Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

radier

Member
Bez reklam
Nie nikt nie wie i nigdy nie będzie wiedział.
Samsung takich informacji nie udziela i nigdy nie będzie udzielał.

Dotarło?
 

Kamillo5

New member
Witaj.
Dziś wszedłem pierwszy raz na to forum.
Przejdę do sedna.
Od miesiąca szukam TV. Byłem przekonany do Sony, ale po rozmowach ze znajomymi doszedłem do wniosku że SONY ma słaby SMART. Pozostał wiec LG i SAMSUNG. Dziś byłem w Media Markt i zaproponowano mi SAMSUNG UE48H6640
Czytam to forum i zauważyłem że użytkownicy tego modelu wypowiadają się w samych superlatywach. Pomyślałem że moze w końcu znalazłem TV dla siebie.
W trakcie czytania forum nasuwa mi się jeszcze jedna myśl. Przerażają mnie te wszystkie terminy zwroty dotyczące TV. Jestem kompletnym laikiem. Czy możecie mi napisać o czym powinienem wiedzieć kupując ten TV? jakie kable powinienem kupić mając dekoder cyfry+ hds7241/91cd do tego mam dvd lg bp620.
Co jeszcze powinienem wiedzieć?
jakie są najważniejsze funkcje?
Czy w przyszłości mogę liczyć na Waszą pomoc?

Pozdrawiam Kamil
 

Kamillo5

New member
Przeczytałem większość stron z tego tematu i kilkanaście stron tematu o którym pisał lukkil i teraz zacząłem mocno zastanawiać nad kupnem tego telewizora. Nie chciałbym mieć problemów z matrycą o których pisało kilku użytkowników. ...
Może to wady zależne od egzemplarzy.

kto ma ten tv i jest zadowolony? Nie ma tych kropek i pasków?
 

radier

Member
Bez reklam
W takim razie daj sobie czas na przeprocesowanie tego na spokojnie. W końcu ci się uda :f

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

Koqs77

New member
Przeczytałem większość stron z tego tematu i kilkanaście stron tematu o którym pisał lukkil i teraz zacząłem mocno zastanawiać nad kupnem tego telewizora. Nie chciałbym mieć problemów z matrycą o których pisało kilku użytkowników. ...
Może to wady zależne od egzemplarzy.

kto ma ten tv i jest zadowolony? Nie ma tych kropek i pasków?

Mam ten tv i nie mam żadnych problemów z kropkami i paskami , jak zwał tak zwał ;)
Jestem szczęśliwym posiadaczem tv marki Samsung :)

Tak jak napisałeś każdy egzemplarz , z tej samej serii może "świecić" lepiej lub gorzej.
Dlatego jak kupisz tv np. w MM to spokojnie przetestuj w domu wg zaleceń tdx'a ( ma info w stopce na co zwrócić uwagę) i jak nie będziesz zadowolony to wymieniasz na inny.

Powiem tak , wcześniejszy tv , który posiadam marki Sharp , kupiony w 2012 był bez wad. Piękne kolory , obraz ostry , kontrast , wszystko ok. . Mecze i filmy oglądało się super i byłem mega zadowolony, dopóki nie zajrzałem na to forum przed zakupem nowego tv.
Po przeczytaniu kilkunastu postów , okazało się , że Sharp ma clouding , banding , przy krawędziach nierównomierne podświetlenie itp. Zauważ , że zobaczyłem to dopiero , jak zostałem uświadomiony przez innych użytkowników , że coś takiego w tv może występować .
Dlatego uważam , że jak kupisz H6400/ H6440 to będziesz zadowolony o ile nie masz skłonności do malkontenctwa i trafisz na dobry egzemplarz.
Nie wierz , ze jak kupisz tv innej marki to będzie on pozbawiony wad , każdy producent w tej klsie cenowej ma te same problemy, nie ma tv idealnych , ale tylko dla niektórych.
Nawet jak wydasz na tv 10tyś to też będzie można się doszukać niedoskonałości.
 

sdss

New member
DLNA i napisy. Zakupiłem dziś Rooter Asus RT-AC56U, napisy wyświetlane przy odtwarzaniu materiałów z dysku podpiętego przez USB do rootera.
 

natalka

New member
Czy w tym modelu Samsunga można podłączyć dwie anteny dvb-t oraz satelitę i stworzyć jedna wspólną listę kanałów? Sprzedawca w sklepie zapewniał mnie że istnieje taka możliwość, a ja poza przełączaniem z jednej anteny na drugą antenę nie widzę takiej możliwości...


Dodatkowo chciałam się dowiedzieć czy ktoś również ma taka przypadłość, że jeśli obraz ustawiony jest na ‘standard’, to po kilkunastu sekundach zostaje on automatycznie ściemniony do tego stopnia, że nie daje się już go oglądać (micro dimming?). Pozostaje już taki przyciemniony na stale, niezależnie czy sceny są jasne czy ciemne. Przy innych profilach (naturalny, film) tak się już nie dzieje.
 

bhn92

New member
Bez reklam
natalka wejdz w ustawienia zaawansowane i wylacz oswietlenie dynamiczne ,zobacz tez w system i rozwiazania eco czy wylaczone sa czujnik eko i oszczedzanie energii ,jesli mialas wlaczone oswietlenie dynamiczne i je wylaczysz to zmien poziom podswietlenia zeby tak jakby zresetowac przyciemnienie ktore bylo.
 

natalka

New member
Dziękuję wam ślicznie - wyłączenie oświetlenia dynamicznego pomogło:)
Teraz został mi tylko problem wspólnej listy kanałów z dvb-t i satelity.
 

radier

Member
Bez reklam
Może stworzenie listy ulubionych kanałów załatwi sprawę?

Z pomocą przychodzi taki programik do poszukania w necie: samsung channel list pc editor

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

natalka

New member
Niestety program do edycji kanałów nie jest w stanie połączyć kanałów dvdt i satelity, nawet w ulubionych.
Przeczytałam jeszcze że ludzie sumują sygnały z obu anten za pomocą takiego sumatora:
dipol. com . pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm (bez spacji)
Myślicie, że to może zadziałać? Nawet jeśli, to nie wiem pod co później podłączyć sygnał – tuner dvbt czy sat?
 
Do góry