Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

radier

Member
Bez reklam
Może zacznij czytać dostępne wątki, bo odpowiedzi na twoje pytania padły dziesiątki razy.

Ale oczywiście dla Pana leniwego trzeba podać na tacy.

Co za naród...co za ludzie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Może zacznij czytać dostępne wątki, bo odpowiedzi na twoje pytania padły dziesiątki razy.

Ale oczywiście dla Pana leniwego trzeba podać na tacy.

Co za naród...co za ludzie.
Temat ma 52 strony - nie każdy ma czas, możliwość by śledzic temat od 1 do ostatniej strony, zwłaszcza gdy ma się inne obowiązki (praca, dom, życie), a jest się na etapie poszukiwań telewizora i czas nagli.
 

carver

New member
Może zacznij czytać dostępne wątki, bo odpowiedzi na twoje pytania padły dziesiątki razy.

Ale oczywiście dla Pana leniwego trzeba podać na tacy.

Co za naród...co za ludzie.

Akurat tak sie sklada, ze przeczytalem caly watek o H6640, H6400 jaki porownanie F6500 z H6400. Jakos nie znalazlem konkretnie odpowiedzi na temat formatu dzwieku wysylanego w H6640 w przypadku roznych wejsc. Byla mowa o tym w jakich formatach TV moze wysylac dane, nie bylo powiedziane jaki tryb jest uzywany w zaleznosci od wejscia. A w poprzednich seriach (i w moim C650) jest tak ze jak na wejsciu TV po HDMI jest dzwiek 5.1 to i tak po optyku idzie 2.0
W watku o H6400 jest opisany sposob dzialania dzwieku, stad pytam jak to sie ma do H6640.
Odnosnie microdimmingu to byl podany link do strony angielskiej, ktora opisuje jak dziala microdimming i przedstawia ich opinie, ze w implementacji samsungowej nie ma to wiekszego sensu.
Przeczytac umiem i wiem co to znaczy, tym niemniej chcialem sie zapytac osob majacych H6640 czy rzeczywiscie nie widac roznicy przy wlaczonym MicroDimmingu. Chyba po to jest forum, zeby wymieniac opinie?
Z tych pytan faktycznie jedno odnosnie typu podswietlenia jest niepotrzebne - mozna te informacje znalezc w tematach.
Proponuje nie wrzucac wszystkich pytajacych do jednego worka i samemu orientowac sie co dokladnie bylo napisane ( i zaraz wyjdzie, ze ciezko znac na pamiec ponad 100 stron forum :))
 

bhn92

New member
Bez reklam
co do dzwieku to w h6640 wydaje mi sie ze bedzie tak samo jak w h6400 bo niczym biorac pod uwage speceyfikacje techniczna sie ne roznia. Co do microdimmingu to jest tak ze nie dziala on w trybie film a wiec tak naprawde jedynym trybie na ktorym mozna ogladac,dodam ze nawet ustawienie wszystkiego tak jak w trybie film na trybie standard nie da takiego samego obrazu jak na film.
Czy widzialem tv obok siebie by porownac co daje md ? Nie ale wydaje mi sie ze roznicy jakiejs wiekszej nie robi biorac pod uwage ze przeciez nie jest to full led zeby mozna bylo to naprawde jakos fajnie zrobic.
Jak juz szukac roznicy to Micro Dimming Pro z 7 serii badz Micro Dimming Ultimate z 8 serii napewno beda robic roznice ale podobnie jak tez cena;p
 

ncplus

Member
Byłem dziś w salonie Samsunga, żeby porozmawiać o PIP w H6640/H6700. Mało zorientowani w temacie, bo zaparli się, że PIP będzie działał wyłącznie dla programów z DVB-T. Na moje uzasadnienie, że w:
- monitorze komputerowym mam np obraz główny po DVI, a w PIP z naziemnej
- na plaźmie sprzed 4 lat mam obraz główny z HDMI a w PIP z naziemnej

odpowiedzieli, że u tak nie ma. Wobec ich niewiedzy mam prośbę o zrobienie kilku testów, super by było, gdyby ktoś z Was miał podpiętą satelitę i naziemną :) Generalnie, przy podłączeniu dvbt, dvbs i czegoś pod HDMI jakie możemy uzyskać kombinacje ? Komuś chciałoby się pobawić ? :)
 

Koqs77

New member
Przy module NC+ czyli DVB-S i sygnale DVB-T można uzyskać obraz główny z NC+ i podgląd na DVB-T sprawdzona na 100%.

Myślę , że jak będziesz oglądać sygnał z HDMI to bez problemu będzie podgląd z DVB - T
Nie sprawdzę bo nie mam nic po HDMI

Oczywiście PIP DVB-T + DVB-T oraz DVB-S + DVB-S bez problemu.
Przy DVB-S musi być podłączenie z konwertera twin - dwa przewody do tv
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
:) pięknie dziękuję, cenne info :) nie sprawdziłem w 40" podstawowej rzeczy, czy tak samo jak 50" też są dwa wejścia na SAT... Czy obecne na forum 40tki mogłyby zerknąć ? :)

To jeszcze ostatnie pytanie co do nagrywania na HDD, czy da się nagrywać np z SAT i oglądać DVB-t lub na odwrót ? Tu oczywiście też sklep się napinał, że mogę oglądać tylko to, co aktualnie nagrywam ;-/ ale i tu sądzę, że się mylili :D

Kogs, z Twojego podpisu widzę, że idziemy w tę samą konfigurację, choć ja akurat będę z firmowego modułu korzystał.
BTW, da się tak skomponować listę kanałów, aby była jedna z kanałami dvbs i dvbt ? Czyli np. 1 (dvbt), 2 (dvbt), 3 (dvbs) 4(dvbs) 5(dvbt) i przy chodzeniu pilotem P+/P- następowałoby automatyczne przełączanie źródeł, czy obie listy dvbt i dvbs są niezależne i za każdym razem trzeba samodzielnie zmieniać tuner ?
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Co się tyczy przesyłania dźwięku wielokanałowego z TV. Taką odpowiedź dostałem od Samsunga:

Telewizor jest w stanie przesłać dźwięk DTS 5.1 np. z nośnika USB podłączonego do telewizora przesyłając dźwięk za pomocą kabla HDMI do kina domowego.
 

sussel

New member
Zauważyłem jedna zmianę jednak na gorsze w sofcie 1110. Mianowicie podczas włączenia epg na nc+ brak jest podgladu kanału. We wcześniejszym na tej samej liście kanałów bylo ok. Wszystko jest ok na dvbt i liście satelitarnej.. Maly problem, ale jest.
No chyba, ze jestem upierdliwy:p
 

Koqs77

New member
:) pięknie dziękuję, cenne info :) nie sprawdziłem w 40" podstawowej rzeczy, czy tak samo jak 50" też są dwa wejścia na SAT... Czy obecne na forum 40tki mogłyby zerknąć ? :)

To jeszcze ostatnie pytanie co do nagrywania na HDD, czy da się nagrywać np z SAT i oglądać DVB-t lub na odwrót ? Tu oczywiście też sklep się napinał, że mogę oglądać tylko to, co aktualnie nagrywam ;-/ ale i tu sądzę, że się mylili :D

Kogs, z Twojego podpisu widzę, że idziemy w tę samą konfigurację, choć ja akurat będę z firmowego modułu korzystał.
BTW, da się tak skomponować listę kanałów, aby była jedna z kanałami dvbs i dvbt ? Czyli np. 1 (dvbt), 2 (dvbt), 3 (dvbs) 4(dvbs) 5(dvbt) i przy chodzeniu pilotem P+/P- następowałoby automatyczne przełączanie źródeł, czy obie listy dvbt i dvbs są niezależne i za każdym razem trzeba samodzielnie zmieniać tuner ?

wszystkie tv z serii H6640/6700 nie zależnie od " mają 2 x tuner DVB-T , S.

Co do nagrywania to niestety mieli tutaj rację , nie można oglądać na DVB-S i nagrywać z DVB-T (w drugą stronę też nie) , inna sprawa , że to jest pewnie kwestia do zmiany w sofcie , skoro PIP działa z tunerami DVB-T DVB-S na przemian.

Odnośnie listy kanałów , ja nie znalazłem takiego rozwiązania o którym piszesz i raczej nie ma takiej opcji - musisz przełączać miedzy tunerami , ale to jest raptem 4 kliknięcia na pilocie ;)
Zresztą po co dvb-t jak masz nc+ , jakich kanałów nie ma na tv sat , które są na naziemnej ?

edit - tv trwam :)
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
wszystkie tv z serii H6640/6700 nie zależnie od " mają 2 x tuner DVB-T , S.

Co do nagrywania to niestety mieli tutaj rację , nie można oglądać na DVB-S i nagrywać z DVB-T (w drugą stronę też nie) , inna sprawa , że to jest pewnie kwestia do zmiany w sofcie , skoro PIP działa z tunerami DVB-T DVB-S na przemian.

może w międzyczasie poprawią. Mam jednak nadzieję, że podłączając dwa kable pod dvb-s da się nagrywać jeden kanał dvb-s, a oglądać inny dvb-s ?

Odnośnie listy kanałów , ja nie znalazłem takiego rozwiązania o którym piszesz i raczej nie ma takiej opcji - musisz przełączać miedzy tunerami , ale to jest raptem 4 kliknięcia na pilocie ;)
Zresztą po co dvb-t jak masz nc+ , jakich kanałów nie ma na tv sat , które są na naziemnej ?

edit - tv trwam :)

no to mi pojechałeś :D
 

Koqs77

New member
Jak podłączysz dwa przewody z konwentera twin to jak najbardziej będziesz mógł oglądać jeden kanał i nagrywać inny.
Tak samo z DVB-T
 

ncplus

Member
Jak podłączysz dwa przewody z konwentera twin to jak najbardziej będziesz mógł oglądać jeden kanał i nagrywać inny.
Tak samo z DVB-T

Bardzo bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące informacje ;-) gdyby w sklepach mieli choć fragment tej wiedzy, która tutaj przelewa się na stronach, wybór tv byłby szybszy i prostszy :)
 

dj crazy

New member
Macie może jakieś ustawienia konfiguracyjne obrazu pod ten model, jest coś w sieci? Szukałem ale tylko do 6400 znalazłem...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

pixes111

New member
normalnie jakas masakra,napisze w skrocie problem. Mieszkam w UK. Rodzice kupili mi na raty w Euro rtv agd tv Samsung UE48H6700 kupiony w zeszły wt doszedł do mnie do UK w niedz, po rozpakowaniu wszystko okej, podl nc+ którą także mi rodzice wzięli. W oczy od razu rzuca się w oczy to iż ok 20cm na gorze obraz jest dużo ciemniejszy, mało tego widać tak jakby pojedyncze zaroweczki jakby świeciły na biało. Ciężko jest mi to wytłumaczyć. Zrobię wieczorem fotki to wstawię.
Mam pytanie teraz odnośnie reklamacji-gwarancji, bo do Polski z a bardzo nie chcę wysyłać gdyż bus w 1sttone 50funa. Dzwoniłem do euro i pytałem, czy mogę reklamować w UK, to oni nic nie wiedzą, podali nr do samsunga PŁ. Dzwoniłem do Samsunga PL to Oni także nie wiedzą, nie wiem co za ludzie tam pracują. Facet który odebrał powiedział mi bym wszedł na str internetowa samsunga UK i wypełniał formularz, zdjęcia, zdjęcia jakieś tabliczki z tyłu tv, oczywiście wszystko po ang, a orłem nie jestem.
Zaznaczę ze tv mam tydz od dnia zakupu. Jestem trochę w kropce i nie wiem co mam robić. Czy ktoś z was reklamował tv za granicą państwa w którym kupił? Ktoś mi pomoże?


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Do góry