Samsung UE58MU6122 vs UE55MU6172

mjoker

New member
Witajcie. Czy one mają matryce VA? W sklepie zapewniają mnie ze tak.
Czy możecie coś powiedzieć o tym 58"? Nigdzie nie mogę znaleźć info na jego temat.
Ogólnie co o nich myślicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryce 55MU6172 są IPS.
W 58MU6122 - matryca Va.
To modele budżetowe.
Napisz najpierw jakie masz potrzeby i jakie oczekiwania?
 

mjoker

New member
Wymagań jakichś wielkich nie mam, bo czasu na oglądanie mało :)
Ogólnie jeśli coś oglądam to raczej wieczorem, więc raczej matryca Va by nie było srebrzenia i czerń była w miarę sensowna.
Tv ma być do salonu, na dłuższej ścianie. Odległość do Tv na wprost to jakieś 4m.
Syn czasem na konsoli pogra, ale ma dopiero 7 lat, więc do czasu kiedy zacznie przeszkadzać mu smuzenie to Oledy będą w cenie Fullhd :)
Sport, czasem jak Polska gra to obejrzę mecz.

Ogólnie rzecz biorąc, TV do codziennego użytku, ładne kolory, wyraźny obraz.

Co masz na myśli budżetowy model? Czym on odbiega od lepszych modeli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy wielu użytkowników którzy piszą, że mają bardzo mało czasu na oglądanie ale właśnie dlatego, że jak już zasiadają to chcą mieć komfort.
Odbiega prawie wszystkim.
A przypomnij proszę ile masz max kasy ?
 

mjoker

New member
wiesz... myslalem o kwocie max 4000zł, ale chcialem wziac na raty, a teraz w neonecie kwota jest rozlozona na smieszne raty 0%.

Obecnie mam Samsunga, juz 8 lat, model LE46A551 i szczerze powiem, ze nie zmienialbym go, gdyby nie to, ze na ekranie wyskoczyly jakies 2 pionowe pasy, jeden niebieski, drugi zielony. Podobno to byla ich wada fabryczna do ktorej Samsung sie nie przyznaje.

I tak sobie myslalem, ze chyba wole nieco tanszy TV, a rozszerzyc sobie gwarancje na 5 lat.

W sklepie wyglada OK ten 58MU6122. Zastanawiam sie tylko, czy ma w miare rowne podswietlenie, bo czytalem ze model 55mu6172 ma biale plamy na obrzezach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli CI odpowiada to Ok. To Tobie ma nieść radość.
Raty zero są wszędzie teraz.
A w klasie 4 tyś to nie te modele .
Dostaniesz już modele o dwie a nawet trzy klasy wyżej od wymienionych.

TCL 65P60 za 4199 zł
Philips 55PUS7502 za 4299 zł
Samsung 55MU7002 za 4299 zł
TCL Qled 55X2 za 4399 zł z pakietem
 

mjoker

New member
ten akurat kosztuje 3188, wiec przedluzylbym z checia gwarancje, co da ok 4000zl.
Gdybym do drozszego mial dolozyc gwarancje, byloy juz ok 5000zl:)

Widziales moze na zywo ten TV? Chodzi mi zwlaszcza o podswietlenie, czy nie ma plam na obrzezach.
Nigdzie nie moge znalezc info o tym 58mu6122. Jakis wynalazek? Czy tak malo popularny?
 

Hunt

New member
Witam na forum!
Od dwóch dni mam ten model. Mam go z promocji za 3188zł - 200zł rabatu za drugi TV 19", ale widzę, że dzisiaj cena jest już większa.
Matryca VA, podświetlanie równe - z minimalnie ciemniejszymi rogami (to chyba standard w tej klasie). Chmur na czerni też się nie dopatrzyłem. Kąty słabe jak to w tanim VA.

Popularniejszy był UE58MU6192 ale różni się chyba tylko obecnym tunerem DVB-S.
Kolejna różnica to pilot standardowy a nie smart co dla mnie jest plusem...

W tej cenie to całkiem udany model ze świeżej serii.
Gwarancje dodatkową sobie darowałem. Jak padnie za 3-5 lata to będzie pretekst do wymiany na OLEDa.
 

mjoker

New member
no to i ja podziele sie wrazeniami, gdyz wczoraj wieczorem powiesilem na ścianie UE58MU6122.
Od razu zaznaczam, ze nie jestem specjalista i przypuszczam, ze nie dostrzegam pewnych rzeczy jak co niektórzy.

Jak napisal Hunt, nie widzi chmur. Niestety są ze 4szt, ale bardzo delikatne i patrzac na TV pod katem ok 135st.
Delikatnie musialem zdjac nasycenie niebieskiego, gdyz mial obraz nieco w tonacji blue.
Obraz wyrazny, ladne kolory w odbiorze, czern w mojej opinii Ok.
Narozniki delikatnie wycieniowane, jakby winieta, ale cos za cos, jest to TV klasy budzetowej.

Aplikacja na smartfona "Smart View" Dziala calkiem niezle, ulatwia sterowanie Smartem, choc ma jeden minus - Gdy chcemy wyszukac cos w YouTube to nie wyswietla nam sie klawiatura, tylko literki wybieramy kursorami. W przegladarce internetowej jest juz inaczej - pokazuje sie klawiaturka, wpisujemy szukane slowo i przesylamy to do TV.

Hunt chyba rowniez kupowal w Neonet:) Wczoraj zaplacilem za niego 1188zł + 1zł jakis TV 19" (zona bedzie miala w kuchni) + przedluzona gwarancja do 5 lat 797zł.

Mysle, ze jesli ktos nie potrzebuje wodotryskow, to jest to dobra jakosc do ceny. Przecietny zjadacz chleba mysle, ze bedzie zadowolony.
 

jareqqq

New member
Witam, proszę o info, czy UE58MU6122 rzeczywiście różni się od UE58MU6192 tylko brakiem tunera dvb-s oraz innym pilotem czy może czymś jeszcze? Bo różnica w cenie dość wyraźna a obecnie UE58MU6122 jest w promocji w neonet za 2900 z hakiem a to dla mnie bardzo ciekawa oferta, jeśli w kwestiach technicznych są takie same.
 

maks87

New member
Czy może ktoś potwierdzić, czy UE58MU6122:
- ma Tizen 3.0 gdzie można zainstalować Iplę
- ma gniazdo LAN
- nie ma tunera SAT
- jaki pilot jest w zestawie (czarny plastik, czy aluminiowy)
 

jareqqq

New member
Witam na forum!
Od dwóch dni mam ten model. Mam go z promocji za 3188zł - 200zł rabatu za drugi TV 19", ale widzę, że dzisiaj cena jest już większa.
Matryca VA, podświetlanie równe - z minimalnie ciemniejszymi rogami (to chyba standard w tej klasie). Chmur na czerni też się nie dopatrzyłem. Kąty słabe jak to w tanim VA.

Popularniejszy był UE58MU6192 ale różni się chyba tylko obecnym tunerem DVB-S.
Kolejna różnica to pilot standardowy a nie smart co dla mnie jest plusem...

W tej cenie to całkiem udany model ze świeżej serii.
Gwarancje dodatkową sobie darowałem. Jak padnie za 3-5 lata to będzie pretekst do wymiany na OLEDa.

Hej, również zakupiłem 6122 i mam pewien problem. Chodzi o wyświetlanie czerni i ciemnych elementów obrazu. W miejscach, gdzie pojawia się ciemny obraz, jest on widoczny jako jedna wielka plama czerni, bez szczegółów. Pytanie, czy tak ma to wyglądać, czy ten typ tak ma? Wydaje mi się, że nie powinien bo dla mnie byłby to krok wstecz w stosunku np do LG jakiego miałem kupionego kilka lat temu za niewiele ponad 2 tys. zł. Słabo wygląda np. obraz w Fifie, gdy gra toczy się dzień i część boiska jest w cieniu, druga na słońcu. Ta w cieniu jest może nie cała czarna ale mało szczegółowa, poprawia się to dopiero, gdy ta część zacieniona wchodzi na większą część ekranu.
Próbowałem trochę manipulować ustawieniami tymi domyślnymi, jak i trochę bardziej zaawansowanymi ale raczej nie pomaga. Gdy wybiorę tryb dynamiczny to wali po oczach tymi ustawieniami a ich zmiana na jakieś bardziej stonowane też nie bardzo mi wychodzi.
Czy u Ciebie albo innych posiadaczy tego lub podobnych modeli (matryca chyba VA) też tak jest? Czy kwestia doboru ustawień czy po prostu nadaje się do serwisu? Albo jakie macie ustawienia w zakresie obrazu?
 

jareqqq

New member
Trochę poprzestawiałem i wygląda lepiej. Niemniej, jeszcze jestem na etapie zabawy z ustawieniami. Jakby ktoś napisał jakie ma ustawienia w zakresie obrazu, które uważa za najbardziej optymalne to będę wdzięczny.
 

mirakuru

New member
Cześć .
Tydzien temu zakupiłem ue58mu6192 . Powiem ze telelewizor jak dla mnie rewelacja,po zmianie z LG 620s (ips).
Sugerowalem sie tym testem:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100
co prawda to 6100 ale widze ze roznice miedzy mu6192 sa kosmetyczne.
Polecam tez skalibrowac według ustawien przeprowadzonych w tym tescie.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100/settings
Po zrobieniu tej kalibracji obraz naprawde super. Dodam ze zakupiłem go za 2900 zl . Jak na 58" z matryca VA rewelacja, kontrast 4800:1 i niezła czerń zrobilem test Black Uniformity jest naprawde dobrze.
 
Ostatnia edycja:

MiQx

New member
Cześć .
Tydzien temu zakupiłem ue58mu6192 . Powiem ze telelewizor jak dla mnie rewelacja,po zmianie z LG 620s (ips).
Sugerowalem sie tym testem:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100
co prawda to 6100 ale widze ze roznice miedzy mu6192 sa kosmetyczne.
Polecam tez skalibrowac według ustawien przeprowadzonych w tym tescie.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100/settings
Po zrobieniu tej kalibracji obraz naprawde super. Dodam ze zakupiłem go za 2900 zl . Jak na 58" z matryca VA rewelacja, kontrast 4800:1 i niezła czerń zrobilem test Black Uniformity jest naprawde dobrze.

Czy dalej kupił byś ten TV czy po połowie miesiąca oglądania na TV jesteś nadal zadowolony?

Byłbym wdzięczny gdybyś zajrzał do moich oczekiwań z wątka http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/136566-tv-55-60-cali-z-plynnym-obrazem-do-3500zl-2.html i powiedział czy wg Ciebie TV spełni też moje oczekiwania?
 
Do góry