Samsung UE58MU6122 vs UE55MU6172

Waldorff

Member
W sklepie niby twierdzą, że to VA, ale pewnie dopóki nie kupię i nie podepnę to się nie dowiem :)

W sklepie to mogą twierdzić nawet, że jest to OLED :D Oprócz podanej wyżej metody z YT, dość łatwo można to sprawdzić już przy samym oglądaniu obrazu. Jeśli z dość ostrego kąta kolory będą wyraźne i klarowne to powinien to być IPS, jak pod większym kątem obraz zacznie się robić "mleczny" i wyblakły to VA.
 

mQzi

New member
Czyli tak jak pisałem - nie zamówię to się nie dowiem :D szkoda bo TV oglądam głównie wieczorami i VA by się przydała. Samsung miesza z tymi matrycami, a klient idzie poniekąd kupować kota w worku :D
 

Waldorff

Member
Samsung tak miesza z matrycami, że póki nie zobaczysz to się nie przekonasz. Chociaż w przypadku 55" jest raczej pewne, że będzie to jednak PLS/IPS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VA masz extra TCLa C70 i nie musisz się martwić czernią, możliwościami które są znacznie większe i aplikacjami których jest znacznie więcej.TCL ma obsługę głosem , więc nie musisz wklepywać ręcznie wyszukiwanych fraz i masz myszkę wirtualną.
A aplikacje kilka razy lepsze, wygląd rzecz gustu - ale aluminium Samsung ma tylko w najwyższych modelach.
TCL szanuje swoich odbiorców.
 

gorus

New member
Sprawdziłem - oto rezultat:
ewidentnie zostawia smugi - czyli VA. Trochę czytałem na temat rodzajów matryc i teraz w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle?
 

Attachments

  • IMG_20180116_171127.jpg
    IMG_20180116_171127.jpg
    23,4 KB · Wyś: 1250

Waldorff

Member
To by potwierdzało dane z ruskich tabel: 50"-VA, 55"-PLS/IPS, 58"-VA.

Pytasz się czy to dobrze, czy źle, że VA. Jeśli oglądasz TV siedząc na wprost to VA, jeśli pod kątem to IPS. Jednak moim zdaniem więcej plusów ma matryca VA: kontrast, czerń i jeśli miałbym wybierać to w dziedzinie telewizorów dla mnie istnieje tylko VA.
 
Ostatnia edycja:

gorus

New member
właśnie też doczytałem i faktycznie - sam też zauważyłem - przy dynamicznych scenach gdzie jest wysoki kontrast (np. mecz) mniejsze smużenie niż w poprzednim modelu, gdzie zapewne była matryca IPS. Pamiętam wówczas że pomogło mi zdjęcie trochę kontrastu. Teraz obraz jest bardziej soczysty i mniej smuży (zaleta VA). Więc mQzi - bierz 58 ;-)
 

krzysboj

New member
Witam sprawdzałem kilka szt. 58" i wszystkie były na VA. Jeden egzemplarz trafił na ścianę pokoju i wszyscy domownicy wpatrzeni jak w ołtarz, sygnał z UPC obraz OK szczególnie na kanałach HD. Jeśli chodzi o smart tv, you tube
itp. to działa błyskawicznie a 4k fantastycznie - jest kolejka do TV.
Rozważałem pierwotnie kupno jednostki z androidem na pokładzie jednak po analizie wypowiedzi użytkowników zrezygnowałem.
Pozdrawiam.
 

mQzi

New member
Dzięki za info ;) Kiki, może to trochę dziwne w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest "made in china" i pewnie ten 58" Samsung także, ale TCL jakoś mnie do siebie nie przekonuje - bariera nie do przeskoczenia :D
 

krzysboj

New member
Dzięki za info ;) Kiki, może to trochę dziwne w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest "made in china" i pewnie ten 58" Samsung także, ale TCL jakoś mnie do siebie nie przekonuje - bariera nie do przeskoczenia :D

Mnie Tcl przekonuje no może bardziej intryguje. Bardzo poważnie rozważałem jego kupno a zrezygnowałem nie z TCL tylko z androida bo ten niestety na większości jednostek nie działa perfekcyjnie niezależnie od producenta.
 

krzysboj

New member
UE58MU6192- czy istnieje możliwość wyszukiwania głosem w języku Polskim , konkretnie chodzi mi o google czy youtube . Chyba że są inne bardziej wygodne metody niż wklepywanie standardowym pilotem. Przepraszam że pytam szukałem w sieci lecz nie znalazłem a wiekowy jestem , nie moja epoka
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Ja przeglądarkę obsługuje myszą, kupiłem tanią bezprzewodową z nadajnikiem USB, (można użyć myszki bluetooth, ale ponoć nie wszystkie da się sparować) obsługa prawie jak na komputerze, YouTube też można - ale w przeglądarce, na aplikacji myszka nie działa. Oryginalny pilot poszedł w odstawkę, używam takiego z numeracją, jak ostatnio (z miesiąc temu) próbowałem funkcji głosowej, to z polskimi słowami radził sobie kiepsko. Mam 50MU6102 ale raczej Smart jest w nich ten sam. Na allegro można kupić klawiaturę z funkcją Touchpad za ok 50 zł.Moim zdaniem mysz wystarczy, przy próbie wpisania tekstu wyświetla się klawiatura wirtualna.
 

krzysboj

New member
Myślałem że podepnę mikrofon.Ale myszka to bardzo dobry pomysł na pewno skorzystam, szkoda tylko że w youtube nie działa.
Dzięki Pozdrawiam.
 

timonek

Member
Bez reklam
Mam pytanie czytalem w opiniach na sklepie internetowym jak ludzie pisza ze jest ten tv przechyllony do tylu. Czy wasze tez, jezeli tak to jak bardzo ?
 

mirakuru

New member
Mam pytanie czytalem w opiniach na sklepie internetowym jak ludzie pisza ze jest ten tv przechyllony do tylu. Czy wasze tez, jezeli tak to jak bardzo ?

U mnie było wszystko dobrze nic nie było przechylone chyba ludzie nieumiejetnie cos zrobili.
Ale juz mam powieszony na scianie tv zeby zrobic fotke model MU58 6192.
 
Do góry