Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

_slawek_

Member
Wygląda na to, że "subpixel" nie otwiera się do końca, pytanie czy tylko się nie otwiera czy również nie zamyka i świeci cały czas. U mnie 55H7000 połowa subpixela świeciła i wymienili matryce, cała operacja od zgłoszenia na infolinię trwała 4 dni robocze. Możesz jeszcze spróbować odtworzyć filmiki typu fix stuck pixel, znajdziesz je na youtubie, ale u mnie takie filmiki nic nie dały.
 

szaman007

New member
Witam nie świeci się cały czas . Tylko nie otwiera się do końca . Czy to z czasem może się pogłębić , bo aż tak nie jest widoczne no ale tv ma 2 dni ???
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
Witam nie świeci się cały czas . Tylko nie otwiera się do końca . Czy to z czasem może się pogłębić , bo aż tak nie jest widoczne no ale tv ma 2 dni ???

Wadliwy jest tylko mały fragment subpiksela. Wygląda na to, że część aktywna matrycy jest sprawna, "przytkany" jest tylko mały fragment filtru matrycy.
Jeżeli ekran dobrze świeci (clouding itp.) ja bym nie zmieniał.

PS
Jeżeli wyszukałeś tą wadę to myślę, że reszta jest perfekcyjna :)
 

tdx

New member
Bez reklam
szaman007 te matryce się tak nie otwierają wygląda jak jakiś "śmieć"

[youtube]jaZp7GjkspE[/youtube]
tak wygląda wygaszenie tych matryc na filmie

a tu zdjęcie
Fig_2b.jpg


Spróbuj zatem delikatnie opukac to miejsce i sprawdzić czy to czarne coś się przesunęło
 

szaman007

New member
Opukałem i jednak nic się tam nie przesunęło jest tak jak było . Filmik który polecał slawek ( fix stuck pixel ) tez nic nie dał . Mam nadzieje ze nie powiększy się ta wada .
 

bogdan jan

New member
Po wytrwałym trudzie znalazłem aplikację SamrtView 2.0 na PC, która działa z serią H.................Mając TV serii H z dwoma tunerami mamy możliwość oglądania jednego programu na TV, a drugiego na PC - działa na UE48H6640 sprawdzałem........
Na chwilę obecną tyle przetestowałem.

Ilość tunerów nie ma tu chyba znaczenia, bo to idzie po wi-fi. A poza tym na PC mogę oglądać tylko programy, które przychodzą po DVB-t. Tego co idzie z dekodera kablówki po Hdmi na PC nie odbieram. Czy u Ciebie też tak jest?
 

ncplus

Member
W swoim właśnie namierzyłem dwa takie czarnuchy. Ktoś się orientuje, czy są jakieś ilości takich defektów, od których realizowana jest reklamacja ? Mam jeszcze ustawowe 3 dni, żeby zrezygnować z zakupu i tak się chyba stanie. Ale to może być loteria i następny będzie nie lepszy ;-/
 

szaman007

New member
W swoim właśnie namierzyłem dwa takie czarnuchy. Ktoś się orientuje, czy są jakieś ilości takich defektów, od których realizowana jest reklamacja ? Mam jeszcze ustawowe 3 dni, żeby zrezygnować z zakupu i tak się chyba stanie. Ale to może być loteria i następny będzie nie lepszy ;-/


Rozmawiałem na czat na żywo samsung i jest od 5 wypalonych pixeli serwis . Chyba ze jest to zanieczyszczenie matrycy a nie wypalone pixele .
 

tdx

New member
Bez reklam
to kwestia uznaniowa po prostu zgłoś tv na serwis albo lepiej wymień tv w sklepie w którym kupowałeś
 

firekage

New member
Bez reklam
Rozmawiałem na czat na żywo samsung i jest od 5 wypalonych pixeli serwis . Chyba ze jest to zanieczyszczenie matrycy a nie wypalone pixele .

Innymi słowy nie ma wymiany, gdy będzie do 5? Podziękowałbym w tym momencie za taki produkt. Można, co najwyżej, liczyć teraz na wymianę w sklepie, w którym się kupiło - w niektórych można oddać do 30 dni.
 

pisze.uzytk

New member
Witam,

chce dzis kupic tv i nie wiem czy ue48h6700 czy h6640. Chodzi mi w dużym stopniu o matrycę czy w obydwu można sie spodziewać samsunga?

pozdrawiam.
 

ncplus

Member
Innymi słowy nie ma wymiany, gdy będzie do 5? Podziękowałbym w tym momencie za taki produkt. Można, co najwyżej, liczyć teraz na wymianę w sklepie, w którym się kupiło - w niektórych można oddać do 30 dni.

Zadzwonilem dzis do samsunga, świecące kwalifikują do wymiany nawet od jednego, martwe od kilku sztuk w górę, chyba, że czarne zbijają sie w bloki, występują po sąsiedzku.
 
Do góry