Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

ncplus

Member
Ciekawe czy zrobią z tym cokolwiek - wada krawędziówek...

zależy jak bardzo się to rzuca w oczy. Ja kilka razy odpalałem na Sam 40H6700 pliki testowe z pendrive'a w sklepie i takich pasów nie zauważyłem. Włączałem zarówno filmy, statyczne obrazy fullHD i jednokolorowe plansze i nic takiego nie wpadło mi w oczy.
 

firekage

New member
Bez reklam
zależy jak bardzo się to rzuca w oczy. Ja kilka razy odpalałem na Sam 40H6700 pliki testowe z pendrive'a w sklepie i takich pasów nie zauważyłem. Włączałem zarówno filmy, statyczne obrazy fullHD i jednokolorowe plansze i nic takiego nie wpadło mi w oczy.
Owszem, jednak 40 cali jest "ciut" mniejszy od 48 - na tym będzie to już dość wyrażne. Z tego co pamiętam to 40 cali ma przekątną 101,2. Telewizor 48 calowy ma już 121,44, jest o 20 cm. większy na przekątnej co przy krawędziowym podświetlaniu będzie na pewno bardziej widoczne. Dlatego jestem ciekaw czy coś z tym zrobią, czy będzie "tttm".
 

bhn92

New member
Bez reklam
przeca to o czym pixes pisze to zapewne jesli napewno ze sklepu wyszedl idealny to w czasie podrozy cos tam sie malego stalo i takie cos sie pojawilo .
 

pixes111

New member
Przesyłka była dobrze zapakowana, nic nie uszkodzona, wcześniej wysyłałem dziewczyny tv i było wszystko ok. Moim zdaniem rodzice tego nie zauważyli, są już leciwi i przyglądają się na takie szczegóły. Gdy przyszedł do mnie znajomy to także tego na pierwszy rzut oka nie zauważył, Lecz później juz tak. Najbardziej widać to na jasnym ekranie. Kiedyś podobne zajście miało jak głośniki stały przy starym tv. Zapomniałem zrobić fotki 😠

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

pixes111

New member
wiec daje fotki, jak pisałem.
2e4ynyde.jpg


rehanube.jpg


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

firekage

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc, ja tutaj nic nie widzę***- zdjęcie powinieneś***zamieścić bez kompresji, w natrualnym rozmiarze i na portalach hostujących bo wklejanie czegoś***po kompresji, ze zmniejszonymi wymiarami, po prostu, nie ma sensu.
 

pixes111

New member
przecież na 1fotce na gorze widać jakby białe diody, a na 2 na gorze ciemniejszy pasek.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

firekage

New member
Bez reklam
przecież na 1fotce na gorze widać jakby białe diody, a na 2 na gorze ciemniejszy pasek.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Na górze widać clouding ze względu na krawędziowe podświetlanie. Jestem ciekaw czy uda się coś załatwić. Co ciekawe, to jest widoczne w biały dzień, na jasnym tle. Można powiedzieć, szczerze: dramat. Rozumiem problem z nierównomiernym podświetlaniem, który byłby widoczny w nocy, na ciemnych tłach, w słabo oświetlonym pomieszczeniu, ale tutaj jest typowy clouding i to jeszcze w słoneczny dzień...

Pisał o diodach, myślałem, że faktycznie te będzie widać, zaś to co jest na chmurach, przyjąłem jako rozłożenie chmur.

fotka druga ma ciemniejszy pas na górze, ale patrząc na zdjęcie odniosłem wrażenie, że tam po prostu pada cień.
 

Grendel

New member
Przecieź to nie jest clouding ale jak pisał kolega wyżej uwalone podświetlenie matrycy. Zdecydowanie nadaje się do wymiany na nową sztukę, bez zadnego ale.
 

pixes111

New member
mam nadzieje,ze wymienia. Musze jednak wysylac do Pl, dzw dziś do Samsung Pl I tak mi powiedziano. Miesiac czekania I 100f w plecy DZIEKI SAMSUNG! No I po mistrzoztwach.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

sams-jung

New member
mam nadzieje,ze wymienia. Musze jednak wysylac do Pl, dzw dziś do Samsung Pl I tak mi powiedziano. Miesiac czekania I 100f w plecy DZIEKI SAMSUNG! No I po mistrzoztwach.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

To jak jesteś w Anglii to nie mogłeś kupić tego tv tam a nie tu w Polsce. Cena pewnie taka sama i z gwarancją nie ma problemu a tak to możesz byc winny sobie sam. Zawsze jak sie kupuje sprzęt zza granicy to są problemy z gwarancją.
 

ncplus

Member
Przy module NC+ czyli DVB-S i sygnale DVB-T można uzyskać obraz główny z NC+ i podgląd na DVB-T sprawdzona na 100%.

Myślę , że jak będziesz oglądać sygnał z HDMI to bez problemu będzie podgląd z DVB - T
Nie sprawdzę bo nie mam nic po HDMI

Oczywiście PIP DVB-T + DVB-T oraz DVB-S + DVB-S bez problemu.
Przy DVB-S musi być podłączenie z konwertera twin - dwa przewody do tv

Kombinuje i cos mi nie wychodzi. Mam podpiete 1dvbs i 1dvbt. Za kazdym razem w PIP mam czarno :-( moglbys napisac co po kolei wciskasz aby np uzyskac dvbt+dvbt ?

Co do samego tv:
- ciemne/czarne partie - baaardzo fajne, nie mam nic do zarzucenia
- kolory - tryb piłki nożnej wypala mózg, za to na filmie czy standardzie z własnymi ustawieniami można wyczarować fajne, realistyczne barwy
- banding - zauważalny w minimalnym stopniu. Na jednym z meczów zaparłem się i ledwo to widziałem, więc kwestia pomijalna
- na koniec kwestia białego/jasnego tła. Trzeba mocno pokombinować parametrami obrazu, aby zniwelować nieco ciemniejsze narożniki matrycy i delikatne ciemniejsze smugi wzdłuż krawędzi. Obecnie ledwo zauważalne... w domu chyba tylko przeze mnie i zaczynają mnie traktować jak świra, bo co chwila włączam ustawienia i rzeźbię :D Jeśli macie jakieś sprawdzone ustawienia, z chęcią przetestuję.

Ogólnie tv bardzo bardzo fajny, smart chodzi za dotknięciem, mam nadzieję, że szybko ogarnę PIP, bo póki co wyczuwam opór materii :D

Swoją drogą podejdę do euro i zapuszczę raz jeszcze pliki testowe na jakimś innym egzemplarzu 6700/6640, bo wydaje mi się, że na ekspozycyjnym nie widziałem ciemniejszych fragmentów matrycy. Z drugiej strony, jak oddam ten co mam, a będę miał kolejny gdzie dojdzie bardziej wyraźny banding albo problem z czernią, to się pokroję :D
 
Ostatnia edycja:

Koqs77

New member
Wchodzę w PIP z keypad'a i w ustawieniach Antena ustawiam - naziemne , lub Nc+ w zależności z jakiego źródła chce mieć podgląd.
W ustawieniach początkowych musisz wybrać " oba" dla sygnału nadawczego może mieć to znaczenie.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka
 

ncplus

Member
Wchodzę w PIP z keypad'a i w ustawieniach Antena ustawiam - naziemne , lub Nc+ w zależności z jakiego źródła chce mieć podgląd.
W ustawieniach początkowych musisz wybrać " oba" dla sygnału nadawczego może mieć to znaczenie.

Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka

faktycznie, w podstawowych ustawieniach trzeba wskazać oba źródła. Pierwszą konfigurację robiłem z podpięciem tylko po HDMI.

dvbt w dvbt uruchomiłem, nawet dvbt w dvbs, ale w małym obrazku tnie mi obraz. Jest OK kilkanaście sekund, potem zamrożenie na 1-2 sek i tak co chwila. U Ciebie działa płynnie bez zacięć ? Ekran podstawowy chodzi bez zająknięcia.
 

ttkdk

New member
Co do samego tv:
- ciemne/czarne partie - baaardzo fajne, nie mam nic do zarzucenia
- kolory - tryb piłki nożnej wypala mózg, za to na filmie czy standardzie z własnymi ustawieniami można wyczarować fajne, realistyczne barwy
- banding - zauważalny w minimalnym stopniu. Na jednym z meczów zaparłem się i ledwo to widziałem, więc kwestia pomijalna
- na koniec kwestia białego/jasnego tła. Trzeba mocno pokombinować parametrami obrazu, aby zniwelować nieco ciemniejsze narożniki matrycy i delikatne ciemniejsze smugi wzdłuż krawędzi. Obecnie ledwo zauważalne... w domu chyba tylko przeze mnie i zaczynają mnie traktować jak świra, bo co chwila włączam ustawienia i rzeźbię :D Jeśli macie jakieś sprawdzone ustawienia, z chęcią przetestuję.
A mozesz opisac, jakie masz parametry ustawienia obrazu? Ja mam H6700 ale uzyłem tych z H6400 i mecze w HD wygladaja bajecznie.
 
SmartView 2.0 PC

Po wytrwałym trudzie znalazłem aplikację SamrtView 2.0 na PC, która działa z serią H. Znając Samsunga, pewnie zablokuje możliwość skorzystania aplikacji w Polsce :) bo po podłączeniu się tą z TV wyskakuje komunikat na TV po angielsku, że zostało wykonane połączenie ze Smart Device :)

Aplikację można pobrać na stronie:

SmartView 2.0

Nie wiem czemu nie ma oficjalnej informacji o takiej możliwości.

Instalacja przebiegła u mnie na laptopie bez problemu (instalowałem kiedyś wersję 1.0 i wtedy miałem problemy z uwierzytelnieniem użytkownika, jakoś się udało, nie potrafię jak na razie opisać jak to rozwiązałem). Po uruchomieniu aplikacji mamy możliwość połączenia z TV. Przy próbie połączenia, należy go sparować i podać kod, który wyskoczy na TV. Następnie uruchamia się opóźniony o 2 sekundy przekaz z TV.
Mając TV serii H z dwoma tunerami mamy możliwość oglądania jednego programu na TV, a drugiego na PC - działa na UE48H6640 sprawdzałem.
Jeśli wybierzemy program na w SmartView to możemy wtedy włączyć SmartTV lub przeglądarkę w TV - w drugą stronę mi nie zadziałało - brak połączenia, tzn. jeśli uruchomimy SmartTV lub przeglądarkę, a następnie SmartView na PC to wyskakuje na PC brak połączenia.

Przy połączeniu SmartView nie działą na TV kilka opcji ustawień obrazu, np. Motion Plus, PIP.
Nawet po rozłaczeniu SmartView nie działają te funkcje - należy ponownie uruchomić TV.

Rozwiązanie na oglądanie TV tylko na PC poprzez SmartView :)
Próbowałem na początku wyłączyć TV, mimo, że TV przeszedł w tryb czuwania tak jak przy harmonogramie nagrywania, ale po chwili utraciło się połączenie w SmartView i TV uruchomił się ponownie, po czym musiałem uruchomić ponownie SmartView i go ponownie sparować kodem.
W tym przypadku rozwiązałem to tak - uruchamiamy TV i SmartView, wybieramy interesujący nas program w SmartView, a nastepnie wyciszamy dźwięk w TV i poprzez TOOLS wyłączmy ekran w TV. Wtedy TV mamy na najmniejszym poborze energii, a na PC oglądamy TV :)

Na chwilę obecną tyle przetestowałem.
 
Do góry