Samsung UE58MU6122 vs UE55MU6172

mirakuru

New member
Czy ktoś moze zakupił pilota smart control z wybieraniem głosowym do modelu ue58mu6192 ?? Zastanwiam sie czy w YT bedzie dzialalo wyszykiwanie głosem w jezyku polskim. Jak myslicie?
 

krzysboj

New member
Czy ktoś moze zakupił pilota smart control z wybieraniem głosowym do modelu ue58mu6192 ?? Zastanwiam sie czy w YT bedzie dzialalo wyszykiwanie głosem w jezyku polskim. Jak myslicie?

Też jestem ciekaw lecz z tego co pisze kolega adam80 na górze tej strony to nie, działa tylko w
języku angielskim, no chyba że miał na myśli sterowanie samym tv.
 

adam80

Member
Sprawdziłem jeszcze raz to wyszukiwanie głosowe, "działa", również w przeglądarce i aplikacji YouTube - ale TYLKO w języku angielskim. Ja i tak głupio się czuję gadając do pilota :) i wolę obsługę myszka, ale nie zmienia to faktu ze samsung się tu nie popisał.
 
Ostatnia edycja:

gorus

New member
Jeżeli chodzi o przechył to też się spotkałem z takimi opiniami w internecie. U mnie TV odrazu wjechał na ścianę, ale w sklepie nie widziałem żeby był jakos przechylony. Odnośnie aplikacji to Tizen robi robotę. Netflix w 4k zaiwania aż miło, tak samo wszystkie inne internetowe cuda. Bez porównania z poprzednią generacją.
 

lomax77

New member
Witam. Czy może ktoś potwierdzić czy w modelu 6122K można odblokować blutooth ?? bo widzę że różnica pomiędzy 6192 a 6122K wynosi obecnie około 320 zł na korzyść tego drugiego.
 

gorus

New member
Ja obstawiam 90% że da się, bo patrząc w specyfikację 6192 jest bogatszy jedynie o złącze typu F z tyłu i co za tym idzie posiada tuner dvb-s. Druga sprawa, oba to modele z rodziny 6100 więc czy miały by różną elektronikę? Raczej wątpliwe... Jednak mimo to gwarancji Ci nie dam i z tego samego powodu na wszelki wypadek zdecydowałem się na 6192 jak kolega parę postów wyżej, żeby mieć 100% pewności...
 

david2888

New member
Witam. W związku z mega promocja e EuroRtvAgd, proszę o poradę, informacje na temat tv Samsung UE50ME6172. Według specyfikacji display
Ma matryce VA i podswietlanie Direct led. Te dwa parametry mi najbardziej odpowiadają. Bylem w Euro i sprawdzilem. Matryca jest jednak VA, ale jak sprawdzić rodzaj podswietlania? Na Stronie Euro piszą że podswietlanie EDGE, a na dysplay... Ze Direct Led. Jak to sprawdzic? Moze ktos wie?
 

adam80

Member
Mam 50MU6102 (od 6172 rożni go brak tunera satelitarnego) i nie ma na nim żadnych chmurek przy ramkach - więc to raczej jest Direct Led, mam też 49KU6400 nie jest źle - ale wieczorem da się zauważyć że jest to Edge Led.
 

david2888

New member
Dzis bylem w Euro z pendrivem, na ktorym mialem urywek szybkiej sceny. Oraz film z brandingiem itp. W sumie nie wiem co to dalo skoro ten tv byl nie skalibrowany. Polowa opcji wyłączona, a wlaczona byla opcja obrazu dynamiczna. Ktos moze podeslac jakis ekran testowy cos i powiedziec na co mam patrzec zeby rozpoznać typ matrycy?
 

david2888

New member
Zakupiłem ten TV dwa dni temu (UE50MU6172). Jestem na razie zadowolony. Matryca VA i podświetlanie Direct LED, bo żadnego cloudingu nie zauważyłem. Obraz, dźwięk, szybkość działania systemu na duży plus. Cały czas bawię się z ustawieniami obrazu i całą masą tych funkcji co posiada ten tv. Zostawiam się czy będzie do niego odpowiadać poniższa kalibracja od RTINGS modelu MU6100
w w w.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100/settings
Co sądzicie?
Ktoś może poratować jakąś kalibracją do meczy, sportu?
 

timonek

Member
Bez reklam
A jak własciciele wesji 58 cali sie wypowiedza czy ten model ma krawedziowe podswietlenie czy tez direct led na display..... pisze niby direct led ?
 
Ostatnia edycja:

david2888

New member
W przypadku 50 cali też na stronie EuroRtvAgd piszą, że podświetlanie EDGE LED a na display..... Direct LED. Myślę, że to już musiałbyś udać się do sklepu i zobaczyć jaka ma grubość ten TV. Ponoć ten model wychodził na matrycy VA oprócz rozmiaru 55. Jak kupowałem swojego, to stała taka 55 i rzeczywiście była matryca IPS. Podejrzewam, że 58 cali będzie tak jak 50, czyli VA + Direct LED
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale to nie zalezy od matrycy bo va byly w rozny sposob podswietlany tego sie raczej nie da poznac w sklepie w zaden sposob.
 

jawex

New member
To, że jest Direct wg. mnie można poznać po grubości obudowy TV.
W zależności od modelu dla 55" dla Edge jest to około 53-55mm, dla Direct jest około 63-65mm. Pomiar w środkowej dolnej części obudowy. Tylko miarkę trzeba zabrać ze sobą :)
 

timonek

Member
Bez reklam
No nie wiem czy mozna sie tak tym sugerowac, a co do grubosci to dziwi mnie ze lcd w tych czasach sa tak grube przeciez zawsze niby mialy byc ciensze od plazm tyle lat minelo a jak patrze to niektore sa grubsze od mojej plazmy starej 6 letniej :D. Jak dla mnie to lcd powinny miec max 4cm grubosci.
A z tym podswietleniem to tez jest jedna sprawa ze zawse tv z pelnym nie krawedziowym byly sporo drozsze bo takie montowali w wyzszych seriach tv wiec troche dziwe by blo ze w najtanszym modelu zastosowali hm.

Moze ktos z uzytkownikow naocznie da sie zauwazyc ze nie ma efektu jakby swiecenie z obrzezy ramki lub moze w menu cos jest, albo ustawiahac plansze jednobsarwana bedzie to widac hm
 
Do góry