Samsung UE58MU6122 vs UE55MU6172

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
No to faktycznie to może być wina modułu CIbo gdyby to była wina telewizora czyli upłynniaczy czy innych polepszaczy to i tam by się obraz zacinał...
 

blub

New member
Czy wasz model UE58MU6192 wyglada tak jak ten z 2 nóżkami na rtings:
mu6100-design-medium.jpg


Czy może tak jak ten z jedna nóżka takim tripodem jak pokazują na sklepoporównarce?:
523c2e86-d582-46fa-b0ee-ea01ccd1e84f_i-samsung-ue58mu6192.jpg


Oba to niby MU6100 ale za cholere nie moge znaleść jakis testów/recenzji. Wogóle jak na rtings wchodze w MU6300 to na dole pisze ze na UK model ten jest MU6100 ale takiej wielkości jak 58 cali to nie ma jest tylko 55 i 60. Już nic z tego niewiem burdel z tymi oznaczeniami...
 

blub

New member
To ten z pojedynczą "nogą" MU6102 i MU6172 wyglądają tak samo.

Dzieki, czyli mówiac o modelu MU6192 (72,02) jesli chodzi o parametry matrycy to testy mozna porównać do tego review https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300 czy do https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100 ?
Wg tabeli (Differences between Sizes and Variants) amerykanski mu6300 w uk to mu6100.
Ale w tej tabeli czegos takiego jak 58 cali to nie ma, jest 55 i 60... za to mu6100 jest tylko 58 cali. Wiec kompletnie nie wiem o co chodzi. Czy to co w Polsce sprzedaja to taka hybryda tego mu6100 i mu6300 wg amerykanskich oznaczeń? (matryca z 6100 a buda ew elektronika z 6300).
Na którym review w takim przypadku sie wzorować jesli chodzi o matryce?
Wsumie najbardziej obawiam się że na żadnym...
2018-02-28 15_42_50-Clipboard.jpg
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) modeli serii 61?? w wielkości 43 i 55 cali to IPS, 40 i 50 cali to VA, a ten 58 cali, to z tego co piszą użytkownicy jest VA.
 

gorus

New member
odnośnie problemu z przycinaniem obrazu co 1,5 minuty - od kilku dni na stronie samsunga jest aktualizacja do 1201 ale dostępna na razie tylko ściągnięcia i zainstalowania w TV z pendrive. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale na razie wszystko OK i mam nadzieję że tak już zostanie. Pozdrawiam!
 

czarek46

Banned
Ja od lipca wgrałem już do swojego tv chyba 6 soft ..... 1201 pozwala mi teraz cieszyć się meczami bez mrygnięć obrazu .... wiec kto ma kłopoty z szarpnieciem obrazu na filmach czy sporcie niech wgrywa ten nowy 1201.....
 

gorus

New member
no i fajno. Najbardziej irytuje mnie nie to że wypuścili TV z babolem, tylko to, że support zamiast powiedzieć że znają problem i pracują nad nim słodko pierdzą i zwalają na wszystkich i wszystko dookoła. Że karta CI zakłóca, że dostawca kablówki hooyowy, że wojna w Donbasie itp, etc...
 

czarek46

Banned
Ale widocznie jakiś szum był i znaleźli błąd w sofcie ,,,, gorzej było w 2017 w Wielkiej Brytanii gdzie kilkaset osób wgrało jakiś soft i ich telewizory padły bo pilot kaput i tylko mieli jeden program , nie mogli nić zmienić
 

Pioter93

New member
u mnie po zainstalowaniu softa 1201 gry w 30 fpsach chodzą tragicznie, obraz szarpie i klatkuje. Na 1155 tego nie było. Ma ktoś podobnie w 50mu6102?
 

aadik1

New member
Witam
Kupiłem ten tv
Widać że to matryca VA czerń lepsza niż na 8 letniej plazmie Panasonica
Obraz naprawdę ładny płynniejszy niż na Sony 7002
Czym lepszy sygnał to super obraz chodź z naziemnej też jest ładny
A 4k Netflix czy YouTube to ekstra
Pozdrawiam
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Witam
Kupiłem ten tv
Widać że to matryca VA czerń lepsza niż na 8 letniej plazmie Panasonica
Obraz naprawdę ładny płynniejszy niż na Sony 7002
Czym lepszy sygnał to super obraz chodź z naziemnej też jest ładny
A 4k Netflix czy YouTube to ekstra
Pozdrawiam


Również się na niego zasadzam, bardziej w wersji 58 niż 50 (55 odpada ze względu na IPS).
Poluję na jakoś bardzo dobrą okazję. A Ty za ile i jaką wersję kupiłeś? Jest HBO GO i USB 3.0? O tę wersję USB pytam ponieważ ciekawi mnie jak sobie ten tv radzi z odtwarzaniach filmów z usb w 4K HDR i bardzo dużym bitrate.
 

aadik1

New member
Kupiony w RTV euro AGD w promocji na raty wychodzi ok 2600 i jakieś grosze
Jest HBO go
Nie wiem czy USB jest 3
Na pewno jest tuner sat
Warto iść do sklepu i się pobawić
Ja miałem możliwość porównania obrazu z innymi tv w podobnej cenie na programach z cyfrowej naziemnej
I ten tv naprawdę dobrze wyświetla obraz
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Kupiony w RTV euro AGD w promocji na raty wychodzi ok 2600 i jakieś grosze
Jest HBO go
Nie wiem czy USB jest 3
Na pewno jest tuner sat
Warto iść do sklepu i się pobawić
Ja miałem możliwość porównania obrazu z innymi tv w podobnej cenie na programach z cyfrowej naziemnej
I ten tv naprawdę dobrze wyświetla obraz


To kojarzę tę promocję, a USB 3.0 jest jeśli jest takie niebieskie gniazdo: https://pisces.bbystatic.com/image2/BestBuy_US/images/products/5631/5631038_sd.jpg
 

basket4rap

Member
Bez reklam
To jeszcze oprócz upewnienia się czy jest usb 3.0 (niebieskie) to ciekawi mnie czy w zestawie jest normalny pilot czy tylko ten smart?
 
Do góry