Samsung UE58MU6122 vs UE55MU6172

tomaszeklolek

New member
Hej, również zakupiłem 6122 i mam pewien problem. Chodzi o wyświetlanie czerni i ciemnych elementów obrazu. W miejscach, gdzie pojawia się ciemny obraz, jest on widoczny jako jedna wielka plama czerni, bez szczegółów. Pytanie, czy tak ma to wyglądać, czy ten typ tak ma? Wydaje mi się, że nie powinien bo dla mnie byłby to krok wstecz w stosunku np do LG jakiego miałem kupionego kilka lat temu za niewiele ponad 2 tys. zł. Słabo wygląda np. obraz w Fifie, gdy gra toczy się dzień i część boiska jest w cieniu, druga na słońcu. Ta w cieniu jest może nie cała czarna ale mało szczegółowa, poprawia się to dopiero, gdy ta część zacieniona wchodzi na większą część ekranu.
Próbowałem trochę manipulować ustawieniami tymi domyślnymi, jak i trochę bardziej zaawansowanymi ale raczej nie pomaga. Gdy wybiorę tryb dynamiczny to wali po oczach tymi ustawieniami a ich zmiana na jakieś bardziej stonowane też nie bardzo mi wychodzi.
Czy u Ciebie albo innych posiadaczy tego lub podobnych modeli (matryca chyba VA) też tak jest? Czy kwestia doboru ustawień czy po prostu nadaje się do serwisu? Albo jakie macie ustawienia w zakresie obrazu?


Wybierz tryb film. Ustaw nasycienie kolorow jakie ci odpowiada. A szczegolowosc czerni mozesz dostosowac ustawieniem jasnosc
 

mirakuru

New member
Jestem bardzo zadowolony z tego modelu (MU6192). Osobiscie oglądam duzo filmów wieczorami, yt ,netflix, tv upc modul CI+tez super, czasem gram na pc. Smart dziala swietnie Tizen 2017.Sportu nie ogladam wcale. W tej cenie (2900zl w promocji 2017r) to bardzo dobry wybor .Telewizor posiada panel INNOLUX z kontrastem 5000:1 tutaj dane panelu http://www.panelook.com/V580DJ4-QE1 Rev.T1_Innolux_58_CELL_overview_29180.html
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Jestem bardzo zadowolony z tego modelu (MU6192). Osobiscie oglądam duzo filmów wieczorami, yt ,netflix, tv upc modul CI+tez super, czasem gram na pc. Smart dziala swietnie Tizen 2017.Sportu nie ogladam wcale. W tej cenie (2900zl w promocji 2017r) to bardzo dobry wybor .Telewizor posiada panel INNOLUX z kontrastem 5000:1 tutaj dane panelu INNOLUX V580DJ4-QE1 Rev.T1 Overview - Panelook.com

Możesz wrzucić zdjęcie blackuniformity (czarna plansza), jak cloudining, prześwietlenia?
 

raf11

New member
Witam,mam samsunga ue55mu6172 jakies półroku, jestem mega zadowolony, głównie z systemu tizen i pilota. Obraz żyleta, ale moim zdaniem jak chodzilem po sklepach to nie widzialem zadnej roznicy pomiedzy tv za 3k, a tym za 10 :p Sprzedawcy probowali mi wciskac cos czego trzebabylo sie doszukiwac np. wciskali mi ze samsung ma gorsze podswietlenie od sonego dlatego mialem dopalcic 2k zeby wziac sonego(wktorym obsluga internetu czy samego systemu byla żalosna i wkurzajaca) a co doczego doszlo to samsung wyjety z kartonu podlaczony nowy mial lepsze podswietlenie, takze tego xd. Polecilem ten tv bratu siostrze oraz dwóm kumplom i wszyscy zadowoleni nie widza zadnych problemow z obrazem czy czymkolwiek, takze tutaj tez wam polece ten model. Pozdrawiam
 

mirakuru

New member
Tutaj Black Uniformity, Samsunga ue58mu6192 zdjecie zrobine telefonem lepiej to wyglada
w rzeczywistosci. Czern jest rownomierna bez plam czy przeswietleń na zdjeciu tak nie widac.
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=16145&stc=1&d=1515696604

W tym modelu mozna odblokowac dodatkowo Bluetooth. Pisza o tym na innch forach.
Ja to zrobilem i dziala np.funkcje głosowe ze smartfona tylko w jezyku angielskim ale dziala.

Możesz wejść do menu serwisowego, wyłączając telewizor, a następnie naciskając po jednym na raz 'info, menu, mute, power' na pilocie podstawowym. W menu serwisowym ustawienie (Obsługa BT -> WŁ., Rozpoznawanie głosu -> WŁ., Samsung Smart Control -> WŁ., BT_AUDIO_ON_OFF -> WŁĄCZ) umożliwia MU6192 do pracy z inteligentnym pilotem Samsunga dołączonym do innych telewizorów Samsung, w tym do głosu funkcja sterowania i pozwala korzystać z telewizora z produktami audio Bluetooth, takimi jak słuchawki Bluetooth.
 

Attachments

  • 20180108_203808.jpg
    20180108_203808.jpg
    411,6 KB · Wyś: 535
Ostatnia edycja:

gorus

New member
Witam,
mirakuru - mam parę pytań:
opis na aktywację bluetootha dotyczy ue58mu6192 czy ue58mu6122?
Czym różnią się te dwa modele poza tym że 6192 ma tuner sat i chyba pilota smart control?
Generalnie nastawiłem się na UE58MU6192 i jeżeli okaże się że ma pilota smart control, to czy zwykły pilot na IRDe też będzie działał?
Wyjście słuchawkowe - w żadnym modelu Samsunga go nie widziałem, ale wyczytałem gdzieś że można go aktywować (w ramach któregoś z wejść jack-cinch ?)
Pozdrawiam
 

Mangus112

New member
Witam,
mirakuru - mam parę pytań:
opis na aktywację bluetootha dotyczy ue58mu6192 czy ue58mu6122?
Czym różnią się te dwa modele poza tym że 6192 ma tuner sat i chyba pilota smart control?
Generalnie nastawiłem się na UE58MU6192 i jeżeli okaże się że ma pilota smart control, to czy zwykły pilot na IRDe też będzie działał?
Wyjście słuchawkowe - w żadnym modelu Samsunga go nie widziałem, ale wyczytałem gdzieś że można go aktywować (w ramach któregoś z wejść jack-cinch ?)
Pozdrawiam

@up
Wg mnie to te same modele.
https://www.oleole.pl/product-user-manual/23244150817/selection-5.pdf
Na dole masz dane techniczne jak byk 6122/6192. Co do pilot trzeba sprawdzic wydaje mi się, że jest zwykły.
 

mirakuru

New member
Witam,
mirakuru - mam parę pytań:
opis na aktywację bluetootha dotyczy ue58mu6192 czy ue58mu6122?
Czym różnią się te dwa modele poza tym że 6192 ma tuner sat i chyba pilota smart control?
Generalnie nastawiłem się na UE58MU6192 i jeżeli okaże się że ma pilota smart control, to czy zwykły pilot na IRDe też będzie działał?
Wyjście słuchawkowe - w żadnym modelu Samsunga go nie widziałem, ale wyczytałem gdzieś że można go aktywować (w ramach któregoś z wejść jack-cinch ?)
Pozdrawiam

Model ue58mu6192 nie posiada smart pilota ma zwykly,ale po odblokowaniu blutooth powinien smart dzialc, ja nie posiadam smart pilota ale moze kupie.
Nie ma Wyjscia sluchwkowego bo jest na BT wiec tylko wystarczy sparowac słuchawki.
A czy opcja BT zadziala na 6122 to nie wiem trzeba samemu sprawdzic w menu serwisowym, i po problemie. z tego co czytam to samsung zablokowal BT zeby byl w wzyzszych modelach za wieksza cene. Mozliwe ze cala seria od 6100 do 6290 ma wylaczony BT.
20180113_130817.jpg
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
@up
Posiadasz ten TV? Bo na wszystkich stronach jest napisane, że pilot standardowy w obydwu modelach.
Brak BT/tunera DVB-S tylko zauważyłem w różnicach.
 

gorus

New member
Właśnie zakończyłem montaż UE58MU6192 - do jutra na euro.com.pl za 2899. Wahałem się między UE55MU64xx a właśnie tym. Padło na 58" ponieważ poprzednio miałem UE58J5200 i bałem się że te 3 cale mniej będą mnie dręczyć do następnej wymiany TV - Ale do rzeczy :
- UE58MU6192 różni się od 6122 tylko tym, że posiada tuner SAT, w obu jest standardowy pilot (dla mnie akurat plus ale nie wykluczam dokupienia pilota smart).
- obraz względem serii 5 jakieś 25% lepszy, mimo że większość tych polepszaczy (w tym HDR) mam powyłączanych.
- SMART zapierdziela, po prostu odpalasz YT jak zwykły kanał (w moim poprzednim J5200 odpalenie YT trwało dobre 30s plus kilka sekund na uruchomienie filmu.
-no i najważniejsze - Potwierdzam możliwość odblokowania bluetooth! Wystarczy w dwóch miejscach zrobić na ON -i już można parować głośniki

Podsumowując, dałem za niego o 100PLN mniej, niż 2 lata temu TV w tych samych calach serii 5. Trochę szkoda że tak okroili ilość złącz, brakuje eurozłącza i VGA - ok, praktycznie nie używane już ale nigdy nic nie wiadomo ;-) Ogólnie TV godny polecenia i cieszę się że nie wziąłem mniejszego.
 

jawex

New member
Witam, przenoszę pytanie z innego wątku na temat sortowania kanałów DVB-S bezpośrednio w TV dla modułu NC+ i po scanowaniu kanałów wg. ustawień NC+. Temat dotyczy SAMSUNG 58MU6192 lub 55MU6172
Moje pytania podaję jeszcze raz poniżej.

Czyli po kolei, najpierw skanuje satelitę dla ustawień kanałów NC+ i teraz moje pytania:

1. Czy w liście głównej sortujemy kanały poprzez ich zaznaczenie w kwadracie obok numer+nazwa "ptaszkiem" jednego lub kilku kanałów i przesuwanie ich strzałkami w odpowiednie miejsce, a tam przyjmuje-ją nową numerację np kanał TVP1 i TVP2 z pozycji 11 i 12 przesuwamy jednocześnie na pozycję 1 i 2, a kanał TVN z pozycji 1 przesuwa się automatycznie na pozycję 3 i reszta o dwie pozycje niżej.

2. Czy nadal dla listy głównej jest to sortowanie poprzez zamianę kanałów miejscami czyli TVP1 z poz.11 zamieniamy z TVN z poz.1 i otrzymujemy TVP1 na poz.1 a TVN na poz.11, co przy sortowaniu 120 kanałów jest nie do ogarnięcia, a każda pomyłka po drodze lub dołożenie nowego kanału do listy oglądanych powoduje, że zaczynamy zamianę o pomylonego miejsca, aż do końca listy.

3. Czy lista ulubionych przyjmuje numerację listy głównej, a sortując ją przyjmuje nową numerację dla liczby porządkowej w liście ulubionych, czy nadal jest to numeracja z listy głównej na stałe

4. Jaka opcja sortowania listy ulubionych: poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów jednego lub więcej, czy poprzez zamianę miejscami.

5. Czy jest podgląd kanałów podczas sortowania listy głównej i listy ulubionych.

6. Czy jest podgląd w EPG dla modułu NC+ i w liście głównej i liście ulubionych.

Jeśli te funkcje sortowania to za dużo dla programistów SAMSUNGA to najbardziej zależy mi na sortowaniu w liście głównej poprzez przesuwanie kanałów, a nie jakaś chora ich zamiana miejscami.
Bez znaczenia, czy przesuwamy jeden kana,ł czy kilka kanałów jednoczenia, tak jak opisałem wyżej.
Bez znaczenia też, czy lista ulubionych ma opcję sortowania poprzez przesuwanie lub zamianę miejscami i jaką przyjmuje numerację.
Najważniejsze, żeby którąś z tych list sortować poprzez przesuwanie w odpowiednie wskazane miejsce i wtedy będzie temat zakończony.

Tak było i jest w Samsungu w serii F, na pewno F6500, tak jest w moim PANSONIC DT60.

Sprawdziłbym to osobiście, ale jest tylko opcja zamówienia TV do któregoś z marketów, zapłacenia za niego i wzięcie na testy. Jeśli sortowanie nie będzie w takiej opcji jak oczekuję, to upierdliwy zwrot (każdy chce sprzedać, a nie przyjmować zwroty) i szukanie następnego TV.
Już przetestował PHILIPS 55PUS6412/12 sortowanie super jak w kompie, ale obraz porażka IPS-plamy i zawieszanie się Androida 3-4 dziennie, zero reakcji na pilota i tylko restart poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.
Myślę, że to jest problem ogólnie z obsługą DVB-S, ponieważ jest tam też opcja zmieszania kanałów satelitarnych z naziemnymi. Tak do testów dołożyłem jeden z naziemnych na koniec listy i prawie za każdym razem jak przechodzimy przez ten kanał to jest zwiecha i oczywiście restart.
Następnie był SONY 55XE7096, tam było sortownie poprzez zamianę miejscami i brak podglądu podczas sortowania. Brak podglądu dla EPG.
Następnie był PANASONIC TX-58EX703E, tam sortowanie też spierdzielone w stosunku do starych modeli. Brak podglądu w EPG po skanowaniu dla NC+.

Może ostatecznie ktoś na tym forum używa modułu NC+ w TV Samsung seria MU7000, MU6400 lub MU61.. i powie jak jest w końcu z tym sortowaniem listy głównej i ulubionych oraz z podglądem kanałów w poszczególnych listach i dla EPG

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Właśnie zakończyłem montaż UE58MU6192 - do jutra na euro.com.pl za 2899. Wahałem się między UE55MU64xx a właśnie tym. Padło na 58" ponieważ poprzednio miałem UE58J5200 i bałem się że te 3 cale mniej będą mnie dręczyć do następnej wymiany TV - Ale do rzeczy :
- UE58MU6192 różni się od 6122 tylko tym, że posiada tuner SAT, w obu jest standardowy pilot (dla mnie akurat plus ale nie wykluczam dokupienia pilota smart).
- obraz względem serii 5 jakieś 25% lepszy, mimo że większość tych polepszaczy (w tym HDR) mam powyłączanych.
- SMART zapierdziela, po prostu odpalasz YT jak zwykły kanał (w moim poprzednim J5200 odpalenie YT trwało dobre 30s plus kilka sekund na uruchomienie filmu.
-no i najważniejsze - Potwierdzam możliwość odblokowania bluetooth! Wystarczy w dwóch miejscach zrobić na ON -i już można parować głośniki

Podsumowując, dałem za niego o 100PLN mniej, niż 2 lata temu TV w tych samych calach serii 5. Trochę szkoda że tak okroili ilość złącz, brakuje eurozłącza i VGA - ok, praktycznie nie używane już ale nigdy nic nie wiadomo ;-) Ogólnie TV godny polecenia i cieszę się że nie wziąłem mniejszego.

Jqk z obrazem jednolitoscia, czernia , ma ekran va czy nie ?
 

gorus

New member
Idzie jakoś sprawdzić typ matrycy? Bo z tego co się dowiedziałem jest VA. Co do czerni - cokolwiek napiszę, będą to subiektywne odczucia. Moim zdaniem jest wszystko w porządku. Mój poprzedni J5200 miał index 200, ten ma 1300 - czy jest aż taka przepaść? Nie powiedziałbym. Faktycznie, materiały w 4K wyglądają imponująco, jednak moim zdaniem to co na dzień dzisiejszy oferuje tv kablowa (w moim przypadku Inea) to nawet seria 7 nie zrobi cudów...
Jedynie co mnie zawiodło to ilość ustawień dźwięku - raptem 3 tryby plus balans. Żadnych surroundow itp co miałem w poprzedniej serii. Nawet opcja korektora jest wyszarzona... Zastanawiam się czy nie da się tego odblokować tak jak BT w menu serwisowym, ale nie ukrywam że trochę się już boję tam grzebać...
 
Ostatnia edycja:

mQzi

New member
Podepnę się pod ten temat - czy UE55MU6192 to będzie to samo co Wasze UE58MU6192? Bo w specyfikacji nie widzę różnic, a w cenie już tak...
 
Do góry