Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mariuszzar

New member
Jak sadzicie czy warto kupic 48H6400? Bylem mocno zdecydowany na 48JU7000, ale zona stwierdzila, ze nie ma sensu wydawac tyle $$$ na TV do sypalni, ktory oglada sie z 25min przed snem.
I juz sam zglupialem. W sumie ma racje. Na bajerach np. 3D, 4K mi nie zalezy. Filmow za duzo nie ogladam. Mam jedno wymaganie: smart TV/internet ma plynnie chdzic. W np. komputroniku jest juz do kupienia za 2,5 tys zl.
To jak, polecacie?
 

lares7106

New member
Parę dni od zakupu TV z tematu zauważyłem oglądając filmy na wybranych kanałach HD przez dekoder od UPC przycięcią (jakby lagi) w obrazie, po prostu takie ścinki. Natomiast oglądajać filmy uruchamiane z pendriva bądź laptopa w dużo lepszej jakości przycięcia nie są widoczne.

Czy przycinki mogą być związane z telelwizją od UPC i jakości transmitowanych filmów, miał ktoś tak ?
 

Dubek

Member
Bez reklam
Posiadam Horizon, do niedawna posiadałem zwykły dekoder z UPC i nigdy takiego czegoś nie zauważyłem, możliwe że to wina dekodera, może uszkodzony.
 

mafia35

New member
Bez reklam
To już nie pierwszy raz słyszę o problemach z obrazem u posiadaczy Horizona. Obraz szarpie, zrywa, makrobloki aż po uszkodzone porty hdmi na starcie. Ja bym reklamował dekoder.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

lares7106

New member
Od UPC. Moze masz Horizon?

Wysłane z mojego SM-G900F


Nie orientuj się czy to Horizon, mam czarny dekoder z nagrywarką, wyświetlaczem na środku, UPC wymieniło mi go w 2013 roku ( nie mogę dodać zdjęcia )
Płacę ponad 200 złotych za internet z telewizją, a jakość ma wiele do życzenia, powiem więcej, na poprzednim TV LG 32 calowym lepiej to wyglądało niż teraz na tym super nowoczesnym TV, nie tak to sobie wyobrażałem.

Czekam na dalsze opinie, zanim zadzwonię do UPC z zapytaniem co jest grane.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja bym zaczął od wymiany kabla hdmi.Jeśli to nie pomoże ustaw na wyjściu sygnał 1080i
Wydaje mi się źe masz dekoder od upc ale nie jest to horizon w najnowszej odsłonie .Sam takowy miałem 2 lata i poza mizerna funkcjonalnością to obraz i dźwięk był bez zarzutu
Jeśli masz najnowszą wersję horizon to szczerze współczuję. Więcej z nim problemów niż niby zalet tak mocno reklamowanych przez dostawę. Ja z nim wytrzymałem bardzo krótko i wymieniłem na ci+
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ani duże ani częste. Bardzo sporadyczne przypadki i to w telewizorach raczej z początku produkcji.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

deka87

New member
Po co Wam matryce z natywnym 100 Hz, skoro standard HDMI poniżej 2.0 (w który te telewizory chyba nie są wyposażone?) w 2D 1080p przesyła sygnał max. 60Hz?

W jakich seriach Samsung stosuje natywne matryce 60Hz?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeśli zadajesz to pytanie to znaczy, że nie rozumiesz podstaw...
A HDMI 2.0 ile ma Hz? 50/60 więc o co chodzi?

Samsung stosuje matryce 60hz w seriach H5xxx, JU6xxx oraz i niższych.
 

blue007

New member
Mam okazję dokonać zakupu modelu Samsung UE50H6400 ,jednak doczytałem,że 50 calowe posiadają matrycę 120hz CMO a nie taką jak w wersji 48 calowej, pytanie więc, czy warto w takim razie kupić tą 50tkę z CMO ?
 
Do góry