Samsung Top-model Plazma

RheeTCT

New member
Ja nie twierdzę,że test jest wykonany profesjonalnie tylko nie zgadzam się z rozszerzeniem negatywnej oceny na całość.Test moim zdaniem pod względem obszerności materiału,szczegółowości itd. jest zrobiony nie gorzej niż Kikiego(delikatnie mówiąc).Co do zdjęć zgoda,że są do niczego.
 

RheeTCT

New member
Podobne wrażenie "zgonu" pacjenta odniosłem dziś w kilku sklepach,gdzie próbowałem ocenić własnoocznie jak to jest z tym Samsungiem.Niestety próby spełzły na niczym z powodu tragicznych,dennych,masakrycznych...itd.(słów brakuje) sygnałów dostarczanych do tych tv.Ludzie,gdzie my żyjemy?Czy takie olewanie klienta jest gdziekolwiek możliwe?Byłem w 5 dużych sklepach i nigdzie nie było przyzwoitego sygnału.I nie ma takiej siły ,która by skłoniła obsługę do prób podłączenia czegokolwiek przyzwoitego.A co do umiejętności robienia zdjęć to tak się złożyło,że miałem okazję być w atelier fotograficznym.I to co tam widziałem to już kompletny koniec świata.A kiedyś(wcale nie tak dawno) to była sztuka i dobre rzemiosło.Fotografią zajmowali się ludzie po odpowiednich szkołach,a nie jakieś panienki,które nie potrafią kompletnie nic.Ale przecież teraz wszyscy potrafią pstrykać zdjęcia tysiącami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czyli poprostu test się potwierdza :D.
Pamiętając właśnie o tym że jeszcze większość użytkowników ma właśnie taki słaby sygnał - jakość Samsunga nie wypada imponujaco.
 

popmart

New member
juz wcześniej gdzieś się tu wypowiadałem ale robienie zdieć telewizorom i oczekiwanie że aparat dobrze odwzoruje kolory w takiej sytuacji jest conajmiej GŁUPIE :eek: .... może przy nastawach white balance na 5500K (dzienne światło) może .... ale domyślam się ze 99% fotek w takich sytuacjach robi się kompaktami które mają tylko predefiniowany WB i auto (brak możliwości ustawiania w Kelwinach) i w takiej sytuacji zrobiebnie 3 fotek z kolei może dać 3 różne rezultaty ..np biały niebieski , biały zielony i np rózowy... bo aparat musi głupieć przy foceniu TV ....

tak samo testy .... za testami stoją pieniądze tak samo jak za tym forum .... no cóż życie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiki, litości... ;)

Autor rzeczonego testu przedstawia źródła zastosowanego sygnału, więc nie mówmy tu o słabym sygnale. Jeśli twierdzisz w swoim teście, że Samsung 551 prezentuje dobry poziom, to dlaczego nie widząc na własne oczy 656 twierdzisz, że jest do bani? Zrób test samodzielnie. Bardziej jestem skłonny uwierzyć Twojej opinii po teście, a nie po oibejrzeniu zdjęć.

Cztery godziny na wykonanie testu porównawczego to zdecydowanie za mało. Dołączając jeszcze brak kalibracji, mamy efekt, jaki mamy. Mówienie, że po wyjęciu z pudła jeden telewizor gra pięknie, a drugi do kitu jest bez sensu. Można jeszcze wymieniać wiele innych argumentów. Ale już nie mam siły.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
tak sobie obejrzałem ten test i wynika z niego że samsung niby jest do bani a panasonic nieco lepszy , ale gołym i nieuzbrojonym okiem ( jak mawiał nasz nauczyviel ) widać a właściwie nic nie widać w tym teście . Nie wiem skąd sie to bierze ale na innych testach samsung wypadł lepiej ( ktos pare postów wczesniej dał linka ) co do Kikiego to już nie raz sie przekonałem ze jesli chodzi o samasunga to trzeba szukać gdzie indziej wystarczy zerknąc na stronę sklepu ( po prostu ich nie ma ) nie podwazam wiedzy Kikiego zna sie chłop na rzeczy ale myślę ze jest nieco stronniczy jeśli chodzi o samsunga . prosze zerknąc jest teraz test na raty nowego lcd pioneer kuro 32 i prosze porównać z innymi testami , widac ze pioneer to oczko w głowie lub też ulubione dziecko Kikiego , nie przeszkadza mi to , problem powstaje gdy spodoba mi sie np. samsung wtedy nie ma szans na porównanie . a co do modelu tu opisywanego to naprawdę trzeba się nieżle postarać zeby nowszy model i lepiej wyposazony grał gorzej od poprzednika lub nizszego modelu ( pioneer tego nie potrafi :))) ) .
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Olewanie klienta...

To fakt. W sklepach najczęście skalibrowane i podpięte pod dobry sygnał są te telewizory, które mają się sprzedać.

Widziałem PS50A656 i PS50A551 i w sumie ten drugi był troszkę jaśniejszy na tych samych ustawieniach, za to przy małych kontrastowych obiektach pojawiało się denerwujące halo (sygnał niby ten sam, ale analog, więc teoretycznie wystarczy gorszy kabel - nie podejrzewam samego tv, bo połowa innych tv też miała ten efekt). Natomiast TH42PY85 ktoś najwyraźniej skrzywdził (sygnałem), bo kolory były wyprane, krawędzie postrzępione (niby TVP HD na wszystkim leciało) tak, że wyglądało to na jakiś drugi wyrzyg po imprezie (nawet gdybym chciał go kupić, to po obejrzeniu takiego obrazu by mi przeszło).

Wracając do Samsunga 656 gra co najmniej tak dobrze jak 551, ale ma nieco ciemniejszy filtr, co może mieć wpływ na poczucie odbierania czerni.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że Kiki negatywnie ocenia 656 na podstawie tego testu nie jest tak zaskakujące, jak to, że podobnie ocenia Panasa 800, również na podstawie tego testu. Dlatego nie chodzi tu o Samsunga jako takiego. Tu chodzi o wiarę w rzeczony test. :confused:

ArtS :)
 

BoDeX

New member
Rozdrapywanie tego "testu" już staje się męczące :)

Założenia fajne , opisy również , zabrakło jedynie ... kalibracji.

Zwróćcie uwagę na ustawienia w MENU - TV nie by wyzerowany i ktoś
najwyraźniej grzebał w ustawieniach ( balans bieli, kolory )

Trzy fotki po wyciągnięciu z pudła powinny wystarczyć aby zobaczyć
podejście producenta do klienta - ustawiamy wersję DOM i po koleii
3 tryby - Dynamic , Normal , Film i już wiemy co i jak .

Następnie ustawieniami wyciągamy z TV max możlliwości i wówczas oceniamy - nie inaczej !

Podzielam zdanie Kikiego po tych fotach - obydwa TV nadają się na zlom.
U Sama dominata niebieskiego, a Panas przepalona biel - aparat nie dokonał tego samodzielnie - na fotach Panasa nie ma zaniebieszczenia, a
za to : nie ma kollorów , obraz jest zbyt jasny i nieczytelny, pozbawiony treści.

TESTY FOTO - TAK !
SPARTOLENIOM - NIE ! :)

Pzdr
 

boromirep

New member
zaraz zaraz , w którymś poscie kiki napisał ze nie bedzie testował 656 bo widział ze gra kiepsko i czeka na 7 serie , a ludziska chca tego testu . Po drugie mysle ze nie miał na mysli tego testu bo jako znawca powinien nie brac pod uwagę czegoś takiego . na wiadomej stronie o testach kikiego też nie wypowiadaja sie dobrze ( konkurencja wiadomo ) ale trochę mnie to juz denerwuje to obiecywanie że bedzie porównanie że juz niedługo bedą testy itp ze nie dowieżli tv ( a jak sie wejdzie w ceneo to jakimś cudem są ) jak bede kupował tv a zbliza się to nieuchronnie to poproszę o prezentację w domu .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
boromirep napisał:
Po drugie mysle ze nie miał na mysli tego testu bo jako znawca powinien nie brac pod uwagę czegoś takiego .
Niestety, ale kieruje się właśnie wynikiem tego testu, a dokładniej zdjęciami. Dlatego nie potrafię tego zrozumieć. Kiki nigdzie nie pisał, że miał okazję widzieć te telewizory w akcji na żywo.

ArtS :)
 

pawcho

New member
wszystko cacy przeczytałem cały wątek i nadal nie wiem.
1Jak się sprawuje 551 - oczywiście oceny subiektywne właścicieli ale to zawsze coś.
2.Czy ma sygnał 24p/ w sklepach podają,że obsługuje/
3.czy jest 100hz.
4czy warto dopłacić do 656
konkrety panowie please.
 

barneius

New member
ale emocje!
proponuję bardzo dokładnie przyjrzeć się fotkom - okazuje się, że na części z nich lepszą czerń ma Sam, na innych z kolei Panas. podobnie z kolorami i bielą. tak więc fotki po prostu sucks! z resztą sam autor testu wprost pisze, żeby nie sugerować się zdjęciami bo bardzo słabo wypadły...
 

RheeTCT

New member
Oto co pisze autor testu : "w przypadku Panasonica mamy ciekawą sytuację. Bez praktycznie żadnych ustawień w obrazie filmowym spisuje się na medal. Jest obraz taki jak kochają go maniacy kina i plazm: naturalny i filmowy. W Samsungu sporo grzebałem ale pomimo multum opcji film nadal był jaśniejszy. Ten panel tak ma." i dalej : " Jak można poczytać w sieci panel ten wymaga bardzo dokładnej kalibracji (typu użycie SpideraTV). Wynika z tego także to, że da się go zmusić go wyświetlania lepszego obrazu niż mi wyszedł. Miejcie to na uwadze!" oraz "Tutaj np. wydaje się, że lepiej świeci Samsung jednak prawidłową jakość pokazuje Panasonic. Aparat tutaj oszukuje. Musicie uwierzyć na słowo." oraz "Co ciekawe tutaj Samsung zachował się nieco inaczej i był ciemniejszy od Panasonica ale to nie znaczy, że miał lepszą czerń. Na zdjęciach wygląda to dość dziwnie i też nie oddaje rzeczywistości bo Panasonic wcale nie jest taki jasny ale jednak jaśniejszy od Samsunga. Jest różnica między działaniem nrecordera oraz PS3 w wyświetlaniu obrazu po HDMI!"
Jak widać autor pisze jasno i wyraźnie o różnicach w wyświetlaniu z różnych źródeł i o innych sprawach,które tu ciągle są "odkrywane".Przepraszam za tyle cytatów,ale jak widać chyba emocje przeszkadzają w uważnym czytaniu.
barneius - proponuję nie przyglądać się fotkom,bez czytania komentarza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry