Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

pzmax

New member
Dopytuję bo mam dylemat. Planuję zakup TV 48-50". Pokój 14 m, odległość oglądania 2,5 - 3,5 metra. Korzystam z dekodera UPC. Zastanawiałem się nad dobrym tv FHD. Brałem pod uwagę UE48H6400 lub LG 50LF652V. Interesuje mnie raczej matryca 120 hz. Może jakieś sugestie?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Z tym bywa różnie. Równie często lub nawet częściej jest to matryca Sharpa i na nią trzeba uważać.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

solaris08

New member
Witam.
Takie pytanie. Mam samsunga 32 cale B651 po podłączeniu PC-ta i wybraniu rozdzielczości full hd mam maksymalnie 60Hz- czyli wszystko ok. Niedawno kupiłem też samsunga model UE50H6400AWXXH sprzedawca mówił że są tam montowane matryce 100hz, lecz po podłączeniu pod kompa dalej mam max 60Hz. Czy powinno być 1920x1080 60Hz czy 1920x1080 100Hz?
Czy to chodzi o inne herce?
 

Rafal7

Banned
Musisz to przestawić w kompie aby taki sygnał wysyłał, tv wyświetla informacje jaki sygnał jest do niego dostarczony.
 

luk4sh88

New member
Witam.
Kilka pytań:
Czy w samsungu h6400 55 cali jest bluetooth ??
Lepiej 50 cali czy 55 ( chodzi o matryce)
Zależy mi na zakupie raczej z ubezpieczeniem a w Media Markt już tego modelu nie ma :/
Jaki jest teraz model godny uwagi podobny do H6400, chodzi mi o podobny cenowo ??
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tv ma bluetooth. Lepiej brać 55 na matrycy AUO. Moze się trafić Samsunga, lecz częsciej wlasnie AUO. W 50 jest na 100% CMO. Nie jest zła ale też nie wybitna.
Porównywalny Sony w829b lub nowszy z serii C na androidzie (ma swoje plusy ale i minusy)

Wysłane z mojego SM-G900F
 

luk4sh88

New member
Tv ma bluetooth. Lepiej brać 55 na matrycy AUO. Moze się trafić Samsunga, lecz częsciej wlasnie AUO. W 50 jest na 100% CMO. Nie jest zła ale też nie wybitna.
Porównywalny Sony w829b lub nowszy z serii C na androidzie (ma swoje plusy ale i minusy)

Wysłane z mojego SM-G900F

A jak sprawdzić jak zajadę do sklepu jaką ma matrycę ?
Pobrałem pliki do sprawdzenia jak sobie radzi matrycę czy ma jakieś padnięte pixele itp,
przy sprawdzaniu telewizora tymi plikami na co najbardziej zwrócić uwagę??
chodzi mi o te pliki http://1drv.ms/1jsEhbb

Czy jak ktoś kupował 55 cali to też są 2 pary okularów gratis czy już nie ma w opakowaniu bo chyba w 50 calach dają okulary gratis.
 

Metrolog

New member
A jak sprawdzić jak zajadę do sklepu jaką ma matrycę ?
Pobrałem pliki do sprawdzenia jak sobie radzi matrycę czy ma jakieś padnięte pixele itp,
przy sprawdzaniu telewizora tymi plikami na co najbardziej zwrócić uwagę??
chodzi mi o te pliki http://1drv.ms/1jsEhbb

Czy jak ktoś kupował 55 cali to też są 2 pary okularów gratis czy już nie ma w opakowaniu bo chyba w 50 calach dają okulary gratis.

Okulary 3D są w każdym modelu H, rodzaj matrycy sprawdzisz pod lupą lub w menu serwisowym.
 

solaris08

New member
Nie wyświetla obraz gdzie?Laptop czy tv?

A wiec tak. Podlaczylem pcta kablem hdmi pod tv. UE50H6400AW obraz wyswietla w rozdzielczosci fullhd przy 60Hz. Komp nie umozliwia zmiany odswierzania na wyzsza wartosc. Wiec dodalem recznie fullhd przy 100Hz. I po zastosowaniu brak obrazu. Ten telewizor chyba nie ma 100hercow odswierzania.chyba ze to o inne 100 hercow chodzi
 

luk4sh88

New member
Witam.
Prawdopodobnie padnie wybór na h6400 50cali jest w media expert za 2990
Do tego można dokupić ubezpieczenie plus za 770 zl na 5 lat czy warto ??
I do tego za 20 zl można wykupić test na pixele itp.
Ktos z tego korzystal ??
Jaka matryca w 50 dobra i jak sprawdzić jaka mam matryce jak cos.
I jak sprawdzić ile tv byl wlaczony bo zapewniają ze jest nowka z produkcji ??
 

dj.doc

New member
Witam.
Prawdopodobnie padnie wybór na h6400 50cali jest w media expert za 2990
...a w połowie grudnia 2015 był za 2775 zł.

Do tego można dokupić ubezpieczenie plus za 770 zl na 5 lat czy warto ??
To zależy od Ciebie. Nie wiemy co zawiera takie ubezpieczenie. Ja bym nie brał, ale to ty decydujesz.

I do tego za 20 zl można wykupić test na pixele itp.
Ktos z tego korzystal ??
... a nie możesz sam sprawdzić. Poszukać materiałów, zgrać na pendrive i sprawdzić w sklepie. Najlepiej zapytaj się, czy możesz w razie czego oddać, wymienić - tak jak jest w MM, Saturnie - i wtedy sprawdzisz wszystko spokojnie w domu.

Jaka matryca w 50 dobra i jak sprawdzić jaka mam matryce jak cos.
I jak sprawdzić ile tv byl wlaczony bo zapewniają ze jest nowka z produkcji ??
Z tego co czytałem w 50" był montowany tylko jeden typ matrycy.
Sprawdzić to można w menu serwisowym, tak samo jak to ile TV grał.
O jednym musisz jednak pamiętać !!!
Wchodzenie do menu serwisowego, może być podstawą do odmowy naprawy gwarancyjnej przez serwis. Nie umiejętne poruszanie się po tym menu, może spowodować, że coś poprzestawiasz i będzie problem :cry:.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
770zl to trochę dużo. Ja miałem gratis na 5 lat w MM. Cena większa bo Co raz mniej nowego sprzętu. Kiedyś pisałem o tym, że będzie Co raz drożej.

Pamietaj o tym, że to ubezpieczenie w mm polega na tym, że w razie czego po 3 latach oddają ci 60% wartości zakupu i z każdym rokiem Co raz mniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry