość użytkowników twierdzi, że dość łatwo można zrobić duszka. Jak to jest w 7 generacji. Wiem trzeba odpowiednio ustawić i wygrzać TV. Chodzi mi o praktykę i Wasze obserwacje, czy po okresie docierania są jakieś problemy.
 

Picioo

Member
427 powidoki

Są powidoki i należy uważać. Dla przykładu oglądając około 2 godzinny film na C+HD znaczek + i HD napewno zostanie. Ale zapuszczenie białej planszy naprawczej na całą noc zlikwiduje go. I co ciekawego zauważyłem u siebie, że w pierwszych godzinach (do około 500 godzin) powidoki pojawiały się po znacznie dłuższym oglądaniu, teraz mam około 800 godzin pracy i 427 łatwiej łapie znaczki. Mam nadzieję, że niedługo przestanie, w końcu dobijam do magicznych 1000 godzin. Ustawienia mam sugerowane przez @ar2 z początku wątku. Generalnie wszystko 4/3 należy oglądać powiększone. No i miejmy nadzieję, że C+ zmieni swój znaczek na bardziej przeźroczysty.
 

meci01

New member
Baldini napisał:
I pytanie do mających serię 427.
A jak jest z powidokami? Pojawiają się tak samo łatwo jak w serii 436? Przeczytałem całe forum dotyczące 436 i opinie są bardzo rozbieżne. Większość użytkowników twierdzi, że dość łatwo można zrobić duszka.quote]
U mnie - odpukać - na razie żadnych duszków ani widu....:D . Ale na liczniku nie dobiłem jeszcze do 90-tki, może jeszcze wszystko przede mną:confused:
Zaznaczam, że w zasadzie od początku "jadę" na rekomendowanych na forum, bezpiecznych ustawieniach - a i tak poziomem jakości obrazu (na SD z cyfrowej kablówki) jestem zachwycony.
Ta więc - Baldini, nie bój się Pionka!
 
Ostatnia edycja:

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie się zastanawiam na pionkiem. Mam zamiar kupić Samsunga C91H, ale trochę wpadło kaski i może dozbieram do 427XD. Tym bardziej, że można go kupić za 6500 zł.
Sam już nie wiem na co się zdecydować. Na Pionka z powidokami, czy na inne modele, które mają chyba poważniejsze wady. Jeśli chodzi o likwidację duchów, to nie za bardzo uśmiecha mi się zostawiać plazmę ze śniegiem na noc.
Qrcze, gdyby tak zarabiać ze 3 x więcej, to by nie było takich problemów.
 

trawa33

New member
Pdp 427xa

Zakupiłem ten model bezpośrednio od "kikiego", już dotarty. Jak dotąd (miesiąc intensywnego użytkowania, na ustawieniach STANDARDOWYCH) żanych duszków, czy pawidoków. Obraz z "N-ki" jest super, ale kto ma możliwość oglądania Discovery HD, ten dopiero może docenić w pełni możliwości tego telewizora. W jakości obrazu, nasyceniu barw, naprawdę można się zakochać!!!:grin:
 

cubulus

New member
Witam, przed paroma dniami kupiłem model 4270xa i pojawiła sie delikatnie wypalona ramka od tvp, wiec postanowilem ją usunąc obrazami z menu serwisowego, tyle tylko ze przypadkowo trafilem do zakładki penel revise i tam są 3 parametry G-level B-level oraz R-level, boje sie ze mogłem którys zmienic, i tu prośba do użytkowników tego tv o sprawdzenie jakie mają parametry u siebie, bo niechcialbym czegos popsuć:( , pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.
 
Do góry