Samsung Top-model Plazma

RheeTCT

New member
A co ona ma tu do rzeczy?Opowiadasz tu i tam dziwne rzeczy,więc się nie dziw ,że snuję domysły.Zresztą Ciebie rzadko można jednoznacznie zrozumieć.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiki zasugerował się zdjęciami z testu. Moim zdaniem - błąd. Przypuszczenie, że model 800 będzie rażąco odbiegał od nieco słabszego 80/85 jest raczej nieuprawnione. Podobnie, jak to, że nieco lepszy Samsung 656 jest gorszy od 551. Ufoludki wylądowały, czy co? Nic nie słyszałem.

Proponuję na spokojnie przejrzeć rzeczony test, a przekonacie się, że jego wyniki są raczej mało wiarygodne. Przypomnę słynną dyskusję na temat zdjęc z Budapesztu, gdzie na podobnej zasadzie porównano Pansonika i Pioneera.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Proponuję na spokojnie przejrzeć rzeczony test, a przekonacie się, że jego wyniki są raczej mało wiarygodne.

Z punktu widzenia jakiejkolwiek przydatności, to nie był rzeczowy test. Brak podanej metodyki i jeszcze porównania "na oko" (przecież są kalorymetry!) i spartolone zdjęcia. No i autor przyznał, że nie kalibrował tv. To tak, jakby oglądać dzieła Picassa upstrzone kupami much i mówić, że jakieś takie ciemne...

Osobiście mogłem porównać (subiektywnie) PS50A451 i PS50A656 i nie zauważyłem żadnych z opisywanych problemów (poza ciepłem) w tym drugim. Obraz miał nieco ciemniejszy niż 451 (ale to wina matrycy full hd i być może jakiegoś dodatkowego filtra), ale w jakości odwzorowania kolorów wypadał równie dobrze.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
pejotpe napisał:
No i autor przyznał, że nie kalibrował tv. To tak, jakby oglądać dzieła Picassa upstrzone kupami much i mówić, że jakieś takie ciemne...

Powiedz mi w takim razie ilu przeciętnych Kowalskich będzie kalibrować obraz po wyjęciu TV z pudełka i podłączeniu go? 1% czy mniej? TV ma być dobrze ustawiony fabrycznie i dobrze odbierać bez zadnego skomplikowanego ustawienia ręcznego !!! Takie jest moje zdanie. Jak kupujesz samochód w salonie to jedziesz z nim do firmy tuningowej na zmiane ustawień silnika czy po prostu nim jeździsz?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Po kupnie nowego samochodu...

przeczytałem instrukcję, która jasno opisywała, jak dotrzeć silnik aby go nie dobić już na samym początku. Z tym niestety w naszym narodzie jest problem ("Jeśli wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję"). Nie lubi czytać.

Wydając całkiem pokaźną kwotę na sprzęt starałbym się go wykorzystać optymalnie - i nie ma sensu porównanie do tuningu (no, chyba, że kupowałbym telewizor po to, by od razu w nim wymienić matrycę, głośniki, obudowę, okablowanie, elektronikę itd.). Jak komuś pasuje fabryczny obraz, to czemu nie? Ale tester powinien rzetelnie sprawdzić możliwości telewizora. Poza tym nie ma uniwersalnego ustawienia: inaczej wygląda kalibracja do tv, inaczej do BD, a jeszcze inaczej do gier. Podobnie jest z warunkami: w dzień preferujemy obraz jasny, w nocy odwrotnie, bo wolimy czerń zamiast szarości. A co do kolorów - jeden preferuje żarówiaste, inny stonowane odcienie.

Zarówno PDP, jak i LCD to kompromisy - nie ma technologii idealnej, nawet CRT nią nie było (słaba geometria i kolosalne rozmiary przy większych przekątnych). Jak mi fachowiec remontujący mieszkanie powiedział: "Panie, przecież kabina to nie akwarium - musi przeciekać", to wziąłem benzynę ekstrakcyjną, kartridż z silikonem sanitarnym, trochę rozpuszczalnika do silikonu i w ciągu dwóch godzin moja kabina przestała cieknąć (po wymianie "fachowo" położonego silikonu). Tutaj wystarczy tylko chwila ustawień pod własne gusta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
RheeTCT - obejrzałeś test ?
I czy z niego wynika że obraz na Panasonicu jest extra?
Jeśli tak nie jest /a ja wyraźnie widzę że obraz jest tragiczny/ - to jakie wnioski wyciagasz o telewizorze?
 

RheeTCT

New member
Po pierwsze w żadnym razie nie nazwałbym tego obrazu(na zdjęciach) tragicznym.Po drugie widziałem PY800 w rozmiarach 42" i 50" już w kilku miejscach,na różnych sygnałach i obraz był doskonały,z pewnością na poziomie Kuro.Ty w swoim teście chwaliłeś PY85 ,a 800 jest modelem wyższym,o czym wiesz doskonale,więc trudno przypuszczać(nawet jeśli nie widziałeś 800),że gra gorzej.Wykorzystujesz kolejną okazję związaną z pojawieniem się złych(przekłamujących) zdjęć do ogłaszania ,że PY800 jest do d....Ostatnio sam nam takie zdjęcie serwowałeś(z Budapesztu?).Podobnie z Samsungiem - Tobie test niższego modelu wyszedł (jak zwykle zresztą) oh! i ach!,cycuś malina,a 656 jest tragiczny?Jakim cudem?
Wracając do zdjęć z tego nieszczęsnego testu,zrobionego zresztą bardzo solidnie pod względem zakresu i ilości materiału,trzeba powiedzieć,że taki fachura jak Ty MUSI widzieć,że oba tv były źle wyregulowane.Panas ma nadmiar jasności,a Samsung dominantę błękitu.Ktoś kto nie raz wykonywał osobiście testy i zdjęcia WIE ,że zrobienie dobrego zdjęcia ekranu telewizora jest trudne.A w tym teście widać gołym-niedoświadczonym okiem,że aparat powiększył dodatkowo efekty złej regulacji tv.Nie wmawiaj nam,że tego nie zauważyłeś,bo nie uwierzę.
 
Ostatnia edycja:

WaJa

New member
Kiki - jako fachowiec, za którego się uważasz nie ściemniaj jak jakiś laik w tym temacie.
Jeżeli przeprowadzasz testy i doradzasz innym w wyborze sprzętu AV, to nie powinieneś opierać się aż tak bardzo na testach przeprowadzonych przez innych (często) pseudo fachowców.
W ten sposób szkodzisz tylko sobie i jestem pewien, że jak będziesz bardziej obiektywny zyskasz na tym bardziej.
I tutaj popieram bardzo kolegę RheeTCT, ponieważ również czasami nie rozumiem o co ci chodzi.
Jeżeli już wygłaszasz jakąś opinię to przynajmniej dokładnie ją umotywuj.
Często odwiedzam zagraniczne fora gdzie się wypowiadają i udzielają rad bardzo dobrzy fachowcy, z tym, że ci najlepsi zawsze trzymają pewien standard.
Przewałkowałem bardzo dużo wypowiedzi na temat nowych panasonic'ów i samsung'ów ale takich wypowiedzi i ocen od fachowców nie spotkałem.
Kiedy czytam twoje rady i wypowiedzi, to zawsze mam wrażenie braku obiektywizmu.
Może jest to spowodowane tym, że masz w tym jakiś interes?

Pozdrawiam :) .
 

BoDeX

New member
kiki napisał:
RheeTCT - obejrzałeś test ?
I czy z niego wynika że obraz na Panasonicu jest extra?
Jeśli tak nie jest /a ja wyraźnie widzę że obraz jest tragiczny/ - to jakie wnioski wyciagasz o telewizorze?


REASUMUJĄC : bezwględnie przed przeprowadzeniem takich porównań
należy przeprowadzać kalibrację urządzeń - to co widać na fotkach
dyskwalifikuje w mojej ocenie obydwa urządzenia - niestety .

A fotki można zrobić perfekcyjne, czego dowodem jest obraz z Pionka.
No i oczywiście nie wolno się rzucać z motyką na słońce-trochę należałoby
poćwiczyć .

Pzdr.
 

BoDeX

New member
Zrobił co mógł , choć mógł by więcej ...

Zauważ jak wyglądają ustawienia w planszach menu .
Zdjęcia z różnych źródeł wskazują, że Sam potrafi lepiej zaświecić.
Przepalona biel Panasa wychodzi na każdej fotce, a co dziwne Sam
trzyma się w tym zakresie nieźle ( pomijając zwalony balans bieli )

POWTARZAM PROŚBĘ - Kiki , pokuś się o test tych modeli , to aktualnie
segment, który cieszy się dużym zainteresowaniem, czekanie na 750 jest
stratą czasu - to model tylko o lepszym wyposażeniu multimedialnym.


Pzdr.
 

jacky-x

New member
@BoDeX
Ja mam swoje zdanie na temat tego testu :p a co do balansu bieli i niebieskiego samsunga ale i panasonica, to nie tyle tu chodzi o te telewizory co o aparat, który nie radzi sobie z balansem bieli, ci co robią zdjęcia wiedza jak nieraz wychodzą fotki z dużą ilościa bieli np: na śniegu, śnieg jest albo szary, albo niebieski, a dowód że mam racje? proszę sobie zerknąć na fotkę po zdaniu "Potwierdzenie z czym mamy do czynienia" naklejona na pudło samsunga kartka w rzeczywistości jest biała, na fotkach - niebieska, więc co dopiero ustosunkowywac sie do bieli obrazu skoro zwykła, biała kartka tak jest zniekształcona i w niczym nie przyponina tej rzeczywistej . Pozdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jacky-x napisał:
[...] a dowód że mam racje? proszę sobie zerknąć na fotkę po zdaniu "Potwierdzenie z czym mamy do czynienia" naklejona na pudło samsunga kartka w rzeczywistości jest biała, na fotkach - niebieska, więc co dopiero ustosunkowywac sie do bieli obrazu skoro zwykła, biała kartka tak jest zniekształcona i w niczym nie przyponina tej rzeczywistej
Brawo Jacky!

Czy w świetle tej uwagi jest jeszcze o czym dyskutować? Wątpię.

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Test jest po prostu zrobiony totalnie nieprofesionalnie. Jak się nie ma sprzętu i czasu to się nie robi takich rzeczy. Dobre chęci tutaj nie wystarczą ;)
 
Do góry