Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

luk4sh88

New member
No w necie mozna nieco taniej kupic. Ale nie wiem od kogo za bardzo kupuje . Co do zwrotu to jak sprzedawca powiedzial ze nie moge go zwrocic ? To dziwne. Jest akcja 14 dni mozliwosc zwrotu ale nie na wszystkie rzeczy w media expert.
Co do ubezpieczenia to niby twierdzil ze jak nawet sie popsuje to zwracaja jego wartosc. Jak dziecko pobije lub cokolwiek sie stanie. Jednak w takie bajki nie chce mi sie wierzyc. Za granica np. W Londynie takie ubezpieczenie jest moja rodzina z niego korzysta mozna pobic wyrzucic zalac i dostajesz ten sam model lub nowszy jesli nie maja takiego.
No i jestem w kropce bo szczerze napalilem sie na ten model. A moze jest podobny jakis model do tego tyle ze nowszy ??
W komputronik jest model 55 cali tylko nie wiem czy nie powystawowy. Ciezko znalesc juz te modele.
no co do zwrotu to niby w kazdym roku zwracaja 100 % wartosci zakupu czyli np po zepsuciu po 4 latach zwracaja 2990. A w media markt jest tak jak piszesz wraz ze biegiem lat maleje wartosc zwrotu.
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Pieniądze które chcesz zainwestować w ubezpieczenie zainwestuj w rozmiar 55" a to że mam rację potwierdzi każda osoba której wydawało się że 48" to stanowczo za dużo :)
 

przeeemek

New member
To o czym mówisz to jest ubezpieczenie przy braniu na raty. Od uszkodzeń fizycznych. Nawet jak po 5 latach wyrzucisz tv przez okno to ci kase oddadzą.
 

luk4sh88

New member
To o czym mówisz to jest ubezpieczenie przy braniu na raty. Od uszkodzeń fizycznych. Nawet jak po 5 latach wyrzucisz tv przez okno to ci kase oddadzą.
Nie właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą że jak będę brać za pieniądze to dodatkowo przekaże mi kartę podarunkową na 150 zł.
Tyle że mi się nie chce wierzyć że zwracają pieniądze...
No a te 55 cali no też mi leży żeby się skusić na nie.
A gdzie sprawdzić z którego roku i miesiąca produkcja ??
A jeśli chodzi o ubezpieczenie to tak sobie myślę że te telewizory nowe za długo nie działają i jak mi padnie po 2 latach.... to czy nie warto brać ubezpieczenia.
Pozdrawiam
 

dj.doc

New member
Nie właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą że jak będę brać za pieniądze to dodatkowo przekaże mi kartę podarunkową na 150 zł.
Tyle że mi się nie chce wierzyć że zwracają pieniądze...
... kartę podarunkową do wykorzystania tylko w tej sieci :grin:

No a te 55 cali no też mi leży żeby się skusić na nie.
Jeśli kupujesz za gotówkę to szukałbym nawet w necie sklepu, gdzie 55" jest w zbliżonej cenie tej 50" w Media Expert.
Przypomnę Media Expert 2999 - 50", najtańsza oferta w sieci 2649 - 50", RTV Euro Agd - 2799 - 50" (transport gratis i 200 zł w kieszeni). Najtańsza oferta w sieci 3289 - 55".
Niektóre sklepy w necie mają możliwość odbioru osobistego, ale wtedy z reguły nie masz możliwości zwrotu. Kupując w sklepie internetowym masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny. Wiem jest z tym mały problem, trzeba zamówić kuriera itd., ale w sumie warto stracić 30-40 zł za wysyłkę niż pluć sobie w brodę, po kupnie w sklepie bez możliwości zwrotu.

A gdzie sprawdzić z którego roku i miesiąca produkcja ??
Numer seryjny na naklejce z tyłu TV znak 8 i 9. 8-rok produkcji,9-miesiąc. Przykładowo F5 oznacza 2014 maj, G1-2015 styczeń.

A jeśli chodzi o ubezpieczenie to tak sobie myślę że te telewizory nowe za długo nie działają i jak mi padnie po 2 latach.... to czy nie warto brać ubezpieczenia.
Pozdrawiam
Tak jak pisałem wcześniej, to twoje pieniądze twój wybór. Zapytaj się czy te ubezpieczenie działa przez całe pięć lat czy zaczyna działać dopiero po zakończeniu gwarancji producenta czyli po dwóch latach.
Jeśli jednak chcesz te dodatkowe ubezpieczenie, to sprawdź tą ofertę:
UE50H6400 3D 400Hz w Morele.net
Całość 3311 + plus koszt wysyłki, Media Expert 3719, prawie czterysta złotych w kieszeni :eek:k: , można wydać np. na soundbar :-D.
 
Ostatnia edycja:

luk4sh88

New member
Bylem w komputroniku test 55 cali .
pobralem pliki do testow i powiem szczerze ze porazka.
Przesuwajace zdjecia zpixelowane przesuwajace kwadraty zostawiaja smugi.
Po podlaczeniu pendriva i odpaleniu juz cielo gore ekranu.
U was tez tak sie dzieje ??
 

luk4sh88

New member
Po testach Samsung wypad bardzo tragicznie wszystko się nie rozmazywał o było widać smugi i ogólnie bardzo źle wziąłem do kolejnego testu Sony w80 8c byłem fajnie zaskoczony Mam nadzieję że będę zadowolony
 

mafia35

New member
Bez reklam
Było sobie wyłączyć cyfrową redukcję szumów i zakłóceń mpeg oraz ustawić motion plus i dopiero zacząć testować Samsunga :)
 

Pazuzu88

New member
Czy wyjaśniło się coś w kwestii odtwarzania dźwięku w 5.1 przez ten telewizor.

Chciałbym odtwarzać filmy z USB (format mkv) ze ścieżką dźwiękową w 5.1, gdzie USB byłby podpięty do telewizora. Telewizor podpięty HDMI ARC do Amplitunera, który przesyłałby dźwięk na 5 (lub 6 głośników).

Docelowy dźwięk musi być w 5.1, nie żadne emulowane ze stereo czy inne wynalazki. Na każdy głośnik osobny sygnał.

Obrazowo

USB->TV->HDMI ARC->Amp Yamaha RX-V479-> Głośniki 5.1

1. Czy HDMI wystarczy? Jeśli nie to optyk?
2. Jakie formaty dźwięku zostaną przesłane?
3. Jeśli taki układ nie zadziała, to jakim najtańszym kosztem uzyskać dzwięk 5.1 mając TV, amplituner i głośniki?
 

luk4sh88

New member
Było sobie wyłączyć cyfrową redukcję szumów i zakłóceń mpeg oraz ustawić motion plus i dopiero zacząć testować Samsunga :)

A jak sie wylacza szumy i zaklocenia mpeg i jak ustawia sie motion plus ?? Czy jest to to samo co ustawia sie obraz plynny ??
Mam mozliwosc zwrotu sony wiec jeszcze go potestuje i jak podasz jak to zrobic tzn. Wylaczyc szumy itp i motion plus to potestuje samsunga jak bedzie okej zamienie na samsunga bo jest tanszy i ma lepsze wyposazenie.
dziwne bylo to ze jak podpielem pendrive to nie zaczytalo pliku audio a w sonym czytalo ten plik audio do testowania odrazu a w samsungu lecial filmik ale bez muzyki.
Dziwne
 

mafia35

New member
Bez reklam
Redukcje itd ustawiasz w opcjach ekranu. Motion plus ustaw na "uzytkownika" 10/5. Płynny to opera mydlana...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

dj.doc

New member
Jak odczytales ze to 2015 i listopad ??
Tak wzielem sony 50 cali w808c mam 14 dni na zwrot jak cos w media expert za 3390 zl
Litera F to był rok 2014
Litera G - 2015
9 znak to miesiąc:
- 1 - Styczeń
- 2 - Luty
- 3 - Маrzec
- 4 - Kwiecień
- 5 - Maj
- 6 - Czerwiec
- 7 - Lipiec
- 8 - Sierpień
- 9 - Wrzesień
- A - Październik
- B - Listopad
- C - Grudzień
Jeśli się mylę to proszę o poprawę.

Polepszacze wyłączysz wchodząc do menu, pilotem a jeśli nie będzie to dżojstikiem z tyłu obudowy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry