Seria C91H i Q91H

mariusz 7908

New member
Witam mam jakiś tydzien samsunga 42Q i zauwżyłem ze robi sie cien takie mazy np na meczu pilki nożnej na canal plus sport a ogolnie to dzieje sie to na wszystkich kanałach jak jest szybszy ruch juz powyłaczalem wszystkie opcje jedynie dnie mam aktywne czego to moze byc wina ?
 

jarmiel

New member
Ponawiam swoje pytanie o działanie funkcji "Auto głośność"
w telewizorach serii Q91H: czy w praktyce wyrównuje się poziom dźwięku
tzn. czy rekalmy nie są wyraźnie głośniejsze niz reszta programu?
Może w święta ktoś z użytkowników znajdzie chwilę żeby to sprawdzić...

Przy okazji: Wesołych Świąt dla wszystkich
 

szajbek

New member
Jarmiel: Szerze powiedziawszy mam ten TV od ponad 3 miesięcy i jakoś się nie wsłuchałem... Jutro jak będę oglądał to się wsłucham i napiszę.


Mariusz 7908: Też mi się tak dzieje. Zresztą poruszałem ten wątek i nikt jakoś nie potrafił mi tego wytłumaczyć. Osobiście uważam, że to wina zbyt słabego sygnału (jeżeli chodzi o tv analogową i cyfrową - ale to tylko moje przypuszczenia). Jenak pojawia się tu pewien nonsens. Kupiłem kabelek HDMI (taki za około 5 stówek) podłączyłem pod DVD i na kilku płytach, przy szybszych scenach również pojawiają mi się takie 'smugi'(?), 'ghosty'(?), nie wiem jak to nazwać (tak po chłopsku tłumacząc: rozmazują się postacie, i nie tylko, przy szybszych scenach). Bądź co bądź uważam, że nie jest to wina TV. Dlaczego? Ano dlatego, że zawiozłem swoje DVD do Saturna (łącznie z kabelkiem) i takie same dziwne rzeczy pokazywały się na trzech różnych TV. Był to Sharp XL2, jakiś Samsung i Panasonic (kosztował coś około 9k zł, 42"), więc TV na pewno nie gorsze od naszego Q91H...

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to niech się nim podzieli. Dzwoniłem do Samsunga już kilka razy, ale nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na pytanie. Usilnie wmawiali mi, że to wina sygnału, kiedy przytoczyłem sprawe z DVD, chcieli żebym zawiózł swojego Samsunga do ich mechaników... Sytuacja powtarzała się kilka razy.
 
Ostatnia edycja:

lampik55

New member
Panowie od 3 dni posiadam 42Q91H podłączona cyfra i też pzry szybkich ruchach obraz jest zamazany.

Mam jescze inny problem. Podłączona antena naziemna i tuner cyfry oraz przez kabel HDMI odtwarzacz DVD. Przy oglądaniu telewizji nie działa PIP. Dopiero jak włączę DVD jest możliwość włączenia PIP. Przy starym telewizorze Panasonica wystaczyło podłączyć antenę naziemną i cyfrę. Tu to nie działa. Jak można to zmienić?

Pozdr
 

oski13

New member
50/100Hz

Zracji że to mój dziewiczy post witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam na wstepie. Przeczytałem ten watek prawie cały zracji że, przymierzam sie do tego modelu, tylko chyba przeoczyłem jeden szczególik a podejrzewam ze był poruszony.
Czy ten TV ma cos takiego jak 50/100Hz ??
Korzystając z edycji ... -> Przeleciałem na szybko i znalazłem No i mam problem Mozecie mi powiedziec jak sie ma 100Hz w plazmach?? Bo jak ma duze znaczenie to moze jednak PV80?! One ponoć mają 100Hz
A jush byłem prawie zdecydowany ;/
 
Ostatnia edycja:

jola64

New member
Zadaniem 100Hz w plazmach jest zmniejszenie migotania jaśniejszych obrazów. Przy włączonych 100Hz oczy mniej bolą , ponieważ obraz staje się stabilniejszy i bardziej wyrazisty.
Osobiście nie posiadam plazmy Samsunga , ale z tego co mi wiadomo funkcję
100Hz ma spełniać Movie Plus , a jak to jest w praktyce niech wypowiedzą się posiadacze tych plazm.
Natomiast w plazmach Panasonica w menu jest tryb przełączania między 50/100Hz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kenobi36

New member
andrewpl napisał:
Mam Samsunga Q91H i dvd Pioneer dv-600.
W dvd jest opcja ustawienia rozdzielczości HDMI :
1920x1080p
1920x1080i
1280x720p
1280x720i
720x576p
720x576i
Którą rozdzielczośc będzie najbardziej optymalną podczas odtwarzania filmów dvd?
Po kiego grzyba producenci robią panele z rozdzielczością pionową 768 skoro nie ma takiego formatu telewizyjnego.
Wkurzony jestem bo kupiłem 5m kabla DVI->HDMI do komputera i aby mieć ostry obraz z komputera muszę korzystać z D-SUB
 

oski13

New member
Dzieki jola za pojasnienie Byłem wczoraj zobaczyc te 100Hz w nowym PV80 - niezauwazyłem ich -
PS A "sam" nieplanuje jakiegos nowszego modelu? Słyszał moze ktos coś??
Pozdro
 

Regss

New member
Witam!
Jaka jest różnica pomiędzy modelami PS42C62H a PS42C91H? Dokładnie chodzi mi o wyświetlany obraz który widoczny jest dla ludzkiego oka. Nowszy model wart jest dołożenia 400zł?
 

jarmiel

New member
Q91 - wyświetlanie "Mute"

Witam

Właśnie stałem się posiadaczem 50Q91H.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Podłączone mam Cyfrę+
i kino domowe (oba przez Euro).

Najbardziej zaskoczyła mnie jakość obrazy z bardzo słabego sygnału:
podłaczyłem do wejścia antenowego najproszszą antene pokojową i
okazałao się, że wyłapał mi 6 stacji i mimo zakłóceń na ekranie
sam obraz jak i kolor są stabilne. Zrobiłem to raczej w ramach eksperymentu
choć wiem teraz, że gdybym cos bardzo chciał obejrzeć na Polsacie -
da radę bez wielkiego bólu.

Na razie uczę się obsługi telewizora i mam pierwsze pytanie do uzytkowników:
po naciśnięciu przycisku "Mute" (wyciszenie dźwięku) na ekranie
pojawia się obrazek i nie znika po kilku sekundach.
Czy można tak zrobić, żeby nie był widoczny?
Do słuchania wykorzystuję zwykle kino domowe, a wtedy wolę
wyłączyć głośnik w telewizorze. A po Mute zostaje ta ikona.
Mozna to obejść?

Jarek
 

przemasg

New member
Ja ma na stałe podłączony amplituner, a głośniki w telewizorze mam Volume na minimum, nie uzywam Mute.
nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, bo czy da sie wyłączyć ikonę od Mute to nie wiem, ale taki sposób działa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szajbek

New member
Ikony raczej wyłączyć się nie da. Uważam, że najlepszy sposób to ten podany przez kolegę wyżej.

Ktoś pytał wcześniej o wyciszanie reklam. Moim zdaniem troszkę to daje. Nie jest to doskonała funkcja, aczkolwiek coś tam pomaga.

Przez wiele osób był poruszany był temat rozmazanego obrazu (sam zresztą trochę się rozpisywałem o tym). Nie mogłem uwierzyć w to, iż rozmazywanie(?), ghosty(?), nie wiem jak to nazwać, są powodowane przez TV. Zmieniłem wczoraj rozdzielczość w odtwarzaczu DVD (na 1024x720p) i uzyskany efekt był piorunujący. Nie ma żadnych smug, obraz jest gładziutki i wszystko pięknie wygląda. Jeśli chodzi o telewizję analogową to mam za słaby sygnał. Podobnie jest z cyfrową. Mam za mały talerz i nie które kanały odbierają bardzo słabo.
 

wwmm

New member
Ustawienia Q91H z z N-dekoderem

Witam, mam pytanie, jakie macie ustawienia w n-dekoderze, zakładka- "Telewizor, Dolby Digital-Nie/Tak"
U mnie przy ustawieniu "Tak" brak dźwięku....."Nie" dźwięk jest....
N-dekoder podłączony oczywiście po HDMI.
Czy w Was PIP działa z dwóch niezależnych źródeł HDMI1, HDMI2?
Pozdrawiam.
 

petergriffin

New member
42q91h

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum. Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Samsunga 42Q91H (kupionego w Maximedia.pl - nie mam zastrzeżeń do sklepu, mogę polecić z czystym sumieniem). Oczywiście przeszedłem podobną drogę jak większość posiadaczy tego telewizora.

Najpierw chciałem LCD, potem panasa P70 (od którego odstraszyły mnie węże), ostatecznie wybór padł na Samsunga. Jestem grafikiem komputerowym, więc zwracam uwagę na odwzorowanie kolorów i takie tam pierdoły ;-) nie jestem jednak żadnym fetyszystą sprzętowym - telewizor kupiłem po to by oglądać "coś na nim" a nie sam telewizor. Pragnę niniejszym postem rozwiać wątpliwości, które niektórzy mogą mieć po przeczytaniu tego wątku. Sam je miałem (przeczytałem każdy post w tym wątku (!)) - więc wiem co to oznacza.

Po pierwsze transport. Zmieszczenie 42" do Renault Laguny w pionie jest niemożliwe. Plazmę wiozłem więc w zasadzie poziomo. Po wniesieniu do mieszkania odstała dwie godziny i włączyłem ją - działa bez problemu.

Kwestia czerni - czerń na ekranie jest głęboka - ale w żadnym wypadku nie jest to czerń obudowy. Przyjmując, że obudowa do 100% czarnego, to wyłączony ekran = 85%. Widać poziome pasy od powłoki antyrefleksyjnej - ale widać je TYLKO gdy tv jest wyłączony, więc IMVHO nie ma się czym przejmować. Telewizor cicho buczy - ale tylko gdy wyświetla b. jasne sceny, w dodatku jeśli z głośników płynie w tym czasie jakiś dźwięk, to buczenia praktycznie nie słychać. Podobnie robi mój monitor CRT, więc nie ma się co dziwić. Czasem cienie faktycznie składają się z pikseli, które migają, niektórzy nazywają to "mrowieniem". Nie jest to łądny efekt - ale widać do z odległości do 80 cm - a przecież nikt normalny nie ogląda 42" z paszczą w ekranie.

Dźwięk z głośników niczym nie zachwyca - ale nie ma też tragedii. Jest lepiej niż w moim wiekowym 28" CRT Grundiga - i to mi wystarcza. Pilot jest poręczny, choć ja również nie rozumiem po co wciąż kładzie się taki nacisk na obsługę TV naziemnej - za dużo jest przycisków do obsługi tego.

Gniazda - w tej chwili mam zajęte tylko dwa. Nka poprzez HDMI i Xbox 360 przez component. DO końca roku mam nadzieję na pojawienie się dodatkowo C+ i PS3. TV sam rozpoznaje do których gniazd jest podłączony (i w danej chwili aktywny) sprzęt - i tylko te gniazda uwzględnia przy zmianie źródła sygnału (source). Niestety nie dotyczy to gniazd EURO - przez co zmiana z komponent na HDMI wiąże się z koniecznością przeskakiwania dwa razy przez EURO.

Powłoka antyrefleksyjna działa bardzo dobrze, jest lepiej niż w przypadku wspomnianego już wiekowego CRTka Grundiga. TV faktycznie przyciąga kurz - taka specyfika materiału, jak widać. Warto również wyłączyć sobie światełko, które domyślnie świeci się, gdy wyłączymy TV - bo naprawdę nieźle daje.

Gdzieś wyczytałem, że ten Samsung ponoć nie ma gniazda słuchawkowego - bzdura :)

Jeszcze dwa słowa o jakości obrazu. Na porządnie zakodowanych kanałach (choć zależy to również od programu) nawet SDtv wygląda świetnie. Dobrym przykładem jest tu choćby TVN, czy niektóre filmy/seriale na TVP1 i 2. Źle skompresowany obraz - jak choćby Sportklub, czy Comedy Central - wygląda niestety kiepsko.

Programy w HD wyglądają świetnie - szkoda, że na nSPORT tak żadko leci coś ciekawego :???: DVD upscalowane przez Xboxa wyglądają świetnie. Nie czuję tu strasznego braku HD - choć zapewne przesiadka na BluRaya będzie bardzo miła :D Dobrze skodowane Divixy wyglądają lepiej niż jakikolwiek program telewizyjny w SD.

Podsumowując - jestem bardzo zadowolony. Nie ma wypalania pikseli, nie buczy, nie świszczy, nie mam powodu do narzekania. Z czystym sumieniem polecam jako najlepszy zakup za tę kwotę (dałem 3350).
 

przemasg

New member
Zgadzam się ze wszystkim, co napisał kolega powyżej. Sam mam ten telewizor od pół roku i mam dokładnie takie same odczucia (może poza dźwiękiem, bo tak naprawdę, to chyba nie słyszałem nidgy jak grają głośniki telewizora, cały czas mam dźwięk przez amplituner;))
 

szajbek

New member
Panie petergriffin odwalił Pan kawał dobrej roboty. Napewno wielu osobom tak przygotowane podsumowanie ułatwi życie. Zgadzam się praktycznie z każdym słowem. Jeśli chodzi o przyciąganie kurzu to na matrycy prawie nic się nie zbiera. Wszystko śmiga na obudowę plus podstawka, to ona jest u mnie najbardziej zakurzona. Warto jeszcze dodać, że materiał z którego jest wykonana obudowa jest bardzo delikatna. Kupiłem jakiś dziwny spray plus gąbeczka przeznaczona specjalnie dla plazm. Kiedy zacząłem lekko pocieraćmatryce wszystko zaczęło się rozmazywać itp., więc postanowiłem zobaczyć jak zbiera ten zestawik z obudowy. No i się okazało, że mi to porysowało obudowę ^^ Tzn porysowało, jak porysowało... Pod światło i z bardzo bliskiej odległości (ok 20cm) widać lekkie ryski. Dlatego warto do czyszczenia używać tylko i wyłącznie szmatki załączonej razem z TV, albo kupić sobie taką z irhy.

Miałbym do Ciebie prośbe petergriffin. Czy mógłbyś dokładniej opisać jak TV zachwuje się przy filmach HD i czy odbiega jakością (właśnie na tych kanałach) od innych TV HD Ready. Pytam zupełnie z ciekawości, bo mimo że mam go już 5 miesięcy nie miałem okazji oglądać na nim ani razu HD.
 
Do góry