Samsung seria F5500 - testy, opinie, wszystko o...

mart

New member
Wrażenia są naprawdę super. Obraz bardzo dobry,oglądam z ok 3 m,duży jednorodny ekran,w mocno nasłonecznionym pokoju będzie duże lustro, ale wieczorem i w nocy rewelacja.Czerń naprawdę dobra, na filmach w 2D powstaje wrażenie głębi. 3D super, bardzo fajne efekty. Nie trzeba go specjalnie dlugo ustawiac,żeby uzyskac odpowiedni dla siebie obraz- to jest oczywiście kwestia indywidualna.Jestem naprawdę zadowolony z zakupu, w tej cenie ,moim zdaniem, nie kupisz nic lepszego. Na plus multimedialnośc,funkcje tvsmart. Porównuję z moją plazmą 50" Panasonica i projektorem 3d.
 

mart

New member
Pikseli nie widac, jakośc obrazu lepsza niż w moim Panasonicu,tv naprawdę ok,podkeślam to ,bo Panasonic to nr 1 na tym forum.jednak za te pieniądze to super wybór, jakośc obrazu to duża różnica, mimo 10" więcej.Jeżeli ktoś chce wydac 2x wiecej to znajdzie alternatywę, tylko,moim zdaniem, po co....
 

bisua

New member
czy można co do zasady przyjąć że f5500 to następca e550 - jeśli chodzi parametry w tym jakość matrycy oraz funkcje multimedialne (smart tv)
 

emibewu

New member
Ja mam Samsunga PS51F5500 ;) Jak ktoś by coś chciał wiedzieć to pisać :)

To ja poproszę o ogólny subiektywny opis, co Ci się podoba a co denerwuje, jakich funkcji często używasz a jakie wg Ciebie są zbędne itd itp. A i jak to jest w końcu z tym odbijaniem światła przez ekran?
Z góry dzięki.
 

rafi1242

New member
Więc...

Od czego by tu... Na wstępie powiem, że jestem zadowolony :) Telewizor ładnie wygląda na ścianie, nic nie buczy - nawet przy oglądaniu zdjęć w nocy podczas calkowitej ciszy. Co do odbijania... w dzień teoretycznie mógł by służyć jako lustro ;) ale gdy sie zasłoni rolety i słońce tak nie świeci to nie ma tragedii. W nocy rewelacja ;) ba wieczorem. Jak juz wspomniałem o słońcu Tv nie jest najlepszym kompanem do walki z 35 stopniowymi upałami ;) jesli ma sie dobry wentylator, klime to ta kwestia w ogóle jest do pominięcia ;) Zaczne od tego co mnie zawiodło. Brak wyjscia choćby na słuchawki czy anologowego wyjścia np żeby podpiąć wierze. Jakość dźwięku wbudowanych głośników jest jak dla mnie fatalna. Podczas ogladania filmów musze sie domyślać co kto mówi - taki mam poglos i nic nie rozumie. Być może mam cos źle ustawione - nie ważne. Obraz: jak dla mnie super :) siedzę w odległości około 3m i o dopatrzeniu się pikseli nie ma tu mowy ;) trzeba naprawdę podejść. Wiadomo czerń nie jest tak czarna jak ramka telewizora co może drażnić ale nie jest szara ! Kolory super. Dużo ustawień obrazu wiec przy odrobinie czasu kazdy uzyska super obraz ;) Denerwuje mnie odtwarzanie filmów przez dlna. Nie da sie ich latwo przewinąć... Pilot rewelacja :) I to że mozna nim obsługiwać wiele urządzeń np. Ja dekoder multimedii :) Skalowanie obrazu analogowego z kablówki nie jest złe. Ja urzywam cyfrowej telewizji i tu jest lepiej choć zalezy od kanału. Programy HD bez porównania na +. i ta nieszczęsna funkcja 3D. Mnie nie powala. Może znowu czegoś nie ustawiłem ;) Póki co tyle. Pytać jak coś
 
Ostatnia edycja:

k6835

New member
OK, Panowie, kiedyś było prościej. Kilka dni na czytanie forum i sprawa jasna, teraz tyle opcji że głowa boli. Ad rem: w przyszłym tygodniu chcę 'popełnić' nowy telewizorek. W opcjach Plazma samsung PS60F5500 lub LED UE55F6770.

Zawsze byłem przekonany że plazma to lepszy wybór. Proszę o redę w którą stronę się wybrać ?
Odlegość ~4,5m, pomieszczenie średnio - słabo nasłonecznione (okan od strony pólnocno zachodniej. Głownie oglądam TV lub DVD, grać raczej nie.

Z góry dzięki za rady :)
 

bisua

New member
Cześć

Dziś odebrałem ps51f5500- telewizor chodzi super, nic nie szumi i wg mnie bardzo dobra jakość obrazu, na ten moment pojawił mi się tylko jeden problem - jak przez przeglądarkę odpalam kinolive to obraz się rozmywa (pojawiają się nieostre kontury - jakby z puzzli) ale się nie tnie - czy ktoś z was miał podobnie ??
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Cześć

Dziś odebrałem ps51f5500- telewizor chodzi super, nic nie szumi i wg mnie bardzo dobra jakość obrazu, na ten moment pojawił mi się tylko jeden problem - jak przez przeglądarkę odpalam kinolive to obraz się rozmywa (pojawiają się nieostre kontury - jakby z puzzli) ale się nie tnie - czy ktoś z was miał podobnie ??

Gratuluje zakupu. Mozesz wkleic pare fotek zrobionych za dnia i wieczorem. Jak odbicia?
 
Do góry