Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

radier

Member
Bez reklam
Dziś rano odpaliłem TV i po kilku minutach wyskoczyło powiadomienie, że jest nowa aktualizacja. Wybrałem aktualizuj i TV się uruchomił ponownie i już miałem wersję 1110.

Dodam, że od piątku kiedy sussel napisał o nowym sofcie włączyłem w opcjach aktualizacje automatyczne.
 
Dziś rano odpaliłem TV i po kilku minutach wyskoczyło powiadomienie, że jest nowa aktualizacja. Wybrałem aktualizuj i TV się uruchomił ponownie i już miałem wersję 1110.

Dodam, że od piątku kiedy sussel napisał o nowym sofcie włączyłem w opcjach aktualizacje automatyczne.

jaką miałeś wcześniej wersje firmware?
Nastąpiła poprawa synchronizacji obrazu i dźwięku?
 

dj crazy

New member
Ma ktoś taki problem, że odpala jakąś aplikacje albo film z dysku, a pojawia się nagle czarne tło i zaczyna grać muzyka?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

przeeemek

New member
To juz chyba oficjalnie mozna potwierdzic nowy soft :). Wiadomo jakie zmianu wprowadzili, zauwazyliscie różnice? W robocie jestem, wiec u siebie sprawdze dopiero wieczorkiem.
 

dj crazy

New member
Bez aktualizacji zmieniałem sam soft na nowszy ze strony samsunga ale nic nie dało...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

carver

New member
Od jakiś 9 miesięcy przymierzam się do wymiany TV (jako posiadacz LE40C650). Pierwotnie myslalem o seri F i modelu F6500, ale zniechecal mnie trochę wolno dzialajacy SMART. Teraz zastanawiam się nad seria H i dwoma modelami - H6400 i H6640. I mam pare pytan z tym związanych:

1. Jakie sa matryce w tych TV?(100 czy 200 Hz, natywne, nie CMR) Czy sa one takie same dla tych samych wielkości?(np. 48 cali)

2. W jakim formacie jest wysylany dźwięk po wyjściu optycznym do kina domowego w zaleznosci od wybranego wejścia w TV? (Tuner, HDMI, Smart, DLNA) - zakładamy ze na sygnale wejściowym jest DD5.1 lub DTS.

Jest do dla mnie dosyć istotna kwestia. Z tematu o Ue48H6400:
"PCM - wysyła zwykłe stereo
Dolby Digital - wysyła dźwięk DD ale jest aktywne tylko gdy dźwięk źródłowy również jest w DD
DTS Neo 2:5 - robi ze stereo dźwięk 5.1 i wysyła jako DTS (fajne do kablówki)

Problem pojawia się gdy podepniemy np. kompa lub PS3 ktore jako dzwiek zrodlowy maja DTS, wtedy aktywne sa tylko PCM i DTS Neo czyli tracimy mozliwosc prawdziwego dzwieku 5.1"

Czy taki sam problem wystepuje w przypadku H6640? Jeżeli zrodlo ma dźwięk w formacie DTS to mamy do wyboru PCM lub DTS Neo(czyli tracimy wielokanałowość oryginalna)?
Czy TV umie przeslac po optyku sygnal 5.1, jeżeli sygnal wejściowy jest po HDMI i ma 5.1?

3. Czy w H6640 podstawy sa obrotowe, czy przymocowane na stale?

4. Czy MicroDimming w H6640 rzeczywiście cos daje w porównaniu do trybu film, gdzie jest on wylaczony? (w sensie czy warto do niego doplacac)

5. Jaki typ podświetlenia ma H6640 i H6400? (dirrect czy edge)

Te kwestie sa dla mnie bardzo ważne przy wyborze ktoregos z tych dwóch modeli (podwojnego tunera ani tunera sat, bedacego jedna z roznic na korzyść H6640 nie potrzebuje, mam dekoder zewnętrzny).
Czekam na wszelkie sugestie i odpowiedzi:)
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o matryce to sa one 120hz. Bylem w euro i wchodzilismy w menu serwisowe. Stoje przed tym samym zakupem co ty...
 

cinek69

New member
To juz chyba oficjalnie mozna potwierdzic nowy soft :). Wiadomo jakie zmianu wprowadzili, zauwazyliscie różnice? W robocie jestem, wiec u siebie sprawdze dopiero wieczorkiem.

Ja przy moim 40H6400 zauważyłem 2 zmiany:
- w trybie piłka można zmieniać ustawienia podświetlenia itp;
- poprawiono skalowanie programow 4:3, nie zauważyłem problemów przy przechodzeniu miedzy 16:9 i błędnym przeskalowywaniu go na 4:3 - edit jednak nadal błednie skaluje 16:9 na 4:3

co się nie zmieniło:
- hbbtv nadal raz działa raz nie czasami wskoczy czasami nie;
- niektóre filmy nie odtwarza dźwięku flac;

co do obrazu jak dla mnie rewelacja, nie jestem co prawda żadnym ekspertem ale skalowanie programów sd bardzo dobre, minimalnie widać przyciemnone rogi na białych scenach. Pilot smart rewelacyjny, obsługa dysków 750MB - 3TB bardzo szybka, timeshift na pendrive. puki co nie sprawdzałem innych opcji. za te cene jestem bardzo zadowolony po kilku dniach użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
Dziś oglądałem w MediaE... UE48H6400 i sprzedawca powiedział mi że ten TV ma matrycę 50Hz, trochę się zdziwiłem... Podobno dopiero 6640 ma matrycę 100 Hz. Bawiłem się ustawieniami obrazu na TV naziemnej i sądzę że mój LE40C650 ma jednak ładniejszy obraz. Jeżeli chodzi o multimedia to faktycznie kosmos, fajny jest ten nowy pilot ale obraz jest gorszy niż w C650....
 

bhn92

New member
Bez reklam
darus idz jutro do tego sklepu i wbij temu matolowi w menu serwisowe i niech zobaczy ze pisze panel 120 hz i potem popros kierownika sklepu zeby go zwolnil bo wprowadza w blad i nie zna sie na swojej pracy heh;p jak dla mnie nie ma sie co sugerowac obrazem puszczanym w sklepach czesto na dynamicznych kolorach itp. i dodatkowo sygnal dzielony na duzo tv. Ja takie filmy w 1080p z dysku jak wladca pierscieni transformers i inne odkrywam na nowo na h6400. Zapewne byles w MM tam u mnie w miescie to goscie tylko lg lg to cos pieknego a ja im mowie ze spoko sie znaja skoro polecaja mi nawet model ktory sprzedalem za grosze zeby tylko skrocic swe meki.
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
darus idz jutro do tego sklepu i wbij temu matolowi w menu serwisowe i niech zobaczy ze pisze panel 120 hz i potem popros kierownika sklepu zeby go zwolnil bo wprowadza w blad i nie zna sie na swojej pracy heh;p jak dla mnie nie ma sie co sugerowac obrazem puszczanym w sklepach czesto na dynamicznych kolorach itp. i dodatkowo sygnal dzielony na duzo tv. Ja takie filmy w 1080p z dysku jak wladca pierscieni transformers i inne odkrywam na nowo na h6400. Zapewne byles w MM tam u mnie w miescie to goscie tylko lg lg to cos pieknego a ja im mowie ze spoko sie znaja skoro polecaja mi nawet model ktory sprzedalem za grosze zeby tylko skrocic swe meki.

Sam wziąłem pilota i ustawiałem obraz pod siebie. Podoba mi się ten TV jeżeli chodzi o design, no i przede wszystkim chciałbym mieć większy TV od 40". Wyłączyłem tryb sklepowy i ustawiałem obraz mniej więcej jak mam obecnie na swoim C650. Faktem jest że mam Turbodekoder N a tam była zwykła naziemna DVB-T ale TVP1 i TVP 2 jest w HD :). Podoba mi się to że w C650 że jest błyszczący a nie za bardzo podobają mi się matowe obrazy chyba że to kwestia przyzwyczajenia.... Najgorsze jest to że w sklepach za bardzo nie ma jak sprawdzać obrazu w TV bo źródła są z pena albo blu raya. Tak normalna TV nie chodzi.....
 

Esko

New member
Ja przy moim 40H6400 zauważyłem 2 zmiany:
- w trybie piłka można zmieniać ustawienia podświetlenia itp;
- poprawiono skalowanie programow 4:3, nie zauważyłem problemów przy przechodzeniu miedzy 16:9 i błędnym przeskalowywaniu go na 4:3;

co się nie zmieniło:
- hbbtv nadal raz działa raz nie czasami wskoczy czasami nie;
- niektóre filmy nie odtwarza dźwięku flac;

co do obrazu jak dla mnie rewelacja, nie jestem co prawda żadnym ekspertem ale skalowanie programów sd bardzo dobre, minimalnie widać przyciemnone rogi na białych scenach. Pilot smart rewelacyjny, obsługa dysków 750MB - 3TB bardzo szybka, timeshift na pendrive. puki co nie sprawdzałem innych opcji. za te cene jestem bardzo zadowolony po kilku dniach użytkowania.

No tak ale w trybie Piłka nożna domyślnie i tak ustawia sie podświetlenie na 20 i za każdym razem trzeba wchodzić i zmieniać na niższe (pomimo że na suwaku od razu wyświetla niższe)
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja nawet mecze ogladam na filmie i jest cacy inne wszystkie swieca niebieskim kolorem ,,, standard ustawiony jak film i tak nie daje takiego obrazu jak film
 

dj crazy

New member
Ja chyba jutro będę musiał napisać do supportu samsunga co włączę film z dysku to czarny ekran no masakra. Soft najnowszy aplikacje zaktualizowane i dupa....

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry