Samsung seria F5500 - testy, opinie, wszystko o...

effe11

New member
Witam,

Właśnie jestem zainteresowany telewizorem Samsung PS60F5500. Mam pytanie odnośnie nagrywania programów. Chciałbym zamienić swój dekoder UPC na moduł CI+ i podłączyć go do tego telewizora. Czy ten model TV pozwala na planowanie nagrywania na zewnętrzny dysk twardy? Chodzi mi o to, czy jest możliwość zaplanowania nagrania np filmu, który będzie emitowany w przyszłości i czy jest możliwość nagrywania programów przy wyłączonym telewizorze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według tego co jest napisane na stronie producenta bardzo fajnie wypada zużycie energii, szczególnie w modelu 60" PS60F5500 - średnio 135W (klasa energetyczna A).
 

effe11

New member
Czy ktoś już widział jak świeci ten telewizor? Jest warty tych pieniędzy? 4500zł za 60 cali to chyba bardzo dobra cena?
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Widziałem dziś w akcji ale model ps51 f5000. No cóż szału nie było,ale to pewnie dla tego ze oglądałem w sklepie. Gdy był zgaszony ekran wyraźnie był szarawy czyli filtra albo nie ma albo jest marny. Chyba zostaje nam czekać na jakieś testy. Cena była extra, bo 2899
 

tdx

New member
Bez reklam
Widziałem dziś w akcji ale model ps51 f5000. No cóż szału nie było,ale to pewnie dla tego ze oglądałem w sklepie. Gdy był zgaszony ekran wyraźnie był szarawy czyli filtra albo nie ma albo jest marny. Chyba zostaje nam czekać na jakieś testy. Cena była extra, bo 2899

2799 w MediaExpert, po odpowiednim ustawieniu ładnie świeci nawet w sklepie. :)
średnio TV pobiera ok 100W, sprawdzałem dziś
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Czytałem własnie o tym TV (F5500) na avforums. Generalnie ludzie są bardzo zadowoleni z nowego nabytku.
Jako zalety podają:
- super kolory
- dobrą czerń
- super multimedia
- wygląd
- praktycznie brak input laga
Minusy
- niektórym bzyczy
- odbicia w matrycy
- brak tunere DVB-S
Na niemieckim rynku jest model który ma ten tuner (5570 lub 5505)
 

tdx

New member
Bez reklam
Podobał mi się obraz, oczywiście nie porównuje go z VT :) ale np z 50PZ850 samsung świecił lepiej...
Sprawdziłem jego rzeczywisty pobór prądu i faktycznie waha się od 64 do 140W
w trybie naturalnym zmniejszyłem minimalnie jasność by poprawić wrażenie wysycenia kolorów. Jak za tą cenę to na pewno zawodnik wart uwagi..
MINUSY to widoczny z bliska zielono czerwony szum :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak plazma w dzień słabo :)
Dopiero w serii 8xxx masz Super Contrast i Real Black Pro Panel.
Motion Judder Canceller też nie ma...

ale za tą cenę ciężko będzie znaleźć leda który w tej wielkości ładniej świeci :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Jak plazma w dzień słabo :)
Dopiero w serii 8xxx masz Super Contrast i Real Black Pro Panel.
Motion Judder Canceller też nie ma...

ale za tą cenę ciężko będzie znaleźć leda który w tej wielkości ładniej świeci :)

I o to mi chodzilo. Seria 8000 to cena kosomos. Mam ostatnie pytanie do Ciebie; lepiej brac 60f5500 czy LEDa serii f65xx w 55calach?
 

tdx

New member
Bez reklam
I o to mi chodzilo. Seria 8000 to cena kosomos. Mam ostatnie pytanie do Ciebie; lepiej brac 60f5500 czy LEDa serii f65xx w 55calach?

Kurcze ale pytanie :) wszystko zależy od warunków nasłonecznione pomieszczenie led. Sypialnia plazma :) Co będzie dopinane do TV i co masz teraz.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Pokoj srednio nasloneczniony, 50m2. Odleglosc od tv 4,5-5m. Teraz mam Samsunga 37b650 i tez wszystko sie w nim odbija. Do TV podłączony ampli Onkyo, a reszta do niego (PS3, NC+, Blu-ray) TV wisi na ścianie
 

kuba378

Active member
tdx mógłbyś porównać tak wg siebie F5500 do Panasa ST60 i czy mógłbyś wrzucić trochę zdjęć tego TV, jak on świeci i czy ma jakiś filtr antyrefleksyjny.

Czy wg Ciebie ten TV nadawał by się do konsoli (input lag).
Potrzebuję w miarę tanią plazmę do Xboxa (jak się wypali to nie będzie tak szkoda :)), poza nią chcę też kupić VT60 jak trochę cena jeszcze spadnie, ale nie chcę podłączać do niej konsoli, bo mi będzie po prostu jej szkoda. Wiem że Panasy są bardziej podatne na powidoki niż Samsungi.

Tylko proszę nie proponować mi do konsoli LCD, ponieważ nie trawie tej technologi (zwłaszcza moje oczy :)). W moim przypadku tylko i wyłącznie PDP.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Pokoj srednio nasloneczniony, 50m2. Odleglosc od tv 4,5-5m. Teraz mam Samsunga 37b650 i tez wszystko sie w nim odbija. Do TV podłączony ampli Onkyo, a reszta do niego (PS3, NC+, Blu-ray) TV wisi na ścianie

Jenak leda, ta plazma nieźle świeci ale jasność gorsza to raz bez filtra no i do konsoli... kjarzyna & kuba378 jutro mogę wam trzasnąć foty z PS3 i zobaczycie jak świeci,

@kuba378 IL jest niski nie przeszkadza w graniu, brak filtra jest widoczny...
Może wam filmy nagrać :)
 

kuba378

Active member
To wrzuć i foty i filmy :)

Brak filtra, czyli w dzień lusterko hmm... nie za dobrze. Głównie i tak korzystam z TV wieczorem, ale czasami w dzień też chciał bym coś zobaczyć, bardzo jest źle? Nic nie widać w dzień?

Jeszcze jedno pytanie seria B650 jaką miała matrycę błyszczącą czy matową?
 
Do góry